Dziennik - GANN i makro

rynek walutowy
AdamKruchy
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 2001
Rejestracja: 01 sie 2017 14:01

Dziennik - GANN i makro

Postautor: AdamKruchy » 01 sie 2017 14:07

Witam. W tym dzienniku będę pokazywał swoje transakcje przy wykorzystaniu "systemu transakcyjnego". Obecnie korzystam z brokera XM. Konto nano inaczej zwane centowym.
Przy zdecydowanej większości transakcji wykorzystuje "widoczny" SL. Tam gdzie go nie ma, jest "schowany" ale jest.

Lewar to 1:100 (a ma być docelowo po ustawie 1:25).

Na chwilę obecną pary: EUR/USD, CAD/USD, USD/JPY, GBP/USD, NZD/USD, AUD/USD.

USD/CHF odpada z wiadomych względów.

Aby wszystko było jasne, widoczne dołączam mql5, forexfactory i myfxbook.
8) 8) 8)

REKLAMA


AdamKruchy
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 2001
Rejestracja: 01 sie 2017 14:01

Re: Dziennik - GANN i makro

Postautor: AdamKruchy » 01 sie 2017 20:32

Dzisiaj rynek bez emocji i mocnych ruchów. AUD/USD, GBP/USD i USD/JPY w zastępstwie edka. Tak na prawdę dopiero czwartek i piątek dadzą szanse na zmienność na głównych parach walutowych.
8) 8) 8)

AdamKruchy
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 2001
Rejestracja: 01 sie 2017 14:01

Re: Dziennik - GANN i makro

Postautor: AdamKruchy » 03 sie 2017 13:10

Nie zdążyłem dojechać do kompa na dane GBP i uciekł całkiem fajny ruch. No cóż i tak bywa.
8) 8) 8)

AdamKruchy
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 2001
Rejestracja: 01 sie 2017 14:01

Re: Dziennik - GANN i makro

Postautor: AdamKruchy » 03 sie 2017 20:21

Po dzisiejszym dniu - dane makro:

3:30 - Australia - po analizie zrezygnowałem i miałem rację, ze zmienności tuz po danych
10:30 - Wielka Brytania "PMI dla usług" - wczoraj odpuściłem sobie a tymczasem pojawiła się zmienność dla mojego systemu
13:00 - Wielka Brytania "Kwartalny raport BoE nt. inflacji" i "Protokół z posiedzenia BoE" dał zarobić systemowi. Niestety za późno wróciłem do kompa i nici.
16:00 - USA - zamówienia i indeks ISM - bez zmienności odpuściłem

Zostało do zabawy GANN na małym volumenie.

Jutro w nocy 3:30 Australia (ale nie czekam na jakieś ruchy). Istotne dane to 14:30 z USA i Kanady. Do zobaczenia.
8) 8) 8)

AdamKruchy
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 2001
Rejestracja: 01 sie 2017 14:01

Re: Dziennik - GANN i makro

Postautor: AdamKruchy » 04 sie 2017 23:56

Dzisiejsza sesja tak na prawdę była robiono pod 3:30 Australia i 14:30 USA i Kanada. Czekałem na Australijczyka ale był niemrawy więc odpuściłem zlecenie. O 14:30 wybrałem CAD i wypalił. Jednak pierwsze zlecenie zbyt szybko sprzedane. Błąd. I na dziś to wszystko.
Początek przyszłego tygodnia bez waznych danych. Dopiero o 23 w środę NZD - stopy procentowe.
8) 8) 8)

AdamKruchy
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 2001
Rejestracja: 01 sie 2017 14:01

Re: Dziennik - GANN i makro

Postautor: AdamKruchy » 05 sie 2017 21:54

Co gramy na początku przyszłego tygodnia?? Ruszamy dopiero w środę tuż przed nocą. Brak istotnych dla mnie danych makro daje dłuższy weekend bez tradingu.

Poniedziałek
08:00 Niemcy Produkcja przemysłowa w.d.a.
08:00 Niemcy Produkcja przemysłowa n.s.a.
08:00 Niemcy Produkcja przemysłowa s.a.
08:00 Norwegia Przetwórstwo przemysłowe
09:00 Czechy Bilans handlu zagranicznego
09:00 Czechy Produkcja przemysłowa
09:00 Wlk. Brytania Indeks cen nieruchomości - Halifax
09:15 Szwajcaria Inflacja CPI
10:30 Strefa Euro Indeks Sentix
21:00 USA waga opis Kredyt konsumencki


Szwajcarów nie gram z wiadomych względów. Choć w 2011 r byłem po dobrej stronie mocy, zaś w styczniu 2015 nie zagrałem.
Wtorek
Jak dla mnie tylko Chiny, ale z nich nigdy nie korzystałem. Te dane sporadycznie dają szybką i dużą zmienność

Środa
Znowu Chińczycy. O 16:30 USA ale ropa, benzyna, destylaty - nie dla mnie. Konkret to ta perełka:

23:00 Nowa Zelandia Protokół z posiedzenia RBNZ II kw.
23:00 Nowa Zelandia Decyzja RBNZ ws. stóp procentowych

https://www.forexfactory.com/calendar.p ... =aug6.2017
https://www.mql5.com/en/economic-calendar
http://bossafx.pl/index.jsp?layout=fx_c ... nia%202017
8) 8) 8)

AdamKruchy
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 2001
Rejestracja: 01 sie 2017 14:01

Re: Dziennik - GANN i makro

Postautor: AdamKruchy » 08 sie 2017 23:47

Dzisiaj pojawiła się okazja pod dane makro, które zaskoczyły "in plus". Mowa o danych o godz. 16:00 naszego czasu.

10:00am USD JOLTS Job Openings (Miejsca Pracy Dzięki Turystyce) 6.16M (jest) - 5.74M (prognoza) - 5.70M (było)

Kurs EUR/USD dał szybki ruch prawie 100 pipsów. Idealny trade. Szkoda, że beze mnie.

Obrazek
8) 8) 8)

AdamKruchy
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 2001
Rejestracja: 01 sie 2017 14:01

Re: Dziennik - GANN i makro

Postautor: AdamKruchy » 10 sie 2017 15:44

Dzień "testowania" kolejnego brokera. Dzisiaj trudny dzień nie ze względu na rynek i dane makro, ale to co wydarzyło się nad ranem w Łodzi i okolicach. TORNADO! Teraz kłopoty z prądem internetm.

Dlatego dane z 10:30 w ostatniej chwili przygotowywane w okolicy gdzie był zasięg. Ale dane okazały się ... spokojne, bez zmienności od początku jak system lubi. Dlatego zlecenia szybko zdjęte z tablicy.

4:30am GBP Manufacturing Production m/m 0.0% 0.0% -0.1%
czyli zgodne z prognozą fachowców.

Teraz też dane o 14:30 z USA też robione w terenie gdzie LTE też nie dało rady ale cos tam szło. Jednak dane też nie były jakies porywające.

14:30
USD PPI m/m -0.1% 0.1% 0.1%
USD Unemployment Claims 244K 240K 241K
USD Core PPI m/m USD



Zmienność na jakaś rewelacyjna ale zysk był. Jednak ruch nie powalił na nogi i skasowałem minimalny zysk.
Czekamy na:
- prąd
- internet
- zmienność w dniu jutrzejszym

Obrazek
8) 8) 8)

AdamKruchy
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 2001
Rejestracja: 01 sie 2017 14:01

Re: Dziennik - GANN i makro

Postautor: AdamKruchy » 11 sie 2017 18:22

Witam. Dzisiaj grałem tylko pod jedne dane makro, czyli...

Obrazek

Praktycznie od razu pokazała się "moja" zmienność i tym razem ruszyło w górę. Teraz próbuję gry w XTB pod kątem zachowania w trakcie danych a więc poślizgi i inne "cuda". Tutaj poślizgi nie były kiepskie więc jestem zadowolony. Jedną pozycję mogłem dłużej potrzymać (zgodnie z zasadą) ale coś tam mi wypadło hi hi.

Obrazek

Na tym kończę piątek i cały tydzień. Częściowo testowałem w XM a część w XTB. Teraz analiza tygodnia i analiza nadchodzącego. Pozdrawiam.

Chciałbym jeszcze spróbować xStation5. Czy ktoś z Was miał styczność?
8) 8) 8)

AdamKruchy
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 2001
Rejestracja: 01 sie 2017 14:01

Re: Dziennik - GANN i makro

Postautor: AdamKruchy » 13 sie 2017 01:58

Dla tych co grają pod makro w przyszłym tygodniu zaczyna się dopiero :
- wtorek 10:30 Wielka Brytania - inflacja
- wtorek 14:30 USA - sprzedaż detaliczna (delikatnie)
- środa 10:30 Wielka Brytania - bezrobocie (ostrożnie)
- środa 20:00 USA FOMC (ale je unikam)
- czwartek 3:30 Australia - bezrobocie
- czwartek 10:30 Wielka Brytania - sprzedaż detaliczna
- czwartek 14:30 USA bezrobotni
- piątek 14:30 Kanada - inflacja

I to wszystko z czego większość danych z czwartku przejdzie mi koło nosa. Jadę szukać zamków z rodziną.

O w/w danych jutro napiszę więcej, konkretniej na moim świeżym blogu, którego znajdziecie pod adresem:

https://zarabianienaforexgieldaobligacje.blogspot.com/
8) 8) 8)

AdamKruchy
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 2001
Rejestracja: 01 sie 2017 14:01

Re: Dziennik - GANN i makro

Postautor: AdamKruchy » 13 sie 2017 13:28

Nadchodzący tydzień 14-18 sierpnia 2017 r. dane dla grających pod dane makro

https://zarabianienaforexgieldaobligacj ... odniu.html

Pozdrawiam Adam Kruchy
8) 8) 8)

AdamKruchy
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 2001
Rejestracja: 01 sie 2017 14:01

Re: Dziennik - GANN i makro

Postautor: AdamKruchy » 15 sie 2017 21:08

FOREX - SYSTEM "GANN-MAKRO-TIME" 15.08.2017

https://zarabianienaforexgieldaobligacj ... me-15.html


           W dniu dzisiejszym z danych makro interesowały mnie tylko dwa punkty, czyli dane z Wielkiej Brytanii godz. 10:30 (inflacja) i USA (sprzedaż detaliczna).
Dane z Australii, Japonii, Chin i Niemiec mnie nie interesują ze względu na ich charakter i małą zmienność.

Obrazek

  Pod "kabla" ustawiłem się zleceniami oczekującymi w każdym kierunku. O godz. 10:30 kurs ruszył na dół i szybko włączył zlecenia oczekujące "Sell Stop". W każdym kierunku ustawiam dwa zlecenie. Ustawiam zamiast TP (take profit) TS (trailling stop). Najmniej jest to 4,7 pipsa do max 7 pipsów. Różne TS na tych dwóch pozycjach. Ten wyższy, w przypadku dobrego kierunku mam szybko cofać na minimalny SL i starać się ciągnąć go jak najwyżej. Ta pozycja ma być po drodze sprzedawane w mniejszych zleceniach. Najlepiej robić to po 10 pipsów w dobrym kierunku. Dzisiaj jednak się nie udało, a szkoda. Na "kablu" poszło jeszcze 75 pipsów w dobrą stronę (choć ja dostałbym z tego 35 pipsów). Ale uda się innym razem.

Obrazek

O godz. 14:30 przyszedł czas na dane zza Atlantyku. Kurs ruszył i szybko ruszyły zlecenia oczekujące "Sell Stop". TS były ustawione i próbowałem wykorzystać jedno ze zleceń, ale ruch młodych, którzy nagle coś chcieli od taty zrobił swoje. Najważniejsze, że zysk był.

Obrazek

Jak widać "edek" jednak szybko zawrócił w kierunku 1.1733.

Krótka analiza pozostałych danych

3:30 Australia - dobrze przeanalizowałem wcześniejsze protokoły z posiedzeń RBA i      
        zrezygnowałem, system otworzyłby pozycje "BUY STOP" i błyskawicznie zaliczyłbym SL

6:30 Japonia - dane o produkcji przemysłowej nie dały wymaganej prze ten system zmienności

8:00 Niemcy - PKB pokazywane jest równo z rozpoczęciem sesji nie pasują do systemu

10:00 Chiny - z założenie nie będę korzystał z ich danych
8) 8) 8)

AdamKruchy
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 2001
Rejestracja: 01 sie 2017 14:01

Re: Dziennik - GANN i makro

Postautor: AdamKruchy » 16 sie 2017 22:32

FOREX - SYSTEM "GMT" 16.08.2017

W dniu dzisiejszym z danych makro interesowały mnie tylko dwa punkty, czyli dane z Wielkiej Brytanii godz. 10:30. Dane z USA z 14:30 "odpuściłem". FOMC zawsze będę zostawiał dla innych. Sam nie otwieram pozycji, ale z chęcią spoglądam na to co się dzieje.

Obrazek

Wcześniejsza analiza danych w Wielkiej Brytanii spowodowała, że tym razem otworzyłem po jednej pozycji w danym kierunku. W przeszłości zdarzało się, że dane dot. wniosków dla bezrobotnych i średnie wynagrodzenia w pierwszej chwili szły w określonym kierunku, by po 15-20 pipsach zawrócić. Ryzyko SL było spore. W związku z tym podjąłem decyzję o mniejszej pozycji i TS 5 pipsów.


Obrazek

Tym razem kurs GBP/USD poszedł od razu w górę uruchamiając pozycję oczekującą "buy stop". Gdy włączył się TS i pojawił się zysk chciałem podzielić pozycję na 3 części. Niestety najzwyczajniej w świecie nie zdążyłem. Chciałem go podzielić po 0,01. Zysk byłby trochę większy niż ten poniżej. Teraz się nie udało, to uda się kolejnym.

Obrazek

Krótka analiza pozostałych danych

Obrazek

-   3:30 - Australia - wskaźnik kosztów zatrudnienia nigdy nie dawało zmienności
- 11:00 - EU - PKB Q2 - rzadko kiedy dawał zmienność potrzebną dla tego systemu
- 14:30 - USA - "budowy domów" - w przeszłości pojawiały się tzw. "zawrotki" z SL, to samo było 
   dzisiaj, po początkowym ruchu w górę na "edku" nastąpiła "zawrotka" i na rachunku byłoby SL
- 16:30 - USA - zapasy ropy naftowej - brak zmienności

Co jutro?

- 3:30 - Australia - dane o bezrobociu - trzeba uważać bo często są duże poślizgi, wcześniej przed 
   3:30 mocno "buja" - postaram się wejść
- 10:30 - Wielka Brytania - dane o sprzedaży detalicznej - w przeszłości zdarzały się duże poślizgi -
   jestem jutro w trasie więc nie wiem czy uda mi się akurat na 2 śniadanie hi hi hi
- 14:30 - USA - zasiłki dla bezrobotnych - też nie wiem, czy będę pod komputerem ale delikatnie
   bym wchodził, jednak jeśli kurs nie ruszy w określonym kierunku w ciągu 10 sekund odpuszczam

Pozdrawiam

Adam Kruchy




8) 8) 8)

AdamKruchy
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 2001
Rejestracja: 01 sie 2017 14:01

Re: Dziennik - GANN i makro

Postautor: AdamKruchy » 21 sie 2017 00:27

FOREX

"Targety" pod dane makro w tygodniu 21-25 sierpnia 2017 r.

Dzisiaj skorzystam z poniższego kalendarza:

https://pl.investing.com/economic-calendar/

Obrazek

Obrazek

Jak widać z najważniejszych danych makro i przemówień prezesów banków przyszły tydzień będzie... bardzo nudny. Szans na zyski jest niewiele dla mnie i dla mojego systemu.

Analiza

- poniedziałek - nie a dla nie żadnych ważnych danych makro

- wtorek 11:00 Niemcy - ZEW - analiza pokazuje iż system tutaj nie zarabiał - odpuszczamy!

- wtorek 14:30 Kanada - sprzedaż detaliczna - analiza za okres III-VII 2017 pokazuje że
   system  daje duże szanse na zysk, jednak w marcu i kwietniu był SL, ostatnie miesiące to
   zyski - gramy!

- środa - nie wchodzimy, analiza pokazuje, że system nie generował zysków przy środowych danych
   (PMI Niemiec, USA sprzedaż nowych domów)

- czwartek 10:30 Wielka Brytania - dane PKB - w okresie marzec-lipiec system mógł zarobić
   niewiele przy pomocy TS, zaś w czerwcu można było zarobić kilkadziesiąt pipsów - wchodzimy!

- piątek 14:30 USA - zamówienia na dobra - jest szansa na mały zys pod warunkiem, że od razu w 1
   minucie nastąpi mocniejszy ruch, w innym przypadku zrezygnować

- piątek 16:00 i 21:00 - przemówienia Yellen i Draghi - przemówienia zawsze odpuszczamy
Uwaga
SL 20 pkt
TS 4,7 pkt

pozdrawiam

Adam Kruchy
8) 8) 8)

AdamKruchy
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 2001
Rejestracja: 01 sie 2017 14:01

Re: Dziennik - GANN i makro

Postautor: AdamKruchy » 22 sie 2017 10:04

Istotne dane makro - 14:30 Kanada - sprzedaż detaliczna

             Po analizie podjąłem decyzję, że system "GANN-MAKRO-TIME" ma szanse na zarobek. Poprzednio dało się zarabiać. Raz tylko był SL. W przypadku braku szybkiego ruchu "odpuszczam" i zamykam zlecenia oczekujące. SL 20 pkt, TS 4,7 pkt

Obrazek

Obrazek
8) 8) 8)


Wróć do „FOREX”

REKLAMA

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości