Giełda w Moskwie i gospodarka w Rosji - Биржа и экономика

czyli wszystkie giełdy bardziej rozwinięte niż GPW
slayer74
Porucznik
Posty: 24759
Rejestracja: 19 lip 2005 13:21
Lokalizacja: West Poland- FZ 1974

Re: Giełda w Moskwie i gospodarka w Rosji - Биржа и экономика

Postautor: slayer74 » 19 wrz 2019 12:57

Po latach ścisłej kontroli budżetu i budowania rezerw w obliczu sankcji gospodarczych i spadających cen ropy, władze Rosji szykują się do „popuszczenia pasa”, z którego może skorzystać gospodarka.

W czwartek rząd Rosji ma przyjąć trzyletni plan budżetowy, w którym zapisano zmniejszanie nadwyżki budżetowej do 0,8 proc. PKB w przyszłym roku i prawie zera w 2022 roku. W 2018 roku nadwyżka budżetowa wyniosła 2,7 proc. PKB.

https://www.pb.pl/rosja-konczy-z-wstrze ... cia-970811
Pieniądz robi pieniądz a bieda robi jeszcze wiekszą biedę !!!


slayer74
Porucznik
Posty: 24759
Rejestracja: 19 lip 2005 13:21
Lokalizacja: West Poland- FZ 1974

Re: Giełda w Moskwie i gospodarka w Rosji - Биржа и экономика

Postautor: slayer74 » 24 wrz 2019 22:11

W Rosji rozpocznie się pod koniec września testowanie sprzętu służącego w przypadku zagrożenia izolowaniu rosyjskiego segmentu internetu (Runetu) – poinformował we wtorek szef państwowego regulatora mediów i internetu, urzędu Roskomnadzor, Aleksandr Żarow.

Żarow powiedział, że obecnie sprzęt ten montowany jest na sieciach głównych operatorów łączności. „Będziemy go testować w ciągu kilku tygodni od końca września” – zapowiedział. Na pierwszym etapie testy będą prowadzone „ostrożnie” i będą polegały na sprawdzaniu wpływu na pracę serwerów i na ruch internetowy. Później zaś rozpocznie się testowanie – jak powiedział Żarow – „w trybie bojowym”.

Szef Roskomnadzoru powiedział, że testy zakończą się w połowie października i że urząd poinformuje o wynikach eksperymentu. Pytany o to, czy testy obejmą całą Rosję, odparł, że przeprowadzone zostaną w jednym regionie.

Wiosną bieżącego roku rosyjski parlament przyjął ustawę o działaniu rosyjskiego segmentu internetu w warunkach odłączenia go od globalnych serwerów, nazywaną ustawą o "suwerennym Runecie". 1 maja br. prezydent Władimir Putin podpisał ustawę i wejdzie ona w życie w listopadzie br.

Ustawa zakłada, że w razie zagrożenia Roskomnadzor przejmuje scentralizowane zarządzanie rosyjskim internetem. Wykaz tych sytuacji zagrożenia określa Ministerstwo Łączności. Chodzi m.in. o zagrożenie dla bezpieczeństwa i trwałego działania internetu, czyli np. o katastrofy naturalne bądź technologiczne; przypadki, gdy niemożliwe jest nawiązanie łączności pomiędzy użytkownikami lub gdy nie działają elementy infrastruktury, a także - gdy podejmowane są próby "wywarcia destabilizującego wpływu" na sieci łączności - zewnętrznego bądź od wewnątrz.

Zgodnie z ustawą o "suwerennym Runecie" w sytuacjach zagrożenia Roskomnadzor będzie filtrować ruch internetowy poprzez specjalne systemy, a operatorzy internetowi otrzymają do tego celu stosowny sprzęt. Ustawa przewiduje również powołanie specjalnego centrum monitoringu, które będzie zarządzać internetem w sytuacjach krytycznych w podległej Roskomnadzorowi służbie częstotliwości radiowych.

Ponadto w Rosji pojawi się wykaz punktów wymiany ruchu internetowego między sieciami rosyjskimi i globalnymi. Cały ruch internetowy będzie przechodził tylko przez punkty, które znajdą się w rejestrze, a żeby się w nim znaleźć, punkty będą musiały spełniać odpowiednie kryteria. Opracowaniem tych kryteriów zajmie się Federalna Służba Bezpieczeństwa (FSB).

https://www.pb.pl/rosja-wkrotce-zacznie ... etu-971197
Pieniądz robi pieniądz a bieda robi jeszcze wiekszą biedę !!!

slayer74
Porucznik
Posty: 24759
Rejestracja: 19 lip 2005 13:21
Lokalizacja: West Poland- FZ 1974

Re: Giełda w Moskwie i gospodarka w Rosji - Биржа и экономика

Postautor: slayer74 » 01 paź 2019 23:13

Rosja zdecydowała niedawno o przystąpieniu do porozumienia paryskiego. Kraj zajmuje czwarte miejsce na świecie pod względem wielkości emisji gazów cieplarnianych. Pracy jest zatem mnóstwo. Julian Lee z Bloomberga uważa, że kraj zdecydował się na formalne przystąpienie do porozumienia, by... ocalić swoje złoża ropy i gazu.
...
https://businessinsider.com.pl/wiadomos ... za/dyxxsye
Pieniądz robi pieniądz a bieda robi jeszcze wiekszą biedę !!!


Wróć do „Zagranica”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość