jak inwestować?

TFI, PTE i inne...
nowacki.em
Szeregowy
Posty: 1
Rejestracja: 11 gru 2014 19:07

jak inwestować?

Postautor: nowacki.em » 11 gru 2014 19:12

Mam pytanie: jak inwestujecie? Sami, przez doradców czy jeszcze inaczej? A może ktoś korzystał z usług Piotra Bralczyka? Szukam kogoś kto poprowadzi moje inwestycje, doradzi, zaraportuje. Nie opłaca mi się lokata, zdaję sobie sprawę z ryzyka, natomiast nie mam w tym żadnego doświadczenia.

REKLAMA


pitar
Starszy sierżant sztabowy
Posty: 367
Rejestracja: 08 wrz 2014 09:55

Postautor: pitar » 27 gru 2014 07:22

Ja sam inwestuję. Z usług doradców korzystam bardzo rzadko.
Za to możesz sobie poczytać artykuły w sieci, na temat biznesu : http://pomorzebusinessclub.pl/ - tutaj na przykład jest ciekawa strona, na której znajdziesz dużą bazę informacji w tym zakresie. Warto jest sobie poczytać.
Myślę,ze obecnie dość bezpiecznym sposobem na inwestowanie są nieruchomości. W większych miejscowościach albo jaka baza turystyczna.
-To, że mnie prowokujesz.
-Powiedz jeszcze raz: „prowokujesz". Prowokująco układasz przy tym usta.

Venar
Szeregowy
Posty: 1
Rejestracja: 08 sty 2015 14:00

Postautor: Venar » 08 sty 2015 14:02

Myślę, że jak zwykle bezpiecznie będzie zainwestować w złoto inwestycyjne http://inwestycje.mennica.com.pl/, zwłaszcza przy obecnych dużych wahaniach na rynku walut na przykład. Mennica Polska jest o tyle dobra, że oferuje możliwość nabycia złota inwestycyjnego z gwarancją odkupu, co jest szczególnie wygodne dla osób, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę z inwestowaniem.

zenekfenek
Szeregowy
Posty: 1
Rejestracja: 29 sty 2015 11:39

Postautor: zenekfenek » 29 sty 2015 11:40

ja korzystałem kiedyś z usług pana Bralczyka i byłem zadowolony, teraz nie mam jeszcze odłożonej takiej kasy, żeby znowu się do niego zwrócić ale jak pojawi się jakaś luźna kasa to na pewno do niego wrócę

Alex33
Starszy sierżant sztabowy
Posty: 277
Rejestracja: 11 wrz 2014 09:46
Kontakt:

Postautor: Alex33 » 18 lut 2015 11:23

Lokata to nie inwestowanie. Jest to po prostu przechowywanie pieniędzy i unikanie inflacji. Na pewno za to nie można tego nazwać inwestowaniem.
Inwestowaniem może być natomiast wspomniane kupowanie nieruchomości i wynajmowanie czy też fundusze inwestycyjne .Polecam szczególnie obligacyjne, które daja nawet do 11% zysku w skali roku. Możecie również poczytać sobie to forum:
http://www.forum-kredytowe.pl/f151/
Jest tam cały dział inwestycyjny. Ewentualnie założyć temat i powinni Wam odpowiedzieć.

Duryti87
Szeregowy
Posty: 1
Rejestracja: 23 lut 2015 09:32

Postautor: Duryti87 » 23 lut 2015 09:36

Dokładnie tak jak Alex33 powiedział że lokata to nie jest inwestowanie pieniędzy tylko ich "chwilowe" przechowanie :)

janekbiznes
Starszy sierżant
Posty: 73
Rejestracja: 10 gru 2014 08:25

Postautor: janekbiznes » 16 mar 2015 09:05

Tylko zwróćcie uwagę na to, że przy obecnych niskich stopach procentowych nie jest łatwo znaleźć jakiś równie bezpieczny i dochodowy instrument. Wprawdzie można grać na giełdzie - ale jak w każdej grze istnieje ryzyko straty. Pojawiają się głosy - a może złoto? Okey, tylko to jest inwestycja raczej na lata niż na "chwilę". Podobne wnioski płyną z lektury tego artykułu.
Powiem tak, to nie jest dobry czas na oszczędzanie.

Kusep
Starszy chorąży
Posty: 1098
Rejestracja: 15 mar 2007 18:24
Lokalizacja: Polska Rzeczp. Przyznane pochwały: 5/5 Nagrody: 5/5

Teraz pieniężne - naród wie

Postautor: Kusep » 17 mar 2015 20:48

Nie ma takiego doradcy, który by wiedział i doradził dobrze co kupić.
Bo gdyby wiedział, to by wziął kredyty i pomnażał sam sobie kasę :)

Zatem po doradcy nie ma co oczekiwać pewnych zysków.
Doradca może tylko wprowadzić w zagadnienia inwestowania.

Niektórzy tu polecali nieruchomości, złoto. Pewnie temu, że spadło. Polecają więc łapać spadające noże.
To duże ryzyko.

Alex33 polecił fundusze obligacyjne. Miał na myśli dłużne.
W obecnej sytuacji to tez ryzyko.
Bo stopy w USA mają wzrosnąć.
Z polskich dłużnych już zaczęli zagraniczni wychodzić.

Niektórzy doradcy zapowiadali już kilka m-cy temu, że ten rok dla dłużnych nie będzie już taki dobry.
Niestety chyba mieli rację.
Spadki już są. W tym roku były już dwa! I w grudniu był jeden!

Ciekawe, że statystycznie Polacy najwięcej wpłacili ostatnio kasy w fundusze pieniężne.
Mądry ten nasz naród jest.
(Może jednak mają w funduszach doradców??)

cedrowadama
Szeregowy
Posty: 1
Rejestracja: 26 mar 2015 12:11

Postautor: cedrowadama » 26 mar 2015 12:12

o sporo ciekawych odpowiedzi

tomikk
Starszy szeregowy
Posty: 2
Rejestracja: 01 kwie 2015 20:12
Kontakt:

Postautor: tomikk » 01 kwie 2015 20:17

Ja się zastanawiam w co zainwestować.

moistvonlipwig
Starszy szeregowy
Posty: 2
Rejestracja: 26 mar 2015 13:13

Postautor: moistvonlipwig » 20 kwie 2015 15:29

Kusemp, dzięki za merytoryczny kom :) Co do doradcy, o którym pisał nowacki - chodzi tu raczej o to, ze doradca będzie monitorował Twój portfel inwestycji, wyszukiwał okazje i radził skąd się wycofać. To moim zdaniem ma sens, szczególnie dla tych którzy nie mogą/nie chcą sami się tym zajmować.

goblYN
Starszy sierżant
Posty: 91
Rejestracja: 03 kwie 2015 12:50
Lokalizacja: Sopot
Kontakt:

Postautor: goblYN » 23 lip 2015 13:24

Trudny temat ale naturalnie może to jakoś rozgryźć, ostatnio u nas na temat inwestycji pojawiła się ciekawa publikacja http://przegladinwestycji.pl/5-porad-na ... -budowlana

Mikadors
Szeregowy
Posty: 1
Rejestracja: 04 lut 2016 09:18

Postautor: Mikadors » 04 lut 2016 09:19

dobrą sprawą są biura rachunkowe opole jeśli chodzi o fundusze i te sprawy to dobrze się tym zajmują ja korzystam od długiego czasu i zawsze wszystko gra.

Rebelia292
Starszy szeregowy
Posty: 3
Rejestracja: 07 lut 2016 18:15

Postautor: Rebelia292 » 07 lut 2016 18:29

Przyda się ;)

Niekonieczny
Starszy sierżant
Posty: 72
Rejestracja: 07 wrz 2015 06:24

Postautor: Niekonieczny » 25 lut 2016 00:36

Inwestuj samodzielnie, doradca to w dzisiejszych czasach często sprzedawca na prowizji. Nikt nie zadba o Twoje finanse lepiej od Ciebie samego.
...


Wróć do „Fundusze”

REKLAMA

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości