MIESZKANIA, DOMY, NIERUCHOMOŚCI

ropa, złoto i ziemniaki
slayer74
Kapitan
Posty: 44305
Rejestracja: 19 lip 2005 13:21
Lokalizacja: West Poland- FZ 1974

Re: MIESZKANIA, DOMY, NIERUCHOMOŚCI

Postautor: slayer74 » 18 sty 2021 00:05

DIAGRID – 13 spektakularnych budynków z całego świata

DIAGRID to rodzaj konstrukcji opartej na poprzecznej stalowej siatce, która daje ogromne możliwości projektowania asymetrycznych i niejednoznacznych kształtów. Powstałe z użyciem siatki obiekty mogą przybrać wyjątkowo nieregularną formę lub strukturę o delikatnej i płynnej linii.

https://www.onet.pl/styl-zycia/morizon/ ... 9,30bc1058
Pieniądz robi pieniądz a bieda robi jeszcze wiekszą biedę !!!

REKLAMA


slayer74
Kapitan
Posty: 44305
Rejestracja: 19 lip 2005 13:21
Lokalizacja: West Poland- FZ 1974

Re: MIESZKANIA, DOMY, NIERUCHOMOŚCI

Postautor: slayer74 » 25 sty 2021 21:58

Rekordowa liczba pozwoleń na budowę - raport z rynku mieszkaniowego
...
https://www.pb.pl/rekordowa-liczba-pozw ... go-1106346
Pieniądz robi pieniądz a bieda robi jeszcze wiekszą biedę !!!

slayer74
Kapitan
Posty: 44305
Rejestracja: 19 lip 2005 13:21
Lokalizacja: West Poland- FZ 1974

Re: MIESZKANIA, DOMY, NIERUCHOMOŚCI

Postautor: slayer74 » 01 lut 2021 11:56

Kontakty przy suficie :shock: :lol:, brak firanek, suszarki do butów. Oto norweskie domy
Norweskie domy już na pierwszy rzut oka różnią się dość znacznie od domów, jakie znamy z Polski. Czego nie może zabraknąć z norweskim domu? Co z powodzeniem można by zastosować w Polsce, a jakie rozwiązania nie wydają się zbyt trafione? Poniżej 14 rzeczy, które mogą zaskoczyć w norweskim domu oraz tuż obok niego.

https://www.onet.pl/turystyka/kierunek- ... d,30bc1058
Pieniądz robi pieniądz a bieda robi jeszcze wiekszą biedę !!!

slayer74
Kapitan
Posty: 44305
Rejestracja: 19 lip 2005 13:21
Lokalizacja: West Poland- FZ 1974

Re: MIESZKANIA, DOMY, NIERUCHOMOŚCI

Postautor: slayer74 » 02 lut 2021 16:43

Pieniądz robi pieniądz a bieda robi jeszcze wiekszą biedę !!!

slayer74
Kapitan
Posty: 44305
Rejestracja: 19 lip 2005 13:21
Lokalizacja: West Poland- FZ 1974

Re: MIESZKANIA, DOMY, NIERUCHOMOŚCI

Postautor: slayer74 » 07 lut 2021 23:12

Zakup mieszkania na wynajem. Czy w czasach pandemii to nadal ma sens?

Na początku epidemii eksperci wieszczyli, że mieszkania potanieją i warto będzie w nie inwestować. Obniżek jednak brak, a od wakacji ceny zaczęły nawet rosnąć. Kupujemy nieruchomości m.in. na wynajem. Ale w dzisiejszych czasach taka inwestycja jest bardziej ryzykowna niż jeszcze kilka lat temu.

https://www.money.pl/gospodarka/zakup-m ... 6416a.html
Pieniądz robi pieniądz a bieda robi jeszcze wiekszą biedę !!!

slayer74
Kapitan
Posty: 44305
Rejestracja: 19 lip 2005 13:21
Lokalizacja: West Poland- FZ 1974

Re: MIESZKANIA, DOMY, NIERUCHOMOŚCI

Postautor: slayer74 » 22 lut 2021 16:52

Korea Płd/ Polska

Nie Chińczycy, nie Brytyjczycy, ale Koreańczycy wybudują Centralny Port Komunikacyjny. Jak ustalił portal money.pl, w najbliższy piątek dojdzie do podpisania umowy pomiędzy CPK a lotniskiem Incheon, ale także porozumienia międzynarodowego pomiędzy polskim i koreańskim rządem. W wydarzeniu mają wziąć udział najwyższe władze państwowe Korei Południowej.

Od początku stycznia doradztwem strategicznym przy budowie gigalotniska w Baranowie pod Grodziskiem Mazowieckim zajmują się eksperci z Korei Południowej. O tym, że umowa ma być podpisana, w grudniu media już informowały. Jak ustalił money.pl, formalnie do podpisu doszło kilka tygodni temu, a prace już się toczą.

Teraz współpraca wchodzi w nową fazę. Koreańczycy nie tylko doradzą, ale zostaną partnerem CPK. W piątek podpisana ma zostać w tej sprawie nowa umowa.

- To będzie oficjalna inauguracja współpracy między CPK i Incheonem, ale także między polskim rządem a rządem koreańskim. Podpisane zostaną dwa dokumenty: oficjalnie już umowa o doradztwo strategiczne, ale jednocześnie tzw. "porozumienie o wzajemnej współpracy". To dokument określający ramy rządowego wsparcia dla budowy CPK - mówi źródło money.pl.

Jak udało nam się ustalić, na uroczystości pojawić ma się nie tylko zarząd CPK i lotniska Incheon International Airport, ale także najwyższe władze państwowe.

Do Polski koreańskie władze nie przylecą, z racji COVID-19 wszystko odbyć ma się zdalnie w sali notowań Giełdy Papierów Wartościowych. Po naszej stronie obecność potwierdził już Marcin Horała, odpowiedzialny w rządzie za CPK oraz prezes portu Mikołaj Wild. Ważą się losy uczestnictwa premiera Mateusza Morawieckiego.

- Problemem może być Rada Europejska, na którą wybiera się premier – mówi nasze źródło.

Skąd jednak taki garnitur gości najwyższego szczebla? Kwestia wartej ok. 3,5 mln euro umowy na doradztwo nie gra tu roli. Ważniejsze jest nowo podpisywane memorandum o współpracy. Według naszych informacji może ono oznaczać nie tylko koncepcyjną pomoc przy budowie Centralnego Portu Komunikacyjnego, ale także zaangażowanie kapitałowe. Mówiąc wprost - koreańskie miliony na polskie lotnisko.

Najprawdopodobniej Koreańczycy zainwestują i częściowo sfinansują budowę gigaportu. Dla nich będzie to współpraca strategiczna, bo dzięki temu ich Incheon będzie miał gdzie latać do Europy. Dlatego umowę podpisze nie spółka CPK, ale polski i koreański rząd.

Incheon to gigalotnisko zlokalizowane na wyspie niedaleko Seulu - mniej więcej w tej samej odległości od stolicy Korei, co Baranów od Warszawy. Rocznie obsługuje nawet 70 mln pasażerów, co czyni go jednym z największych na świecie. Jego rozbudowa ma doprowadzić do przyjęcia nawet 100 mln gości rocznie.

Będzie to więc milowy krok w budowie portu lotniczego pod Warszawą. W tej chwili CPK szykuje się do wykupu gruntów pod inwestycję. Inwentaryzowane są działki w obrębie tzw. piaskownicy, czyli terenu, na którym powstać ma lotnisko. Trwają też rozmowy społeczne z mieszkańcami.

- W imprezie udział weźmie premier Korei Południowej Chung Sye-kyun, a także tamtejszy minister ziemi, infrastruktury i transportu Byeon Chang-heum oraz nowy prezes lotniska Incheon Kyung Wook Kim. To pokazuje, jaka jest ranga tego wydarzenia - mówią nasze źródła.

Koszt budowy CPK szacowany jest na 25-30 mld zł, ale to jedynie część inwestycyjnego planu. W ramach Centralnego Portu Komunikacyjnego powstać mają nowe drogi ekspresowe, ale przede wszystkim linie kolejowe, w tym koleje dużych prędkości. Samo uruchomienie lotniska zaplanowano do 2030 roku. Docelowo port obsługiwać ma nawet 100 mln pasażerów rocznie.

https://www.money.pl/gospodarka/central ... 2720a.html
Pieniądz robi pieniądz a bieda robi jeszcze wiekszą biedę !!!

slayer74
Kapitan
Posty: 44305
Rejestracja: 19 lip 2005 13:21
Lokalizacja: West Poland- FZ 1974

Re: MIESZKANIA, DOMY, NIERUCHOMOŚCI

Postautor: slayer74 » 27 lut 2021 17:33

Oszczędności życia przeznaczyli na remont nie swojego mieszkania. Ostatecznie zostali z niczym :roll: :twisted:

Anna wprowadziła się do mieszkania partnera po roku trwania związku. Oboje zgodnie stwierdzili, że nie ma sensu, aby dłużej płaciła wysoki czynsz za najem swojego dotychczasowego lokum, zwłaszcza, że planowali wspólną przyszłość. Mieszkanie ukochanego wymagało remontu, który prawie w całości pokryła z własnej kieszeni. Teraz, po jego zdradzie, wyprowadziła się i została z niczym. Bo formalnie jako para nie istnieli, a pieniądze przepadły.

- Nie jestem zwolenniczką małżeństw, mam już jedno nieudane za sobą. Rozmawialiśmy na ten temat wiele razy. Ślub nie był nam potrzebny do szczęścia - mówi kobieta.

Argumentem za przeprowadzką do jego mieszkania był też wysoki czynsz za wynajmowane lokum Anny na Saskiej Kępie. Wolała przeznaczyć te pieniądze na coś zupełnie innego. Niestety sprawy potoczyły się inaczej. Mieszkanie wymagało remontu - wymiany podłogi, a także kosztownych zmian konstrukcyjnych, które dostosowali do swoich potrzeb.

- Zlikwidowaliśmy oddzielne pomieszczenia kuchni i salonu, powstało duże studio. Do tego doszło położenie gresu, nowa kuchnia z kamienną wyspą, malowanie, wnęki i tak dalej. Zapłaciłam prawie 50 tys. złotych - podsumowuje Anna.

Ponieważ miłość kwitła, nikomu nie przeszło przez myśl, żeby zadawać pytania o formalności. - Ja mieszkałam w jego mieszkaniu i poczuwałam się do inwestycji. On miał już obciążenie kredytowe, ale obiecywał, że to też będzie mój dom, a w razie gdyby coś nie wyszło, rozejdziemy się honorowo - dodaje.

A miało być tak pięknie
Jednak w związku zaczęły się pojawiać problemy, również te natury finansowej i - jak mówi Anna - wynikające z nierównych wkładów w gospodarstwo domowe. Czarę goryczy przelała zdrada partnera, który przyznał się do romansu i zażądał, by kobieta się wyprowadziła.

KALINA CHOJNACKAWczoraj, 26-02-2021 14:58
Oszczędności życia przeznaczyli na remont nie swojego mieszkania. Ostatecznie zostali z niczym
Anna wprowadziła się do mieszkania partnera po roku trwania związku. Oboje zgodnie stwierdzili, że nie ma sensu, aby dłużej płaciła wysoki czynsz za najem swojego dotychczasowego lokum, zwłaszcza, że planowali wspólną przyszłość. Mieszkanie ukochanego wymagało remontu, który prawie w całości pokryła z własnej kieszeni. Teraz, po jego zdradzie, wyprowadziła się i została z niczym. Bo formalnie jako para nie istnieli, a pieniądze przepadły.
Oszczędności przeznaczyła na remont nie swojego mieszkania
Oszczędności przeznaczyła na remont nie swojego mieszkania
Źródło: Getty Images

59.99 zł
Sweter z golfem, krótki...
49.99 zł
64.99 zł
Spodnie
-23%
54.99 zł
149.99 zł
Kombinezon z dekoltem &...
-63%
109.95 zł
Shirt z okrągłym dekolt...
37.99 zł
Shirt
49.95 zł
Figi z koronką (5 par)
- Nie jestem zwolenniczką małżeństw, mam już jedno nieudane za sobą. Rozmawialiśmy na ten temat wiele razy. Ślub nie był nam potrzebny do szczęścia - mówi kobieta.

Argumentem za przeprowadzką do jego mieszkania był też wysoki czynsz za wynajmowane lokum Anny na Saskiej Kępie. Wolała przeznaczyć te pieniądze na coś zupełnie innego. Niestety sprawy potoczyły się inaczej. Mieszkanie wymagało remontu - wymiany podłogi, a także kosztownych zmian konstrukcyjnych, które dostosowali do swoich potrzeb.

- Zlikwidowaliśmy oddzielne pomieszczenia kuchni i salonu, powstało duże studio. Do tego doszło położenie gresu, nowa kuchnia z kamienną wyspą, malowanie, wnęki i tak dalej. Zapłaciłam prawie 50 tys. złotych - podsumowuje Anna.



Ponieważ miłość kwitła, nikomu nie przeszło przez myśl, żeby zadawać pytania o formalności. - Ja mieszkałam w jego mieszkaniu i poczuwałam się do inwestycji. On miał już obciążenie kredytowe, ale obiecywał, że to też będzie mój dom, a w razie gdyby coś nie wyszło, rozejdziemy się honorowo - dodaje.

Przeczytaj: Maryla Rodowicz dostała od męża 13 mln zł. Teraz chce jeszcze połowy jego firm…

A miało być tak pięknie
Jednak w związku zaczęły się pojawiać problemy, również te natury finansowej i - jak mówi Anna - wynikające z nierównych wkładów w gospodarstwo domowe. Czarę goryczy przelała zdrada partnera, który przyznał się do romansu i zażądał, by kobieta się wyprowadziła.


- Zamurowało mnie, zwłaszcza, że robił to pod moim nosem. W jego mieszkaniu mieszkaliśmy 3 lata razem - wspomina.

Kobieta napisała do byłego partnera maila z prośbą o rozliczenie swojego wkładu. Otrzymała odpowiedź, że nic takiego nie miało miejsca.

- Nie mam żadnych paragonów nawet - tylko przelewy bankowe na materiały, ale prawnik powiedział, że to za mało. Robociznę płaciłam gotówką ekipie remontowej, która nie jest chętna, żeby zeznawać w sądzie. Tak naprawdę straciłam nie tylko czas, nerwy, ale i duże, ciężko zarobione pieniądze, które mogłam inwestować we własne cztery kąty - dodaje poszkodowana.

Takie sytuacje nie należą do rzadkości i niestety dopiero w sądzie poszkodowani dowiadują się, że są bez większych szans na odzyskanie pieniędzy. Notariusze przyznają, że przezorne myślenie w postaci zabezpieczenia swoich interesów nie jest popularne. I to zarówno jeśli chodzi o małżeństwo, jak i związki nieformalne. Co można zrobić wcześniej?

KALINA CHOJNACKAWczoraj, 26-02-2021 14:58
Oszczędności życia przeznaczyli na remont nie swojego mieszkania. Ostatecznie zostali z niczym
Anna wprowadziła się do mieszkania partnera po roku trwania związku. Oboje zgodnie stwierdzili, że nie ma sensu, aby dłużej płaciła wysoki czynsz za najem swojego dotychczasowego lokum, zwłaszcza, że planowali wspólną przyszłość. Mieszkanie ukochanego wymagało remontu, który prawie w całości pokryła z własnej kieszeni. Teraz, po jego zdradzie, wyprowadziła się i została z niczym. Bo formalnie jako para nie istnieli, a pieniądze przepadły.
Oszczędności przeznaczyła na remont nie swojego mieszkania
Oszczędności przeznaczyła na remont nie swojego mieszkania
Źródło: Getty Images

59.99 zł
Sweter z golfem, krótki...
49.99 zł
64.99 zł
Spodnie
-23%
54.99 zł
149.99 zł
Kombinezon z dekoltem &...
-63%
109.95 zł
Shirt z okrągłym dekolt...
37.99 zł
Shirt
49.95 zł
Figi z koronką (5 par)
- Nie jestem zwolenniczką małżeństw, mam już jedno nieudane za sobą. Rozmawialiśmy na ten temat wiele razy. Ślub nie był nam potrzebny do szczęścia - mówi kobieta.

Argumentem za przeprowadzką do jego mieszkania był też wysoki czynsz za wynajmowane lokum Anny na Saskiej Kępie. Wolała przeznaczyć te pieniądze na coś zupełnie innego. Niestety sprawy potoczyły się inaczej. Mieszkanie wymagało remontu - wymiany podłogi, a także kosztownych zmian konstrukcyjnych, które dostosowali do swoich potrzeb.

- Zlikwidowaliśmy oddzielne pomieszczenia kuchni i salonu, powstało duże studio. Do tego doszło położenie gresu, nowa kuchnia z kamienną wyspą, malowanie, wnęki i tak dalej. Zapłaciłam prawie 50 tys. złotych - podsumowuje Anna.



Ponieważ miłość kwitła, nikomu nie przeszło przez myśl, żeby zadawać pytania o formalności. - Ja mieszkałam w jego mieszkaniu i poczuwałam się do inwestycji. On miał już obciążenie kredytowe, ale obiecywał, że to też będzie mój dom, a w razie gdyby coś nie wyszło, rozejdziemy się honorowo - dodaje.

Przeczytaj: Maryla Rodowicz dostała od męża 13 mln zł. Teraz chce jeszcze połowy jego firm…

A miało być tak pięknie
Jednak w związku zaczęły się pojawiać problemy, również te natury finansowej i - jak mówi Anna - wynikające z nierównych wkładów w gospodarstwo domowe. Czarę goryczy przelała zdrada partnera, który przyznał się do romansu i zażądał, by kobieta się wyprowadziła.


- Zamurowało mnie, zwłaszcza, że robił to pod moim nosem. W jego mieszkaniu mieszkaliśmy 3 lata razem - wspomina.

Kobieta napisała do byłego partnera maila z prośbą o rozliczenie swojego wkładu. Otrzymała odpowiedź, że nic takiego nie miało miejsca.

- Nie mam żadnych paragonów nawet - tylko przelewy bankowe na materiały, ale prawnik powiedział, że to za mało. Robociznę płaciłam gotówką ekipie remontowej, która nie jest chętna, żeby zeznawać w sądzie. Tak naprawdę straciłam nie tylko czas, nerwy, ale i duże, ciężko zarobione pieniądze, które mogłam inwestować we własne cztery kąty - dodaje poszkodowana.

Takie sytuacje nie należą do rzadkości i niestety dopiero w sądzie poszkodowani dowiadują się, że są bez większych szans na odzyskanie pieniędzy. Notariusze przyznają, że przezorne myślenie w postaci zabezpieczenia swoich interesów nie jest popularne. I to zarówno jeśli chodzi o małżeństwo, jak i związki nieformalne. Co można zrobić wcześniej?


- Warto zabezpieczyć poniesione przez nas nakłady na nieruchomość, która nie jest naszą własnością np. poprzez przeniesienie przez właściciela udziału w niej w wysokości proporcjonalnej do poniesionych przez nas nakładów - stwierdza Ilona Sądel-Bendkowska, rzecznik prasowy Izby Notarialnej w Warszawie. W praktyce najczęstszym rozwiązaniem jest zawarcie pomiędzy małżonkami umowy darowizny, zaś pomiędzy partnerami umowy sprzedaży.

- Jeśli nie ma takiej możliwości lub brak jest chęci na takie rozwiązanie ze strony naszego partnera czy męża, powinien być to dla nas znak ostrzegawczy, że w przyszłości mogą pojawić się problemy z rozliczeniem zainwestowanych przez nas pieniędzy czy oszczędności - podsumowuje specjalistka.

- Z doświadczenia wiem, że jeśli nie zabezpieczymy swoich oszczędności, inwestując je w urządzenie domu lub lokalu, który nie jest naszą własnością, niejednokrotnie kończy się to nieuzyskaniem jakiejkolwiek rekompensaty finansowej z tego tytułu lub niewielkiej rekompensaty nawet po długotrwałym postępowaniu sądowym - dodaje.

Z praktyki sądowej jasno wynika, że pozycja takiej osoby jak Anna jest dużo słabsza względem partnera - właściciela lokalu, ponieważ wystarczy, że zaprzeczy, iż takie nakłady były dokonywane. Wtedy trzeba przedstawić w sądzie twarde dowody na poniesione koszty. Tak brzmi teoria, a w praktyce mało kto będąc w związku z osobą, którą darzy zaufaniem, będzie "na zaś" bawić się w prywatnego detektywa. W polskiej praktyce konkubinatów wygląda to tak, że mało kto myśli formalnie o tym, co będzie w przypadku ewentualnego rozstania. Kiedy partner się wprowadza do cudzej nieruchomości i finansuje jej wykończenie, nie myśli o tym, że później może mieć trudności z odzyskaniem pieniędzy.

- Mało par decyduje się na spisywanie umowy notarialne zabezpieczającej interes obu stron, a szkoda, bo sytuacje podobne do tej, której doświadczyła Anna, nie należą do rzadkości. Osoba, która inwestuje swoje środki finansowe w cudzy majątek, powinna ten fakt starać się jak najlepiej udokumentować. Trzeba gromadzić faktury wystawione na swoje nazwisko, rachunki imienne, dokonując przelewów, powinno się precyzyjnie wskazać ich tytuł, np. zakup pralki typ X czy nr zamówienia - mówi Grzegorz Warzocha, radca prawny, specjalista w zakresie prawa cywilnego i gospodarczego.

Ekspert wskazuje też, że można również sporządzać dokumentację zdjęciową, gdzie istotne są daty. W przypadku przekazywania gotówki można pobierać pokwitowanie z zaznaczeniem celu, na jaki są przeznaczone pieniądze, ew. obowiązku zwrotu. Zawsze też warto jest mieć świadków.

Do powyższych dowodów dopuszcza się także zeznania świadków. Niestety sądy podchodzą do takich dowodów z dużą ostrożnością, zwłaszcza jeżeli chodzi o osoby z rodziny czy znajomych. Tak więc szanse uzyskania korzystnego wyroku w takim przypadku są niewielkie. Zawsze można próbować mediacji, które są zdecydowanie "szybsze" i kosztują o wiele mniej, ale "do tanga trzeba dwojga". Czy osoba z przewagą formalnych argumentów zachowa się honorowo, to już kwestia indywidualna.

- Poruszona kwestia coraz częściej pojawia się zarówno w rozmowach z klientami, jak i jest rozstrzygana na salach sądowych. Rozliczenia konkubinatu nadal są stosunkowo rzadkie, aczkolwiek liczba osób, które decydując się na podjęcie stosownych działań prawnych, zwiększa się z każdym rokiem - tłumaczy specjalista i dodaje, że konkubenci rzadko myślą w trakcie trwania związku o zabezpieczeniu swoich interesów.

- A szkoda, ponieważ taki związek pozamałżeński jest faktyczną wspólnotą niewywołującą bezpośrednich skutków prawnomajątkowych między uczestnikami tej wspólnoty. Kodeks cywilny nie reguluje wprost wzajemnych rozliczeń konkubentów - dodaje Warzocha.

W małżeństwie jednak łatwiej
Wzrost liczby rozwodów przy jednoczesnym spadku liczby małżeństw mnoży takie sytuacje. Konkubinat wydaje się być mniej wymagający i prostszy niż małżeństwo. Chociażby dlatego, że nie jest obarczony wizją rozwodu i wieloletniego prania brudów w sądzie. Praktyka pokazuje, że pary żyjące ze sobą przez lata i gromadzące wspólny majątek, nie skorzystają z praw przysługującym małżeństwom. Polskie prawo nie reguluje stosunków partnerskich, tak więc możemy zostać w skarpetkach.

W małżeństwie interes obu partnerów jest lepiej chroniony. Konkubinaty mają bardzo ograniczone możliwości względem odzyskiwania wkładów finansowych w porównaniu do związków małżeńskich.

- W przypadku byłych małżonków sytuacja procesowa jest zdecydowanie lepsza, ponieważ sąd w postępowaniu nieprocesowym, przy okazji podziału majątku wspólnego może rozstrzygać także o nakładach, a w pewnych sytuacjach działać również z urzędu (np. nakład z majątku wspólnego na majątek osobisty ) - tłumaczy Grzegorz Warzocha.

- W przykładowej sytuacji, gdzie jeden z małżonków lub partnerów zakupuje mieszkanie, a drugi małżonek lub partner zamierza z nim zamieszkiwać i ponieść duże nakłady finansowe z prywatnych środków, często jestem pytana przez klientów o słuszność takiego wyjścia – wówczas odradzam klientom takie rozwiązanie bez równoczesnego dokonania zabezpieczenia zainwestowanych własnych środków w tzw. "nie swoją" nieruchomość. Oczywiście można gromadzić faktury i potwierdzenia dokonanych przelewów czy wpłat, jednakże sam proces odzyskiwania później poniesionych nakładów jest procesem trudnym i czasochłonnym i nie mamy żadnych gwarancji, że odzyskamy nasze pieniądze - podsumowuje notariuszka.

https://kobieta.wp.pl/oszczednosci-zyci ... 929373120a
Pieniądz robi pieniądz a bieda robi jeszcze wiekszą biedę !!!

slayer74
Kapitan
Posty: 44305
Rejestracja: 19 lip 2005 13:21
Lokalizacja: West Poland- FZ 1974

Re: MIESZKANIA, DOMY, NIERUCHOMOŚCI

Postautor: slayer74 » 01 mar 2021 14:20

Wniosek o pozwolenie na budowę przez internet już od lipca

Cyfryzacja oznacza uproszczenie i skrócenie procesu inwestycyjno-budowlanego - powiedziała na konferencji prasowej wiceminister rozwoju, pracy i technologii Anna Kornecka. Możliwość składania wniosków elektronicznie będzie wdrażana etapami - zapowiedziała.
...
https://biznes.interia.pl/nieruchomosci ... Id,5079663
Pieniądz robi pieniądz a bieda robi jeszcze wiekszą biedę !!!

slayer74
Kapitan
Posty: 44305
Rejestracja: 19 lip 2005 13:21
Lokalizacja: West Poland- FZ 1974

Re: MIESZKANIA, DOMY, NIERUCHOMOŚCI

Postautor: slayer74 » 07 mar 2021 11:25

100 mln dolarów za 24 sypialnie z takim widokiem. Największy penthouse Singapuru na sprzedaż

Miliarderzy już ustawiają się w kolejce. Za metr kwadratowy zapłacą jedynie 150 tys. zł.

Singapurski rynek czeka na swój nowy rekord w kategorii superapartamentów. Na sprzedaż został wystawiony właśnie pięciopiętrowy penthouse :shock: o powierzchni 2,6 tys. mkw.

Adam Andruszkiewicz o Donaldzie Tusku: Wypisuje jakieś farmazony
Syn Małgorzaty Rozenek pozuje w spodniach, które sam uszył. Połączył je z…

© Provided by Spider's Web
Miliarderzy już ustawiają się w kolejce. Za metr kwadratowy zapłacą jedynie 150 tys. zł.

Singapurski rynek czeka na swój nowy rekord w kategorii superapartamentów. Na sprzedaż został wystawiony właśnie pięciopiętrowy penthouse o powierzchni 2,6 tys. mkw.

Lokal zajmuje najwyższe kondygnacje kondominium Marina Bay Residences w ścisłym centrum Singapuru. Z okna można zobaczyć nie tylko kasyno i ikoniczny hotel z nieskończonym basenem, ale również Gardens by the Bay czy zabytkową dzielnicę Chinatown.

Zainteresowani powinni zdawać sobie sprawę, że w Singapurze nie można kupić mieszkania. Penthouse dostępny jest w najpopularniejszej opcji dla wyspy, czyli w 99-letnim leasingu. Ten można oczywiście przedłużać zależnie od potrzeb.

https://www.msn.com/pl-pl/finanse/najpo ... d=msedgdhp
Pieniądz robi pieniądz a bieda robi jeszcze wiekszą biedę !!!

slayer74
Kapitan
Posty: 44305
Rejestracja: 19 lip 2005 13:21
Lokalizacja: West Poland- FZ 1974

Re: MIESZKANIA, DOMY, NIERUCHOMOŚCI

Postautor: slayer74 » 05 kwie 2021 19:16

Modernizacja parkingu i zaplecza gospodarczego oraz budowa budynku obsługi turystów – Lasy Państwowe rozbudowują infrastrukturę do zwiedzania byłej siedziby Hitlera na Mazurach.

https://www.pb.pl/lasy-panstwowe-inwest ... ec-1112886
Pieniądz robi pieniądz a bieda robi jeszcze wiekszą biedę !!!

slayer74
Kapitan
Posty: 44305
Rejestracja: 19 lip 2005 13:21
Lokalizacja: West Poland- FZ 1974

Re: MIESZKANIA, DOMY, NIERUCHOMOŚCI

Postautor: slayer74 » 16 kwie 2021 12:38

Dożywocie bije rekordy

Źródło: Puls Biznesu
Treść chroniona prawem autorskim. Całość przeczytasz tu: https://www.pb.pl/dozywocie-bije-rekordy-1113822

W 2020 roku zawarto ponad 13 tys. umów o dożywocie, czyli takich, w których jedna osoba przekazuje własność mieszkania w zamian za dożywotnią opiekę lub rentę. To rekord, i aż dwa razy więcej przypadków niż w 2012 roku - zauważa "Dziennik Gazeta Prawna" w czwartek
Pieniądz robi pieniądz a bieda robi jeszcze wiekszą biedę !!!

slayer74
Kapitan
Posty: 44305
Rejestracja: 19 lip 2005 13:21
Lokalizacja: West Poland- FZ 1974

Re: MIESZKANIA, DOMY, NIERUCHOMOŚCI

Postautor: slayer74 » 16 kwie 2021 12:53

Sąd uznał zamrożenie czynszów w Berlinie za nielegalne

Niemiecki Federalny Sąd Konstytucyjny ogłosił, że władze Berlina nie miały prawa ogłaszać zamrożenia czynszów mieszkań na okres pięciu lat i zmuszać wynajmujących do obniżenia cen.

Sędziowie podkreślili, że Berlin nie miał w tej sprawie swobody wprowadzania własnych ograniczeń, bo krajowe prawo obejmuje regulację czynszów.

https://www.pb.pl/sad-uznal-zamrozenie- ... ne-1113864
Pieniądz robi pieniądz a bieda robi jeszcze wiekszą biedę !!!

slayer74
Kapitan
Posty: 44305
Rejestracja: 19 lip 2005 13:21
Lokalizacja: West Poland- FZ 1974

Re: MIESZKANIA, DOMY, NIERUCHOMOŚCI

Postautor: slayer74 » 29 kwie 2021 23:04

Ruszą prace nad ustawą o REIT-ach

PAWEŁ BERŁOWSKI
zobacz wszystkie moje teksty opublikowano: dzisiaj, 29-04-2021, 17:33
Rośnie szansa, że za kilka lat kupimy akcje spółek inwestujących w nieruchomości. Prace nad przepisami przyspieszyły.

https://www.pb.pl/rusza-prace-nad-ustaw ... ch-1115283
Pieniądz robi pieniądz a bieda robi jeszcze wiekszą biedę !!!

slayer74
Kapitan
Posty: 44305
Rejestracja: 19 lip 2005 13:21
Lokalizacja: West Poland- FZ 1974

Re: MIESZKANIA, DOMY, NIERUCHOMOŚCI

Postautor: slayer74 » 04 cze 2021 17:00

Miejsce parkingowe w ekskluzywnej dzielnicy Hongkongu zostało sprzedane za rekordową cenę 10,2 mln HKD (1,3 mln USD), poinformowały lokalne media.

Poprzedni rekord, ustanowiony w październiku 2019 roku, wynosił 980 tys. USD. Media nie podały jaką powierzchnię ma sprzedane obecnie miejsce parkingowe. Wiadomo jedynie, że było ono jednym z 29 sprzedawanych w drodze licytacji w ramach drugiej i trzeciej fazy projektu deweloperskiego Mount Nicholson.

Eksperci wskazują, że oferowane w nim apartamenty kosztują zwykle ok. 100 mln USD więc 1,3 mln USD za miejsce parkingowe nie jest prawdopodobnie dużym wydatkiem dla nabywcy.

https://www.pb.pl/rekordowa-cena-za-mie ... gu-1118489
Pieniądz robi pieniądz a bieda robi jeszcze wiekszą biedę !!!

slayer74
Kapitan
Posty: 44305
Rejestracja: 19 lip 2005 13:21
Lokalizacja: West Poland- FZ 1974

Re: MIESZKANIA, DOMY, NIERUCHOMOŚCI

Postautor: slayer74 » 22 cze 2021 13:54

Polacy kupują już nawet rudery na zadupiu. Teraz przestraszyli się nawet eksperci od nieruchomości

https://www.msn.com/pl-pl/finanse/najpo ... hp&pc=U531
Pieniądz robi pieniądz a bieda robi jeszcze wiekszą biedę !!!


Wróć do „Towary”

REKLAMA

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 19 gości