RealReal Inc. NASDAQ: REAL internetowy dom sprzedaży towarów luksusowych

czyli wszystkie giełdy bardziej rozwinięte niż GPW
slayer74
Porucznik
Posty: 24747
Rejestracja: 19 lip 2005 13:21
Lokalizacja: West Poland- FZ 1974

RealReal Inc. NASDAQ: REAL internetowy dom sprzedaży towarów luksusowych

Postautor: slayer74 » 25 cze 2019 21:10

Obrazek

wykres
https://finance.yahoo.com/chart/real/?guccounter=1

RealReal Inc. NASDAQ: REAL - jest internetowym domem sprzedaży towarów luksusowych, wysokiej jakości produktów mody jak biżuteria, tekstylia, torebki czy sztuka. RealReal jest tylko pośrednikiem, a nie sprzedawcą oferowanych artykułów. Portal służy do kojarzenia kupujących ze sprzedającymi. Firma - poza pośrednictwem w transakcji - bierze czynny udział w ich realizacji. Podmiot chcący sprzedać dobro luksusowe (np. torebkę za kilka tysięcy USD) wysyła oferowany przedmiot do RealReal, który z pomocą własnego niemal 200-osobowego zespołu ekspertów, ocenia wartość i "prawdziwość" przedmiotu (czy to nie "podróbka"). Wszystko po to, aby transakcja wyróżniała się najwyższym poziomem zaufania, a wszystkie strony miały pewność, że przedmiot transakcji jest na pewno oryginalny. Nie ma gwarancji, że eksperci firmy zawsze odfiltrują 'fałszywki', niemniej jednak znaczne poświęcenie uwagi zapewnia komfort sprzedającym i kupującym oraz pozwala RealReal odróżnić się od konkurencji.

Jeśli strony dojdą do porozumienia, przedmiot jest wystawiany do sprzedaży w ramach portalu lub w jednej z 'fizycznych' placówek sprzedaży w Nowym Jorku i Los Angeles. Średnio RealReal pobiera około 35% prowizji od sprzedaży i to stanowi główne źródło przychodów dla firmy.

Koncentracja RealReal na niszy luksusowej półki towarów uczyniła z platformy atrakcyjny portal dla stron transakcji. Kupujący odczuwają komfort przy zakupach na platformie skupionej na autentycznych luksusowych przedmiotach. W wyniku konsekwentnego rozwijania zasięgów, platforma znacznie się rozwinęła i obecnie jest liderem rynku w zakresie wysyłkowej sprzedaży dóbr luksusowych.

W niszy czai się bogactwo

https://www.therealreal.com/
https://en.wikipedia.org/wiki/The_RealReal
Ostatnio zmieniony 28 cze 2019 22:07 przez slayer74, łącznie zmieniany 4 razy.
Pieniądz robi pieniądz a bieda robi jeszcze wiekszą biedę !!!


slayer74
Porucznik
Posty: 24747
Rejestracja: 19 lip 2005 13:21
Lokalizacja: West Poland- FZ 1974

Re: IPO RealReal NASDAQ: REAL? internetowy dom sprzedaży towarów luksusowych

Postautor: slayer74 » 25 cze 2019 21:14

IPO

Luksusowy internetowy market RealReal.com ostatnim akcentem silnego kwartału IPO.
Debiut giełdowy już za kilka dni - piątek 28.06.2019
W niszy czai się bogactwo, a działalność RealReal prezentuje się bardzo interesująco na tle innych 'miliardowych' start-upów i nie zmaga się z silną konkurencją w swojej branży - jedyny widoczny rywal jak eBay (EBAY -1,55%) ma niewielki udział w rynku z uwagi na słabą reputację z powodu problemów wynikających ze sprzedaży podrobionych towarów i innych 'przekrętów'. Poza tym funkcjonują Poshmark, LePrix czy Vestiaire Collective. RealReal ma imponującą trajektorię wzrostu, godną pozazdroszczenia pozycję rynkową i silne perspektywy rozwoju branży, więc IPO jest potencjalnie zachęcającą okazją inwestycyjną.

W ramach IPO spółka zamierza pozyskać 270 mln USD środków, oferując 15 mln akcji po średniej cenie 18 USD za akcję. Inwestorzy giełdowi będą mogli handlować akcjami od najbliższego piątku. Środki spółka planuje przeznaczyć na ogólne cele korporacyjne, kapitał obrotowy, ponadto 1% ma zostać przekazane na Fundację RealReal, organizacji non-profit z Delaware, utworzonej w celu angażowania się w działalność charytatywną.
https://www.paszport.ws//luksusowy-inte ... -ju%C5%BC-
Pieniądz robi pieniądz a bieda robi jeszcze wiekszą biedę !!!

slayer74
Porucznik
Posty: 24747
Rejestracja: 19 lip 2005 13:21
Lokalizacja: West Poland- FZ 1974

RealReal NASDAQ: REAL internetowy dom sprzedaży towarów luksusowych

Postautor: slayer74 » 28 cze 2019 21:51

Po debiucie

RealReal Inc. (NASDAQ: REAL) entered the market with a bang on Friday. The stock opened at $28, well above the set price of $20, and even more so than the expected price range of $17 to $19 per share. The firm is offering 15.0 million shares with a 2.25 overallotment option. At the $20 price point, the entire offering is valued up to $345.0 million.

https://247wallst.com/retail/2019/06/28 ... th-a-bang/

EDIT zamk. 28.90$ +8.90 (+44.50%)
Pieniądz robi pieniądz a bieda robi jeszcze wiekszą biedę !!!


Wróć do „Zagranica”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość