Spadek wejść na stronę własnej firmy

Karolina1974
Starszy szeregowy

Spadek wejść na stronę własnej firmy

Postautor: Karolina1974 » 25 sty 2018 16:29

Dzień dobry,
Prowadzę swoje drobne przedsiębiorstwo w branży IT, lecz ostatnio odczułam nagły spadek odwiedzin mojej strony internetowej. Co mogło się stać ? Myślicie, że moja firma mogła paść ofiarą jakiejś formy negatywnego marketingu ? Gdzie mogę poszukać jakichś informacji lub dowiedzieć się więcej na ten temat ? No i jak z tym walczyć i znów zyskać przychylność wyszukiwarki ? Poczytałam trochę i widzę, że tu jest to sensownie wyjaśnione, także jakby ktoś był w podobnej sytuacji to można poczytać.
https://afterweb.pl/seo/czy-depozycjono ... tywne-seo/
Pozdrawiam

korczyk
Starszy szeregowy

Re: Spadek wejść na stronę własnej firmy

Postautor: korczyk » 28 maja 2018 12:01

Pozycjonowanie strony internetowej i pozyskiwanie ruchu na witrynę, to wcale nie jest łatwa sprawa. Dobrze jest pod tym kątem monitorować działania konkurencji. Może się przecież okazać, że konkurencja "przejęła" Twój ruch. Dobrze więc, kiedy agencja, która pomaga Ci działać w tym zakresie, będzie raportować swoje działania. Na przykładzie branży hotelarskiej mogę polecić Ci chociażby https://bookingsolutions.pl, nie warto działać w ciemno, bo przyniesie Ci to więcej szkody, niż pożytku ;)

kwakero
Sierżant

Postautor: kwakero » 28 maja 2018 15:43

Waro sprawdzić poprzez komendę "site" czy w ogóle nasza strona pojawia się w wynikach wyszukiwania. Nagły spadek ruchu/pozycji jest najczęściej przyczyną tak zwanego filtra, czyli kary od Google. Skutkuje ona automatycznym spadkiem strony o 50 pozycji na każdą wyszukiwaną frazę.

korczyk
Starszy szeregowy

Postautor: korczyk » 19 cze 2018 09:29

Poza tym często ludzie stawiają na "One Page", bo są modne. Przez co raz, że pozycjonuje się dużo gorzej, a dwa, w indeksie siłą rzeczy również widnieje jedna podstrona.

Maja_1
Plutonowy

Postautor: Maja_1 » 26 cze 2018 09:15

Ciągle zmiany w algorytmie też mogą powodować taki spadek, szczególnie, jeżeli nie staramy się zachować naszej strony na wysokich pozycjach. No niestety, w biznesie tak jest, że trzeba w coś zainwestować, żeby czerpać z tego zyski. Ja często spotykam ludzi, którzy prowadzą własny biznes, ale nie reklamują się ani nie pozycjonują, albo poświęcają na to tak małe środki, że siłą rzeczy nie ma to racji bytu. Microsoft 50% swoich zysków przeznacza właśnie na reklamę, a ktoś myśli, że pozycjonowanie w kwocie 500 zł coś mu da..

tomasz87
Starszy kapral

Postautor: tomasz87 » 28 cze 2018 02:27

Oprócz samego pozycjonowania strony (SEO) może warto zastanowić się nad reklamą Google Adwords. Jest to pewna reklama, jeżeli chodzi o kliknięcia oraz na pewno zwiększy ruch na Twojej stronie www. Polecam agencję marketingową, która zajmuje się nie tylko SEO, ale i adwords Wrocław – Fox Strategy.

pirelli
Plutonowy
Kontakt:

Postautor: pirelli » 01 lip 2018 13:31

Warto zainwestować w konkretną promocję. Same wejścia to nie wszsytko, liczy się rozpoznawalność marki. Finansować takie kampanie można z pożyczek firmowych na chwilę - http://pixelhub.me/cdf
W podobnej sytuacji byłem i zawsze warto nieco grosza w promocję wpakować

Geox
Kapral

Postautor: Geox » 30 lip 2018 10:00

Przy nowych algorytmach Google nieumiejętne działania związane z pozycjonowaniem mogą nie tylko obniżyć notowania pozycji w poszczególnych frazach. Mogą doprowadzić nawet do blokady strony. Działania muszą być naturalne. Często mamy do czynienia z poprawianiem po innych, domorosłych pozycjonerach, którzy nie są na bieżąco z fluktuującymi algorytmami. Przecież one w ciągu miesiąca mogą się zmienić o 180 stopni. Naturalne działania oparte o szeroko pojęty marketing szeptany zgodny ze najnowszymi regułami SEO to jest jedyny klucz do sukcesu. Niestety tego często nie rozumieją również klienci. W tym zakresie polecam New Project z Łodzi agencję copywritingu i marketingu szeptanego newproject.biz.pl/realizacje/ .

Pioter12
Szeregowy

Postautor: Pioter12 » 24 sie 2018 12:07

Warto skorzystać z doświadczenia fachowców - ja polecam firmę StudioGO http://www.studiogo.pl - przystępni cenowo i skuteczni.

Marianna21
Starszy szeregowy

Postautor: Marianna21 » 24 sie 2018 12:08

Przy spadku wejść na stronę warto skorzystać z pomocy profesjonalistów. Nie znam firmy, którą polecasz, ale sama korzystałam z https://strategiczni.pl/pozycjonowanie.Znają się na tym, co robią. Ilość wejść na stronę oraz liczba nowych klientów wzrosła. :P

przydatny
Starszy kapral

Postautor: przydatny » 05 paź 2018 14:48

Najlepiej brać przykład z profesjonalistów.
Firma transportowa - TSL Nordic

fejm13
Kapral

Postautor: fejm13 » 09 paź 2018 17:54

Na nic specjaliści, Google co chwilę zmienia algorytmy wyszukiwania, i coraz trudniej się połapać.
Obrazek

Wróć do „Polska”