Amazon.com NASDAQ: AMZN handel online m.in. książki, płyty

czyli wszystkie giełdy bardziej rozwinięte niż GPW
slayer74
Porucznik
Posty: 23622
Rejestracja: 19 lip 2005 13:21
Lokalizacja: West Poland- FZ 1974

Re: Amazon.com NASDAQ: AMZN handel online m.in. książki, płyty

Postautor: slayer74 » 25 maja 2019 22:27

Amazon, czyli Wielki Brat mile widziany w domach klientów
Gigant sprzedaży detalicznej potrafi zdobywać informacje skuteczniej niż niejedna tajna służba.


Amazon – spółka mająca blisko 900 mld USD kapitalizacji, jeden z filarów technologicznej hossy w USA, globalny gigant sprzedaży internetowej wypierający z interesu tradycyjne sklepy i galerie handlowe. To również spółka, której szef ma kosmiczne ambicje. (Jeff Bezos, jej założyciel i zarazem najbogatszy człowiek świata, zaprezentował niedawno lądownik księżycowy Blue Moon.) Nie da się zaprzeczyć, że Amazon jest potęgą gospodarczą większą od wielu państw. I jest przy tym jednym z tych cyfrowych gigantów, które zbierają duże ilości informacji o życiu swoich klientów. O ile jednak Facebook czy Google wiedzą, czego szukaliśmy, co zlajkowaliśmy czy gdzie byliśmy, to Amazon idzie o krok dalej. Wie, co jego klienci mówią w swoich domach (gdy korzystają z wirtualnego asystenta Alexa) i zapewnia „inteligentne" dzwonki do ich drzwi. Co więcej, niektórzy z klientów Amazonu pozwalają już na to, by pracownicy tej firmy wchodzili do ich domów pod ich nieobecność. Okazują więc Amazonowi bezgraniczne zaufanie, o którym mogą marzyć służby specjalne z każdego kraju.

Klucze do drzwi
W listopadzie 2017 r. Amazon uruchomił w 37 amerykańskich miastach usługę Amazon Key. Umożliwia ona jego kurierom wejście do domu klienta podczas jego nieobecności i zostawienie w nim zamówionej paczki. Kurier może otworzyć drzwi, kiedy dostanie z centrali specjalny, jednorazowy kod do zamka elektronicznego. – Amazon Key daje konsumentom spokój umysłu, gdyż wiedzą oni, że ich zamówienia zostały bezpiecznie dostarczone do domu i będą na nich tam czekać – mówił Peter Larsen, wicedyrektor ds. technologii dostaw w Amazonie. Usługa ma też pozwalać na wejście innym zaufanym ludziom (członkom rodziny, przyjaciołom, ale też np. pracownikom firmy sprzątającej) do domu klienta pod jego nieobecność. Amazon zapewnia, że jego kurierzy przydzielani do tego typu dostaw są dokładnie sprawdzani, a dostawy są nagrywane przez specjalne kamery zamontowane w domach przez Amazon. Klienci mogą więc oglądać na żywo, jak przebiega dostawa lub później odtworzyć sobie jej nagranie.

https://www.parkiet.com/Gospodarka---Sw ... entow.html
Pieniądz robi pieniądz a bieda robi jeszcze wiekszą biedę !!!


slayer74
Porucznik
Posty: 23622
Rejestracja: 19 lip 2005 13:21
Lokalizacja: West Poland- FZ 1974

Re: Amazon.com NASDAQ: AMZN handel online m.in. książki, płyty

Postautor: slayer74 » 11 cze 2019 12:25

Amazon wyprzedził Apple i Google i został uznany za najbardziej wartościową markę świata w rankingu BrandZ przygotowanym przez agencję Kantar.

Wartość marki Amazon, po wzroście o 52 proc. w ciągu roku, oszacowano na 315,5 mld USD. Apple z wartością 309,5 mld USD, znalazło się na drugim miejscu zestawienia, a ubiegłoroczny lider rankingu, Google, którego wartość marki wyceniono na 309 mld USD, na trzecim. Google i Apple, licząc łącznie, spędziły na szczycie rankingu 12 lat.
...
https://www.pb.pl/google-nie-jest-juz-n ... cie-963250
Pieniądz robi pieniądz a bieda robi jeszcze wiekszą biedę !!!


Wróć do „Zagranica”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość