Wybór funduszu

TFI, PTE i inne...
Priest
Starszy plutonowy
Posty: 23
Rejestracja: 15 lip 2007 01:56

Wybór funduszu

Postautor: Priest » 15 lip 2007 02:11

Witam!

Mam zamiar zainwestować w fundusze inwestycyjne. Chce, aby to była inwestycja długoterminowa (min 3lata a bardziej przymierzam sie na 7lat). Chciałbym wejsc w jakies 5 funduszy w które pierwszej wpłaty dokonałbym po ok 100 zl i dalej co miesiac dopłacał 50-100zl
Jako swój wybór typuje:

Fundusze akcyjne:
LEGG MASON AKCJI FIO
UniKorona Akcje FIO
SEB3 - Subfundusz Akcji

Fundusze hybrydowe:
UniKorona Zrównoważony FIO
SEB1 - Subfundusz Zrównoważonego Wzrostu

Dodam ze dodatkowo mam zamiar inwestować na giełdzie (póki co mialem debiut, zobacze jak na tym wyjde).


Z wyrazami szacunku
Priest

REKLAMA


MaciejGnyszka
Chorąży sztabowy
Posty: 5306
Rejestracja: 12 maja 2006 19:32
Kontakt:

Postautor: MaciejGnyszka » 15 lip 2007 11:25

Mało kasy troszkę :)
Od 7 lat zmieniamy oblicze polskiego biznesu Dołącz do Towarzystw Biznesowych SA

Priest
Starszy plutonowy
Posty: 23
Rejestracja: 15 lip 2007 01:56

Postautor: Priest » 16 lip 2007 01:59

MaciejGnyszka -> Ile twoim zdaniem powinienem inwestowac?

Pierwsza wpłata po 100 zl w 5 funduszy daje 500 i tyle samo wpłacałbym co miesiac. W skali roku to daje jakies 6000 zl(oczywiscie mowie o kwocie łacznej wplaconej na te 5 funduszy). Na wiecej nie jestem w stanie sobie pozwolic. Dlatego chce lokowac te pieniadze długoterminowo w fundusze.

Wg przelicznika przy poczatkowej wpłacie 500 zl i comiesiecznym dopłacaniu 500zł oraz sredniej stopie 30% przez okres 7 lat, uzyskalbym 1 395 581 zł. Oczywiscie bez podatku podaje kwote. Zdaje sobie sprawe ze taka hossa na gieldzie nie bedzie trwac wiecznie ... ale jest to i tak lepsze jak zwykla lokata, tym bardziej ze gielde obserwuje praktycznie codziennie, wiec kontrolowanie funduszy nie jest dla mnie problemem.

Z wyrazami szacunku
Priest


Wróć do „Fundusze”

REKLAMA

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 21 gości