X-trade kwotowania.

rynek walutowy
andree
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 2447
Rejestracja: 01 lut 2006 21:06

X-trade kwotowania.

Postautor: andree » 08 cze 2006 14:37

Z ciekawosci odpalilem sobie tego xtrejda zeby zobaczyc jak to bangla, porownac z cmsem i sprawdzic jak chodza polskie crossy, lecz w pewnym momencie oniemialem. A wiec czym predzej wchodze sobie na strone xtrejda i juz wszystko jasne. Powiedzcie mi po co oni wogole stworzyli te crossy z polskimi walutami? Nie dosc ze spread wysoki to zarobek nijaki :( A teraz wyjasnie o co mi chodzi.
Przyjmujemy za dzwignie 1:100 czyli 1% depo.

Przy kontrakcie na jeden lot (100,000) eur/usd musimy zabezpieczyc go suma 1000eur czyli wedle dzisiejszego kursu 3965,80 gorszy natomiast kazdy pips ktory zarobimy da nam zysk 10USD czyli po kursie na dzisiaj 32PLN no i powiedzmy ze taki kontrakt jest ok, natomiast kupujac 1lot USD/PLN musze go zabezpieczyc 1000baksow czyli 3200pln a zysk z jednego pipsa wynosi juz tylko 10PLN, na poczatku myslalem ze nalezy te dyche mnozyc przez kurs ale wedle stronki xtrejda LINK_XTREJD okazuje sie ze nie. O co tu chodzi, czy ja juz kompletnie zglupialem? bo widze wielka roznice w oplacalnosci grania jesli mam zabezpieczyc kontrakt 3965,80/32=123,93 niz 3200/10=320 ---> 320/123,93=2,58 i o taki wspolczynnik jest na eur/usd srednio wiekszy zarobek niz na usd/pln nie wspominajac nawet ze na tej pierwszej parze spread wynosi 3 a na polskim crossie 40.
O co tu kurde chodzi??
Dodam takze ze jest to obojetne czy bierzemy krotka czy dluga pozycje a wydaje mi sie ze jednak posiadajac rachunek w PLN i biorac shorta na usd/pln powinienem miec depo w pln a nie w usd bo fizycznie nie bylo wymiany z pln na rachunku na usd a nastepnie natychmiastowej sprzedazy usd na pln azeby zawrzec krotki, zgadza sie? Przeciez po to deklaruje w jakiej walucie chce prowadzic swoj rachunek..

REKLAMA


megamind
Starszy sierżant
Posty: 77
Rejestracja: 10 lut 2006 10:02

Postautor: megamind » 18 lip 2006 10:19

niby masz racje, ale jednak zauwaz ze na pln masz duzo wieksze ruchy i tak jak na na e/u pojdize o 100pipsow na pln pojdzie o 400 i wtedy zarobek wychodzi taki sam.


Wróć do „FOREX”

REKLAMA

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 32 gości