Przebranżowienie

marekmaro
Starszy szeregowy
Posty: 2
Rejestracja: 15 paź 2019 10:47

Przebranżowienie

Postautor: marekmaro » 15 paź 2019 14:28

Cześć, co sądzicie o przebranżowieniu się w wieku 32 lat? Co chwilę słyszę jak znajomi znajomych zmieniają zawód na "bardziej przyszłościowy" i zastanawiam się czy to faktycznie takie łatwe. Znalazłem trochę informacji w sieci odnośnie firm, które zajmują się przykładowo przebranżowieniem na programistę, testera oprogramowania itp. Można zrobić kurs przez internet typu https://kodilla.com/pl/kurs-react. Ogólnie to nie myślę teraz o zmianie zawodu, ale temat mnie w pewnym sensie zainteresował. Co o tym myślicie? Można się przebranżowić po 30 i zmienić swoje życie na lepsze? :)
Ostatnio zmieniony 21 paź 2019 16:12 przez marekmaro, łącznie zmieniany 1 raz.

REKLAMA


boldi
Starszy szeregowy
Posty: 3
Rejestracja: 14 paź 2019 22:34
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Przebranżowienie

Postautor: boldi » 16 paź 2019 20:25

Prawda jest taka że jeśli chcesz zostać/przebranżowić się w programistę dla pieniędzy to powinneś sobie darować. Wszystkie bootcampy itp to straszny syf i nic konkretnego nie znajdziesz po tym, inna sprawa jeśli aktualnie masz zawód związany z IT i chcesz się rozwinąć albo cokolwiek łapiesz.

Programistą może zostać każdy ale nie każdy się nadaje :)

kasai
Plutonowy
Posty: 17
Rejestracja: 22 lip 2017 09:40

Re: Przebranżowienie

Postautor: kasai » 21 paź 2019 12:24

Moim zdaniem to zależy od sytuacji. Jeżeli np. radca prawny ma się przebranżowić to opłacalność takiego przebranżowienia jest żadna. Jeżeli za przebranżowienie ma się wziąć osoba, która przygotowała plan (zabezpieczenie finansowe, czas na naukę itp.) to pomysł jest moim zdaniem do zaakceptowania. W przypadku, gdy przebranżowienie to pomysł z dnia na dzień to widzę tu problemy.

panor33
Plutonowy
Posty: 11
Rejestracja: 14 sty 2019 18:18

Re: Przebranżowienie

Postautor: panor33 » 20 gru 2019 08:29

W każdym wieku jest to jak najbardziej możliwe. Wystarczą chęci i samozaparcie.
... to ze strony Asa zdecydowanie nieczyste zagranie. Wyciągnę od Baala jego pełne imię i każę mu tańczyć w różowej sukience baletnicy i we wróżkowych skrzydełkach z tiulu...

medusssa
Szeregowy
Posty: 1
Rejestracja: 17 sty 2020 13:01

Re: Przebranżowienie

Postautor: medusssa » 17 sty 2020 13:05

Popieram mojego przedmówcę, przebrażowienie jest zawsze możliwe jeśli się tylko tego chce. Dodatkowo twierdzę, że lepiej podjąc taką decyzję nawet jeśli początkowo masz na niej stracić niż tkwić w czymś czego się nie chce, nie odpowiada Ci.

judah.rohan
Kapral
Posty: 4
Rejestracja: 15 kwie 2020 18:19
Lokalizacja: Warszawa

Re: Przebranżowienie

Postautor: judah.rohan » 15 kwie 2020 18:36

Jeśli ma się ambicje i chęci to warto jest się przebranżowić, aby mieć wyjście awaryjne gdy nadejdą trudniejsze czasy.

mantear
Starszy plutonowy
Posty: 30
Rejestracja: 03 lip 2020 13:29

Re: Przebranżowienie

Postautor: mantear » 20 sie 2020 12:15

Własny sklep internetowy
Promowanie stron online
Założenie biznesu lokalnego ( tutaj nie doradzą bo specyfika każdego rynku jest zupelnie inna i inny biznes otworzy się w Warszawie, inny biznes otworzy sie w niewielkich miejscowościach)

Polecam stawiać przede wszystkim na outsourcing usług. Będzie to na pewno tańsze niż zatrudnianie ludzi . https://www.kreatywna.pl/technologia/in ... onawirusa/

Maruftil
Starszy szeregowy
Posty: 3
Rejestracja: 21 wrz 2020 13:13

Re: Przebranżowienie

Postautor: Maruftil » 21 wrz 2020 13:42

Uważam, że wiek nie powinien mieć znaczenia, jeśli zdecydujesz się zmienić pracę. Jeśli zdecydujesz się zmienić zawód, jest to poważniejszy krok. Na przykład obecnie przeprowadzam kilka wywiadów w Krakowie. Przyjechałem tu dzisiaj, musiałem sprawdzić swój bagaż w przechowalnia bagażu iluggage i potem ruszyć w interesy. Jeśli dostanę pracę w Krakowie, to zamieszkam w tym mieście.

Dolori
Kapral
Posty: 5
Rejestracja: 01 lut 2020 19:06

Re: Przebranżowienie

Postautor: Dolori » 03 lis 2021 13:03

Coraz łatwiej jest się przebranżowić. W wielu branżach ciężko jest znaleźć dobrych pracowników, przez co wielu pracodawców decyduje się na zatrudnienie osób z mniejszą wiedzą lub doświadczeniem. W tym wpisie https://cvwork.pl/jak-sie-przebranzowic ... -poradnik/ znajdziesz ciekawe i przydatne porady jeżeli naprawdę chcesz się przebranżowić.

zawadzki
Starszy szeregowy
Posty: 3
Rejestracja: 22 lis 2018 17:10

Re: Przebranżowienie

Postautor: zawadzki » 09 cze 2022 19:39

Co myślicie o programowaniu?


Wróć do „Polska”

REKLAMA

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości