ARKA - wycena jednostek uczestnictwa

TFI, PTE i inne...
BARTolome
Plutonowy
Posty: 12
Rejestracja: 28 gru 2006 19:04
Lokalizacja: Poznań

ARKA - wycena jednostek uczestnictwa

Postautor: BARTolome » 15 sty 2007 21:23

Witam,

Mam pytanie jak w temacie. Nie wiem czy przeprowadzajac konwersje jednostek w ramach funduszu arka (z ochrony kapitalu na zrownowazony) jednostki zostaly odpowiednio wycenione.

Dnia 27 grudnia pognałem rano (przed godz 9) do biura domyslając sie ze sesje giełdowe będa zwyzkowac. Czy zalatwiajac konwersje przed godz 9, moja cena bazowa nie powinna być sesja z dnia 22 grudnia?? - wycena z tego dnia pojawila sie popoludniu 27grudnia na stronach arki.

tymczasem jednostki zostaly wycenione po sesji z dnia 27 - pojawily sie na stronach arki popoludniu 28grudnia

jestem wkuty bo sesja z 27 poszla ladnie w gore, ale wyglada na to ze moja kasa nie pracowala, a wrecz odwrotnie nabylem jednostki na krotkoterminowej górce (zamiast spodziewanej wyceny 30,27 - 30-66) :evil:

pozdr

REKLAMA


_robberto_
Młodszy chorąży
Posty: 669
Rejestracja: 18 cze 2006 14:10

Re: ARKA - wycena jednostek uczestnictwa

Postautor: _robberto_ » 16 sty 2007 09:22

Dnia 27 grudnia pognałem rano (przed godz 9) do biura domyslając sie ze sesje giełdowe będa zwyzkowac. Czy zalatwiajac konwersje przed godz 9, moja cena bazowa nie powinna być sesja z dnia 22 grudnia?? - wycena z tego dnia pojawila sie popoludniu 27grudnia na stronach arki.
Nie bardzo rozumiem czemu mieliby robić wycenę wstecz :D Zgłosiłeś konwersję/wypłatę/cokolwiek 27 grudnia więc wycena (w zależności od TFI) robiona jest nie wcześniej jak tego samego dnia. To chyba logiczne. Pokazywanie wyceny na stronach nie ma tutaj zupełnie nic do rzeczy.

Skalar
Starszy chorąży
Posty: 1036
Rejestracja: 27 sty 2006 00:17
Lokalizacja: TSN

Postautor: Skalar » 16 sty 2007 12:35

Tak generalnie to zgodnie z zapisami w statusach towarzystwa mają
nawet do siedmiu dni na doprowadzenie transakcji do końca.
Zwykle odbywa się to szybciej (doświadczałem tego na swojej skórze
i nic nie mogłem zrobić.Sam oczywiście wybrałbym inne terminy
zakupu czy zbycia J.U).
Jesli jednak fundusze spóźnią się o dzień lub dwa w stosunku do terminu typowego ale zmieszczą się w terminie statusowym to nie mamy podstaw
by ścigać się o odszkodowanie za zbyt późną realizację zlecenia.

Pod tym względem fundusze są trochę bezwładne i reakcja w nich na
takie daty jak np. 15/12/206 (gdzie zdrowo rypneło) jest niemożliwa.

kanada
Chorąży
Posty: 848
Rejestracja: 14 kwie 2005 17:28
Lokalizacja: z akademii Pana Kleksa

Postautor: kanada » 16 sty 2007 13:21

nie dajcie sie funduszom okradac z pieniedzy SAMI inwestujcie swoje pieniadze

kanada
Chorąży
Posty: 848
Rejestracja: 14 kwie 2005 17:28
Lokalizacja: z akademii Pana Kleksa

Postautor: kanada » 16 sty 2007 13:21

nie dajcie sie funduszom okradac z pieniedzy SAMI inwestujcie swoje pieniadze

BARTolome
Plutonowy
Posty: 12
Rejestracja: 28 gru 2006 19:04
Lokalizacja: Poznań

Postautor: BARTolome » 16 sty 2007 16:32

OK dzieki

Grunt to dywersyfikacja portfela: troche stabilnego, troche zrownowazonego + oczywiscie samodzielnie na gieldzie 8)

batonmax123
Starszy kapral
Posty: 8
Rejestracja: 21 sty 2007 00:13

Postautor: batonmax123 » 21 sty 2007 10:50

Fundusz zawsze kupuje/przenosi/czy sprzedaje po cenie z dnia nastepnego i to jest normalna rzecz, wiec musisz tylko troche poczekac a i tak bedziesz na plusie. ARKA to GWARANTUJE!!!

batonmax123
Starszy kapral
Posty: 8
Rejestracja: 21 sty 2007 00:13

Postautor: batonmax123 » 21 sty 2007 10:52

nie dajcie sie funduszom okradac z pieniedzy SAMI inwestujcie swoje pieniadze
Musialbys byc bardzo dobrym graczem, zeby zawsze wychodzic na plus. Fundusz w duzym stopniu to gwarantuje. Jesli masz duzo siana mozna podzielic go na dwie czesci. 2/3 na funduszu, 1/3 w akcjach. Ja tak wlasnie inwestuje 8)


Wróć do „Fundusze”

REKLAMA

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 49 gości