Super informacyjna strona rządowa o kredycie hipotecznym MDM

bankruptcy_a
Starszy plutonowy
Posty: 32
Rejestracja: 08 kwie 2012 12:20
Kontakt:

Super informacyjna strona rządowa o kredycie hipotecznym MDM

Postautor: bankruptcy_a » 09 wrz 2013 06:46

Julia Pitera zapewnia, że na stronie rodzina.gov.pl są wszystkie informacje dotyczące kredytu hipotecznego. Ma to rzekomo być szczegółowy informator dla młodych małżeństw i tych, którzy chcą starać się o dopłatę do zakupu mieszkania lub domu na kredyt.
Obrazek
Od razu z zaciekawieniem zacząłem zapoznawać się z serwisem. Okazuje się, że w oczach rządzących wszystko co należy wiedzieć o kredycie mieszkaniowym można zamknąć w 240 słowach. Serwis podaje tylko ogólne informacje i dotyczą warunków przyznawania dopłat.

Pobudzenie rynku mieszkaniowego na szczęście obejmuje też domy. Właściwie to domki bo nie mogą przekraczać 100 m2. Na dom 100 m2 jest to wymiar bardzo mały. Mieszkania za to mogą mieć powierzchnie aż 75 m2. Czyli ogromne mieszkanie od dewelopera albo mikro domek. Kredyty takie mogą okazać się lizakiem z zatrutą żyletką co skończy się lawiną licytacji komorniczych. Licytacje komornicze mieszkań, za które kredyty hipoteczne nie były spłącane do nie lada gratka dla inwestorów. I biznes się kręci.


mfrysztac
Plutonowy
Posty: 17
Rejestracja: 21 mar 2013 06:34
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Postautor: mfrysztac » 17 lis 2013 17:23

Rzeczywiście, program Mieszkanie dla młodych został w tym serwisie potraktowany bardzo dogłębnie.
Ale na przykład dowiedziałem się, że nie ma limitów zarobków, aby starać się o kredyt mieszkaniowy w ramach MdM. Ucieszą się ci zarabiający minimalną krajową ...


Wróć do „Polska”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości