FORUM DYSKUSYJNE DOLAR,EURO,FUNT WALUTY.FORA.PL

rynek walutowy
Loki2
Starszy plutonowy
Posty: 31
Rejestracja: 07 kwie 2018 01:26

FORUM DYSKUSYJNE DOLAR,EURO,FUNT WALUTY.FORA.PL

Postautor: Loki2 » 11 maja 2018 00:58

Zapraszam do dyskusji.


Loki2
Starszy plutonowy
Posty: 31
Rejestracja: 07 kwie 2018 01:26

Re: FORUM DYSKUSYJNE DOLAR,EURO,FUNT WALUTY.FORA.PL

Postautor: Loki2 » 17 maja 2018 22:54

Ostatnio zmieniony 31 maja 2018 01:58 przez Loki2, łącznie zmieniany 1 raz.

Mozes
Sierżant
Posty: 54
Rejestracja: 24 kwie 2018 17:18

Re: FORUM DYSKUSYJNE DOLAR,EURO,FUNT WALUTY.FORA.PL

Postautor: Mozes » 22 maja 2018 01:46

Polecam na forum można znależć kilka osób z dużą wiedzą i obeznaną z rynkami

Loki2
Starszy plutonowy
Posty: 31
Rejestracja: 07 kwie 2018 01:26

Re: FORUM DYSKUSYJNE DOLAR,EURO,FUNT WALUTY.FORA.PL

Postautor: Loki2 » 22 maja 2018 02:05

Cieszy mnie to że przekonałeś się do tego forum

Wowka
Starszy plutonowy
Posty: 33
Rejestracja: 28 maja 2018 19:03

Re: FORUM DYSKUSYJNE DOLAR,EURO,FUNT WALUTY.FORA.PL

Postautor: Wowka » 25 cze 2018 20:02

Popieram to na http://www.waluty.fora.pl/ jest najlepsze zwłaszcza jeśli ma dotyczyć usd/pln ,eur/pln i eur/usd

Wowka
Starszy plutonowy
Posty: 33
Rejestracja: 28 maja 2018 19:03

Re: FORUM DYSKUSYJNE DOLAR,EURO,FUNT WALUTY.FORA.PL

Postautor: Wowka » 04 sie 2019 01:11

http://www.waluty.fora.pl/


Funt widziany osiąga 34-letni niski poziom, jeśli Johnson przeciągnie Wielką Brytanię na brak porozumienia
Funt spadnie do najniższego poziomu od 1985 r., Jeśli Wielka Brytania opuści Unię Europejską bez umowy, perspektywa, która wydaje się bardziej prawdopodobna teraz niż sześć miesięcy temu, zgodnie z ankietą Bloomberg przeprowadzoną przez analityków.

Istnieje 30% szans, że Wielka Brytania wyjdzie z bloku w październiku bez porozumienia rozwodowego, wynika z sondażu 13 banków. To ponad trzy razy więcej niż poziom z podobna ankieta w lutym. Taki wynik spowodowałby spadek funta szterlinga o ponad 9% do 1,10 USD, co jest poziomem niespotykanym od 34 lat, zgodnie z medianą odpowiedzi.

Najnowsze badanie pokazuje również, że na niespełna trzy miesiące przed terminem Brexitu możliwości pozostają otwarte. Strategicy przypisują równe prawdopodobieństwo wyjściu bez umowy, dalsze opóźnienie daty wyjazdu, a także perspektywę zwołania wyborów powszechnych przed 31 października. Zawarcie umowy przed upływem terminu jest postrzegane jako najmniej prawdopodobny wynik z 15% szansy.
Rokowanie funta

Strategiści widzą 30% szansy na brak porozumienia, co spycha funta do 1,10 $

* Prawdopodobieństwa nie sumują się do 100%, ponieważ zastosowane mediany i scenariusze nie wykluczają się wzajemnie.

Badanie Bloomberg 13 banków: CIBC, Credit Agricole, Commerzbank, Danske, ING, Mizuho International, MUFG, Nomura, Nordea, RBC, Societe Generale, Toronto Dominion, Union Bancaire Privee

„Wydaje się bardzo odczuwalne, że rynek jest już w pełni gotowy, a ryzyko Brexitu rośnie i rośnie” - powiedział Luke Hickmore, menedżer ds. Pieniędzy w Aberdeen Standard Investments. „Oczywiście istnieje ryzyko, że zapach kryzysu walutowego zacznie narastać. Pracowałem w 1992 roku podczas Czarnej Środy i nie chcę, żeby to wszystko znów się kłopotało. ”

Szterling spadł prawie o 10% podczas tygodnia Czarnej Środy we wrześniu 1992 r., Kiedy Wielka Brytania została zmuszona do wycofania się z europejskiego mechanizmu kursowego.
„Moment okrężności”

Funt spadł o prawie 7%, odkąd Wielka Brytania odroczyła pierwotny termin Brexitu pod koniec marca, do około 1,2140 USD w piątek, przy czym inwestorzy wyceniają większe szanse na nieuporządkowany Brexit po konkursie rządzącej Partii Konserwatywnej zakończonym wyborem Brexiteera Borisa Johnsona . Ogromny spadek do 1,10 USD w scenariuszu braku porozumienia oznaczałby powrót do poziomów ostatnio obserwowanych podczas dolara byków w 1985 roku.

Jeżeli funt szterling spadnie ponownie w kierunku tych poziomów, skoncentrujemy się na tym, w jaki sposób Bank Anglii będzie wspierał walutę - ale bank centralny powiedział w czwartek, że „wysoce mało prawdopodobne” będzie interweniowanie. Gubernator Mark Carney powiedział, że zmiana wartości funta szterlinga była „częścią funkcji amortyzującej”.

Johnson w tym tygodniu wydał ultimatum dla UE, mówiąc, że nie spotka się z liderami bloku na rozmowy, chyba że zmienią swoje stanowisko. Podczas gdy w Parlamencie nie ma większego poparcia dla Brexitu bez porozumienia, a prawodawcy powiedzieli, że będą chcieli zablokować Johnsona w dążeniu do tego wyniku, stratedzy widzą ryzyko, że stanie się to przez przypadek.

„Znajdujemy się w tym szczególnym momencie w obiegu w komorze echa Brexitu” - powiedział Ned Rumpeltin, europejski szef strategii walutowej w Toronto-Dominion Bank. „Oczywiście istnieje ryzyko, że obie strony zostaną całkowicie zakorzenione i nie będą w stanie uciec z narożników, w których każda się cofnęła”.
Ryzyko wyborów

Inną możliwością niepokojącą inwestorów jest to, że Johnson zwoła wybory powszechne. W tym scenariuszu funt może spaść do 1,19 USD, a ostatnie sondaże sugerują, że wynik głosowania może nie zwrócić większości konserwatystów, według analityka wyborczego Johna Curtice'a.

Ale to nie wszystkie złe wieści. Jeśli uda się uniknąć Brexitu bez umowy, opóźnienie lub umowa są najbardziej pozytywnymi wynikami dla funta, przy czym pierwszy z nich powoduje wzrost waluty do 1,26 USD, a drugi do 1,33 USD. Rupert Harrison z BlackRock International widzi, że funt ma jeszcze większy skok w umowie, choć nie jest to jego podstawowa sprawa.

„Wszelkie wynegocjowane wyniki, które mogą przejść przez Izbę Gmin, są dużą pozytywną niespodzianką”, powiedział Harrison, menedżer portfela i główny strateg makr w BlackRock. „Na pewno uważamy, że w takim scenariuszu możemy uzyskać kabel o wartości powyżej 1,40 USD”, powiedział. :mrgreen:

http://www.waluty.fora.pl/


Wróć do „FOREX”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości