TRZY NIEZWYKLE ISTOTNE PYTANIA!!!

TFI, PTE i inne...
tahamata_71
Chorąży
Posty: 986
Rejestracja: 11 cze 2006 17:20
Lokalizacja: Gdańsk

Postautor: tahamata_71 » 28 lut 2007 22:04

:lol:
Ostatnio zmieniony 28 lut 2007 22:46 przez tahamata_71, łącznie zmieniany 1 raz.

REKLAMA


gajos
Chorąży sztabowy
Posty: 5877
Rejestracja: 14 kwie 2005 17:28

Postautor: gajos » 28 lut 2007 22:05

Chłopaki, pocieszajcie się dalej nawzajem!
Prawda jest taka że na dzień dzisiejszy duża część zagranicznego kapitału wycofała się z naszej giełdy, ale nie dziś czy wczoraj, tylko ten proces trwał od początku roku. Według nich akcje na polskiej giełdzie są o wiele za drogie i na dzień dzisiejszy postanowili wycofać się z GPW, co oczywiście nie znaczy, że nie wrócą za miesiąc czy dwa.
Natomiast nie rozśmieszajcie mnie tekstami, że nasze fundy coś mogą na rodzimym parkiecie, porównajcie sobie kapitał, jakim dysponuje mały fundusz w Londynie, a największymi "potentatami" u nas. Nie ma porównania i długo nie będzie. Nasze fundy g...no mogą i same teraz się boją. Czeka nas korekta, ale nie tak głęboka jak w maju'06 (IV E. :wink: )
Pozdrawiam zdrowo myślących.
kolejny.. :shock:

pomyśl zdrowo i najpierw sprawdź czy zagraniczny kapitał powiekszył przez ostatni rok zaangazowanie czy zmniejszył..? :shock:

nasze fundy *** mogą..? :shock:

kur## nikt tu nie zadał sobie trudu aby policzyć aktywa naszych funduszy, prawdopodobne wpływy niezaleznie od koninktury, gotówka na kontach i systematyczne powiekszanie się rachunków ofe.. :shock:

teraz widze że to ja ide pod prad a nie Ty rysio.. :shock:

się zdziwicie jak wam łapy pourywa na Skach.. :twisted: [/url]
Q. Ile MIESIĘCY inwestujesz na GPW?
od 64.. :lol: :lol: :lol:

to hossa trwa..? czy moze były już dwie bessy..? a w maju to co to było..? a jak rynek zwali się o 15% to co będzie..?

usystematyzujcie sobie pojecia a potem pogadamy..

POzdrawiam

POzdro 600
Widzę, że zrozumienie słowa pisanego nie jest twoją najmocniejszą stroną. Napisałem coś o bessie?...Nie
Stwierdzam jedynie, że obecna korekta nie skończy sie jutro czy pojutrze, ale swoje musi zrobić. Dlatego wszyscy Ci, którzy myślą, że jak złapią jutro jakiś papier po "niby" okazyjnej cenie, to zaraz będą do przodu moga się poważnie sparzyć.
Natomiast jestem przekonany, że to KOREKTA.
Kup sobie elementarz z przedszkola i nauc się czytać gejos.
:shock:

a ja coś napisałem o bessie w tym poście..?

:shock:

chyba CIę emocje poniosły..

:shock:

przeczytaj ze zrozumieniem elementarz, potem jeszcze raz mój post i wtedy komentuj...

:shock:

Rysiu
Podporucznik
Posty: 16574
Rejestracja: 13 maja 2005 14:28
Lokalizacja: Z TWOJEGO NAJBARDZIEJ MROCZNEGO SNU

Postautor: Rysiu » 28 lut 2007 22:07

trochę was nie rozumiem :shock:

czemu każda (nawet rzeczowa) dyskusja musi się kończyć osobistymi inwektywami??

przeciez to nic złego gdy ktos ma inne zdanie...
wiesz co jest najgorsze..? że ja podzielam zdanie rysia jeśli chodzi o korekte... tylko mierzi mnie jego niekompetencja i próba grania na emocjach.. :twisted:

bo jak już się mówi o bessie to trzeba patrzeć najpierw na perspektywy rozwojy samej Polski.. nasza gpw jest jeszcze za mała i przy takim wzroście naszej gospodarki szybko stanie się mażliwa do wciagnięcia przez nos.. niestety nienadazamy z rozwojem gpw..

to co się stało wczoraj na pewno przełozy się na spadki gpw..;) problem jest w wyobrażeniu.. jeśli się zarobiło powiedzmy 100% w zeszłym roku to spadek o 30-40% nie będzie co bardziej kumatych obchodził.. poprostu waarto wyzucić emocje i logicznie, z kalkulatorem podejść do tego a nie ***** głupoty o bessie.. rycho za kilkanaście, kilkadziesiąt lat pewnie wykracze prawdziwą besse rozumianą jako recesje polskiej gospodarki a raczej już stanu boomu gospodarczego, do którego nam jeszcze daleko..


NIE SKOMENTUJE :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Inwestycje rozpoczyna się w głębokiej bessie, a to co tu wszyscy uprawiają to taka gra, która polega na tym, żeby znaleźć głupszego od siebie, któremu akcje wciśnie się drożej niż się samemu kupiło

gajos
Chorąży sztabowy
Posty: 5877
Rejestracja: 14 kwie 2005 17:28

Postautor: gajos » 28 lut 2007 22:08

trochę was nie rozumiem :shock:

czemu każda (nawet rzeczowa) dyskusja musi się kończyć osobistymi inwektywami??

przeciez to nic złego gdy ktos ma inne zdanie...
wiesz co jest najgorsze..? że ja podzielam zdanie rysia jeśli chodzi o korekte... tylko mierzi mnie jego niekompetencja i próba grania na emocjach.. :twisted:

bo jak już się mówi o bessie to trzeba patrzeć najpierw na perspektywy rozwojy samej Polski.. nasza gpw jest jeszcze za mała i przy takim wzroście naszej gospodarki szybko stanie się mażliwa do wciagnięcia przez nos.. niestety nienadazamy z rozwojem gpw..

to co się stało wczoraj na pewno przełozy się na spadki gpw..;) problem jest w wyobrażeniu.. jeśli się zarobiło powiedzmy 100% w zeszłym roku to spadek o 30-40% nie będzie co bardziej kumatych obchodził.. poprostu waarto wyzucić emocje i logicznie, z kalkulatorem podejść do tego a nie ***** głupoty o bessie.. rycho za kilkanaście, kilkadziesiąt lat pewnie wykracze prawdziwą besse rozumianą jako recesje polskiej gospodarki a raczej już stanu boomu gospodarczego, do którego nam jeszcze daleko..


NIE SKOMENTUJE :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
bo nie potrafisz.. :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

gajos
Chorąży sztabowy
Posty: 5877
Rejestracja: 14 kwie 2005 17:28

Postautor: gajos » 28 lut 2007 22:10

trochę was nie rozumiem :shock:

czemu każda (nawet rzeczowa) dyskusja musi się kończyć osobistymi inwektywami??

przeciez to nic złego gdy ktos ma inne zdanie...
wiesz co jest najgorsze..? że ja podzielam zdanie rysia jeśli chodzi o korekte... tylko mierzi mnie jego niekompetencja i próba grania na emocjach.. :twisted:

bo jak już się mówi o bessie to trzeba patrzeć najpierw na perspektywy rozwojy samej Polski.. nasza gpw jest jeszcze za mała i przy takim wzroście naszej gospodarki szybko stanie się mażliwa do wciagnięcia przez nos.. niestety nienadazamy z rozwojem gpw..

to co się stało wczoraj na pewno przełozy się na spadki gpw..;) problem jest w wyobrażeniu.. jeśli się zarobiło powiedzmy 100% w zeszłym roku to spadek o 30-40% nie będzie co bardziej kumatych obchodził.. poprostu waarto wyzucić emocje i logicznie, z kalkulatorem podejść do tego a nie ***** głupoty o bessie.. rycho za kilkanaście, kilkadziesiąt lat pewnie wykracze prawdziwą besse rozumianą jako recesje polskiej gospodarki a raczej już stanu boomu gospodarczego, do którego nam jeszcze daleko..


NIE SKOMENTUJE :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

aaaa i dlaczego nie podkreśliłeś dalszej cześci zdania..? jest dość ważna..;)

kończe

pozdrawiam wszystkich i wiecej luzu bo widać udzielają się spadki.. :twisted:

misiowaty
Chorąży sztabowy
Posty: 5851
Rejestracja: 31 sty 2007 19:37
Lokalizacja: WIDZEW

Postautor: misiowaty » 28 lut 2007 22:11

rowniez tym razem koniec HOSSY niektorych zaskoczy i ograbi z funduszy i marzen.
tylko wg mnie jeszcze nie teraz, nie juz.ale fakt ze ten moment zbliza sie coraz szybciej a swiadcza o tym wszelakie opinie ze WSZYSTKO JEST SUPER

ale tak juz bylo i tak bedzie ponownie :D
TEZ BARDZO MĄDRE SŁOWA JAK PANAMY.

JESLI NIE TERAZ TO KIEDY???
I CO MUSI SIE WYGARZYC ZEBY TWOJ SCENARIUSZ SIE SPEŁNIŁ???

PS.*** NIE ODPOWIADAC.TO PYTANIE JEST SKIEROWANE DO PANA MISIOWATEGO LUB EWENTUALNIE PANA PANAMY!
jaki kolejny koniec hossy.... :shock:

hossa trwa od początku giełdy.. :shock:

teraz to juz mam beke.. :lol: :lol:

podyskutujcie sobie razem, niech wam tłuszcz spływa z brody, tylko koszul nie usyfcie.. :lol: :lol:
to na niebiesko toz to cos genialnego jest.gratuluje pomyslowosci

a co sie musi jeszcze stac?
ja mysle ze jeszcze nie ma euforii (poza roznego rodzaju forami o tematyce gieldowej), ludzie sa jeszcze ostrozni.trabia o korekcie to ludzie troche uwazaja.teraz moze bedzie ta korekta, potem bedzie znowu sporo do gory a potem ... to bedzie juz ten moment w ktorym nic nie bedzie sie juz musialo wydarzyc :D

zapomnialem dodac ze wystarcza 3 miesiace bez wzrostow i zobaczycie jak na forum zrobi sie cichutko i kulturalnie :lol:
Obrazek
Obrazek

Panama
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 2647
Rejestracja: 30 lip 2006 11:33
Lokalizacja: Wlkp

Postautor: Panama » 28 lut 2007 22:19

Fakt jest taki, że nigdy nie jesteśmy w stanie nazwać spadku korektą czy tez bessą na samym poczatku jego wystapienia - możemy sobie pogdybać, podać kilka faktów, teorii itd

A jeśli chodzi o korelację bessy i recesji w gospodarce to zasada jest taka, że bessa poprzedza (rozpoczyna się) dużo wcześniej zanim recesja (czy tez samo osłabienie tempa wzrostu) się rozpocznie - i tutaj znowu kłania się teoria faktów dokonanych :lol:

Rysiu
Podporucznik
Posty: 16574
Rejestracja: 13 maja 2005 14:28
Lokalizacja: Z TWOJEGO NAJBARDZIEJ MROCZNEGO SNU

Postautor: Rysiu » 28 lut 2007 22:24

rowniez tym razem koniec HOSSY niektorych zaskoczy i ograbi z funduszy i marzen.
tylko wg mnie jeszcze nie teraz, nie juz.ale fakt ze ten moment zbliza sie coraz szybciej a swiadcza o tym wszelakie opinie ze WSZYSTKO JEST SUPER

ale tak juz bylo i tak bedzie ponownie :D
TEZ BARDZO MĄDRE SŁOWA JAK PANAMY.

JESLI NIE TERAZ TO KIEDY???
I CO MUSI SIE WYGARZYC ZEBY TWOJ SCENARIUSZ SIE SPEŁNIŁ???

PS.*** NIE ODPOWIADAC.TO PYTANIE JEST SKIEROWANE DO PANA MISIOWATEGO LUB EWENTUALNIE PANA PANAMY!
jaki kolejny koniec hossy.... :shock:

hossa trwa od początku giełdy.. :shock:

teraz to juz mam beke.. :lol: :lol:

podyskutujcie sobie razem, niech wam tłuszcz spływa z brody, tylko koszul nie usyfcie.. :lol: :lol:
to na niebiesko toz to cos genialnego jest.gratuluje pomyslowosci

a co sie musi jeszcze stac?
ja mysle ze jeszcze nie ma euforii (poza roznego rodzaju forami o tematyce gieldowej), ludzie sa jeszcze ostrozni.trabia o korekcie to ludzie troche uwazaja.teraz moze bedzie ta korekta, potem bedzie znowu sporo do gory a potem ... to bedzie juz ten moment w ktorym nic nie bedzie sie juz musialo wydarzyc :D

JAKIES 2 TYGODNIE TEMU BYŁEM U MATKI I BYŁA U NIEJ SĄSIADKA PANI GIENIA.BARDZO MIŁA I ZYCZLIWA STARSZA OSOBA.NIESTETY NIEZBYT ROZGARNIETA.
NAWET ONA WYJEŁA ZASKÓRNIAKI I KUPIŁA JAKIS FUNDUSZ AKCYJNY.

JAK TO USŁYSZAŁEM TO PO PROSTU ZDEBIAŁEM!!!
BEZPOSREDNIO W MOIM OTOCZENIU ZOSTAŁ KTOS NAGONIONY!!!

PYTANIE!!!
KTO ODKUPI PO ASTRONOMICZNEJ CENIE CENNE WALORY OD PANI GENII?
:lol: :lol: :lol:

PS.JESLI TAKICH PAN GENOWEF BEDZIE WIECEJ TO I GAJOSKÓW NIE STARCZY! :lol: :lol: :lol:

PS.2 Z RESZTA GAJOSEK TEZ JEST ZAPAKOWANY NA MAXA.

PS.3. OFE TEZ ZAPAKOWANE

PS4.TFI TEZ NA MAXA KILKADZIESIĄT MILIARDOW!





PS.5.CIEKAWE KIEDY PANI GIENIA DOSTANIE SRACZKI I UMORZY JEDNOSTKI UCZESTNICTWA?
:lol:
Inwestycje rozpoczyna się w głębokiej bessie, a to co tu wszyscy uprawiają to taka gra, która polega na tym, żeby znaleźć głupszego od siebie, któremu akcje wciśnie się drożej niż się samemu kupiło

Rysiu
Podporucznik
Posty: 16574
Rejestracja: 13 maja 2005 14:28
Lokalizacja: Z TWOJEGO NAJBARDZIEJ MROCZNEGO SNU

Postautor: Rysiu » 28 lut 2007 22:28

Fakt jest taki, że nigdy nie jesteśmy w stanie nazwać spadku korektą czy tez bessą na samym poczatku jego wystapienia - możemy sobie pogdybać, podać kilka faktów, teorii itd

A jeśli chodzi o korelację bessy i recesji w gospodarce to zasada jest taka, że bessa poprzedza (rozpoczyna się) dużo wcześniej zanim recesja (czy tez samo osłabienie tempa wzrostu) się rozpocznie - i tutaj znowu kłania się teoria faktów dokonanych :lol:
KOLEJNE BARDZO MĄDRE SŁOWA! :lol:

JAK TO MÓWIA LUDZIE OPLUWANI PRZEZ GAJOSKA :lol: :lol: :lol:
,,GIEŁDA DYSKONTUJE (TRUDNE SŁOWO :twisted: )PRZYSZŁOSC W GOSPODARCE!!!
Inwestycje rozpoczyna się w głębokiej bessie, a to co tu wszyscy uprawiają to taka gra, która polega na tym, żeby znaleźć głupszego od siebie, któremu akcje wciśnie się drożej niż się samemu kupiło

ostatniLESZCZ
Starszy sierżant sztabowy
Posty: 319
Rejestracja: 29 kwie 2005 01:15

Re: TRZY NIEZWYKLE ISTOTNE PYTANIA!!!

Postautor: ostatniLESZCZ » 28 lut 2007 22:48



2.KTÓRY Z OFE I TFI PIERWSZY PĘKNIE I BEDZIE WYWALAŁ NA MAXA PRZEWARTOSCIOWANE DO ASTRONOMICZNYCH WYCEN WALORY?
STAWIAM NA PZU I ARKE :twisted:

PS.2.KOCHAM BESSE BO BEDZIE TANIO.DUZO BARDZIEJ TANIO!!!
:lol: :lol: :lol:
PRZEPRASZAM BARDZO.
CHCIAŁEM SPROSTOWAC PUNKT 2 MOJEJ WYPOWIEDZI.
STAWIAM JEDNAK ,ZE PIERWSZA ZACZNIE WYWALAC OPERA ,PÓZNIEJ ARKA ,A DOPIERO POZNIEJ RESZTA FRAJERSTWA Z ZARZĄDZAJĄCYCH
! :twisted:
między tymi postami minęła około godzina,
co zaszło takiego istotnego w tym czasie że zmieniłeś zdanie ? 8)

Rysiu
Podporucznik
Posty: 16574
Rejestracja: 13 maja 2005 14:28
Lokalizacja: Z TWOJEGO NAJBARDZIEJ MROCZNEGO SNU

Re: TRZY NIEZWYKLE ISTOTNE PYTANIA!!!

Postautor: Rysiu » 28 lut 2007 22:51



2.KTÓRY Z OFE I TFI PIERWSZY PĘKNIE I BEDZIE WYWALAŁ NA MAXA PRZEWARTOSCIOWANE DO ASTRONOMICZNYCH WYCEN WALORY?
STAWIAM NA PZU I ARKE :twisted:

PS.2.KOCHAM BESSE BO BEDZIE TANIO.DUZO BARDZIEJ TANIO!!!
:lol: :lol: :lol:
PRZEPRASZAM BARDZO.
CHCIAŁEM SPROSTOWAC PUNKT 2 MOJEJ WYPOWIEDZI.
STAWIAM JEDNAK ,ZE PIERWSZA ZACZNIE WYWALAC OPERA ,PÓZNIEJ ARKA ,A DOPIERO POZNIEJ RESZTA FRAJERSTWA Z ZARZĄDZAJĄCYCH
! :twisted:
między tymi postami minęła około godzina,
co zaszło takiego istotnego w tym czasie że zmieniłeś zdanie ? 8)
NIE ZMIENIŁEM ZDANIA!!!
PO PROSTU ZAPOMNIAŁEM O OPERZE,A Z TEGO SYFU TFI OPERE UWAZAM ZA NAJLEPSZA!
Inwestycje rozpoczyna się w głębokiej bessie, a to co tu wszyscy uprawiają to taka gra, która polega na tym, żeby znaleźć głupszego od siebie, któremu akcje wciśnie się drożej niż się samemu kupiło

Mozilla
Chorąży
Posty: 737
Rejestracja: 14 kwie 2005 17:28

Postautor: Mozilla » 01 mar 2007 09:17

Dlatego najlepiej kupować spółki: skrajnie niedowartościowane, z przypuszczalnym trwałym wzrostem zysku (wartości), prawdopodobnie skupowane czy to w celach inwestycyjnych czy spekulacyjnych itp.
Czy to w krótszym czy to w dłuższym terminie na tak dobranych akcjach zysk jest wysoce prawdopodobny.
:D

Alkor
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 9597
Rejestracja: 05 cze 2006 08:04
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Postautor: Alkor » 06 maja 2007 21:59

:arrow: :arrow: :arrow:

Witam,

tak jak ostatnio, tak teraz zapraszam do przeczytania ciekawego raportu
analitycznego autorstwa Domu Maklerskiego PKO BP. Raport kwartalny datowany
jest na 24.04.2007.

W raporcie oprócz ogólnego opisu sytacji makro oraz rynku akcji i planowanych
debiutów (IPO i SPO), można szczegółowo przeczytać o spółkach:


- Agora
- Alma Market
- Apator
- Asseco Poland
- ATM
- Barlinek
- CCC
- Ceramika Nowa Gala
- Cersanit
- Comarch
- Dom Development
- Elektrotim
- Farmacol
- Forte
- Gant
- Getin
- Grajewo
- GTC
- Handlowy
- ING
- Interferie
- Kogeneracja
- Kredyt Bank
- Lotos
- LPP
- Millenium
- MNI
- MPP Świecie
- Netia
- NG2
- Opoczno
- Paged
- Pamapol
- PGF
- PGNiG
- PKN Orlen
- Polcolorit
- Police
- Polimex
- Praterm
- Projprzem
- Prokom
- Puławy
- Qumak-Sekom
- RUCH
- Telekomunikacja Polska
- TIM
- TVN
- Vistula & Wólczanka


Całość do pobrania spod adresu:
http://www.dm.pkobp.pl/index.php/id=pli ... ction=ogol
http://www.dm.pkobp.pl/index.php/id=pli ... ction=ogol

Miłej lektury.

:arrow:

No i tradycyjnie, jeśli kogoś interesuje zarobek na wzrostach oraz
spadkach, to zapraszam pod: http://www.alkortrade.biz/start.html


:arrow: :arrow: :arrow:

walkiria
Sierżant sztabowy
Posty: 199
Rejestracja: 13 lut 2007 21:29
Lokalizacja: inąd

Postautor: walkiria » 06 maja 2007 22:02

Dlatego najlepiej kupować spółki: skrajnie niedowartościowane, z przypuszczalnym trwałym wzrostem zysku (wartości), prawdopodobnie skupowane czy to w celach inwestycyjnych czy spekulacyjnych itp.
Czy to w krótszym czy to w dłuższym terminie na tak dobranych akcjach zysk jest wysoce prawdopodobny.
:D
Dokładnie, tylko trzeba dokładnie przeanalizować ewentualne cele inwestycyjne dla naszego kapitału, a to już nie jest bajka :)


Wróć do „Fundusze”

REKLAMA

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości