DOW -NASDAQ NAJWIĘKSZE SPADKI OD 3 LAT

czyli wszystkie giełdy bardziej rozwinięte niż GPW
ras1234
Starszy sierżant
Posty: 84
Rejestracja: 06 sty 2006 15:03

Odp:DOW -NASDAQ NAJWIĘKSZE SPADKI OD 3 LAT

Postautor: ras1234 » 21 sty 2006 13:49

jak bedzie zwala... w co grubo nie wierze w przypadku spolek karkosia to ide na zakupy takiej promocji to nie bedzie to ostatni moment, szkoda tylko ze pp z alchemii nie bedzie notowana w tej zwale bo za darmo by sie je wyrwalo... ale to takie moje male marzenia

REKLAMA


robson_24599
Chorąży sztabowy
Posty: 5847
Rejestracja: 27 kwie 2005 12:04

Odp:DOW -NASDAQ NAJWIĘKSZE SPADKI OD 3 LAT

Postautor: robson_24599 » 21 sty 2006 13:51

panowie moze i bedzie korekta ale liczac na to ze spolki ze stajni karkosika spadna to mozecie sie grubo mylic.... przypomnijcie sobie niedawna sytuacje z kryzysem rzadowym (chyba sroda) wszystko bylo prawie na czerwono, a stajnia karkosika srednio ze wszystkich spolek +5%, to sa mocne papiery...wlasnie takie na przetrwanie zawieruchy, jak kryzys to wszyscy leca do karkosika bo wierza ze on tylko jest ostoja na takie burze:)
No jedno jest prawdopodobne:
Jeśli w przypadku zwały fundusze będą ograniczały zaangażowanie w akcje różnych spółek, to Karkosik robił tego na pewno nie będzie, a np w ALC czy w Skotanie ma ok 80% wszystkich akcji, w Boryszewie 60%. Leszcze nie zwalą mu kursu :)
tak tak napewno :lol: :lol: :lol: (ciekawe że jeszcze niedawno gadka była że do alchemi ba nawet do skotana fundusze pewnie wchodzą) :lol: :lol: :lol: lańcuszek szczęścia (alch,skot,bor)narazie sie trzyma zobaczymy co się stanie jak się urwie
Obrazek

jimbo22
Starszy sierżant sztabowy
Posty: 225
Rejestracja: 16 sie 2005 14:58

Odp:DOW -NASDAQ NAJWIĘKSZE SPADKI OD 3 LAT

Postautor: jimbo22 » 21 sty 2006 13:53

bedzie powtorka ze srody i tyle... zwala na otwarcie, bo sie panikarze wysypia, a potem stabilizacja...

wyniki 3 spolek ponizej oczekiwan to nie jest koniec swiata... co u nas by sie stalo jakby w orlenie wyszla jakas afera kreatywnej ksiegowosci??

to samo...

a czy to implikuje zaraz zwale i besse?

samu L
Podporucznik
Posty: 15284
Rejestracja: 14 kwie 2005 17:28

Odp:DOW -NASDAQ NAJWIĘKSZE SPADKI OD 3 LAT

Postautor: samu L » 21 sty 2006 16:35

panowie i panie jak dla mnie to może być lekka korekta i tyle. nawet jak będzie coś trochę większego to tylko na chwile. w mojej ocenie jest zbyt dużo łakomych kąsków na naszej giełdzie by robić jakieś większe zwały. coraz więcej firm płaci spore dywidendy, dostaniemy od unii 60 mld euro co znacznie podpompuje naszą gospodarkę, mamy najniższą inflację UE, gospodarka super się rozwija, firmy przedstawiają bardzo konkretne plany rozwojowe, jako rynek wschodzący dajemy szansę na dużą stopę zwrotu przy stosunkowo bespiecznym rynku co potwierdzają wyceny rattingowe, w polityce zaczynają się dogadywać i zmiarzają w kierunku liberalizacji gospodarki, być może zniosą podatek od giełdy. więc powiedzcie mi gdzie tu są podstawy dla besse. - jak dla mnie jeszcze nie w tym roku.
pozdrawiam

nb2708
Sierżant sztabowy
Posty: 169
Rejestracja: 10 sty 2006 22:33

Odp:DOW -NASDAQ NAJWIĘKSZE SPADKI OD 3 LAT

Postautor: nb2708 » 21 sty 2006 16:42

Dow na zamknięciu odrobił trochę strat , w poniedziałek odrobi kilkadziesiąt punktów.W Warszawie poniedziałek będzie kiepski , a we wtorek zacznie się czas zakupów.Z ceną ropy 100 USD wszyscy się licza od dawna i nie będzie miała wpływu na rozwój gospodarczy świata , co najwyżej Araby zarobią więcej gotówki i ulokują na Wall Street.

fenomen1
Starszy sierżant
Posty: 83
Rejestracja: 16 sty 2006 22:49

Odp:DOW -NASDAQ NAJWIĘKSZE SPADKI OD 3 LAT

Postautor: fenomen1 » 21 sty 2006 16:59

Chyba nie którzy zapominają że giełda dyskontuje przyszłość, dlatego nigdzie nie będzie napisane że od teraz będzie bessa, bo to przychodzi niespodziewanie najpierw wszyscy myślą że to tylko korekta a później ..... jest za późno żeby sprzedać i zostaje się z nic nie wartymi papierami na rachunku. Nie znaczy to że uważam że ten czas właśnie nadszedł bo to nie jest nikt w stanie określić. Zawsze wkońcu może być większa euforia niż obecnie. Za głębszą korektą przemawia pękanie balonów, pewność siebie inwestorów że to tylko korekta a po niej powrót do bicia kolejnych rekordów. Ruch spadkowy w usa który odbył się w piątek po publikacji wyników amerykańskich gigantów, pokazuje że podwyżka stóp procentowych w usa odciska piętno na gospodarce tego kraju, a pamiętajmy że ostatnia pewna obniżka o kolejne 25 pkt ma się dokonać w lutym - skutki będą widoczne za 6- 9 miesięcy, można na tej podstawie przypuszczać że w przyszłości wzrost gosp usa zmniejszy się. Nie chcę za bardzo wnikać w dalsze przesłanki mówiącymi o schłodzeniu koniunktóry. Ale jest też wiele faktów za kontynułacją trendu po ruchu korekcyjnym mam na myśli pojawiające się komentarze analityków w których można bylo wyraźnie wyczytać ze spodziewana jest korekta ( w końcu hossy nikt o tym nie myśli), mocne zachowanie naszej giełdy w końcu tygodnia pokazuje wyraźnie że wielu dużych graczy posiada jeszcze sporo akcji ( ignorowanie sceny politycznej). A teraz to co najważniejsze fundusze headg w tym roku mają do dyspozycji ponad 300 mld $ na rynki wschodzące, dodajmy do tego nasze tfi do których napływa wciąż masa pieniędzy od ludzi zawiedzionych zyskiem z lokat bankowych, jeśli w styczniu rpp zdecyduje się na cięcie stóp % grono niezadowolonych z lokowania oszczędności w lokaty czy obligacje będzie rosła. pzdr

fenomen1
Starszy sierżant
Posty: 83
Rejestracja: 16 sty 2006 22:49

Odp:DOW -NASDAQ NAJWIĘKSZE SPADKI OD 3 LAT

Postautor: fenomen1 » 21 sty 2006 17:05

Samu L te 60 mld z uni to są pieniądze o które się będziemy dopiero ubiegać, a to ile z tego wykorzystamy zależy od tych którzy się będą o nie starać. Z całą pewnością można powiedzieć że całej tej kasy nigdy nie zobaczymy, najlepsza Irlandia wykorzystywała 70% swojej puli.

Trolejbus
Porucznik
Posty: 29994
Rejestracja: 07 sie 2005 14:10

Odp:DOW -NASDAQ NAJWIĘKSZE SPADKI OD 3 LAT

Postautor: Trolejbus » 21 sty 2006 17:32

Obrazek
"Chcesz mieć hossę? Bądź jak James Bond: kup trochę akcji i uratuj  świat." - Trolejbus.
Wróżbici z Parkietu: viewtopic.php?f=1&t=229359

nb2708
Sierżant sztabowy
Posty: 169
Rejestracja: 10 sty 2006 22:33

Odp:DOW -NASDAQ NAJWIĘKSZE SPADKI OD 3 LAT

Postautor: nb2708 » 21 sty 2006 21:41

Wszyscy pitolą o spadku DJ w piatek . Popatrzcie sobie na inne spadki :
Japonia ( najwcześniej ) NIKKEI - minus 4.6%
Niemcy ( później ) DAX - minus 2,7%
DJIA ( jeszcze później ) - minus 1.8% .
Jasne , że te spadki to echo Japonii , choć GE dołożył się trochę.
Spadek w GE to na Wall Street tak jak w Anglii skandal w rodzinie królewskiej , bo to jedyna firma która od początku jest obecna w DowJonesie od XIX wieku.
A potem : WIG - żadnej reakcji na te spadki - plus 4.5% .
Typuję poniedziałek : NIKKEI - plus 2%
DAX plus 1%
DJIA plus 0.6-0.8%
WIG - minus 3-5% w poniedziałek , we wtorek plus 1-3%.

el_Grzelako
Młodszy chorąży
Posty: 403
Rejestracja: 05 gru 2005 18:41
Lokalizacja: Saturn

Odp:DOW -NASDAQ NAJWIĘKSZE SPADKI OD 3 LAT

Postautor: el_Grzelako » 21 sty 2006 21:45

a wszystko dzieje sie tak ze inwestorzy uciekaja z tamtych rynkow i ładuja siano w bardziej zwrotne rynki polskie :D
Brak okazji jest zawsze okazja

grzegorz961
Starszy chorąży
Posty: 1266
Rejestracja: 14 kwie 2005 17:28

Odp:DOW -NASDAQ NAJWIĘKSZE SPADKI OD 3 LAT

Postautor: grzegorz961 » 21 sty 2006 23:07

panowie i panie jak dla mnie to może być lekka korekta i tyle. nawet jak będzie coś trochę większego to tylko na chwile. w mojej ocenie jest zbyt dużo łakomych kąsków na naszej giełdzie by robić jakieś większe zwały. coraz więcej firm płaci spore dywidendy, dostaniemy od unii 60 mld euro co znacznie podpompuje naszą gospodarkę, mamy najniższą inflację UE, gospodarka super się rozwija, firmy przedstawiają bardzo konkretne plany rozwojowe, jako rynek wschodzący dajemy szansę na dużą stopę zwrotu przy stosunkowo bespiecznym rynku co potwierdzają wyceny rattingowe, w polityce zaczynają się dogadywać i zmiarzają w kierunku liberalizacji gospodarki, być może zniosą podatek od giełdy. więc powiedzcie mi gdzie tu są podstawy dla besse. - jak dla mnie jeszcze nie w tym roku.
pozdrawiam
całkowicie sie zgadzam. Polska ma za dobre perspektywy, to rynek startujący, o wiele atrakcyjniejszy niz stare rynki. Wg mnie korekty będą i to moze i mocne, co zreszta jest wskazane, ale rynek jest silny i rosnący jeszcze długo.

LonekKaczmarek
Starszy sierżant sztabowy
Posty: 230
Rejestracja: 20 gru 2005 12:29

Odp:DOW -NASDAQ NAJWIĘKSZE SPADKI OD 3 LAT

Postautor: LonekKaczmarek » 21 sty 2006 23:31

panowie i panie jak dla mnie to może być lekka korekta i tyle. nawet jak będzie coś trochę większego to tylko na chwile. w mojej ocenie jest zbyt dużo łakomych kąsków na naszej giełdzie by robić jakieś większe zwały. coraz więcej firm płaci spore dywidendy, dostaniemy od unii 60 mld euro co znacznie podpompuje naszą gospodarkę, mamy najniższą inflację UE, gospodarka super się rozwija, firmy przedstawiają bardzo konkretne plany rozwojowe, jako rynek wschodzący dajemy szansę na dużą stopę zwrotu przy stosunkowo bespiecznym rynku co potwierdzają wyceny rattingowe, w polityce zaczynają się dogadywać i zmiarzają w kierunku liberalizacji gospodarki, być może zniosą podatek od giełdy. więc powiedzcie mi gdzie tu są podstawy dla besse. - jak dla mnie jeszcze nie w tym roku.
pozdrawiam
całkowicie sie zgadzam. Polska ma za dobre perspektywy, to rynek startujący, o wiele atrakcyjniejszy niz stare rynki. Wg mnie korekty będą i to moze i mocne, co zreszta jest wskazane, ale rynek jest silny i rosnący jeszcze długo.
Pewnie masz rację, ale nie jesteśmy jedynym krajem na świecie, który ma perspektywę takiego rozwoju, jest wiele krajów które rozwijają się szybciej od Polski, mają lepsze perspektywy i są smaczniejszym kąskiem dla kapitału zagranicznego, również długoterminowego. Poważnym minusem naszego rynku jest brak rządu, który by się zatroszczył o gospodarkę w perspektywie najbliższych lat. W tej chwili rząd nie jest w stanie ustalić czy pracuje nad własciwym budżetem, a jezeli najważniejsze organy państwa robią sobie kpiny z tak fundamentalnego dla rozwoju dokumentu, to nie trudno przewidzieć, że w niedługim czasie będziemy rozwijać się gorzej od innych państw.

Edson.A

Odp:DOW -NASDAQ NAJWIĘKSZE SPADKI OD 3 LAT

Postautor: Edson.A » 21 sty 2006 23:53

będzie spory zjazd w poniedziałek -

przewiduję spadek WIG 20 o 3 - 4 %.

:roll: To pewne jak w banku. Najgorzej wypadmną balony - Alchemia , Skotan, Próchnik, Capital itp.
dołożył bym do tego FON - w poniedziałek artykuł w Parkiecie
Strzelec
Gant
Sanwil
Budpol

Edson.A

Odp:DOW -NASDAQ NAJWIĘKSZE SPADKI OD 3 LAT

Postautor: Edson.A » 21 sty 2006 23:59

panowie moze i bedzie korekta ale liczac na to ze spolki ze stajni karkosika spadna to mozecie sie grubo mylic.... przypomnijcie sobie niedawna sytuacje z kryzysem rzadowym (chyba sroda) wszystko bylo prawie na czerwono, a stajnia karkosika srednio ze wszystkich spolek +5%, to sa mocne papiery...wlasnie takie na przetrwanie zawieruchy, jak kryzys to wszyscy leca do karkosika bo wierza ze on tylko jest ostoja na takie burze:)
Stajnia Karkosika jest następna po stajni Eli

Energobioster

Odp:DOW -NASDAQ NAJWIĘKSZE SPADKI OD 3 LAT

Postautor: Energobioster » 21 sty 2006 23:59

będzie spory zjazd w poniedziałek -

przewiduję spadek WIG 20 o 3 - 4 %.

:roll: To pewne jak w banku. Najgorzej wypadmną balony - Alchemia , Skotan, Próchnik, Capital itp.
:lol: :lol: :lol:
No ***** to już są jaja :twisted:


Wróć do „Zagranica”

REKLAMA

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 90 gości