₿ KRYPTOWALUTY BITCOIN ₿, ETHEREUM etc. - CRYPTOCURRENCY

ropa, złoto i ziemniaki
slayer74
Porucznik
Posty: 34301
Rejestracja: 19 lip 2005 13:21
Lokalizacja: West Poland- FZ 1974

₿ KRYPTOWALUTY BITCOIN ₿, ETHEREUM etc. - CRYPTOCURRENCY

Postautor: slayer74 » 16 mar 2021 10:26

Obrazek

Wiadomości i informacje o kryptowalutach
https://bitcoin.pl/
https://www.investing.com/crypto/bitcoin
https://bitbay.net/pl/co-to-jest-bitcoin - polecana giełda kryptowalut

Ranking giełd kryptowalut
https://www.gpwinfostrefa.pl/gieldy-kryptowalut/

Jak rozliczyć podatek od kryptowalut
https://rozliczkryptowaluty.pl/artykuly ... 2021-roku/

wykres Boitcoin ₿ i inne kryptowaluty w $
https://www.coindesk.com/price/bitcoin
https://www.coingecko.com/pl/waluty/bitcoin
wykres Boitcoin ₿ i inne kryptowaluty w $ i PLN
https://bitbay.net/pl/kurs-walut/kurs-bitcoin-pln
https://e-kursy-walut.pl/kurs-bitcoin/
https://e-kursy-walut.pl/

Najpopularniejsze kryptowaluty:
Bitcoin
Ethereum
Ripple XRP
Litecoin
NEO
IOTA
Ostatnio zmieniony 20 sie 2021 12:08 przez slayer74, łącznie zmieniany 9 razy.
Pieniądz robi pieniądz a bieda robi jeszcze wiekszą biedę !!!


slayer74
Porucznik
Posty: 34301
Rejestracja: 19 lip 2005 13:21
Lokalizacja: West Poland- FZ 1974

Re: KRYPTOWALUTY BITCOIN itp. - CRYPTOCURRENCY

Postautor: slayer74 » 16 mar 2021 10:27

Ranking kryptowalut – jakie są najpopularniejsze?

Świat wirtualnych walut zmienia się w dynamicznym tempie. Jeszcze kilka lat temu, większość z nas w ogóle nie kojarzyła pojęć takich kryptowaluty, blockchain czy tokeny. Dzisiaj nawet osoby niemające wiele wspólnego z inwestowaniem w kryptowaluty znają przynajmniej jedną z nich – najczęściej jest to oczywiście Bitcoin. Z kolei, nawet przeciętny inwestor, nie powinien mieć problemów z wymienieniem minimum 10 wirtualnych walut. W tym artykule sprawdzamy, które kryptowaluty są najpopularniejsze i dlaczego?

Rynek kryptowalut rośnie
300 miliardów dolarów – tyle wynosiła jeszcze w lutym tego roku wartość rynku kryptowalut. To najlepszy wynik od ponad pół roku. Duża w tym zasługa inwestorów instytucjonalnych, wśród których wirtualne waluty cieszą się coraz większą popularnością. Tylko w pierwszym kwartale tego roku, instytucje i fundusze hedgingowe zainwestowały ponad 380 miliardów dolarów w kryptowaluty – najwięcej w historii.

Rynek kryptowalut zyskuje coraz większą popularność również wśród klientów indywidualnych. Duża w tym zasługa sprawnie działających giełd kryptowalut, które co rusz docierają do nowych krajów, gdzie wirtualne waluty szybko zdobywają popularność. Obecnie najszybciej rośnie liczba nowych użytkowników Bitcoina w takich krajach jak Australia, Kanada, Hiszpania, Meksyk, Kolumbia czy Indie.

Ile jest kryptowalut?
Bitcoin, mimo że dla wielu osób jest symbolem wirtualnych walut, to nie jest to jedyna kryptowaluta. Na całym świecie notowanych jest ich obecnie około 5000, podczas gdy jeszcze 5 lat temu było ich zaledwie kilkanaście. Co najważniejsze, liczba wirtualnych walut ciągle rośnie. Duża w tym zasługa technologii, która za nimi stoi. Umożliwia ona stworzenie własnej kryptowaluty, nawet bez posiadania umiejętności programistycznych.

Jednak samo stworzenie kryptowaluty nie oznacza jeszcze, że ma ona jakąkolwiek wartość – muszą jeszcze znaleźć się chętni na jej zakup. Doskonale widać to na przykładzie wielu walut notowanych na giełdach – część z nich nie wzbudza żadnego zainteresowania inwestorów. Ci najchętniej decydują się na ulokowanie swoich oszczędności w najpopularniejszych kryptowalutach. Jakie wirtualne pieniądze do nich zaliczamy?

Najpopularniejsze kryptowaluty – ranking
Stworzenie jakiekolwiek rankingu popularności nie jest zadaniem prostym, ponieważ w dużej mierze opierają się one o subiektywne opinie. Między innymi dlatego, w naszym rankingu staramy się wykorzystać twarde dane. I tak o miejscu w rankingu decyduje wartość kapitalizacji danej waluty, co w dużej mierze odzwierciedla popularność danej waluty. W ten sposób wybraliśmy 10 najpopularniejszych kryptowalut.

1. Bitcoin
Bitcoin wprowadzony został na rynek w 2009 roku przez Satoshi Nakamoto, a jego budowa oparta jest o technologię blockchain. Obecnie jest to najbardziej znana i najpopularniejsza kryptowaluta na świecie – dla wielu osób jest nawet symbolem całego rynku wirtualnych walut. Kurs Bitcoina śledzą już nie tylko inwestorzy, ale również laicy i mainstreamowe media. Wydobywaniem waluty zajmują się Górnicy, którzy za swoją pracę otrzymują wynagrodzenie, ale swoją popularność BTC zawdzięcza w głównej mierze inwestorom.

Wielu z nich zarobiło ogromne pieniądze na inwestycjach w Bitcoina. Wystarczy wspomnieć, że jeszcze w 2017 roku, 1 BTC kosztował około 1000 dolarów – w marcu 2021 roku jego wartość jest 50-60 razy większa.

2. Ethereum
Ethereum pojawił się na rynku w 2015 roku i od samego początku swojego istnienia, depcze po piętach Bitcoinowi. ETH powstała w oparciu o identyczną technologię, co bardziej znany kuzyn, jednak różnica polega na tym, że Ethereum umożliwia tworzenie tzw. Smart Contracts, czyli skryptów oraz aplikacji, które zapisywane są w łańcuchu danych. Kolejną różnicą jest fakt, że podaż ETH jest nieograniczona, a wydobycie znacznie prostsze niż w przypadku BTC.

Tym sposobem ETH spełnia swoje zadanie – jest kryptowalutą prostszą w pozyskaniu, tańszą i bardziej transparentną.

3. Tether
Tether powstał w połowie 2014 roku, a jego twórcą jest Brock Pierce. Kryptowaluta powstała w oparciu o system stable-coins co oznacza, że jest powiązana 1:1 z konkretnym aktywem, w tym przypadku z kursem dolarem amerykańskim. Tether zmierza więc zawsze do uzyskania wartości gwarantowanej na poziomie 1 USD.

Obecnie Tether jest uznawana za jedną z najbardziej kontrowersyjnych kryptowalut. Wynika to z faktu, że waluta emitowana jest przez prywatną firmę Tether Ltd. mającą dużą kontrolę nad jej wartością. Kontrowersje dotyczą również samej spółki, która do tej pory nie przedstawiła audytu potwierdzające, że posiada aktywa potrzebne do pokrycia wartości wykupu kryptowaluty. Firmę oskarżano również o manipulację wartością Bitcoina oraz niejasne transakcje z upadłą giełdą Bitfinex.

4. Ripple
Ripple różni się w swojej budowie od innych kryptowalut – u jej podstaw leżą rozproszone internetowe protokoły open source. To właśnie dzięki temu, Ripple gwarantuje szybkie transakcje. Według twórców możliwe jest wykonanie ich aż 1500, a czas pomiędzy blokami wynosi ledwie 4 sekundy. W odróżnieniu od wielu innych walut podaż XRP została z góry ustalona i wynosi 100 mld jednostek.

Z tej kryptowaluty chętnie korzystają banki oraz instytucje finansowe, stosując ją do przesyłania środków.

5. Bitcoin Cash
To waluta, która powstała przez rozłam łańcucha głównego Bitcoina w sierpniu 2017 roku. Nastąpiło to w wyniku braku zgody w społeczności, która nie znalazła porozumienia w sprawie przyszłości waluty. W praktyce Bitcoin Cash wykorzystuje identyczną technologię oraz algorytm, co pierwotna wersja Bitcoina. Stosuje jednak większego rozmiaru bloki, dzięki czemu możliwe jest zminimalizowanie czasu oraz kosztów transakcji.

6. Bitcoin Satoshi Vision
BSV to otwartoźródłowa platforma oparta o technologię blockchain. Bitcoin SV powstał w momencie aktualizacji sieci Bitcoin Cash, co było efektem kolejnego braku porozumienia w społeczności. Obecnie kryptowaluta rozwijana jest przez nChain, której właścicielem jest Craig Wright. Warto jednak pamiętać, że mimo iż Bitcoin SV (podobnie jak Bitcoin Cash) działają na zmodyfikowanym kodzie BTC, to są to zupełnie inne waluty, działające w innych sieciach.

Całkowita podaż BSV wynosi 21 milionów jednostek.

7. Litecoin
Litecoin to jedna z najstarszych kryptowalut, która powstał jako alternatywa dla Bitcoina. Jej działanie jest w dużym stopniu oparte o system Bitcoina, do którego twórcy LTC wprowadzili drobne udoskonalenia – waluta szybciej przetwarza bloki i ma większą podaż. Między innymi dlatego, Litecoin jest tańszy w pozyskaniu i bardziej efektywny w wykorzystaniu. Jego całkowita podaż wynosi 84 miliony jednostek.

8. Binance Coin
Binance Coin stworzony został w oparciu o blockchain platformy Ethereum przez właściciela jednej z największych giełd wymiany kryptowalut na świecie – Binance. Początkowo pełnił on funkcję tokenu użytkowego, którego zadaniem było zmniejszenie wartości prowizji za transakcje handlowe, a także zebranie środków na działanie giełdy. W sumie w obrocie pojawiło się 200 milionów jednostek, jednak co trzy miesiące liczba ta się zmniejsza – docelowo do liczby 100 milionów.

9. EOS
EOS to zdecentralizowana platforma stworzona przez Block.One w oparciu o system blockchain, której elementem jest kryptowaluta o nazwie EOS. Oferuja ona szereg możliwości jak programowanie zdecentralizowanych aplikacji, przedsiębiorstw i zawieranie kontraktów. Docelowo ma proponować nawet 15 tys. transakcji na sekundę.

Maksymalna podaż EOS wynosi 1 miliard.

10. Cardano
To jedna z najmłodszych kryptowalut, która do obiegu została wprowadzona w 2015 roku. Za jej stworzenie odpowiedzialni są pracownicy Uniwersytetów w Edynburgu, Atenach i Connecticut. Projekt jest w pełni zdecentralizowany, a jego budowa stworzona została w oparciu o blockchain. Obecnie Cardano (ADA) jest kryptowalutą wykorzystywaną do wysyłania pieniędzy cyfrowych.

Kryptowaluty ranking – podsumowanie
W naszym rankingu kryptowalut znalazło się 10 najpopularniejszych wirtualnych walut, o największej wartości kapitalizacji. W tym gronie warto wyróżnić przede wszystkim trzy waluty: Bitcoin, Ethereum oraz Ripple. Cieszą się one tak dużą popularnością, że możliwe jest nie tylko handlowanie nimi, ale również zarabianie dzięki kontraktom CFD.

https://www.gpwinfostrefa.pl/ranking-kr ... -dlaczego/
Ostatnio zmieniony 16 mar 2021 12:10 przez slayer74, łącznie zmieniany 1 raz.
Pieniądz robi pieniądz a bieda robi jeszcze wiekszą biedę !!!

slayer74
Porucznik
Posty: 34301
Rejestracja: 19 lip 2005 13:21
Lokalizacja: West Poland- FZ 1974

Re: KRYPTOWALUTY BITCOIN itp. - CRYPTOCURRENCY

Postautor: slayer74 » 16 mar 2021 12:06

Ray Dalio: rząd USA może zakazać kupowania Bitcoinów

W swoim poście na LinkedIn założyciel Bridgewater Associates, Ray Dalio, stwierdził, że rząd USA może zakazać przepływu kapitału do Bitcoina […]

W swoim poście na LinkedIn założyciel Bridgewater Associates, Ray Dalio, stwierdził, że rząd USA może zakazać przepływu kapitału do Bitcoina (BTC) i… złota.

Ray Dalio mówi, jak rząd USA może uderzyć w Bitcoina
Dalio sugeruje, że władze mogą uderzyć w BTC na wiele sposobów. Mogą np. zastosować „szokujące” podwyżki podatków, aby w taki sposób manipulować przepływami do różnych klas aktywów:

(…) decydenci, którym brakuje pieniędzy, podniosą podatki i [jeśli] nie będą zadowoleni z przepływów kapitału z aktywów dłużnych do innych zasobów majątkowych (…), mogą wprowadzić zakazy dot. przepływów kapitału do innych aktywów (np. złota, Bitcoinów itp.) (…).

Dalio namawia przy okazji inwestorów do inwestowania swoich pieniędzy za pomocą „dobrze zdywersyfikowanego” portfela aktywów o wyższej stopie zwrotu.

Miliarder nadal podtrzymuje swoją opinię, że gotówka to dziś… śmieć:

Uważam, że gotówka jest i pozostanie tandetna (tj. daje ci zyski, które są znacznie ujemne w stosunku do inflacji), więc opłaca się a) pożyczać gotówkę zamiast trzymać ją jako aktywo oraz b) kupować bez zadłużenia aktywa inwestycyjne o wyższej stopie zwrotu.

Dalio przewiduje, że Stany Zjednoczone mogą stać się wkrótce krajem, który jest „niegościnny” dla kapitalistów.

dalio bitcoinOczywiste rozwiązanie
W odpowiedzi na najnowszy post Dalio, dyrektor generalny MicroStrategy Michael Saylor stwierdził, że Bitcoin jest „oczywistym rozwiązaniem” problemu dot. obligacji, twierdząc, że kryptowaluta jest bardziej „praktyczna” niż zdywersyfikowany portfel.

Mimo że Dalio, szef największego na świecie funduszu hedgingowego, był w przeszłości sceptyczny względem Bitcoina, ostatecznie zmienił zdanie na temat flagowej kryptowaluty. Jak donosił U.Today, przyznał, że Bitcoin jest „dobrym magazynem bogactwa”, chwaląc jego odporność na skutki kryzysu.

Według niego, to niesamowity wynalazek: elektroniczny system pieniężny, który może służyć jako środek do przechowywania wartości i który staje się alternatywą dla złota. W jego oczach Bitcoin jest rewolucją w finansach na miarę wynalezienia przez Medyceuszy nowoczesnej formy kredytu, co miało miejsce w połowie XIV wieku. Podobnie jak ona, BTC zmienia świat finansów i może uczynić użytkowników kryptowaluty bogaczami.

https://bitcoin.pl/dalio-bitcoin/
Pieniądz robi pieniądz a bieda robi jeszcze wiekszą biedę !!!

slayer74
Porucznik
Posty: 34301
Rejestracja: 19 lip 2005 13:21
Lokalizacja: West Poland- FZ 1974

Re: KRYPTOWALUTY BITCOIN ETHEREUM etc. - CRYPTOCURRENCY

Postautor: slayer74 » 16 mar 2021 15:00

Mizuho estimates $40B of stimulus checks will flow to bitcoin

With $380B of stimulus checks heading to Americans, some two out of every five recipients expect to invest some part of their checks into bitcoin and stocks, according to a note by Mizuho Securities USA's Dan Dolev.
The firm estimates that ~10% of total gross stimulus checks, or roughly $40B, may be allocated to bitcoin (BTC-USD) and/or stock purchases. Mizuho surveyed more than 200 individuals who expect to get the third round of stimulus checks
While bitcoin was the most popular investment choice, according to the survey, payment-related stocks topped the potential equity investments.
Some 40% of the direct payments are expected to go into stocks. Of those expecting to invest in stocks, 33% plan to buy Visa (NYSE:V) stock, followed by 29% who plan to buy PayPal (NASDAQ:PYPL) shares. Those are followed by Mastercard (NYSE:MA) (13%) and Square (NYSE:SQ) (10%).
Other potential stock investments named include: Global Payments (NYSE:GPN) (8%), Wex (NYSE:WEX) (7%), Fleetcor Technologies (NYSE:FLT) (7%), ADP (NASDAQ:ADP) (6%), and Fiserv (NASDAQ:FISV) (4%).
Late last month, a Deutsche Bank survey estimated ~$170B in potential stock market inflows when the the direct payments were then expected to be $465B.

https://seekingalpha.com/news/3673110-m ... m=referral
Pieniądz robi pieniądz a bieda robi jeszcze wiekszą biedę !!!

slayer74
Porucznik
Posty: 34301
Rejestracja: 19 lip 2005 13:21
Lokalizacja: West Poland- FZ 1974

Re: KRYPTOWALUTY BITCOIN ₿, ETHEREUM etc. - CRYPTOCURRENCY

Postautor: slayer74 » 24 mar 2021 01:02

Czym są niewymienne tokeny (NFT)?
© Terry/ Unsplash

Pierwsza duża zwyżka kryptowalut, które osiągnęły szczyt w grudniu 2017 r., kiedy cena bitcoina wynosiła około 20 000 USD, obejmowała pierwsze oferty publiczne tokenów (ICO, Initial Coin Offerings). Były to "altcoiny", tj. alternatywne tokeny, które można było kupić za inne kryptowaluty, które zasadniczo były podobne do akcji w startupie. Szum na rynku ICO przyczynił się do wzrostu i spadku bitcoina, ponieważ wyceny większości ICO pękają jak akcje internetowe w erze dotcomów.

Ta hossa na kryptowalutach, która rozpoczęła się w marcu 2020 roku z wartością bitcoina wynoszącą około 5000 USD, prawdopodobnie zostanie zdefiniowania przez niewymienne tokeny (NFT). NFT to zasadniczo cyfrowe tokeny dla przedmiotów kolekcjonerskich, których własność jest udowodniania za pomocą technologii blockchain.

Bańka czy przełom?

Wielu uważa to za bańkę napędzaną szumem medialnym i chciwością, podczas gdy inni postrzegają to jako przełom technologiczny. Niedawna głośna transakcja opiewała na 69 mln USD i dotyczyła artysty beeple, który produkuje cyfrowe dzieła sztuki.

Innym przykładem rosnącej popularności NFT jest firma NBA Top Shots, która zasadniczo sprzedaje prawo własności do 15-sekundowych godnych uwagi zagrań zawodników. Następnie fragmenty te są przedmiotem obrotu na rynku wtórnym. W pewnym sensie wydaje się absurdalne, że ktoś zapłaciłby znaczną sumę pieniędzy za klip, który każdy może zobaczyć bezpłatnie w telewizji lub na YouTube. Jednak to samo można powiedzieć o każdym obrazie lub rzeźbie.

Innym przykładem są ludzie sprzedający tweety jako tokeny. Założyciel Twittera (TWTR -1,44%), Jack Dorsey, sprzedał swój pierwszy wpis na platformie, a pierwsza oferta wyniosła 2,5 mln USD. Każdy może czytać i oglądać jego tweety bez płacenia za nie grosza, ale koncepcja przekształcenia ich w aktywa i traktowania ich jak dzieła sztuki jest trudna do zrozumienia.

Tak więc NFT są przełomowe, ponieważ pozwalają na przyjęcie tej rzeczywistej właściwości przez zasoby cyfrowe, co do tej pory nie były możliwe. Co więcej, własność jest rejestrowana w łańcuchu bloków, którego nie można zmienić, ponieważ jego konserwacja i działanie są rozproszone na tysiące komputerów na całym świecie. NFT mogą również obejmować umowy zapewniające artystom część środków z przyszłej sprzedaży.

Wnioski z minionych rynków byków

Spoglądając w przeszłość na bańkę internetową i poprzednią hossę na kryptowalutach, możemy skorzystać z kilku wartościowych lekcji. W pewnym momencie ekscytacja NFT minie, zwłaszcza, że ​aktywa te nie mają przepływów pieniężnych, które by je zabezpieczały. Ludzie po prostu kupują je w nadziei, że w przyszłości będą w stanie sprzedać dany token po wyższej cenie.

Jednakże sam fakt, że jest to bańka, nie oznacza, że ​​jej przełomowość traci na znaczeniu. Nawet w przypadku niektórych optymistycznych prognoz dotyczących internetu nie zdawano sobie sprawy z jego prawdziwego rozmiaru i potencjału, a mimo to 90% firm upadło. Podobnie bitcoin zaczyna być w coraz większym stopniu stosowany w świecie rzeczywistym i staje się częścią zasobów inwestorów instytucjonalnych, ale to nie powstrzymało go przed 75% upadkiem po szczycie w 2017 roku.

https://www.paszport.ws//czym-s%C4%85-n ... tokeny-nft
Pieniądz robi pieniądz a bieda robi jeszcze wiekszą biedę !!!

slayer74
Porucznik
Posty: 34301
Rejestracja: 19 lip 2005 13:21
Lokalizacja: West Poland- FZ 1974

Re: KRYPTOWALUTY BITCOIN ₿, ETHEREUM etc. - CRYPTOCURRENCY

Postautor: slayer74 » 26 mar 2021 17:49

Jerome Powell o kryptowalutach: „Nie są użyteczne jako magazyn wartości”

Prezes Rezerwy Federalnej, Jerome Powell, odniósł się w poniedziałek do kryptowalut i perspektyw "cyfrowego" dolara". Powella uderzył ostrożnym tonem, ostrzegając opinię publiczną o ryzyku związanym z obrotem i posiadaniem kryptowalut.

Powell zabrał głos w ramach wirtualnego panelu na temat bankowości cyfrowej prowadzonego przez Bank Rozrachunków Międzynarodowych (BIS), gdzie mówił o kryptowalutach i potencjale powstania kryptowaluty z emisją wspieraną przez Fed. Stanowisko Powella w sprawie kryptowalut wydaje się być w dużej mierze ostrożne, co zasygnalizował preferując określenie "aktywa kryptograficzne" zamiast kryptowaluty. Podkreślił tym samym ich zmienności, która utrudnia im bycie użytecznym magazynem wartości.

"Są bardzo niestabilne, wystarczy spojrzeć na Bitcoina, a zatem nie są tak naprawdę przydatne jako magazyn wartości" - powiedział Powell. "To raczej aktywa spekulacyjne, które zasadniczo zastępują złoto, a nie amerykańskiego dolara".

Zachęcania Powella do zachowania ostrożności są zrozumiałe, biorąc pod uwagę szybkie i ogromne wahania, do jakich zdolne są kryptowaluty, takie jak styczniowa korekta ceny Bitcoina, w wyniku której waluta osiągnęła rekordowy poziom 40 000 USD, zanim kolejna ogromna korekta ceny zmusiła ją do powrotu do 32 000 USD w ciągu tego samego dnia, co stanowi największy jak dotąd jednodniowy spadek.

Jeśli chodzi o aktywa kryptograficzne wspierane przez Fed, Powell nie spodziewa się ich w najbliższym czasie ani nie widzi potrzeby, aby być pierwszym bankiem centralnym, który je wprowadzi. "Możecie oczekiwać, że będziemy postępować z wielką ostrożnością i przejrzystością" - powiedział Powell, podkreślając jednocześnie, że zanim Rezerwa Federalna rozważy tę kwestię, konieczne będzie znaczące poparcie zarówno amerykańskiej opinii publicznej, jak i aprobata Kongresu.

Obecnie Fed ocenia, czy istnieje publiczna potrzeba lub chęć posiadania zabezpieczonej kryptowaluty. Wysiłki zarządu Fed w celu eksperymentowania i oceny "cyfrowego dolara" są wspierane przez trwające partnerstwo między Bankiem Rezerwy Federalnej w Bostonie a uczelnią Massachusetts Institute of Technology.

https://www.paszport.ws//jerome-powell- ... to%C5%9Bci
Pieniądz robi pieniądz a bieda robi jeszcze wiekszą biedę !!!

slayer74
Porucznik
Posty: 34301
Rejestracja: 19 lip 2005 13:21
Lokalizacja: West Poland- FZ 1974

Re: KRYPTOWALUTY BITCOIN ₿, ETHEREUM etc. - CRYPTOCURRENCY

Postautor: slayer74 » 27 mar 2021 23:04

Fidelity zaoferuje bitcoinowy ETF
Fidelity Investments chce stworzyć bitcoinowy ETF i złożyło już w tej sprawie wniosek do amerykańskiej Komisji Papierów Wartościowych i Giełd (SEC). To jak dotąd największa instytucja finansowa, która ogłosiła plany powołania tego typu funduszu.

Według wniosku złożonego do SEC sponsorem bitcoinowego ETF ma być FD Funds Management, czyli spółka zależna Fidelity. Fundusz ma nosić nazwę Wise Origin Bitcoin Trust. Będzie on oparty na stworzonym przez Fidelity indeksie Fidelity Bitcoin Index PR. „Inwestorzy będą mieli dostęp do funduszu za pomocą tradycyjnych rachunków maklerskich, bez potencjalnych barier wejścia na rynek i bez czynników ryzyka związanych z bezpośrednim posiadaniem i transferowaniem bitcoinów" – deklaruje FD Funds Management.

Wniosek o stworzenie bitcoinowego ETF jest już szóstym tego typu dokumentem złożonym w SEC. Na akceptację czekają też wnioski: WisdomTree Investments, VanEck Associates Corp., NYDIG Asset Management, First Advisors/SkyBridge i Valkyrie Digital Assets. Fidelity jest jak dotąd największą firmą chcącą stworzyć ETF oparty na kryptowalutach. Zarządza ona aktywami wartymi 4,9 bln USD.

https://www.parkiet.com/Kryptowaluty/30 ... y-ETF.html
Pieniądz robi pieniądz a bieda robi jeszcze wiekszą biedę !!!

slayer74
Porucznik
Posty: 34301
Rejestracja: 19 lip 2005 13:21
Lokalizacja: West Poland- FZ 1974

Re: KRYPTOWALUTY BITCOIN ₿, ETHEREUM etc. - CRYPTOCURRENCY

Postautor: slayer74 » 27 mar 2021 23:06

Chiny oficjalnie popierają kryptowalutę TRON i ustanawia ją oficjalną monetą.

https://www.coindesk.com/price/tron

Wraz z rozszerzeniem działalności Chińskiego Banku Budowlanego na sektor kryptowalut, stało się jasne, że Chiny dążą do pokonania firm amerykańskich poprzez uderzenie kolejną dużą walutą. Zdecydowanie mają na oku monetę Facebooka, Librę, a przy obrotach handlowych o wartości ponad 50 miliardów USD, która to liczba tylko rośnie, nic dziwnego, że chiński rząd chce dostać swój kawałek kryptociasta.

Chiny oficjalnie przyjęły kryptowalutę jako walutę wspieraną przez rząd; jest ona teraz wspierana przez lokalne banki, co zapewnia jej stabilność i bezpieczeństwo, czego nie można powiedzieć o bardziej zmiennych walutach, które dziś są w użyciu.

Premier Chin właśnie dziś ogłosił, że nieoficjalne kryptowaluty nadal są nielegalne w Chinach i kupować można tylko oficjalne monety za pośrednictwem spółki YuanPay Group, która jest odpowiedzialna za sprzedaż, rozwój i zarządzanie przyjętą kryptowalutą.

Przedstawiciele Grupy YuanPay poinformowali, że chińska moneta jest dostępna w Polsce.

Oficjalna waluta Chin to nie stablecoin, jak w przypadku Libry Facebooka; tak właściwie to jej potencjał rozwoju jest ogromny. Ponieważ jest to niedawna wiadomość, obecna cena monety wynosi zaledwie 0.054 ZL za jedną monetę.

Eksperci uważają, że jeśli ta wiadomość dotrze do głównych mediów, cena monety gwałtownie wzrośnie, najprawdopodobniej przewyższając bitcoina, który kosztuje dziś 31702.78 ZL za monetę.

akby waluta wspierana przez rząd nie była wystarczająco ekscytująca dla tych z nas, którzy chcą inwestować i czerpać zyski z kryptowalut, ujawniono plany, zgodnie z którymi Chiny zamierzają przenieść całą swoją gospodarkę papierową na gospodarkę opartą całkowicie na swojej tajemniczej kryptowalucie.

0,014 EUR, ze względu na niedawne przyjęcie monety. Każdy, kto chce uzyskać dostęp do nowej waluty, może ją kupić tylko za pośrednictwem jedynego oficjalnego kryptokantoru na świecie - Grupy YuanPay.

Przedstawiciele Grupy YuanPay ostatnio poinformowali nas o otwarciu specjalnego międzynarodowego oddziału YuanPay Group w 195 krajach.

Każdy kraj posiada wyznaczonych brokerów, którzy zarządzają sprzedażą monety. Brokerzy zostali starannie wybrani przez międzynarodowy zespół YuanPay Group, aby pomóc w zarządzaniu sprzedażą monet i służyć całodobową pomocą telefoniczną
...
https://legsbodyface.myshopify.com/blog ... H_aO4xej6Y
Pieniądz robi pieniądz a bieda robi jeszcze wiekszą biedę !!!

Dolori
Kapral
Posty: 4
Rejestracja: 01 lut 2020 19:06

Re: KRYPTOWALUTY BITCOIN ₿, ETHEREUM etc. - CRYPTOCURRENCY

Postautor: Dolori » 30 mar 2021 15:47

Świetny temat, będę go śledziła na bieżąco :)

slayer74
Porucznik
Posty: 34301
Rejestracja: 19 lip 2005 13:21
Lokalizacja: West Poland- FZ 1974

Re: KRYPTOWALUTY BITCOIN ₿, ETHEREUM etc. - CRYPTOCURRENCY

Postautor: slayer74 » 03 kwie 2021 11:48

PUBLIKACJA: 01.04.2021 05:00

Bitcoin lepiej widziany
Goldman Sachs może wkrótce zaoferować swoim bogatym klientom możliwość inwestowania w bitcoina oraz w inne aktywa cyfrowe.


https://www.parkiet.com/Kryptowaluty/30 ... ziany.html
---
PUBLIKACJA: 30.03.2021 11:26

Samochody za kryptowaluty
Po jednoznacznej deklaracji Elona Muska również General Motors ogłosiło, że przychylnie patrzy w kierunku kryptowalut.

https://www.parkiet.com/Kryptowaluty/30 ... aluty.html
Pieniądz robi pieniądz a bieda robi jeszcze wiekszą biedę !!!

slayer74
Porucznik
Posty: 34301
Rejestracja: 19 lip 2005 13:21
Lokalizacja: West Poland- FZ 1974

Re: KRYPTOWALUTY BITCOIN ₿, ETHEREUM etc. - CRYPTOCURRENCY

Postautor: slayer74 » 05 kwie 2021 18:53

Chiny oficjalnie popierają kryptowalutę i ustanawia ją oficjalną monetą.

Wraz z rozszerzeniem działalności Chińskiego Banku Budowlanego na sektor kryptowalut, stało się jasne, że Chiny dążą do pokonania firm amerykańskich poprzez uderzenie kolejną dużą walutą. Zdecydowanie mają na oku monetę Facebooka, Librę, a przy obrotach handlowych o wartości ponad 50 miliardów USD, która to liczba tylko rośnie, nic dziwnego, że chiński rząd chce dostać swój kawałek kryptociasta.
...
https://atozpets.myshopify.com/blogs/ne ... Qahe4_Is4w
Pieniądz robi pieniądz a bieda robi jeszcze wiekszą biedę !!!

slayer74
Porucznik
Posty: 34301
Rejestracja: 19 lip 2005 13:21
Lokalizacja: West Poland- FZ 1974

Re: KRYPTOWALUTY BITCOIN ₿, ETHEREUM etc. - CRYPTOCURRENCY

Postautor: slayer74 » 07 kwie 2021 09:05

Rynek wycenia aktywa na 2 bln USD
Pozytywne informacje płynące z branży i rosnące zainteresowanie instytucji spowodowały, że cyfrowe waluty pokonały kolejną barierę. Wartość rynkowa wszystkich kryptowalut po raz pierwszy w historii przekroczyła poziom 2 bln USD.

https://www.parkiet.com/Kryptowaluty/30 ... n-USD.html
Pieniądz robi pieniądz a bieda robi jeszcze wiekszą biedę !!!

slayer74
Porucznik
Posty: 34301
Rejestracja: 19 lip 2005 13:21
Lokalizacja: West Poland- FZ 1974

Re: KRYPTOWALUTY BITCOIN ₿, ETHEREUM etc. - CRYPTOCURRENCY

Postautor: slayer74 » 07 kwie 2021 11:31

PUBLIKACJA: 03.04.2021 12:14

Największy rywal bitcoina mocno idzie w górę
Ether, druga najważniejsza waluta cyfrowa na świecie, po skoku o 6,2 proc. w piątek w sobotę był notowany na nowym rekordowym poziomie 2144 dolarów, a później oddał część zdobyczy.


Foto: Adobestock
Autor Wojciech Zieliński
W tym roku ta kryptowaluta niemal potroiła swoją wartość podczas gdy bitcoin umocnił się ponad dwukrotnie.

- Wydaje się, że ostatnie wsparcie ze strony Visa Inc. daje bykom nowy powód by trzymali się swego- wskazuje Konstantin Anisimow, cytowany przez Bloomberga dyrektor wykonawczy kryptowalutowej giełdy CEX.IO.

Kapitalizacja etheru wnosi około 230 miliardów dolarów a bitcoina przekracza bilion dolarów, wynika z danych CoinMarketCap.com

- Teraz naprawdę idziemy wyżej i jest bardzo prawdopodobne, iż to zwiększy aktywność po stronie kupujących- twierdzi Julius Kempenaer, analityk StockCharts.com.

https://www.parkiet.com/Kryptowaluty/30 ... -gore.html
Pieniądz robi pieniądz a bieda robi jeszcze wiekszą biedę !!!

slayer74
Porucznik
Posty: 34301
Rejestracja: 19 lip 2005 13:21
Lokalizacja: West Poland- FZ 1974

Re: KRYPTOWALUTY BITCOIN ₿, ETHEREUM etc. - CRYPTOCURRENCY

Postautor: slayer74 » 13 kwie 2021 22:58

PUBLIKACJA: 12.04.2021 10:46

W Teksasie bitcoin legalną walutą
Teksas chce dołączyć do Wyoming i całościowo uregulować status bitcoina i innych kryptowalut.


Cyfrowa waluta ma zostać uznana za środek płatniczy na równi z tradycyjnymi pieniędzmi. Dzięki takim zapisom Teksas chce przyciągnąć nowych inwestorów, których skusić ma przewidywalność prawa.

Już pod koniec marca gubernator stanu Greg Abbot wsparł na Twitterze technologię blockchain pisząc, że można zaliczyć go do zwolenników wprowadzenia do stanowego prawa regulacji kryptowalutowych. Była to odpowiedź na działania Tana Parkera, reprezentanta jednego z teksańskich okręgów, który przedstawił zmiany w kodeksie handlowym. Parker chce, aby Teksas dostosował swoje prawo do innowacyjnej technologii blockchain i wprowadził regulacje dotyczące aktywów cyfrowych.

– W Teksasie od pewnego czasu możemy zaobserwować szeroki ruch na rzecz uznania kryptowalut za normalny środek płatniczy. Na pierwszej linii frontu jest Texas Blockchain Council. Jest to organizacja, która nie tylko promuje inicjatywy związane z blockchain, ale też edukuje członków stanowego rządu na temat korzyści płynących z technologii blockchain oraz służy radą, gdy politycy szukają merytorycznej wiedzy związanej ze szczegółami dotyczącymi rynku kryptowalut i technologii – mówi Marcin Wituś, jeden z twórców polskiej giełdy kryptowalut Geco.one.

W Teksasie trwa 87. sesja legislacyjna, to właśnie na niej mogą zapaść kluczowe decyzje dotyczące przyszłości bitcoina. Ustawa nadal jest opracowywana w komisji i mogą zostać jeszcze wprowadzone zmiany. Zgodnie z obecnymi zapisami wprowadzono definicje wirtualnej waluty, którą będzie każda „cyfrowa reprezentacja wartości, która funkcjonuje jako środek wymiany". Ustawa określi też, w jaki sposób można będzie wykorzystać kryptowaluty do dokonywania płatności i sporów kredytowych. Takie regulacje spowodują, że cyfrowe waluty będą stały na równi z tradycyjnym pieniądzem. Zdaniem ekspertów z Texas Blockchain Council jest to pierwszy krok, który da sygnał firmom i instytucjom używającym technologii blockchain, że stan może być ośrodkiem innowacyjnej działalności. Podkreślają, że przy prowadzeniu biznesu jednoznaczne regulacje prawne wpływają na chęć podejmowania kolejnych inwestycji, bo zmniejszają ryzyko nieprzewidywalnych decyzji sądowych.

Procedowana ustawa ważna jest też dla wielu firm, które już działają w Teksasie. Stan ten jest domem dla wielu startupów wykorzystujących blockchain. To tam swoją siedzibę ma np. zdecentralizowana sieć publiczna Hedera Hashgraph czy fundusz hedgingowy kryptowalut Austin Multicoin Capital Management. Jeden z najbogatszych Teksańczyków, Mark Cuban, zainwestował w wiele startupów działających w tej branży, a także pracuje nad uruchomieniem wyselekcjonowanej galerii NFT i platformy handlowej Lazy.com.

Jak do tej pory, jedynie stan Wyoming przyjął kompleksowe prawo dotyczące technologii blockchain. Natomiast już siedemnaście stanów przyjęło bowiem choćby szczątkowe regulacje związane z cyfrowymi walutami i technologiami za nimi stojącymi.

W stanie Nowy Jork prawo pozwala na rozpatrywanie podpisów, zapisów i umów zabezpieczonych za pomocą technologii blockchain w formie elektronicznej. Zadziwiająco ubogo wyglądają regulacje w Kalifornii, centrum innowacyjnego w USA. To tam ma swoją siedzibę Tesla, której szef Elon Musk zainwestował w ostatnim czasie blisko 1,5 miliarda dolarów w zakup kryptowaluty. Zapewnił też, że za produkty jego firmy będzie można płacić bitcoinami. W Kalifornii podobnie jak w stanie Nowy Jork technologia blockchain akceptowana jest tylko do zabezpieczania umów zawieranych elektronicznie.

https://www.parkiet.com/Gospodarka---Sw ... aluta.html
Pieniądz robi pieniądz a bieda robi jeszcze wiekszą biedę !!!

slayer74
Porucznik
Posty: 34301
Rejestracja: 19 lip 2005 13:21
Lokalizacja: West Poland- FZ 1974

Re: KRYPTOWALUTY BITCOIN ₿, ETHEREUM etc. - CRYPTOCURRENCY

Postautor: slayer74 » 16 kwie 2021 12:40

Nowy ETF pozwoli zarabiać na spadku kursu bitcoina

W czwartek na giełdzie w Toronto zadebiutuje pierwszy „odwrócony” ETF śledzący kurs najpopularniejszej kryptowaluty. Pozwoli zarabiać na spadku kursu bitcoina, lub zabezpieczyć się przed nim.

Wprowadzany przez Horizons ETF na Toronto Stock Exchange fundusz BetaPro Inverse Bitcoin ETF pozwoli inwestorom zajmować tzw. krótkie pozycje na kontrakty terminowe na bitcoina.
https://www.pb.pl/nowy-etf-pozwoli-zara ... na-1113818
Pieniądz robi pieniądz a bieda robi jeszcze wiekszą biedę !!!


Wróć do „Towary”

REKLAMA

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość