Jak jest z podatkiem od zyskow na forexie ?

rynek walutowy
balcerowitrz
Sierżant sztabowy
Posty: 180
Rejestracja: 28 kwie 2005 03:33

Jak jest z podatkiem od zyskow na forexie ?

Postautor: balcerowitrz » 01 lip 2006 20:14

no wlasnie, narazie jestem w temacie forexu zielony ale mam zamiar tam wejsc w tym miesiacu(jak ktos chetny zeby mnie poduczyc to bede wdzieczny :D:D). ale wlasnie zastanawiam sie jak to jest z podatkiem, czy tak samo jak na gpw? ze wynosi 19% i dostaje sie gotowy material do rozliczenia do domu czy jak ? i jak to wyglada z wyplacaniem pieniedzy z rachunku i jaki jest tego koszt ??

REKLAMA


MAKLER1OO%
Starszy sierżant
Posty: 89
Rejestracja: 14 kwie 2005 17:28

Postautor: MAKLER1OO% » 17 sie 2006 18:28

Jak założysz konto forexowe u polskiego brokera to dostaniesz Pita do domu (podobnie jak na GPW), płacisz 19% od zysku. Wypłacanie środków powyżej np. 500 zł jest zazwyczaj zwolnione z kosztów. Lepiej założyć konto forexowe za granicą. Fiskus raczej się nie dowie o twoich zyskach (na pewno nie dowie się od brokerów szwajcarskich - sprawdzone). Do przelewów zagranicznych otwierasz konto walutowe np. USD w multibanku jest bez opłat. Minusem są koszty przelewów od brokera na konto w Polsce (kilkanaście do ok. 50 USD za przelew) Powodzenia

balcerowitrz
Sierżant sztabowy
Posty: 180
Rejestracja: 28 kwie 2005 03:33

Postautor: balcerowitrz » 18 sie 2006 02:19

Konto mam na oandzie. Broker nie poinformuje to sie zgadza, ale jest problem z przelewami, wydaje mi sie ze moga sprawdzac przelewy z zagranicy jak wyplacasz wieksza ilosc kasy. ile wyplaciles jednorazowo maksymalnie i ile w sumie szacunkowo wyplacales rocznie ??
Wieksza ilosc kasy na polskie warunki to juz gdzies z 20 000 pln, nie za duzo osob ma konta walutowe a nasz fiskus jest wyjatkowo skrupulatny.

MAKLER1OO%
Starszy sierżant
Posty: 89
Rejestracja: 14 kwie 2005 17:28

Postautor: MAKLER1OO% » 18 sie 2006 09:56

Wydaje ci sie, że fiskus jest skrupulatny, oni tam mają bałagan jakich mało. Trzeba pamiętać, aby jednorazowo nie wypłacać powyżej 10 tys. USD, bo wyższe przelewy są zgłaszane przez bank do NBP, więc i fiskus może być informowany. Ostatecznie można założyć rora w np. szwajcarskim banku, dostaniesz karte bankomatową i wyplacasz normalnie z bankomatu w Polsce, wiele osób pracowało w GB to można wykorzystać konto tam założone

wiesio
Starszy sierżant sztabowy
Posty: 279
Rejestracja: 08 gru 2005 19:25

Postautor: wiesio » 12 maja 2007 14:05

Panowie to jak jest z tym podatkiem.Zyje aktualnie w islandi. Moja platforma to fxcm Trading.Oczywiście konto bankowe mam tu.Co polecacie ?


Wróć do „FOREX”

REKLAMA

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości