Idealne narzędzie dla inwestora WSE BP...

TFI, PTE i inne...
steefan
Plutonowy
Posty: 18
Rejestracja: 28 maja 2008 23:05

Idealne narzędzie dla inwestora WSE BP...

Postautor: steefan » 13 cze 2008 11:34

W obecnej sytuacji na rynku kapitałowym możemy głowić się bez końca nad tym kiedy kupować akcje lub jednostki funduszy inwestycyjnych, a kiedy je sprzedawać. Bez sensu wydaje się być czytanie licznych, często sprzecznych ze sobą, komentarzy w portalach lub gazetach. Opinię swoją opieram o obserwacje z ostatnich kilku lat. Zwróćmy uwagę na krytyczne momenty na rynku papierów wartościowych(dołki i szczyty). Jak wszyscy pamiętają kiedy zaczynała się korekta w maju 2006 roku większość analityków wieszczyło o wiecznej hossie, którą przewidywali na najbliższe 4 lata. Jak się sprawy potoczyły sami najlepiej wiemy. Gdy majowa korekta zbliżała się do swojego dołka analitycy zmieniali zdanie i twierdzili , że czeka nas bessa. Po pół roku nadrobiliśmy straty z nawiązką. Podobna sytuacja miała miejsce w sierpniu 2008 roku i we wrześniu tegoż samego roku, ale w tym przypadku spadki były bardziej dotkliwe.Czy można polegać na ogólnodostępnych komentarzach i prognozach? Chyba każdy zna odpowiedź na to pytanie.

Osobiście już dawno przestałem w poważny sposób traktować prognozy pojawiające się w licznych portalach internetowych. Znalazłem narzędzie, które w obiektywny sposób wskazuje mi kierunek w którym podąża rynek. Można powiedzieć, że Procentowy wskaźnik hossy giełdy warszawskiej-WSE BP(bo tak nazywa się ten wskaźnik)stał się moim kompasem po rynku kapitałowym. Wskaźnik ten uratował mnie już wiele razy od straty kapitału. Ostrzegł mnie przed korektą w maju 2006 roku, a także zasygnalizował o tym kiedy ta korekta się już kończyła. Nie pozostał niemy także podczas ostatniej korekty sygnalizując spadki już w połowie lipca, a co działo się potem to każdy pamięta.

WSE BP jest wskaźnikiem wyprzedzającym rynek ponieważ przedstawia stosunek spółek, które wygenerowały sygnały zakupu do całości rynku.
Wykres tego wskaźnika porusza się na skali od 0%-100%, co informuje nas ile spółek w danym momencie ma wygenerowany sygnał zakupu na swoim wykresie punktowo-symbolicznym . Jeśli wykres jest na poziomie powyżej 70% i odwraca się z kolumny krzyżyków (oznaczającej wzrosty) do kolumny kółek(oznaczającej spadki) możemy spodziewać się, że rynek zacznie tracić na wartości. W przypadku kiedy wykres odwraca się z poziomu poniżej 30% do kolumny krzyżyków oznacza to, że kolejne spółki zaczynają generować sygnały zakupu, a rynek najprawdopodobniej zacznie wzrastać. Więcej na temat procentowego wskaźnika hossy giełdy warszawskiej-WSE BP można się dowiedzieć pod adresem:

http://www.czasnazysk.pl/kategoria/edukacja/lekcja-5_18

Wykres WSE PB nie posiada skali czasu a jedynym sygnałem pokazującym upływający czas są cyfry i literki na wykresie oznaczające kolejne miesiące od 1-9 i A-C(1=styczeń, C=grudzień).

Polecam zapoznanie się z działaniem WSE BP, ponieważ pozwala on bronić wypracowanych przez nas zysków i ograniczać straty. Powodzenia w nauce:-)

Aktualną wartość wskaźnika WSE BP możesz sprawdzić na stronie www.czasnazysk.pl

REKLAMA


Wróć do „Fundusze”

REKLAMA

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości