Jaka platforma do Forexu na początek?

rynek walutowy
slayer74
Kapitan
Posty: 44305
Rejestracja: 19 lip 2005 13:21
Lokalizacja: West Poland- FZ 1974

Jaka platforma do Forexu na początek?

Postautor: slayer74 » 09 cze 2010 14:49

jak w temacie. jaka polecacie na początek?
cechy pożadane: łatwa obsługa w j.polskim , instalacja, demo itp. , prostota obsługi (nie musi mieć jakiś egzotycznych par walut, rozbudowanych opcji, okienek) plus możliwość handlu na podstawowych towarach (ropa, złoto, miedź). p
przeglądłem na tym forum podobne tematy ale za bardzo nie rozjaśniło mi to sprawy a i po tym czasie jak ktoś napisał temat jakiś broker mógł obniżyć jakość usług lub odwrotnie
Widze że najczęsciej przwija sie tutaj IDM, XTB, Saxo, Effix
Pieniądz robi pieniądz a bieda robi jeszcze wiekszą biedę !!!

REKLAMA


TATKO2
Młodszy chorąży
Posty: 507
Rejestracja: 19 sty 2008 02:40

Postautor: TATKO2 » 15 cze 2010 20:49

MARKETIVA
na początek !,szybka rejestracja! to taka platforma do zabawy i dają 5$ na start wiem ze to niewiele ale zawsze lepsze niż demo ,jest w jezyku ang ale jest tak prosta że nie widziałem prostszej,powodzenia :idea:
Sam jej kiedyś używałem,na początek najlepsza :idea:

TATKO2
Młodszy chorąży
Posty: 507
Rejestracja: 19 sty 2008 02:40

Postautor: TATKO2 » 15 cze 2010 20:52

ja używam oanda i cms ,na początek oanda też nie jest zła.W cms możesz sie pogubić.

PatronX
Plutonowy
Posty: 18
Rejestracja: 28 mar 2008 13:07
Lokalizacja: G-ta
Kontakt:

Postautor: PatronX » 19 lip 2010 15:16


Prymulas

Postautor: Prymulas » 06 sie 2010 08:31

xtb

michalko
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 3032
Rejestracja: 10 lut 2009 09:37

Postautor: michalko » 06 wrz 2010 17:38

xtb
xtb to nie platforma tylko broker, platforma to metarader. :wink:

raposo
Sierżant
Posty: 52
Rejestracja: 17 sty 2009 14:41
Lokalizacja: Trójmiasto
Kontakt:

Postautor: raposo » 20 wrz 2010 11:30

Platforma nie jest tak istotna jak oferta brokera i dopasowanie jej do możliwości/potrzeb inwestora. Jedno z podstawowych pytań brzmi - ile chcesz zainwestować i jakim wolumenem na transakcję obracać?
Forex Club Introducer:FxPro-spread od 0,5 pips,lewar 1:500,od 500$,MT4, ECN. Dukascopy-ECN,od 1000$, spread od 0 pips,30% rabatu

ForexRev
Starszy szeregowy
Posty: 2
Rejestracja: 02 lis 2016 10:12
Kontakt:

Postautor: ForexRev » 02 lis 2016 10:20

Widzę, że temat nieco odświeżony. Obecnie akurat wybór brokerów jest duży. Tak jak pisał reposo wybór zależy głównie od Twoich upodobań i strategii. Zawsze można przejrzeć bazę brokerów - http://forexrev.pl
Przy okazji zachęcam do dodania opinii na temat swojego brokera, pomoże to w wyborze przyszłym traderom.

szyszkowska
Starszy plutonowy
Posty: 30
Rejestracja: 23 cze 2016 22:38

Postautor: szyszkowska » 23 lis 2016 05:08

Sądzę, że warto wziąć pod uwagę Highsky, ich platforma jest nowoczesna, umożliwia stosowanie różnych strategii inwestycyjnych, nawet takich najbardziej wyrafinowanych. Można przejrzeć sobie ich stronę, znajdziecie tam bardzo duży przydatnej wiedzy.

kalinka2
Sierżant
Posty: 43
Rejestracja: 21 lip 2016 18:42

Postautor: kalinka2 » 02 sty 2017 17:26

A jakie demo systemu ma ograniczenia? W sensie czego nie mogę zrobić, czego wypróbować? No i jak długo można z tego korzystać?
Po jakimś czasu dostęp jest ucinany?

1mati1
Starszy chorąży
Posty: 1427
Rejestracja: 13 paź 2016 23:09
Lokalizacja: ŁKS Łódź
Kontakt:

Postautor: 1mati1 » 13 sty 2017 20:50

Nie pamiętam dokładnie jak długo można korzystać z dema - najlepiej załóż konto i się pobaw systemem. Założenie konta nie kosztuje ani grosza. Zresztą jak przejdziesz tutaj - https://www.easymarkets.com/eu/pl/trade/gbp-usd/ to po prawej stronie zobaczysz grafikę z odnośnikiem do przewodnika o tym, jak zawierać transakcje.

WIększość ma na miesiąc czasu ale potem i tak ne ma problemu, by ci dłużej trzymali. Na XM chyba jest 3 miesiące.
korekta

opesa
Starszy plutonowy
Posty: 26
Rejestracja: 24 paź 2016 17:34

Postautor: opesa » 21 sty 2017 17:00

też chcę zacząć jakieś demo na forexie, na razie czytam sobie informacje i obserwuję, bardzo mnie to zaciekawiło, głównie dlatego że jestem w domu i jakoś chciałabym dorobić sobie do budżetu https://www.tms.pl/forex-eurusd , tutaj czerpie wiedzę, mam nadzieję że dobrze trafiłam. Także z chęcią poczytam tematy i się dokształce.

kalinka2
Sierżant
Posty: 43
Rejestracja: 21 lip 2016 18:42

Postautor: kalinka2 » 01 lut 2017 18:59

Założyłam sobie to konto i testuję - większość pojęć już ogarniam. Wyjaśnicie mi jednak o co chodzi z tym stop loss? U nich można przeczytać, że u innych nie ma tego obligatoryjnie. Czy to prawda, że u innych nie ma takiej opcji? I czy brawdą jest, że broker w takim układzie przenosi odpowiedzialność mocno na siebie?

krieger
Chorąży sztabowy
Posty: 4976
Rejestracja: 12 wrz 2007 12:48

Postautor: krieger » 07 lut 2017 08:59

Stop loss podstawa przezycia na forexie... i pewny zysk dla brokera, ale bez stopa nie ma co zaczynac, bo wyczyscisz sobie konto szybciej niz przypuszczasz...
Jezeli juz chcecie grac na cfd to grajcie na indeksach, tam sa klarowniejsze trendy..


ps broker powinien w zasadzie zamykac zlecenia wraz z wyczerpaniem sie margin, ale brokerska mafia woli wyczyscic klientowi depozyt do zera i zamiast zamknac pozycje w calosci modyfikuje wartosc zlecenia tak aby pokrywalo margin az do wyczerpania srodkow i wtedy masz zero na koncie, chyba ze ruch na rynku byl tak szybki przykladowo luka na wykresie, co moze spowodowac zamkniecie pozycji po duzo gorszych cenach i konto zacznie wykazywac minus, co mialo miejsce przykladowo po uwolnieniu franka szwajcarskiego, gdzie wielu, ktorzy nawet mieli ustawione zlecenia stop (w wiekszosci nie sa gwarantowane) nagle stali sie dluznikami brokera na kwoty rzedu nawet kilkudziesieciu tysiecy euro...
Dlatego trzeba zawsze ustawiac stoploss, wtedy strata jest niewielka i mozna zaczynac gre od nowa majac jeszcze spora czesc kapitalu...

nauczysz sie jak wyzerujesz rachunek a to gwarantuje Ci na nastapi 100% :wink:
Chciwość jest odmianą krótkowidztwa...

1mati1
Starszy chorąży
Posty: 1427
Rejestracja: 13 paź 2016 23:09
Lokalizacja: ŁKS Łódź
Kontakt:

Postautor: 1mati1 » 07 lut 2017 12:49

Jesli chodzi wam o początek to jak najbardziej z mikrolotem. Nie jest to duża kasa ale mówię wam, że uczenie naet na takiej kasie pokazuje, że to znacząca różnca z DEMO.
korekta


Wróć do „FOREX”

REKLAMA

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości