PRĄD, ENERGIA ELEKTRYCZNA - ELECTRIC ENERGY

ropa, złoto i ziemniaki
slayer74
Porucznik
Posty: 24549
Rejestracja: 19 lip 2005 13:21
Lokalizacja: West Poland- FZ 1974

Re: PRĄD, ENERGIA ELEKTRYCZNA - ELECTRIC ENERGY

Postautor: slayer74 » 10 wrz 2019 16:00

Elektrownie wykorzystujące gaz ziemny do produkcji prądu, które doprowadziły do „upadku” ekonomii węgla, są narażone na poważną konkurencję ze strony energii odnawialnej i dużych akumulatorów. Mogą paść ich ofiarą jak elektrownie węglowe.
https://www.pb.pl/energetyka-solarna-i- ... wym-969899
Pieniądz robi pieniądz a bieda robi jeszcze wiekszą biedę !!!


slayer74
Porucznik
Posty: 24549
Rejestracja: 19 lip 2005 13:21
Lokalizacja: West Poland- FZ 1974

Re: PRĄD, ENERGIA ELEKTRYCZNA - ELECTRIC ENERGY

Postautor: slayer74 » 22 wrz 2019 19:55

Dania to pierwszy kraj, który w latach 70. zaczął rozwijać technologie pozyskiwania energii z odnawialnych źródeł i okazuje się, żebyła to bardzo dobra decyzja. Po raz pierwszy w historii za pomocą energii wiatrowej udało się wytworzyć 100 proc. dziennego zapotrzebowania na energię.
"Przełom nastąpił 15 września. Tego dnia silne wiatry, które pojawiły się w Danii, umożliwiły produkcję energii na poziomie, który oszacowano na 130 proc. dziennego krajowego zapotrzebowania", donosi serwis Renewables Now. Poprzedni rekord został odnotowany 9 czerwca 2019 roku, gdy turbiny wyprodukowały 52 proc. energii ponad podstawowe zapotrzebowanie.

- Zaledwie 10 lat temu z wiatru produkowaliśmy jedynie jedną piątą energii, więc możemy tu mówić o ogromnym wzroście. W dzisiejszych czasach nasze turbiny są w stanie produkować prąd przez całą dobę - tłumaczy Carsten Vittrup, doradca ds. energetyki z firmy Energinet, która jako pierwsza poinformowała o rekordowej nadwyżce energii.

"To najwyższy wynik w historii pomiarów"
To nie jedyny rekord, jakim dzięki polityce energetycznej opartej na odnawialnych źródłach mogą pochwalić się władze Dani. - 15 września między godziną 2 a 3 w nocy elektrownie wiatrowe wytwarzały, aż 60 proc. więcej energii niż w tym czasie było potrzebne do zaspokojenia potrzeb całego kraju. To najwyższy wyniki w historii pomiarów - dodaje Vittrup.

Przedstawiciele rządu, którzy zainteresowali się tematem energii wiatrowej na skutek kryzysu paliwowego z 1973 roku, zapewniają, że w dalszym ciągu będą rozwijać programy stawiające na pozyskiwanie energii z odnawialnych źródeł, a wszelkie nadwyżki będą sprzedawane za granicę. Dania w dalszym ciągu pozostaje liderem w zakresie technologii morskich farm wiatrowych.
https://noizz.pl/ekologia/dania-po-raz- ... ia/qcqdglz
Pieniądz robi pieniądz a bieda robi jeszcze wiekszą biedę !!!


Wróć do „Towary”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość