Forex dla początkujących.

rynek walutowy
KrystekStock
Kapral
Posty: 4
Rejestracja: 25 lip 2018 07:16

Re: Forex dla początkujących.

Postautor: KrystekStock » 25 lip 2018 07:21

Dzisiaj dzwoniła do mnie jakaś nowa platforma w celu założenia konta. Myślałem, że forex troche podupadł przez kryptowaluty, ale jednak chyba ma się dobrze.

REKLAMA


Mateo1978
Starszy szeregowy
Posty: 3
Rejestracja: 27 lip 2018 11:49

Re: Forex dla początkujących.

Postautor: Mateo1978 » 27 lip 2018 15:44

http://akademiaforex.com/bonus-bez-depo ... ez-ryzyka/ fajna sprawa jak na początek ;)

maksik
Starszy kapral
Posty: 8
Rejestracja: 26 lis 2016 13:41

Re: Forex dla początkujących.

Postautor: maksik » 10 sie 2018 09:51

Ja założyłem konto demo na Cinkciarzu i na razie się uczę. Mam kilka książek i zdobywam wiedzę. Podobno w inwestowaniu nie ma nic lepszego jak pozyskiwanie wiedzy przez próby i błędy.

paker
Starszy sierżant
Posty: 76
Rejestracja: 24 lip 2017 08:17

Re: Forex dla początkujących.

Postautor: paker » 02 paź 2018 10:37

Na XTB masz do dyspozycji xstation. Mówi ci to coś? To najlepszy tego typu system. Od razu na starcie dostajesz konto demo, gwarantowany stop loss, masz ochronę przed ujemnym saldem. Do tego opiekun, szkolenia, webinary, codzienne analizy. No i po prostu musisz wykorzystać na maxa okres testowy – to wtedy właśnie musisz poznać mechanizmy rynkowe – inwestując na wersji demo systemu.

PawelBorkowski
Starszy szeregowy
Posty: 2
Rejestracja: 12 paź 2018 19:15

Re: Forex dla początkujących.

Postautor: PawelBorkowski » 12 paź 2018 22:07

Czy często zwracasz uwagę na to, jak strona jest napisana dla wygody użytkownika? Na przykład dla obcokrajowców lub osób niepełnosprawnych? Zauważyłem, że w naszych czasach wiele stron zwraca na to uwagę. Ale byłem pewien, że niektóre serwisy informacyjne myślą o tym, ale nie o grach. A potem naktnulsya na stronie http://gry-hazardowe-za-darmo.com/, w której adaptacja jest na bardzo dobrym poziomie. Czy spotkałeś takie witryny?

buffet42
Starszy plutonowy
Posty: 29
Rejestracja: 20 lis 2019 18:08

Re: Forex dla początkujących.

Postautor: buffet42 » 21 lis 2019 00:44

Konkurencja się robi dla brokerów w PL. Kolejny broker wchodzi do naszego kraju https://www.lynxbroker.pl/

Ktoś ma jakieś doświadczenia z nimi?

fxblanker
Starszy szeregowy
Posty: 3
Rejestracja: 25 lis 2019 12:01

Re: Forex dla początkujących.

Postautor: fxblanker » 25 lis 2019 12:03

jak dla mnie oferta bardzo podobna jak do DIF, Saxo czy Interactive Brokers. choc na stronie maja info ze prowizje niby lepsze są

buffet42
Starszy plutonowy
Posty: 29
Rejestracja: 20 lis 2019 18:08

Re: Forex dla początkujących.

Postautor: buffet42 » 25 lis 2019 22:44

fxblanker, a Ty handlujesz z nimi?

fxblanker
Starszy szeregowy
Posty: 3
Rejestracja: 25 lis 2019 12:01

Re: Forex dla początkujących.

Postautor: fxblanker » 04 gru 2019 19:18

Poczytałem trochę i porównałem spready, prowizje. Wygląda to dobrze, przynajmniej na papierze. Własnię jestem w trakcie przerzucania mojego konta z jednego z bankowych DM tylko muszę ostatnie pozycje zamknąć. Najbardziej przekonują mnie mini i micro-futures.

buffet42
Starszy plutonowy
Posty: 29
Rejestracja: 20 lis 2019 18:08

Re: Forex dla początkujących.

Postautor: buffet42 » 05 gru 2019 16:46

A widziałeś, że można w LYNX handlować kontraktami futures na giełdach: CME, CBOT i CBOE, a także ICE, NYMEX, EUREX, Euronext, HKFE itd. . Można również handlować pełne kontrakty futures, i tak jak mówisz mini futures oraz micro futures np. mini DAX czy micro SP500. Kurde, fajne to :)

Imaginatorre
Plutonowy
Posty: 18
Rejestracja: 01 gru 2019 16:03

Re: Forex dla początkujących.

Postautor: Imaginatorre » 07 gru 2019 09:26

Dzisiaj dzwoniła do mnie jakaś nowa platforma w celu założenia konta. Myślałem, że forex troche podupadł przez kryptowaluty, ale jednak chyba ma się dobrze.
nie poduopadł... przecież to rynek o milion razy większej płynności niż kryptowaluty

fxblanker
Starszy szeregowy
Posty: 3
Rejestracja: 25 lis 2019 12:01

Re: Forex dla początkujących.

Postautor: fxblanker » 10 gru 2019 18:47

micro-futures brzmi fajnie. musze sprawdzic jak wygladaja wielkosci depozytow i prowizje. oby byly adekwatnie nizsze...

buffet42
Starszy plutonowy
Posty: 29
Rejestracja: 20 lis 2019 18:08

Re: Forex dla początkujących.

Postautor: buffet42 » 12 gru 2019 15:06

Moim zdaniem się niskie. Na ich stronie jest napisane m.in. $ 2,50 za 1 micro futures e-mini na S&P 500.
Tu masz dokładniejsze dane:
https://www.lynxbroker.pl/oplaty-i-prowizje/

InwestorSopot
Starszy sierżant
Posty: 71
Rejestracja: 09 sty 2018 11:14

Re: Forex dla początkujących.

Postautor: InwestorSopot » 16 gru 2019 10:27

Forex na początku wyglada w wiekszości przypadków bardzo kusząco. W sieci jest wiele symulatorów, na których można sprawdzić jak nam idzie i w większości przypadków idzie bardzo dobrze. W rzeczywistości jednak wiekszość osób przegrywa spore pieniądze, jedynie niektórzy zyskują.

Nie chcę tutaj Was straszyc bo są osoby, które naprawdę sporo na tym wygrały, jednak polecam podejść do tego z głowa i nie nastawiać się na nie wiadomo jakie wygrane na początku.

Mozes
Sierżant
Posty: 60
Rejestracja: 24 kwie 2018 17:18

Re: Forex dla początkujących.

Postautor: Mozes » 09 mar 2020 02:35

Obrazek Wall Street dzieli się na dolara i czy znalazł podłogę





Analitycy z Wall Street są podzieleni w kwestii tego, dokąd zmierza dolar, jako działań głównych banków centralnych w celu zwalczania wpływu rynków wzrostowych koronawirusa.

Wartość dolara spadła do sześciomiesięcznego minimum w stosunku do czwartku jena, gdy inwestorzy obstawiają Rezerwę Federalną, a decydenci w innych krajach prawdopodobnie wprowadzą dodatkowe obniżki stóp lub ogłoszą pakiety bodźców wspierające globalny wzrost gospodarczy. Podczas gdy stratedzy kanadyjskiego Imperial Bank of Commerce i Deutsche Bank twierdzą, że obniżki stóp procentowych przyniosą więcej strat w amerykańskiej walucie, JPMorgan Chase & Co. i prognostycy Goldman Sachs Group Inc. widzą, że greenback korzysta z popytu w raju.

Niedawny spadek wartości dolara potwierdził wielu prognozujących, którzy przyszli w tym roku, mówiąc, że waluta osłabnie. Postępował w ciągu pierwszych dwóch miesięcy, ale wszystko się zmieniło, gdy wzrosły oczekiwania dotyczące obniżenia przez Fed stóp w celu zwalczania wirusa. A spadek pogorszył się dopiero po tym, jak przewodniczący Jerome Powell powiedział, że bank centralny będzie skłonny zrobić więcej, aby wesprzeć wzrost.

Bipan Rai, dyrektor ds. Strategii walutowej w Ameryce Północnej w CIBC, powiedział, że obniżka stóp procentowych o 50 punktów bazowych ugruntowała jego uparte poglądy na temat dolara, ponieważ aktywa denominowane w dolarach tracą atrakcyjność.

„Reputacja dolara jako„ pomocnika ”na rozwiniętym rynku i przystani, w której ryzykuje się ryzyko, znacznie się pogorszyła” - powiedział. Rai zaleca krótkoterminowe obniżenie kursu dolara do euro i jena.

Deutsche Bank, George Saravelos, kolejny niedźwiedź w amerykańskiej walucie, powiedział klientom w czwartek, by „pozostali krótko dolara” wobec euro, jena i franka szwajcarskiego. Saravelos powiedział, że malejąca przewaga w zyskach doprowadzi do „większych szkód”, ponieważ zagraniczni inwestorzy, którzy szukali carry return, sprzedadzą dolara.


Inni, w tym JPMorgan, uważają jednak, że wada jest ograniczona. Historia pokazuje, że odcinki wymagające szerokiego zsynchronizowanego globalnego łagodzenia zwykle wspierają dolara, jak twierdzą strategowie Daniel Hui i Paul Meggyesi.

Jak poinformowali, w niedawnej przeszłości miały miejsce cztery epizody skoordynowanego luzowania banków centralnych, w tym te w październiku 2008 r. I listopadzie 2011 r. 30 listopada 2011 r . Fed obniżył koszty awaryjnych linii wymiany dolara w ramach globalnej synchronizacji w celu złagodzenia presji rynków finansowych spowodowanej kryzysem zadłużenia w Europie, a wskaźnik Bloomberg Dollar Spot wzrósł w grudniu o 1,7%.

Pozostają walutami długiej przystani, w tym dolarem, z oczekiwaniem, że obniżki stóp nie naprawią krótkoterminowego wpływu ekonomicznego wirusa.

Goldman Sachs zgadza się z JPMorgan, że status przystani waluty jest nienaruszony.

„Waluty wrażliwe na ryzyko prawdopodobnie będą miały lepsze wyniki niż USD, jeśli rynki pozostaną niestabilne, zgodnie z naszymi oczekiwaniami” - napisał w czwartek strateg Goldman Sachs, Zach Pandl. „Na razie nie przewidujemy osłabienia dolara w stosunku do znacznie szerszego zestawu walut”.

Pandl dodał, że podczas gdy luka w zyskach między dolarem a euro lub jenem będzie się zmniejszać, ponieważ Europejski Bank Centralny i Bank Japonii mają mało miejsca na obniżkę stóp, niektóre banki centralne na rozwiniętych i większości rynków wschodzących mają miejsce na obniżkę - co pomoże zapobiec deprecjacji dolar http://www.waluty.fora.pl/


Wróć do „FOREX”

REKLAMA

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości