ZEG SA [ZEG] czesc V

wszystko na temat spółek publicznych
frogulus
Podporucznik
Posty: 12890
Rejestracja: 22 paź 2006 20:10
Lokalizacja: wyrwany z biedy
Kontakt:

Postautor: frogulus » 20 sie 2008 14:37

za jaka min cenę jestescie sklonni oddac akcje w wezwaniu??
Jak już muszą wycofać z GPW - i nie doczekam się trzycyfrówki, to będę zadowolony z 80 PLN
Dwa Miliony - blog giełdowy
Oczami Leminga - blog gospodarczo-społeczno-polityczny

REKLAMA


carlito_750
Starszy chorąży
Posty: 1706
Rejestracja: 14 kwie 2005 17:28

Postautor: carlito_750 » 20 sie 2008 14:54

17:38 16.08.2008 Nr 3712, kolumna 9
Zamieszanie wokół wezwania na ZEG
Piotr Gośliński



Drobni akcjonariusze nie są zadowoleni z oferty ZZM. Za to wzywający wskazuje, że zaproponowana cena jest atrakcyjna




Coraz więcej emocji towarzyszy wezwaniu, jakie ogłosiły Zabrzańskie Zakłady Mechaniczne (ZZM), z grupy Kopeksu, na akcje Zakładów Elektroniki Górniczej (ZEG). Wygląda na to, że plan większościowego akcjonariusza, czyli skupienie reszty walorów (kontroluje już ponad 65 proc. kapitału), nie zostanie zrealizowany.





SII: Przy tej cenie nie oddamy

Spółka z grupy Kopeksu chce dokupić prawie 35 proc. papierów tyskiej firmy (zapisy potrwają do końca października) i wycofać ją z GPW. Za każdy walor płaci 36,8 zł, co wobec środowych notowań dawało ponad 22-proc. premię. W czwartek, w reakcji na ogłoszone wezwanie, kurs ZEG-u poszybował w górę o 23 proc., aż do 36,9 zł.

- Po cenie 36,8 zł na pewno nie sprzedamy akcji ZEG-u w wezwaniu - mówi "Parkietowi" Piotr Cieślak, wiceprezes Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych. SII koordynuje porozumienie akcjonariuszy ZEG-u, którzy kontrolują razem ponad 17 proc. walorów. Cieślak przyznaje, że już dziś do SII zgłaszają się kolejni chętni gotowi ich poprzeć. - Naszym zdaniem, wartość godziwa akcji ZEG-u jest kilkadziesiąt procent wyższa od ceny zaproponowanej w wezwaniu. Cena godziwa powinna uwzględniać obserwowane efekty działań naprawczych, poprawę wyników, wciąż niewykorzystany potencjał oraz uzyskany niedawno dostęp do międzynarodowych rynków - dodaje Cieślak. SII chciałoby w najbliższych tygodniach zwołać nadzwyczajne walne zgromadzenie ZEG-u i dokonać zmian w radzie nadzorczej w drodze głosowania grupami. - Są bardzo duże szanse na to, że wreszcie wprowadzimy swojego przedstawiciela (wcześniej ZZM odwołał z nadzoru osobę rekomendowaną przez porozumienie akcjonariuszy). Zamierzamy też spotkać się z władzami Kopeksu, aby merytorycznie przedyskutować bieżące wydarzenia dotyczące ZEG-u - zapowiada przedstawiciel SII.



Naruszenie przepisów?

SII ma też pewne wątpliwości co do zaproponowanej ceny w wezwaniu. - Uważamy, że ZZM powinien zaoferować co najmniej taką cenę, jaka wynika z prostolinijnego przeliczenia nabycia walorów ZEG-u, pośrednio przez spółkę Infrabud, od BBI Capital NFI. Wychodzi 44 zł za akcję. Niższą cenę można uznać za próbę obejścia prawa w celu niezastosowania się do artykułu 79 ust. 2 pkt 1 ustawy o ofercie (cena w wezwaniu nie może być niższa od najwyższej płaconej za akcje w ciągu ostatnich 12 miesięcy przy. red.) - uważa Cieślak. Podkreśla, że podobną opinię wyraził reprezentujący SII mecenas Robert Nogacki. Co na to Komisja Nadzoru Finansowego? - Analizujemy to wezwanie pod kątem zgodności z przepisami - odpowiada Łukasz Dajnowicz z KNF.

Wątpliwości nie mają za to przedstawiciele Kopeksu. - Dysponujemy opiniami prawników, że przy ustalaniu ceny dopełniliśmy wszelkich procedur. Proszę pamiętać, że kupowaliśmy od BBI Capital NFI bezpośrednio spółkę Infrabud, a nie akcje ZEG-u. Nie uważam, że zaoferowaliśmy niską cenę. Przecież na rynku te papiery kosztowały około 30 zł i nie było zbyt wielu chętnych do ich kupna - twierdzi Krzysztof Jędrzejewski, wiceprezes Kopeksu. - Możemy się spotkać z akcjonariuszami mniejszościowymi - dodaje.





Razem z Hansenem

- Budujemy dywizję elektroniczną na bazie tyskiej spółki i niemieckiego Hansena (Kopex właśnie poinformował o zwiększeniu zaangażowania o 9 proc., do blisko 89 proc. kapitału). Chcemy połączyć obie firmy, co powinno przynieść oszczędności - mówi Jędrzejewski. Przyznaje, że dywizja elektroniczna chciała powiększyć się o jeszcze jeden podmiot, ale plany te są już nieaktualne. - Na własną rękę zamierzamy rozszerzyć ofertę handlową. Dziś trudno powiedzieć, jakie wyniki będzie ta dywizja wypracowywać, gdyż wciąż trwa jej restrukturyzacja - dodaje wiceprezes Kopeksu.
p.s it's not the question what but how you play it...

frogulus
Podporucznik
Posty: 12890
Rejestracja: 22 paź 2006 20:10
Lokalizacja: wyrwany z biedy
Kontakt:

Postautor: frogulus » 20 sie 2008 15:07

Pan Jędrzejewski może zechce też kupić cały Lotos po 26 PLN za akcję - skoro taka jest aktualnie wycena na giełdzie :evil:

Rozumiem że chce kupić jak najtaniej, ale cwaniackie wyjaśnienia mnie irytują.
Dwa Miliony - blog giełdowy
Oczami Leminga - blog gospodarczo-społeczno-polityczny

Endurx
Starszy chorąży
Posty: 1181
Rejestracja: 14 sie 2006 01:36

Postautor: Endurx » 20 sie 2008 15:27

dla mnie żelazną granicą będzie 55 PLN i taniej nie mam zamiaru zgłaszać sie na wezwanie , jestem przekonany że prędzej czy później właśnie w okolicach takiej ceny dojdzie do wezwania które może się powieść
NAFTA cena docelowa : XXX PLN w tym stuleciu

warunek : Jaskóle musiało by upaść na głowę

NTT aby po kosztach (jeśli dożyję)

mikr
Chorąży sztabowy
Posty: 6333
Rejestracja: 20 cze 2006 18:33
Lokalizacja: Gdynia

Postautor: mikr » 20 sie 2008 15:38

dla mnie żelazną granicą będzie 55 PLN i taniej nie mam zamiaru zgłaszać sie na wezwanie , jestem przekonany że prędzej czy później właśnie w okolicach takiej ceny dojdzie do wezwania które może się powieść
Jak nie "pękniemy" jako porozumienie akcjonariuszy to może sporo ugrać.
Myślę, że jesli dojdzie do WZA z inicjatywy SII to Pan P. Cieślak przeprowadzi stosowny sondaż (jakieś niepubliczne głosowanie czy ankieta) wśród swoich członków o jaką cenę ma się "bić".
Jeśli coś można spieprzyć, to zawsze znajdzie się ktoś, kto to zrobi.

abiskup
Chorąży
Posty: 863
Rejestracja: 21 sty 2007 13:33

Postautor: abiskup » 20 sie 2008 15:39

jeżeli wezwanie nie dojdzie do skutlu/a tak zapewne się stanie/ to cena 50-60zł szybko się ziści! :evil:

RyBa_K
Sierżant sztabowy
Posty: 165
Rejestracja: 26 cze 2007 14:33
Kontakt:

Postautor: RyBa_K » 20 sie 2008 15:48

17:38 16.08.2008 Nr 3712, kolumna 9
Zamieszanie wokół wezwania na ZEG
Piotr Gośliński



... Nie uważam, że zaoferowaliśmy niską cenę. Przecież na rynku te papiery kosztowały około 30 zł i nie było zbyt wielu chętnych do ich kupna - twierdzi Krzysztof Jędrzejewski, wiceprezes Kopeksu. - Możemy się spotkać z akcjonariuszami mniejszościowymi - dodaje.

Co za bezczelność, najpierw zaniżyli cenę do 27-30zł celowo przed wezwaniem a teraz taki tekst? JEŚLI BARDZO IM ZALEŻY TO ZAPŁACĄ INACZEJ ZABLOKOWAĆ WYKUP! DUŻY JAK ZWYKLE *** MAŁEGO!

A KNF nic nie zrobi bo to jedno wielkie tałatajstwo i swoją dolę ciągnie, niech mi ktoś przypomni jaka jest ich skuteczność , pewnie 0,01 promila!
Obrazek
Sun-Tzu powiedział:
że najlepsi wojownicy to ci, którzy są dostatecznie przygotowani, wystarczająco silni i na tyle mądrzy, by w ogóle nie walczyć.

frogulus
Podporucznik
Posty: 12890
Rejestracja: 22 paź 2006 20:10
Lokalizacja: wyrwany z biedy
Kontakt:

Postautor: frogulus » 20 sie 2008 15:50

Jaki czeka nas scenariusz po nie dojściu do skutku wezwania? Czy drugie wezwanie (jeżeli będzie) musi być po wyższej cenie o X %?
Dwa Miliony - blog giełdowy
Oczami Leminga - blog gospodarczo-społeczno-polityczny

mikr
Chorąży sztabowy
Posty: 6333
Rejestracja: 20 cze 2006 18:33
Lokalizacja: Gdynia

Postautor: mikr » 20 sie 2008 15:53

Co za bezczelność, najpierw zaniżyli cenę do 27-30zł celowo przed wezwaniem a teraz taki tekst?
Pozwolę sobie zacytować tekst z filmu, którego tytułu nie pamiętam:
"Skrytym parówkożercom mówimy zdecydowane NIE!"
Jeśli coś można spieprzyć, to zawsze znajdzie się ktoś, kto to zrobi.

RPP

Postautor: RPP » 20 sie 2008 16:23

Co za bezczelność, najpierw zaniżyli cenę do 27-30zł celowo przed wezwaniem a teraz taki tekst?
Pozwolę sobie zacytować tekst z filmu, którego tytułu nie pamiętam:
"Skrytym parówkożercom mówimy zdecydowane NIE!"
dadzą 45 i porozumienie sie rozleci...

Endurx
Starszy chorąży
Posty: 1181
Rejestracja: 14 sie 2006 01:36

Postautor: Endurx » 20 sie 2008 16:57

Co za bezczelność, najpierw zaniżyli cenę do 27-30zł celowo przed wezwaniem a teraz taki tekst?
Pozwolę sobie zacytować tekst z filmu, którego tytułu nie pamiętam:
"Skrytym parówkożercom mówimy zdecydowane NIE!"
dadzą 45 i porozumienie sie rozleci...
co nie zmienia faktu że 90% i tak po 45 nie dostaną spółka ma za duże perspektywy żeby ludzie oddawali papier po złodziejskiej cenie jaką jest zarówno 45 jak i 36,8
NAFTA cena docelowa : XXX PLN w tym stuleciu

warunek : Jaskóle musiało by upaść na głowę

NTT aby po kosztach (jeśli dożyję)

optymista82
Sierżant
Posty: 66
Rejestracja: 27 lut 2006 22:31
Lokalizacja: Częstochowa

Postautor: optymista82 » 20 sie 2008 17:03

nigdy sie nie udzielałem ale posiadam okrągły 1000 akcji i zastanawiam sie czy nie dołączyć do SII kolejne 700 setek posiada kolo jeśli da sie na mowić to przywitamy :roll: skomne te 1700 ale będzie już coś
dzieki! czekamy wiec na Was w Porozumieniu! im wiecej osob do nas dolaczy tym bedzie wieksza sila naszego protestu przeciwko tego typu praktykom oraz lepsza pozycja negocjacyjna z inwestorem branzowym;

pzdr i zachcecam innych akcjonariuszy mniejszosciowych do dolaczenia do nas - tylko zintegrowani mozemy cos wspolnie wywalczyc;
carlito pamiętasz mnie jak wam pisałem rok temu że ten śmieć nie wart.
W tym czasie na lokacie miałbyś kilka procent.
Wycyckali was i nic nie zrobicie.
A ostrzegałem was to po mnie jechaliście.


witam,
kolego jeszcze sprawa nie jest skonczona wiec nie bardzo rozumiem Twoj okrzyk radosci .... :o

Pozdrawiam
SK

kwinto_135430
Starszy plutonowy
Posty: 23
Rejestracja: 31 maja 2007 23:58

Postautor: kwinto_135430 » 20 sie 2008 17:16

witam, wszyscy ktorzy sie juz przylaczyli dawniej do SII i ci co teraz maja okazje wejsc do stowarzyszenie nawet jak to uwazaja z niewielkimi ilosciami (ziarko do ziarka ...) wiedza doskonale jaka wartosc przedstawia soba ta firma, na jakim etapie rozwoju jest , jak traktowac kurs po jakim ostatnio (pewnie nie bez powodu byla notowana) itd itd Wiec mali mniejsi i najmniejsi nie wstdzcie sie i nie wmawiajcie sobie ze to co macie to male ilosci przylaczcie sie z tym by zrobic cos w w sprawie ceny , ceny swoich akcji ! -------------- Nie dajmy sie kopac w ... , a to im bardziej zalezy na tym aby kupic niz nam na tym aby sprzedac

abiskup
Chorąży
Posty: 863
Rejestracja: 21 sty 2007 13:33

Postautor: abiskup » 20 sie 2008 17:24

:D

Jot23
Kapitan
Posty: 55914
Rejestracja: 06 cze 2005 00:53

Postautor: Jot23 » 20 sie 2008 17:28

Z TAKIMI TERMINAMI WEZWANIA TO TEZ TROCHE TRAKTUJE JAKO "ZAPROSZENIE DO ROKOWAN" TJ. ZBIERZCIE TE SWOJE 20-25% I USTALMY COS "KOMPROMISOWEGO" A WTEDY ZMIENIMY CENE I UZYSKAMY PONAD 90%

A JAK UZYSKAMY TO RESZTE "WYCISNIEMY"

+

NIESTETY Z TA PIERWSZA ZANIZONA PROPOZYCJA CENOWA TO SIE DOSC MOCNO KŁÓCI, ALE MOZE MAJA TAKI CHARAKTER ?
:twisted: :lol:
POWODZENIA-a ja i tak będę robił po swojemu :-)


Wróć do „Akcje”

REKLAMA

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Vadera i 54 gości