Fundusze: Co? Kiedy?

TFI, PTE i inne...
CooleR`ek
Plutonowy

Fundusze: Co? Kiedy?

Postautor: CooleR`ek » 03 lut 2007 13:31

Wiatm
Na chwilę obecną posiadam PZU MIŚ i jak na razie jestem zadowolony, może nie pnie się w górę jakoś spektakularnie, ale małymi kroczkami idzie w górę.
Rozważam również zakup innych funduszy za kwotę ok. 25 000PLN na ok 2-3 lata i tu nasuwa się pyt. jakie ? Z moich obserwacji (a jestem laikiem) obstawiam następujące fundusz:
- AIG Akcji
- Megg Mason Akcji
- Skarbiec Akcji
- BPH Akcji
- DWS 50 MIŚ+
- BPH DS ??? sam nie wiem co sądzić o tym funduszu, w 2006 wielu z nas myślało że powtórzy sukces DWS TOP 25 i ING MIŚ, ale grudniowe spadki i kolejne zmiany zarządzającego nie wróżą już świetlanej przyszłości.

Czy kwotę którą chce zainwestować podzielić na te w/w fundusze czy wybrać 2 lub 3 (jeśli tak, to które Waszym zdaniem )?

I kolejne pytanie: w co zainwestować kwotę 50 000 - 70 000 PLN na okres powiedzmy ok 10 lat?

Wszystkie transakcje dokonywane są przez mBank.
Za wszystkie uwagi i opinie z góry dziekuje
Pozdro

Kamil O.
Sierżant

Postautor: Kamil O. » 04 lut 2007 11:20

Sama agresywne fundusze.

Jak bym musiał wybierać tylko z tych co podałeś to bym rozłożył 50/50 Aig Akcji i Legg Mason.

Gdybym mógł w inne zainwestować to 40% w akcyjny, 60% w fundusz hedgingowy - Superfund.

CooleR`ek
Plutonowy

Postautor: CooleR`ek » 05 lut 2007 21:25

Agresywne bo inwestuje raczej długoterminowo, a to chyba niweluje ryzyko.

AIG właśnie dziś nabyłem drogą kupna 8) ale w niewielkiej kwocie, za tydzień jak giełda pozwoli następne. Mocno chodzi mi po glowie zakup DWS 50 MIŚ + ale po korekcie, którą tak wszyscy wyglądają.
Patrząc na wyniki DWS można by przypuszczać, że on również nie ma jeszcze pełnego portfela pomimo tak znaczącego kapitału jaki udało się mu uzbierać.
Śledząc wyniki za ostatni tydzień BPH DS również wraca do łask.

Zachęcam do rozwinięcia tego tematu, każda uwaga i opinia jest ważna :!:

Pozdro

Akhh_111573
Podporucznik
Kontakt:

Postautor: Akhh_111573 » 24 lut 2007 12:24

Też przyglądam się funduszom akcyjnym i chciałbym zainwestować po połowie w dwa z nich. Czy najbardziej opłaca się inwestować przez mBank. Co byście polecali?

Nolimit
Młodszy chorąży

Postautor: Nolimit » 25 lut 2007 21:54

no przez mbank.

AIG zwykly albo parasol. Zalezy na ile chcesz inwestowac

Mozesz tez w ten nowy co jest o nim mowa na stronie glownej forum funduszy

dzikass
Starszy sierżant sztabowy

Postautor: dzikass » 07 mar 2007 21:57

Skarbiec Akcji
- BPH Akcji
- BPH DS ???

magorsze scierwo :twisted:
partacze nawet zmalpowac indkeksu wig nie potrafia i jeszcze biora za to oplate za zarzadzenie 4%.
Teraz wchodzenie w fundusze akcji to troche juz po ptakach.
I hasla typu ze dlugo terminowo i co 5 lat trzymac zeby wyjsc na 0 albo lekkim +.
2007 rok bedzie napewno wiele nerwowki i przyszlosc to jedna wielka niewiadoma a prwda jest taka
NIGDY NIC WIECZNIE NIE ROSNIE

a juz lepiej pozostan przy tym pzu mis
bo widac ze maja chlopaki glowe na karku

rad31
Kapral

Postautor: rad31 » 07 mar 2007 23:54

mylisz sie i to bardzo...

teraz jest najlepszy okres zeby wejsc w fundusze... jakbym mial jakies wolne srodki poczekalbym jeszcze kilka dni na wyklarowanie sytuacji i wchodzil w ciemno...

Wróć do „Fundusze”