Inwestowanie - wino

ropa, złoto i ziemniaki
makler bgk
Kapral
Posty: 4
Rejestracja: 06 lip 2012 10:25

Inwestowanie - wino

Postautor: makler bgk » 06 lip 2012 10:42

Jak w temacie - ktoś zorientowany w inwestycjach winnych?
Porównanie lokat - najatrakcyjniejsze lokaty
Lokaty bankowe - oprocentowane depozyty terminowe

REKLAMA


Malwina
Plutonowy
Posty: 13
Rejestracja: 16 gru 2013 14:23

wino

Postautor: Malwina » 16 gru 2013 14:52

Ja gdzieś czytałam, że inwestowanie w wino jest coraz modniejsze i jak taki trend zostanie to będzie opłacalne, ale jak to w rzeczywistości wygląda to nie wiem. Jakoś mnie taka metoda inwestowania nie przekonuje, szybciej złoto.

Chopin
Starszy sierżant sztabowy
Posty: 244
Rejestracja: 08 sty 2014 18:51

Postautor: Chopin » 09 sty 2014 17:46

Na pewno nie w fundy. Bo to w co zainwestują jest najpierw sztucznie tworzona moda. Podobnie jak na rynku dzieł sztuki. Kupujesz (jako fund) za grosze, robisz PR, lans etc etc, naganiasz klientów, inwestujesz w jedno nazwisko / markę a potem ucieczka. Jak podczepią się następni i zaraz nie sprzedadzą (a zobacz wszyscy mówią, że to inwestycja "długoterminowa, o małej płynności") to nie jest źle. Ale jak ktoś chce wyjść z większą liczbą to zaczyna się problem, czyli zjazd.
Jeśli wino, to fizycznie, trzymane w butelce w odpowiedniej piwniczce bo zawsze możesz je zamienić na kasę albo przyjemne doznania :) Trzeba tylko wiedzieć co kupić, bo "im starsze tym lepsze" jest prawdą ale tylko dla 1-2 % win. Cała reszta to max. 5-7 lat na przechowywanie. A na pewno nie na wzrost wartości.

MarzenaEw
Starszy plutonowy
Posty: 24
Rejestracja: 15 sty 2014 11:19
Lokalizacja: Wrocław

Postautor: MarzenaEw » 10 lut 2014 13:54

Trzeba tylko wiedzieć co kupić, bo "im starsze tym lepsze" jest prawdą ale tylko dla 1-2 % win. Cała reszta to max. 5-7 lat na przechowywanie. A na pewno nie na wzrost wartości.

Reszta Kiśnie i się psuje więc wszystkch którzy trzymają nie wiadomo ile lat wino w szafce zachowując je na dobrą okazję musimy zasmucić . Inna sprawa że raczej nie będziesz mógł zainwestować w wino które się zepsuje - To byłby bezsens.


http://manager.money.pl/raiffeisenpremi ... l?rfguidfo

Myślę że w linku wszystko jest jasno i wyraźnie opisane jeśli chodzi o inwestycje W Wino i Whiskey. [/quote]

klaudiak
Kapral
Posty: 6
Rejestracja: 11 mar 2014 15:35

Postautor: klaudiak » 25 mar 2014 01:05

No i kwestia przechowywania tego wina i ewentualnego przewożenia. Lata trzymania wina a przez niewiedzę i odwrócenie butelki wszystko szlag trafia, już słyszłam o takich przypadkach ;))


Wróć do „Towary”

REKLAMA

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości