Fundusz co i jak

TFI, PTE i inne...
kufik
Kapral
Posty: 5
Rejestracja: 03 sie 2007 11:38

Fundusz co i jak

Postautor: kufik » 15 sie 2007 23:44

WItam , jestem całkiem świeży , troche poczytałem tutaj forum , przeczytałem jedną książkę o giełdzie ..ale i tak nic nie wiem...

chcialbym zainwestowac powiedzmy na poczatek z 5k w fundusz...

wybierając fundusz jakie informacje są ważne, podejrzewam ze % prowizji , ale moze jeszcze jest cos bardzo istotnego

jeżeli by dobrze trafic kiedy gielda zacznie sie podnosic a wybiore fundusz akcji to moje zyski są niemal że pewne?

jak wielkie jest ryzyko , czy fundusze kupuje jak akcje i sprzedaje kiedy chce , czy inwestycja jest terminowa 3-6-12 miesiecy bo w takich opcjach widzialem rankingi funduszy ,

mam zamiar korzystac z kupna funduszy korzystajac z oferty mbanku moze o tym tez powinenem cos wiedziec..

przepraszam za 0 wiedze , ale moze ktos ma chec mnie oświecić ; ))

REKLAMA


spekulanci.pl
Starszy sierżant sztabowy
Posty: 332
Rejestracja: 16 cze 2007 11:32
Kontakt:

Postautor: spekulanci.pl » 16 sie 2007 10:23

W tej chwili nie kupuj akcyjnych ani hybryd - bo z Twoich 5k pozostanie niewiele. Lepiej wrzuć kasę na jakąś lokatę i czekaj na lepsze czasy
portal inwestorów giełdowych

kufik
Kapral
Posty: 5
Rejestracja: 03 sie 2007 11:38

Postautor: kufik » 16 sie 2007 10:27

no właśnie tak też zrobiłem , 15,000 na lokacie...2 miesięczna kapitalizacja zysków...po pol roku mam ledwie ponad 200zł...zysku...a lokata jest oprocentowana w miare wysoko <biorąc pod uwage inne> bo 3,6 %...

tak wiec zysk żałosny..szukam wiec lepszych rozwiązań..no ale jeżeli wig cały czas spada...to w koncu będzie odbicie..czy to jest moment na fundusze? a odnośnie pozostałych pytań? jezeli wchodze w fundusz to na określony czas , czy kupuje i sprzedaje kiedy mam ochote ? czy to też kwestia oferty funduszu?

yeti666
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 3239
Rejestracja: 28 lip 2006 20:03

Postautor: yeti666 » 16 sie 2007 11:15

Poprzednik dobrze gada.Nawet najlepszy fundusz akcyjny nie zarobi w takim srodowisku.
Co do Twoich pytan poszperaj w internecie.Na pewno cos znajdziesz o inwestowaniu w FI.Tu jeden z kilku linkow
http://www.mbank.com.pl/inwestycje/fundusze/abc/
Nie pozwól żeby nieudana spekulacja zamieniła sie w inwestycję.
Pieniądz, który człowiek posiada, to swoboda;
ten, za którym goni, to niewola.
http://www.youtube.com/watch?v=Q9NqSqJ_yhc

kufik
Kapral
Posty: 5
Rejestracja: 03 sie 2007 11:38

Postautor: kufik » 16 sie 2007 11:28

tutaj wszyscy dobrze mówią o Legg Mason , jezeli wybiore opcje akcyjną , wejde w wybranym momencie , jezeli bedzie jakis wzrost , pozniej moge je po prostu sprzedać jezeli zysk/strata osiągnie jakiś tam wyznaczony przeze mnie pułap? płace tylko za zakup , sprzedaż nic nie kosztuje z tego co wyczytałem , czy tak?

yeti666
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 3239
Rejestracja: 28 lip 2006 20:03

Postautor: yeti666 » 16 sie 2007 11:45

Tak jak mowisz,dobrze wyczytales.
Najlepiej jak sobie pieniacze wplacisz do kilku funduszy(dwa,trzy).Bedziesz mial lepsza dywersyfikacje :wink:
Nie pozwól żeby nieudana spekulacja zamieniła sie w inwestycję.
Pieniądz, który człowiek posiada, to swoboda;
ten, za którym goni, to niewola.
http://www.youtube.com/watch?v=Q9NqSqJ_yhc

spekulanci.pl
Starszy sierżant sztabowy
Posty: 332
Rejestracja: 16 cze 2007 11:32
Kontakt:

Postautor: spekulanci.pl » 20 sie 2007 10:32

W tym momencie jednak lepiej stosować się do zasady - lepiej stracić okazje do zysku niż kapitał.
portal inwestorów giełdowych


Wróć do „Fundusze”

REKLAMA

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości