Long-Term Capital Management - podejście drugie?

TFI, PTE i inne...
wizzy
Sierżant
Posty: 46
Rejestracja: 03 lis 2015 13:34
Kontakt:

Long-Term Capital Management - podejście drugie?

Postautor: wizzy » 12 sty 2016 13:55

Jednym z najbardziej spektakularnych bankructw w latach 90-tych ubiegłego wieku było z pewnością bankructwo funduszu hedgingowego Long-Term Capital Management. Jeden z ówczesnych strategów funduszu - Jeff Lii - powraca do gry jako CEO w Sycamore Investment Services.

Jeff Li nie jest jedynym ogniwem łączącym obie firmy, wśród inwestorów Sycamore znajduje się prezes upadłego giganta - John Meriwether.

Long-Term Capital Management był znanym funduszem hedgingowym, którego głośny upadek w 1998 był następstwem bankructwa Rosji w 1998 roku. Wszystkie wzloty i upadki funduszu zostały opisane w książce Rogera Lowenstein'a "When Genius Failed".

Wśród wczesnych wspólników LTCM (Long-Term Capital Management) byli między innymi Robert Merton i Myron Scholes - laureaci nagrody Nobla w dziedzinie ekonomii z 1997 roku. Otrzymali nagrodę za pracę nad modelem wyceny instrumentów pochodnych na rok przed upadkiem funduszu, którego wcześniej byli wspólnikami.

Nowa firma - Sycamore Investment Services - została utworzona w celu umożliwienia inwestorom z Chin wejścia na globalny rynek funduszy hedgingowych.

http://fxmag.pl/artykul/i/long-term-cap ... cie-drugie
fxmag.pl - profesjonalny magazyn i portal rynku Forex


Wróć do „Fundusze”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość