Krynicki Recykling [KRE] New Connect cz.1

wszystko na temat spółek publicznych
Akhh_111573
Podporucznik
Posty: 10515
Rejestracja: 24 sty 2007 13:00
Lokalizacja: www.comparic.pl
Kontakt:

Postautor: Akhh_111573 » 27 mar 2008 18:16

To jest 2,25 mln nie 400k. 400K więcej niż zakładano, ale dla nas oznacza to po prostu 2,25mln free dla spółki.

REKLAMA


Giełdomił
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 2910
Rejestracja: 25 mar 2008 19:33

Postautor: Giełdomił » 27 mar 2008 18:20

Cholera - trzeba było dobierać.
Nie zgadzam się z tym że info jest juz zdyskontowane - BZDURA!
+ 400 tysięcy PLN dla spółki tej wielkości to masa kasy np: na kolejne samochody do przewozu stłuczki lub zwiększenie mocy przerobowych.
Wydaje się że 3,85 to twarde dno - o ile się nie mylę to z tego poziomu wystartowaliśmy. Jutro oczekiwałbym mocniejszej sesji jeśli nie mocnego wybicia.
tak, ale do tego ta nieszczesna asymilacja i kilka sesji wyczekiwania
Jak to wlasciwie jest dokladnie (nie chce mi sie szukac ;] ) zarzad zobowiazal sie ze NIE bedzie sypal po asymilacji ale czy maja lock-up na jakis okres czy tylko jest to kwestia honoru i zaufania ? ;] Osobiscie wydaje mi sie ze nawet jezeli to jest kwestia zapewnienia slownego to sypac nie beda - doskonale sobie zdaja sprawe z tego ze przy takim rynku i takiej plynnosci sypanie papierem podwazy ich wiarygodnosc wobec akcjonariuszy co wywola pogorszenie nastrojow, spadek kursu itp itd. - a wiec o wiele wiele wiecej zlego niz dobrego (kilkaset tys. zl z rynku). Takze spokojna wasza rozczochrana :wink:
O ile dobrze kojarzę lock-up'a nie ma, zobowiązanie jest słowne p. Krynickiego.
On tworzył tą firmę od 1-osobowej działalności gospodarczej i chce dalej rozwijać biznes.
Zdroworozsądkowo myśląc nie ma sensu dla niego wywalać w czasie bessy, głupi nie jest i doradców na pewno ma.
W przyszłości aprecjacja ceny akcji jest nieunikniona, więc teraz tanio ich nie odda. Będzie dobrze.
No surrender.

Obrazek

Effendi
Chorąży sztabowy
Posty: 4794
Rejestracja: 14 kwie 2005 17:28

Postautor: Effendi » 27 mar 2008 18:22

Cholera - trzeba było dobierać.
Nie zgadzam się z tym że info jest juz zdyskontowane - BZDURA!
+ 400 tysięcy PLN dla spółki tej wielkości to masa kasy np: na kolejne samochody do przewozu stłuczki lub zwiększenie mocy przerobowych.
Wydaje się że 3,85 to twarde dno - o ile się nie mylę to z tego poziomu wystartowaliśmy. Jutro oczekiwałbym mocniejszej sesji jeśli nie mocnego wybicia.
tak, ale do tego ta nieszczesna asymilacja i kilka sesji wyczekiwania
Jak to wlasciwie jest dokladnie (nie chce mi sie szukac ;] ) zarzad zobowiazal sie ze NIE bedzie sypal po asymilacji ale czy maja lock-up na jakis okres czy tylko jest to kwestia honoru i zaufania ? ;] Osobiscie wydaje mi sie ze nawet jezeli to jest kwestia zapewnienia slownego to sypac nie beda - doskonale sobie zdaja sprawe z tego ze przy takim rynku i takiej plynnosci sypanie papierem podwazy ich wiarygodnosc wobec akcjonariuszy co wywola pogorszenie nastrojow, spadek kursu itp itd. - a wiec o wiele wiele wiecej zlego niz dobrego (kilkaset tys. zl z rynku). Takze spokojna wasza rozczochrana :wink:
na zdrowy rozsadek niby nie powinni sypac, ale...
jest jednak pare rzeczy ktore mnie niepokoja
inwestuję na GPW od listopada 1991

patryk85
Chorąży sztabowy
Posty: 6622
Rejestracja: 01 paź 2007 22:33

Postautor: patryk85 » 27 mar 2008 18:23

To jest 2,25 mln nie 400k. 400K więcej niż zakładano, ale dla nas oznacza to po prostu 2,25mln free dla spółki.
No tak, ale o tym było już wiadomo wcześniej. Chyba nawet w memorandum informacyjnym było napisane o tej dotacji (1,85mln zł).

Giełdomił
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 2910
Rejestracja: 25 mar 2008 19:33

Postautor: Giełdomił » 27 mar 2008 18:30

Cholera - trzeba było dobierać.
Nie zgadzam się z tym że info jest juz zdyskontowane - BZDURA!
+ 400 tysięcy PLN dla spółki tej wielkości to masa kasy np: na kolejne samochody do przewozu stłuczki lub zwiększenie mocy przerobowych.
Wydaje się że 3,85 to twarde dno - o ile się nie mylę to z tego poziomu wystartowaliśmy. Jutro oczekiwałbym mocniejszej sesji jeśli nie mocnego wybicia.
tak, ale do tego ta nieszczesna asymilacja i kilka sesji wyczekiwania
Jak to wlasciwie jest dokladnie (nie chce mi sie szukac ;] ) zarzad zobowiazal sie ze NIE bedzie sypal po asymilacji ale czy maja lock-up na jakis okres czy tylko jest to kwestia honoru i zaufania ? ;] Osobiscie wydaje mi sie ze nawet jezeli to jest kwestia zapewnienia slownego to sypac nie beda - doskonale sobie zdaja sprawe z tego ze przy takim rynku i takiej plynnosci sypanie papierem podwazy ich wiarygodnosc wobec akcjonariuszy co wywola pogorszenie nastrojow, spadek kursu itp itd. - a wiec o wiele wiele wiecej zlego niz dobrego (kilkaset tys. zl z rynku). Takze spokojna wasza rozczochrana :wink:
na zdrowy rozsadek niby nie powinni sypac, ale...
jest jednak pare rzeczy ktore mnie niepokoja
Niepokojące jest właśnie to nieszczęsne dobre info...dlaczego dzisiaj w przeddzień asymilacji podali a nie np. za tydzień #-o aż się ciśnie że pod sypanie.

Z drugiej strony przy tym popycie co ostanio jeżeli sypną to nie opchną tego za dużo...ale też...wartość nominalna to 0,10 więc Krynicki i Barcka mają na dzień dzisiejszy 4000% zysku.

Żyję nadzieją, że rypleja Epigona nie będzie, skoro się zobowiązali do niesypania...

W każdym razie jutro trzymam palec na enterze, jak będzie sypanie i zjebka poniżej 3,77 ***** za burtę kreta.
No surrender.

Obrazek

Effendi
Chorąży sztabowy
Posty: 4794
Rejestracja: 14 kwie 2005 17:28

Postautor: Effendi » 27 mar 2008 18:37

Cholera - trzeba było dobierać.
Nie zgadzam się z tym że info jest juz zdyskontowane - BZDURA!
+ 400 tysięcy PLN dla spółki tej wielkości to masa kasy np: na kolejne samochody do przewozu stłuczki lub zwiększenie mocy przerobowych.
Wydaje się że 3,85 to twarde dno - o ile się nie mylę to z tego poziomu wystartowaliśmy. Jutro oczekiwałbym mocniejszej sesji jeśli nie mocnego wybicia.
tak, ale do tego ta nieszczesna asymilacja i kilka sesji wyczekiwania
Jak to wlasciwie jest dokladnie (nie chce mi sie szukac ;] ) zarzad zobowiazal sie ze NIE bedzie sypal po asymilacji ale czy maja lock-up na jakis okres czy tylko jest to kwestia honoru i zaufania ? ;] Osobiscie wydaje mi sie ze nawet jezeli to jest kwestia zapewnienia slownego to sypac nie beda - doskonale sobie zdaja sprawe z tego ze przy takim rynku i takiej plynnosci sypanie papierem podwazy ich wiarygodnosc wobec akcjonariuszy co wywola pogorszenie nastrojow, spadek kursu itp itd. - a wiec o wiele wiele wiecej zlego niz dobrego (kilkaset tys. zl z rynku). Takze spokojna wasza rozczochrana :wink:
na zdrowy rozsadek niby nie powinni sypac, ale...
jest jednak pare rzeczy ktore mnie niepokoja
Niepokojące jest właśnie to nieszczęsne dobre info...dlaczego dzisiaj w przeddzień asymilacji podali a nie np. za tydzień #-o aż się ciśnie że pod sypanie.

Z drugiej strony przy tym popycie co ostanio jeżeli sypną to nie opchną tego za dużo...ale też...wartość nominalna to 0,10 więc Krynicki i Barcka mają na dzień dzisiejszy 4000% zysku.

Żyję nadzieją, że rypleja Epigona nie będzie, skoro się zobowiązali do niesypania...

W każdym razie jutro trzymam palec na enterze, jak będzie sypanie i zjebka poniżej 3,77 ***** za burtę kreta.
no wlasnie niestety tez sie takiego scenariusza spodziewam, tym bardziej ze dobre infa byly jak wiemy pod dystrybucje. Zwroc uwage na to sypanie po 4, ktore sie bardzo zbieglo z infem o rejestracji serii B. Wszystko wskazuje na kogos z IPO, wiec nie mozna wykluczyc ze byl to jakis znajomek szefostwa, ktory po prostu z pierwszej reki zna ich zamiary
inwestuję na GPW od listopada 1991

płoć
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 2994
Rejestracja: 13 lip 2007 13:07
Lokalizacja: z sieci

Postautor: płoć » 27 mar 2008 18:40

Nie ma plusów ,ale i nie ma wreszcie minusa .Widzę,że lepiej dla walorka jak nie obserwuje sesji :D .
Jeśli chodzi o sypanie to chyba w związku z planowaną emisją za dużo mają do stracenia i nie będą chcieli nadwyrężać zaufania do spółki.

płoć
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 2994
Rejestracja: 13 lip 2007 13:07
Lokalizacja: z sieci

Postautor: płoć » 27 mar 2008 18:45

GPW: zmiany na liście uczestników NCIndex - KRYNICKI RECYKLING SA



Komunikat Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie S.A.
z dnia 27 marca 2008 r.
(NewConnect)

Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie informuje, że na podstawie uchwały nr 452/2007 Zarządu GPW z dnia 3 lipca 2007 r. z późn. zm.,
po sesji 27 marca 2008 r. na liście uczestników indeksu NCIndex pakiet 1 356 000 praw do akcji KREC zostanie zastąpiony przez pakiet 1 356 000 akcji tej spółki.

Operacja zmiany pakietu wynika z rejestracji akcji powstałych po zamianie praw do akcji i ich wprowadzeniem do obrotu giełdowego w dniu 28 marca br.

kom mln/

Effendi
Chorąży sztabowy
Posty: 4794
Rejestracja: 14 kwie 2005 17:28

Postautor: Effendi » 27 mar 2008 18:47

Nie ma plusów ,ale i nie ma wreszcie minusa .Widzę,że lepiej dla walorka jak nie obserwuje sesji :D .
Jeśli chodzi o sypanie to chyba w związku z planowaną emisją za dużo mają do stracenia i nie będą chcieli nadwyrężać zaufania do spółki.
a moze nie maja kasy aby objac przypadajaca na nich czesc emisji?
inwestuję na GPW od listopada 1991

płoć
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 2994
Rejestracja: 13 lip 2007 13:07
Lokalizacja: z sieci

Postautor: płoć » 27 mar 2008 19:07

Nie ma plusów ,ale i nie ma wreszcie minusa .Widzę,że lepiej dla walorka jak nie obserwuje sesji :D .
Jeśli chodzi o sypanie to chyba w związku z planowaną emisją za dużo mają do stracenia i nie będą chcieli nadwyrężać zaufania do spółki.
a moze nie maja kasy aby objac przypadajaca na nich czesc emisji?
Może i nie mają i może postarają się żeby kurs uróśł i może uda im się wyemitować nowe akcję po wyższej cenie takie historyjki możemy snuć w nieskończoność.Ale co to da ? O wszystkim zdecyduje sz.p. rynek :D .Ja tam widzę tu potencjał i narazie zakopuje papier głęboko.

PS.A nie macie wrażenia,że asymilacja i zwiększenie płynności da nam większy potencjał do wzrostów.Narazie wygląda to tak,ze kilku leszczy kupiło sobie 700 k Kreta i kiszą się we własnym sosie.
Ostatnio zmieniony 27 mar 2008 19:08 przez płoć, łącznie zmieniany 1 raz.

foxik
Starszy chorąży
Posty: 1194
Rejestracja: 27 sty 2008 14:03

Postautor: foxik » 27 mar 2008 19:07

widze *** ciag dalszy :lol: :lol: :lol:

Akhh_111573
Podporucznik
Posty: 10515
Rejestracja: 24 sty 2007 13:00
Lokalizacja: www.comparic.pl
Kontakt:

Postautor: Akhh_111573 » 27 mar 2008 19:09

Dobra. Jak już mamy mieć tyle teorii spiskowych to jedźmy dalej - czemu nie została zrobiona żadna podbitka pod wywalanie. Jeśli ja miałbym zamiar wywalić akcje to zrobił bym podbitkę, po sesji jest info - wszyscy się cieszą, że wzrosty były pod info - są kolejne wzrosty bo ludzie obserwowali spółkę a teraz wiedzą pod co rosła i też chcą wejść, a ja wtedy spokojnie sobie wychodzę z tego z czego miałem wyjść... :wink:

Prawda według mnie jest inna. Kret nie rósł - bo ludzie się bali i czekali na rozwój wypadków po asymilacji. Teraz zobaczymy jak będzie.

A stawiam na to, że zarząd jest zajęty biznesem i nie będzie wywalał akcji tylko myślał jak wydać dodatkowe pieniądze i jak zarobić ich więcej - większe zarobki dla spółki - to większe zarobki dla zarządu i wyższy kurs akcji - czyli dla zarządu korzyść podwójna.

Tylko spółki w których zarząd jest zainteresowany przyszłością spółki, a nie krótkoterminowym zyskiem mogą przynieść prawdziwe zyski.

Jeśli będą sypać - trudno - pozostaje sprzedać pewnie ze stratą, ale sypania raczej nie będzie :roll:

Effendi
Chorąży sztabowy
Posty: 4794
Rejestracja: 14 kwie 2005 17:28

Postautor: Effendi » 27 mar 2008 19:22

Dobra. Jak już mamy mieć tyle teorii spiskowych to jedźmy dalej - czemu nie została zrobiona żadna podbitka pod wywalanie. Jeśli ja miałbym zamiar wywalić akcje to zrobił bym podbitkę, po sesji jest info - wszyscy się cieszą, że wzrosty były pod info - są kolejne wzrosty bo ludzie obserwowali spółkę a teraz wiedzą pod co rosła i też chcą wejść, a ja wtedy spokojnie sobie wychodzę z tego z czego miałem wyjść... :wink:

Prawda według mnie jest inna. Kret nie rósł - bo ludzie się bali i czekali na rozwój wypadków po asymilacji. Teraz zobaczymy jak będzie.

A stawiam na to, że zarząd jest zajęty biznesem i nie będzie wywalał akcji tylko myślał jak wydać dodatkowe pieniądze i jak zarobić ich więcej - większe zarobki dla spółki - to większe zarobki dla zarządu i wyższy kurs akcji - czyli dla zarządu korzyść podwójna.

Tylko spółki w których zarząd jest zainteresowany przyszłością spółki, a nie krótkoterminowym zyskiem mogą przynieść prawdziwe zyski.

Jeśli będą sypać - trudno - pozostaje sprzedać pewnie ze stratą, ale sypania raczej nie będzie :roll:
ja papier mam, zakopalem go, nie chce dobierac az sie pare rzeczy nie wyjasni
bo jak na razie kurs nie zachowywal sie tak jak powinien tylko akurat na odwrot, wiec poczekam
inwestuję na GPW od listopada 1991

patryk85
Chorąży sztabowy
Posty: 6622
Rejestracja: 01 paź 2007 22:33

Postautor: patryk85 » 27 mar 2008 22:58

Trzeba też spojrzeć trochę bardziej realistycznie...Każdy liczy na wzrosty, ale prawda jest taka, że spółka nie jest znowu aż taka tania. Po drugie - to new connect, a nie główny rynek. To jest jeszcze bardzo mała spółka i zainteresowanie będzie się pojawiać z czasem - wprost proporcjonalnie do wzrostu wartości spółki. Ja nie wątpię, że takowy nastąpi. Pomyślcie też - czy opłacałoby się Wam sprzedawać spółkę z dziedziny gospodarki, przed która naprawdę tłuste lata. Chcąc zarabiać na akcjach - robi się tak, jak grają na Veno. Nie mówię, że emisja z prawem poboru jest przestępstwem - wręcz odwrotnie...no, ale zobaczcie jak tam ładnie zarząd sobie pogrywa akcyjkami. Tutaj raczej gra toczy się o dużo bardziej poważną stawkę. Trzeba dużo inwestować i jak to tylko możliwe rozwinąć tak firmę, żeby później konkurować z zachodnimi potentatami, którzy na pewno pojawia się tłumnie na naszym rynku i to już niebawem.
Jeszcze jedna sprawa - słyszałem, że będzie coraz to więcej wszelkiego rodzaju napojów itd. sprzedawanych w szkle. Bardziej zdatne do odnowienia surowca etc. Zobaczcie sobie z kim podpisał Krynicki kontrakt - ta irlandzka firma zajmuje się właśnie szkłem spożywczym.
Ostatnia sprawa - to będę się upierał, że na rynku przeważają niedźwiedzie i przyjazna im bessa...więc jak mogą być wzrosty na takiej spółce. Tym bardziej, że ciągle jesteśmy 30% wyżej od ceny emisji akcji.

TytusSrytus
Starszy chorąży
Posty: 1139
Rejestracja: 27 cze 2007 23:20
Lokalizacja: z kont

Postautor: TytusSrytus » 28 mar 2008 08:41

Zgadzam się z Tobą Patryk ale zauważ że na giełdzie kupuje się przyszłość...
Widać że inwestorzy wracają do mniejszych spółek - wczoraj NC i mWig lepiej od szerokiego rynku i Wigu 20. Tu mimo wszystko JEST MNIEJSZE RYZYKO - bo banki mogą zacząć robić bokami a surowce lecieć na łeb na szyję - a spółki takie jak nasza będą rozwijały się dynamicznie wspierane : ustawodawstwem i długoterminowymi zobowiązaniami międzynarodowymi, dotacjami unijnymi i krajowymi ( np: EkoFundusz).
Dziś będzie dobry dzień a wiosna jeszcze lepsza.


Wróć do „Akcje”

REKLAMA

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 165 gości