Dziennik - GANN i makro

rynek walutowy
AdamKruchy
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 2001
Rejestracja: 01 sie 2017 14:01

Re: Dziennik - GANN i makro

Postautor: AdamKruchy » 22 sie 2017 21:36

22.08.2017 - USD/CAD - sprzedaż detaliczna

O godz. 14:30 kanadyjski Urząd Statystyczny opublikował dane o sprzedaży detalicznej:

Obrazek
Obrazek

Po publikacji danych kurs USD/CAD ruszył w dół. Po 8 minutach ruch wyniósł ok. 48 pipsów.

Obrazek

Sell stop od razu został włączony. TS ustaliłem na 4,7 pipsa. Próbowałem podzielić pozycję, ale najzwyczajniej w świecie nie zdążyłem. Chciałem sprzedać 0,1 a resztę podzielić po 0,02 i zamykać co 10 pipsów w "dobrym" kierunku. Nie udało się i muszę nad tym pomyśleć. Przy mocnych ruchach z założenia pozycja ma być dzielona, by jak najbardziej korzystać z zysków. "Wpadło" 15,6 pipsa.
Po analizie wcześniejszych danych o sprzedaży detalicznej CAD postanowiłem zwiększyć pozycję do 0,2 lota. 
Po kilku godzinach kurs USD/CAD ruszył do góry.

Inne

O godz. 11:00 pokazano dane z Niemiec "nastrój ekonomiczny" ZEW. Dane zaskoczyły tych co prognozowali 15. Aktualnie ZEW wynosi 10. Jednak dane te nie wywołały jakiś konkretnych ruchów na DAX czy EUR/USD. W przeszłości ZEW nie "dawał szans" na zyski mojemu systemowi "GANN-MAKRO-TIME".
8) 8) 8)

REKLAMA


AdamKruchy
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 2001
Rejestracja: 01 sie 2017 14:01

Re: Dziennik - GANN i makro

Postautor: AdamKruchy » 23 sie 2017 10:18

FOREX - NZD/USD

Okazja dla długoterminowców. Na wykresie dziennym pary NZD/USD widać mocny RGR. Czy też to widzicie?
Dzisiaj w nocy pojawił się silny ruch  dół.

https://zarabianienaforexgieldaobligacj ... owcow.html

Obrazek

The NZD/USD pair extended overnight sharp reversal from 0.7335 level (50-day SMA region), pushing the rates to a six-week low during the early European session.
Currently trading around 0.7220 level, the NZ Dollar remained under intense pressure for the second consecutive session and the bearish fall gathered momentum following the release of NZ Govt Pre-election Economic Fiscal Forecasts, anticipating a smaller surplus in 2019-2021 on lower growth.
Meanwhile, bulls were little inspired by the NZ Treasury forecast that the Reserve Bank of New Zealand (RBNZ) could start raising interest rates from mid-2018, with the pair extending its downward trajectory to hit the lowest level since June 11.
Adding to this, falling commodity prices, which tends to weigh on commodity-linked currencies - like the Kiwi, and a broadly stronger US Dollar further collaborated towards aggravating the selling pressure surrounding the major.

https://www.fxstreet.com/news/nzd-usd-h ... 0170823081
8) 8) 8)

AdamKruchy
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 2001
Rejestracja: 01 sie 2017 14:01

Re: Dziennik - GANN i makro

Postautor: AdamKruchy » 23 sie 2017 20:34

FOREX - jak uciekają okazje

            W swoim blogu "wrzucam" zagrania systemem "GANN-MAKRO-TIME", który gra pod dane makroekonomiczne. Dzisiaj o godz. 2:00 w kilku kalendarzach ekonomicznych pokazywano jako mało istotne dane w Nowej Zelandii

Obrazek

Przyznam się szczerze, że popatrzyłem tylko "siłę" tych w kalendarzach i "odpuściłem" ich analizę. I był to mój błąd. Dane o "bilansie budżetu", "prognozie zadłużenia" i "prognozie gospodarczej" dały duży zysk. 

Obrazek

W związku z powyższym od tej pory będę analizował wszystkie dane. To już druga taka sytuacja w ostatnim czasie, gdy mało istotne dane dają zyski. Po szybkiej analizie oceniam, że system "GANN-MAKRO-TIME" dałoby ok. 20 pipsów. Zaś dla długoterminowych graczy była to okazja na dłuższy trejd, który może skończyć się nawet w okolicach 0.6800 jeśli "pęknie" poziom 0.7200. Wymowa RGR-a jest ... konkretna.

Obrazek

Pozdrawiam Adam Kruchy
8) 8) 8)

AdamKruchy
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 2001
Rejestracja: 01 sie 2017 14:01

Re: Dziennik - GANN i makro

Postautor: AdamKruchy » 24 sie 2017 12:23

FOREX - GBP/USD dane o PKB 24.08.2017

O godz. 10:30 pojawiły się dane o PKB, wskaźnik usług.

Obrazek

Obrazek

Większość danych porywała się z prognozami analityków. Wyjątkiem stanowiły dane o inwestycjach biznesowych, gdzie zamiast prognozowanego 0,4% jest 0,0%.
Zgodnie z analizą, którą zrobiłem za poprzednie 6 okresów mój system "GANN-MAKRO-TIME" dawał szanse na zmienność i ewentualny zysk. Jednak zyski nie były nigdy duże. W związku z powyższym otworzyłem pozycje 0,1 lota. SL początkowy ustawiłem na 20 pipsów a TS na 4 pipsy.

Obrazek

Pozycja oczekująca 'sell stop" ruszyła dopiero po 46 sekundach (byłem już bliski jej zamknięcia). Ruch nie był dynamiczny więc zamknąłem pozycję z "palca" nie czekając na TS. Zysk 1, pipsa.
Dane z wykresu pokazują, iż była to słuszna decyzja, gdyż kurs GBP/USD ruszył do góry o 30 pisów.

Pozostałe dane z dnia dzisiejszego po wcześniejszej analizie "odpuściłem". Tym bardziej, że trwa spotkanie w Jackson Hole.

Obrazek
8) 8) 8)

AdamKruchy
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 2001
Rejestracja: 01 sie 2017 14:01

Re: Dziennik - GANN i makro

Postautor: AdamKruchy » 26 sie 2017 20:51

FOREX

"Targety" pod dane makro w tygodniu 28-31 sierpnia i 1 września 2017 r.


Dzisiaj skorzystam z poniższego kalendarza:

https://pl.investing.com/economic-calendar/

Aby bardziej szczegółowo pokazywać analizę każdy dzień przedstawię osobno.


Poniedziałek

Obrazek

        W poniedziałek nie ma żadnych istotnych danych makro, które pozwoliłyby systemowi "GANN-MAKRO-TIME" szanse na zysk. Do tego w Wielkiej Brytanii mamy Letnie Święto Bankowe.


Wtorek

Obrazek
Obrazek

            We wtorek z bardziej istotnych danych wymieniłbym te o godz. 1:30 w Japonii (wydatki gospodarstw domowych, stopę bezrobocia), o godz. 14:30 w Kanadzie (inflacja IPPI), o godz. 16:00 w USA (Conference Board).
            Dane z Japonii nigdy nie dawały sygnałów dla systemu. Dane  Kanady i USA zazwyczaj szkodziły systemowi. Jednym słowem wtorek odpada.

Środa

Obrazek
Obrazek
Obrazek

              Środowe dane z Nowej Zelandii, Japonii, Australii z reguły nie dawały zmienności dla systemu więc odpuściłem. Podobnie dane z USA, czyli raport ADP a potem PKB nie dawały szans na zyski. Inaczej jest z danymi z Kanady z godz. 14:30, czyli rachunek bieżący. Te dane przez kilka ostatnich okresów za każdym razem kończyły się SL i tzw. "zawrotką".

Czwartek

               Czwartkowa sesja daje szanse na zyski, choć niewielkie. Warto spróbować, tym bardziej, że SL i TS będą przygotowane na bezpiecznych poziomach.
               Dane z Japoni z 1:50 i o 3:00 z Australii odpuszczam. Analiza wcześniejszych okresów nie dawała szans na zysk systemowi GMT.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

                  Dane z Nowej Zelandii z godz. 3:00 (indeks zaufania) w przeszłości dawały zarobić choć niewiele. Ale nigdy nie było ryzyka SL i "zawrotek". To samo o danych z Australii z godz. 3:30 (nakłady inwestycyjne, kredyty). Próbuję.
                  W dalszej części dnia rezygnujemy z danych z USA z 14:30 i 16:00. Nigdy nie dawały okazji do zarobku systemowi GMT.
                  Najważniejsze w tym dniu są dane z kanady z godz. 14:30. To tak na prawdę szereg danych o PKB. Analiza pokazuje, iż w 80% są szanse na zysk. jednak czasami zdarzają się tzw. "zawrotki". Jednak FOREX bez ryzyka to ... pączek bez marmolady. Wchodzę!

Piątek

Piątek to tak na prawdę pierwsza sesja września, ale bierzemy go na papier. Z danych analizowanych, których jednak nie bierzemy to:

-  1:30 - Australia - nic się nie dzieje zazwyczaj
-15:30 - Kanada - w analizowanych okresach system nie miał szans na zysk
-16:00 - USA - duże "szanse" na SL i tzw. "zawrotki", czyli ... odpuszczam!

Do analizy zostają nam dane z 10:30 z Wielkiej Brytanii i te o 14:30 w USA.

Obrazek
Obrazek
Obrazek

                   O godz. 10:30 w Wielkiej Brytanii poznamy indeks PMI dla przemysłu. Zazwyczaj nie ma tam ryzyko SL, czy tzw. "zawrotki" ale i zyski nie przychodzą szybko. Mogę spróbować, ale jeśli tuż po danych nie ruszy kurs w określonym kierunku to odpuszczam. 
               O godz. 14:30 poznamy szereg danych w USA, od stopy bezrobocia po płacę godzinową. Z uwagi na to, iż danych jest sporo rośnie ryzyko "zawrotki". Ale ewentualne zyski dają szanse na wygraną. Będę próbował. I to będą ostatnie istotne dane tego dnia.


Pozdrawiam Adam Kruchy
8) 8) 8)

AdamKruchy
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 2001
Rejestracja: 01 sie 2017 14:01

Re: Dziennik - GANN i makro

Postautor: AdamKruchy » 27 sie 2017 14:29

Obrazek
8) 8) 8)

AdamKruchy
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 2001
Rejestracja: 01 sie 2017 14:01

Re: Dziennik - GANN i makro

Postautor: AdamKruchy » 30 sie 2017 20:22

FOREX - system "GANN-MAKRO-TIME" 30.08.2017 r.

https://zarabianienaforexgieldaobligacj ... 017-r.html

              System "GANN-MAKRO-TIME" w dniu dzisiejszym miał mieć wolne. Jednak z uwagi na małą ilość istotnych danych w całym tygodniu postanowiłem ustawić się na "EDKA". O godz. 14:30 podano dane z USA dot. PKB i deflator PKB.
              Z wcześniejszych analiz wynikało, iż zyski czasami się zdarzały dla systemu, ale częściej nie było potrzebnej zmienności. Dlatego zmniejszyłem tym razem pozycję i ustawiłem krótki TS (4 pipsy). SL był 20 pipsów, jednak tuż po starcie miał wrócił na 10.

Obrazek

Jednak nie było takiej potrzeby. Kurs nie od razu ale ruszył i szybko zadział TS. Pozycja zatrzymała się z zyskiem 7,4 pipsa i kurs zaczął wracać w drugą stronę.
              Po kilkudziesięciu minutach kurs EUR/USD ponownie wrócił do krótkoterminowego trendu spadkowego, gdzie w chwili obecnej znajduje się na poziomie 1.1900.

Pozdrawiam Adam Kruchy
8) 8) 8)

AdamKruchy
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 2001
Rejestracja: 01 sie 2017 14:01

Re: Dziennik - GANN i makro

Postautor: AdamKruchy » 30 sie 2017 22:14

FOREX - NZD/USD RGR

https://zarabianienaforexgieldaobligacj ... d-rgr.html

            Od poprzedniej analizy kurs "KIWI" kolejny raz próbuje skorzystać z okazji jaką niewątpliwie jest RGR na wykresie dziennym.

Obrazek

Poziom "szyi" RGR-u to 0.7200. Kurs próbuje "swoich sił" i spada poniżej tego poziomu. Jednak próba pokonania tego wsparcia może nadarzyć się w dzisiejszej nocy z środy na czwartek. O godzinie 3:00 będą publikowane dane "indeks zaufania biznesu ANZ".

Obrazek

Tam też będę czekał na okazję do większej zmienności w jedną, czy drugą stronę. Te dane nie zawsze dają szybszy ruch w danym kierunku, ale rynek czasami robi niespodzianki.

Obrazek

W przypadku spadków kolejne wsparcia widziałbym na poziomach 0.7050. Docelowo dla "niedźwiedzi" szukałbym na 0.6900 i 0.6800. "Byki" mają najbliższy opór na poziomie 0.7325, czyli szczyty ramion RGR-u.

Pozdrawiam Adam Kruchy
8) 8) 8)

AdamKruchy
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 2001
Rejestracja: 01 sie 2017 14:01

Re: Dziennik - GANN i makro

Postautor: AdamKruchy » 31 sie 2017 19:26

System forex "GANN-MAKRO- TIME" - podsumowanie sierpnia 2017

https://zarabianienaforexgieldaobligacj ... -time.html

               Z systemem "GANN-MAKRO-TIME" ruszyłem 9 sierpnia 2017 r. Wcześniej jego podstawy poznałem dzięki swojemu znajomemu, który od lat gra tylko pod dane makroekonomiczne. Próby rozpocząłem na koncie standard MT4 w XTB. Ne miałem żadnych problemów, rekwot czy dużych poślizgów.
              Łącznie zrobiłem 139 transakcji. Duża część robiona byłą systemem podsystemem "GANN" z wykorzystaniem wachlarza. Kilka razy zapomniałem o ważnych danych makro i minęły mnie 4 razy zyski a raz strata. Między innymi przeszły mi dzisiejsze dane o 14:30 w Kanadzie, które dały zyski, zgodnie z zasadami systemu "GMT".

Obrazek

Przez te 17 dni sesyjnych, 5 dni miałem bez transakcji a 2 dni ograniczone z uwagi na wakacyjne wyjazdy. Mimo to udało się zarobić 347,47 zł co stanowiło 8,68%. Taki regularny wynik chciałbym powtarzać.
                Po dzisiejszej sesji zakończyłem konto MT4 Standard. Od jutra, 1 września ruszam na nowym koncie MT4 PRO w XTB z uwagi na korzystniejsze spready i szybkość transakcji.

Pozdrawiam Adam Kruchy
8) 8) 8)

AdamKruchy
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 2001
Rejestracja: 01 sie 2017 14:01

Re: Dziennik - GANN i makro

Postautor: AdamKruchy » 31 sie 2017 20:22

System forex "GANN-MAKRO-TIME" - target/profit 31.08.17

https://zarabianienaforexgieldaobligacj ... me_31.html

               System GMT dał dzisiaj szansę na kolejny zysk. Jak już pisałem wcześniej najzwyczajniej w świecie zapomniałem o danych z godz. 14:300 w Kanadzie (PKB, deflator). Skupiłem się na koszeniu trawy w obawie przed załamaniem pogody. Budzik w telefonie zadziałał, ale słuch nie. Tak to bywa.
               Na podstawie tych danych chciałbym pokazać jak wyglądałaby dzisiejsze transakcja na klonowym listku.

Obrazek
https://pl.investing.com/economic-calendar/

               Dane analizowałem wcześniej i prawie "gwarantowały" szybki ruch w określonym kierunku. Sporadycznie podobne dane kończyły się SL. Tak wyglądał dzisiaj ruch na tej parze walutowej.

Obrazek

                Jak widać kurs dawał nawet 100 pipsów ruchu na spadkach. Jednak system gra ciut inaczej i wpadłoby ok 30 pipsów. Jednak każdy trader znalazłby tutaj okazję do mniejszego lub większego profitu. Wcześniejsza analiza poprzednich okresów zrobiła swoje. Szkoda, że tylko na papierze. 

UWAGA
- pamiętać o istotnych danych, codziennie rano robić analizę ustaleń dla całego tygodnia

Pozdrawiam Adam Kruchy
8) 8) 8)

AdamKruchy
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 2001
Rejestracja: 01 sie 2017 14:01

Re: Dziennik - GANN i makro

Postautor: AdamKruchy » 03 wrz 2017 22:54

FOREX - Makro/Targets week 4-8 september
https://zarabianienaforexgieldaobligacj ... ember.html

                Zakładałem, że początek tygodnia będzie spokojny dla walut. W poniedziałek rynki w USA i Kanadzie są zamknięte  uwagi na Święto Pracy. Tymczasem informacje napływające z Korei Północnej o próbach z H-bomb (bomba wodorowa) zmieniają sytuację. W tym tygodniu rynki żyją tymi wydarzeniami:

Obrazek

* European Central Bank policy meeting
* U.S. ISM services PMI
* UK PMIs
* China trade figure
* Bank of Canada rate decision
https://www.investing.com/news/economy- ... 525117Bank of Canada rate decision

                  Po dokładnej analizie najważniejszych danych makro i wydarzeń w tym tygodniu, postanowiłem zająć się n/w:

Obrazek
Obrazek
Obrazek

                 Zgodnie z zasadami systemu "GANN-MAKRO-TIME" tylko te dane dają szanse na zyski w tym tygodniu. Mam pewne wątpliwości dotyczące piątkowych danych z Wielkiej Brytanii, które nie zawsze dawały szansę systemowi. W związku z powyższym zmniejszę pozycję na 0.05 lota i trailing stop ustawię na 3 pipsy.
                 Pozostałe dane nie spełniają wymogów systemu. O ich szczegółach będę pisał w codziennych komentarzach.

Pozdrawiam Adam Kruchy
8) 8) 8)

AdamKruchy
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 2001
Rejestracja: 01 sie 2017 14:01

Re: Dziennik - GANN i makro

Postautor: AdamKruchy » 06 wrz 2017 22:18

System FOREX "GANN-MAKRO-TIME" - targets/profits 6.09.17
https://zarabianienaforexgieldaobligacj ... -time.html


Środowa sesja obfitowała w szereg danych makro, w tym te najbardziej istotne, czyli dane z Australii (PKB), USA (bilans handlowy) i Kanady (stopy procentowe). Po weekendowej analizie systemu "GANN-MAKRO-TIME" wybrałem w/w.
                
Obrazek

Australia - AUD/USD
O godz. 3:30 dane o PKB były zbliżone do tych przygotowanych przez analityków i banki inwestycyjne. Kurs po starcie zawrócił i włączył trailing stop. Zysk na tej transakcji to 5.8 pipsa.

wykres

USA - EUR/USD
O godz. 14:30 zaprezentowano dane o bilansie handlowym USA. Dane były zbliżone do tych zaproponowanych przez analityków, więc o zmienności można było pomarzyć. Zamknąłem obydwie pozycje BUY STOPP i SELL STOP. 

wykres

Kanada - USD/CAD
Moja dzisiejsza perełka, czyli liść klonowy! Dobrze przygotowałem analizę i wiedziałem, że ponownie może być mocna świeca. I tak się stało. Pomimo "mega" poślizgu kurs złapał po drodze moje SELL STOP i dał mu 158.4 pipsa!

wykres


                  Decyzja Banku Kanady po raz kolejny zaskoczyła rynek, analityków i trejderów. Dla mnie to sygnał, że inne banki też zmienią swoją politykę niskich stóp procentowych. A to będzie okazja do kolejnych zagrań pod takie informacje. Oznacza to dużą zmienność, a to lubi system "GANN-MAKRO-TIME".

Poniżej dzisiejsze zlecenia BUY STOP i SELL STOP: 

Obrazek



Pozdrawiam Adam Kruchy           
8) 8) 8)

AdamKruchy
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 2001
Rejestracja: 01 sie 2017 14:01

Re: Dziennik - GANN i makro

Postautor: AdamKruchy » 08 wrz 2017 22:55

FOREX - system "GANN-MAKRO-TIME" 08.09.2017
https://zarabianienaforexgieldaobligacj ... 92017.html

Na piątkowej sesji najbardziej interesowały mnie dane makroekonomiczne, które miały się pojawić o godz. 10:30 w Wielkiej Brytanii i o 14:30 w Kanadzie.

Obrazek

Dane z Wielkiej Brytanii o produkcji przemysłowej, bilansie handlowym przeszły bez echa i zmienności nie było, tak bardzo potrzebnej dla systemu "GANN-MAKRO-TIME". Zlecenia oczekujące SELL STOP i BUY STOP szybko "poszły do kosza".

Obrazek

Inaczej wyglądała sytuacja o godz. 14:30. Dane z Kanady to zmiana zatrudnienia i stopa bezrobocia. Pojawiła się miła niespodzianka o zmianie zatrudnienia z prognozowanych 19 tysięcy do 22,2 tysięcy.

Obrazek

Rynek  zareagował i po chwili para USD/CAD ruszyła do góry. Po minucie rynek zawrócił, by po chwili na dobre zawrócić do góry. SL nie był dzisiaj używany. Zadziałał trailinig stop ustawiony na 4 pipsy. Nie było jakichś dziwnych poślizgów więc pozycja zaowocowała zyskiem 16,4 pipsów.

Obrazek

I tym miłym elementem zakończyłem ciekawy tydzień. System "GANN-MAKRO-TIME" zachował się bardzo dobrze, broker też.

Pozdrawiam Adam Kruchy
8) 8) 8)

AdamKruchy
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 2001
Rejestracja: 01 sie 2017 14:01

Re: Dziennik - GANN i makro

Postautor: AdamKruchy » 27 wrz 2017 18:44

FOREX System "GANN-MAKRO-TIME" today USD/CAD
https://zarabianienaforexgieldaobligacj ... today.html


USD/CAD 27.09.2017 godz. 17:45 

O godz. 17:45 zaplanowane było przemówienie szefa Banku Kanady (BoC) Stephen Poloz. Równo o 17:45 pojawiła się duża zmienność, dzięki której otworzył pozycja BUY STOP. Jak się zaczęła, tak sam szybko się skończyła. Błyskawicznie włączył się trailing stop.

Obrazek

Kurs nerwowo skakał, ale profit jest. Gdyby nie spory poślizg na zamknięciu ( 4,2 pipsa) zysk byłby większy, ale profit to profit i nie zaglądamy koniowi w zęby.




Pozdrawiam Adam Kruchy
8) 8) 8)

AdamKruchy
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 2001
Rejestracja: 01 sie 2017 14:01

Re: Dziennik - GANN i makro

Postautor: AdamKruchy » 29 wrz 2017 20:30

"Kanadyjczyk" okazał się najlepszym wyborem dla systemu "GANN-MAKRO-TIME" w miesiącu wrześniu. A o to dzisiejszy "trejd".
https://zarabianienaforexgieldaobligacj ... ad_29.html

Obrazek


W wolnej chwili przygotuję statystyki września i sierpnia dla "GANN-MAKRO-TIME"

Pozdrawiam Adam Kruchy
8) 8) 8)


Wróć do „FOREX”

REKLAMA

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości