Jak mądrze zainwestować 100 000zł?

TFI, PTE i inne...
Peter92
Szeregowy
Posty: 1
Rejestracja: 18 sie 2019 17:29

Re: Jak mądrze zainwestować 100 000zł?

Postautor: Peter92 » 18 sie 2019 17:32

Jeżeli zysk ma być pewny to zostają jedynie lokaty albo konta oszczędnościowe. W tej chwili chyba najlepsza oferta jest w Getin Bank oprocentowanie 3% możesz sprawdzić aktualny ranking na https://najlepszebanki.com/ranking-kont ... nosciowych i wybrać najkorzystniejszą ofertę.

REKLAMA


InwestorSopot
Starszy sierżant
Posty: 71
Rejestracja: 09 sty 2018 11:14

Re: Jak mądrze zainwestować 100 000zł?

Postautor: InwestorSopot » 18 lis 2019 13:10

100 000 to z jednej strony dużo kasy. Z drugiej strony zbyt mało aby gdziekolwiek sensownie je zainwestować. Nie kupi sie za to raczej mieszkania Jednoczesnie nie zarobi się dużo na lokacie czy na kontach oszczędnościowych biorąc pod uwagę jakie jest oprocentowanie.Jednocześnie nie warto tego trzymać w skarpecie bo kasa ta w taki sposob bardzo traci na wartości.
'
Proponowalbym odkadać pieniadze w obcych walutach. Oraz dozbierać do większej sumy tak aby zainwestować w coś poważniejszego.

grazynakat
Starszy szeregowy
Posty: 2
Rejestracja: 24 gru 2019 00:45

Re: Jak mądrze zainwestować 100 000zł?

Postautor: grazynakat » 24 gru 2019 00:51

Jeżeli chcesz tylko przechowywać ale nie inwestować to złoto lub dolary. Jeżeli inwestować to już znacznie trudniejszy temat. Na pewno nie polecam nieruchomości ponieważ są znacznie przewartościowane. Bańka zaraz pęknie i ceny polecą w dół. Większość bardziej sensownych inwestycji niestety wiąże się z ryzykiem.


-------------------
Blog - Otworzenie działalności

dryniol
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 8581
Rejestracja: 19 paź 2006 21:05

Re: Jak mądrze zainwestować 100 000zł?

Postautor: dryniol » 31 gru 2019 00:48

Tak jak w temacie, chciałabym zainwestować 100 000zł. Mam wolną gotówkę i nie chcę, żeby bezsensownie leżała na koncie i tylko traciła na wartości. Jednak na ograniczoną ilość czasu nie mogę pozwolić sobie na angażowanie się w powstające biznesy itd. Zależy mi na pewnym zysku, więc giełda też odpada tym bardziej, że komletnie się na tym nie znam. Co możecie polecić? Chciałabym coś krótkoterminowego.

Niepotrzebnie skreślasz giełdę. Zawsze działa to tak, że jak jest tanio to nikt nie chce akcji, i wtedy warto je kupować, a jak jest drogo to wszyscy chcą
je mieć, ale wtedy trzeba już myśleć o sprzedaży.
Zdecydowana większość ludzi, jeśli chodzi o akcje działa zgodnie
z emocjami, ale niezgodnie ze zdrowym rozsądkiem.
Obecnie na giełdzie można kupić spółki ze wskaźnikiem C/Z 3.
Co to oznacza :?: Gdyby spółka z takim wskaźnikiem wypłacała co rok
w formie dywidendy cały zysk, to po 3 latach masz zwrot 100.000 zł zainwestowanej gotówki w formie dywidend, a akcje posiadasz dalej i w kolejnych latach bierzesz kolejne dywidendy za które kupujesz coraz więcej akcji i bierzesz jeszcze większe dywidendy.
Oczywiście akcje w każdej chwili możesz sprzedać i nie musisz czekać na kupca tak jak w przypadku nieruchomości. Dzienne obroty np. na Tauronie to 5-10 mln zł, a jak będzie hossa to podejrzewam, że będą z 5 razy większe.
To tak w skrócie.
Obecnie spółki energetyczne są bardzo tanie, i oczywiście bardzo bezpieczne, bo jest to dla każdego rządu, oraz dla każdego państwa najważniejszy temat, jeśli chodzi o bezpieczeństwo danego kraju.
Jeżeli mogę polecić; to proponuję kapitał rozłożyć po równo na Eneę,
Tauron i Zepak.
Kupić, trzymać na rachunku, nic więcej nie robić (ewentualnie za dywidendy które będą wpływały na rachunek, zwiększać pakiety akcji)
i liczyć zyski w przyszłości, po pierwsze z dywidend, a po drugie
ze wzrostu kursu.

Pozdrawiam
9 przesadnie zdołowanych spółek w latach 2019/2021, kupionych na lata;
TPE, ENG, ENA, KGN, PKP, LWB, ATT, ZEP, RNK.
Która z nich da największy zysk, się zobaczy :)
Policzymy % po 2024 roku :P

pfeffer.mustafa
Kapral
Posty: 6
Rejestracja: 16 lut 2020 23:02
Lokalizacja: Brześć Kujawski
Kontakt:

Re: Jak mądrze zainwestować 100 000zł?

Postautor: pfeffer.mustafa » 16 lut 2020 23:21

Pierwszą rzeczą, która przychodzi mi na myśl jest złoto. Zawsze w cenie i namacalne.

Beny.rac
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 3966
Rejestracja: 18 wrz 2007 14:40
Lokalizacja: Śląsk- SRC

Re: Jak mądrze zainwestować 100 000zł?

Postautor: Beny.rac » 02 kwie 2020 20:00

Tak jak w temacie, chciałabym zainwestować 100 000zł. Mam wolną gotówkę i nie chcę, żeby bezsensownie leżała na koncie i tylko traciła na wartości. Jednak na ograniczoną ilość czasu nie mogę pozwolić sobie na angażowanie się w powstające biznesy itd. Zależy mi na pewnym zysku, więc giełda też odpada tym bardziej, że komletnie się na tym nie znam. Co możecie polecić? Chciałabym coś krótkoterminowego.
Na poczatku polecam zainwestowac w dobre ksiazki do nauki odnosnie gieldy,walut, surowcow.

W miedzy czasie zalozyc lokate w Idea banku jest chyba 3,5% dla nowych klientow :mrgreen:

Psss
Jestem w podobnej sytuacji tylko inny kapital i na chwile obecna kasa lezy na koncie tzn na kontach :)
Na GPW jeszcze troszke za wczesnie wg mnie.
Beny.rac :
Prawie 13 lat bez GPW i NC czy to czas na powrot ? :roll:


Wróć do „Fundusze”

REKLAMA

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 22 gości