MOSTOSTAL-EXPORT [MSX] - XIII

wszystko na temat spółek publicznych
hr-aabia
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 9496
Rejestracja: 09 lip 2007 21:25

MOSTOSTAL-EXPORT [MSX] - XIII

Postautor: hr-aabia » 20 wrz 2008 20:37

KSIĘGA XIII KATASTROFA



Link do księgi XII ...
http://www.parkiet.com/forum/viewtopic. ... b251f5f121
Ostatnio zmieniony 12 paź 2010 22:53 przez hr-aabia, łącznie zmieniany 2 razy.
"Nie pchaj rzeki, sama płynie"

Nie kupuje w AMAZONie

REKLAMA


Zahary
Starszy chorąży
Posty: 1990
Rejestracja: 14 lis 2006 23:53
Lokalizacja: Poznań

Postautor: Zahary » 20 wrz 2008 21:25

Oby, oby...
Tak czy inaczej mam przeczucie, że już dużo gorzej być nie może.
No chyba że w20 zahaczy o 1xxx..

Pozdrawiam

PS Za rok 20zł:)

hr-aabia
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 9496
Rejestracja: 09 lip 2007 21:25

Postautor: hr-aabia » 20 wrz 2008 21:31

Oby, oby...
Tak czy inaczej mam przeczucie, że już dużo gorzej być nie może.
No chyba że w20 zahaczy o 1xxx..

Pozdrawiam

PS Za rok 20zł:)
... he he też miałem kilka razy :lol:
"Nie pchaj rzeki, sama płynie"

Nie kupuje w AMAZONie

hr-aabia
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 9496
Rejestracja: 09 lip 2007 21:25

Postautor: hr-aabia » 21 wrz 2008 20:58

Przyjście inwestora do Mostostalu Export zależy od polityki infrastrukturalnej rządu


Gdyby nie zastój w inwestycjach, Mostostal Export do końca roku miałby inwestora strategicznego, wynika z piątkowej wypowiedzi prezesa spółki Michała Skipietrowa. Obecnie firma finalizuje rozmowy z dwoma inwestorami zagranicznymi, ale, zdaniem prezesa, ich sukces jest uzależniony także od decyzji rządu.

"Obecnie rozmawiamy z dwoma partnerami zagranicznymi i, gdyby nie obecna sytuacja na rynku, szczególnie nieruchomości, oraz klimat inwestycyjny w Polsce, jeszcze w tym roku zakończylibyśmy negocjacje. Obie firmy są dużymi podmiotami zagranicznymi, nieobecnymi na naszym rynku" - powiedział agencji ISB Skipietrow.

Prezes sprecyzował, że rozmowy toczą się dwutorowo, ponieważ dzięki współpracy z Mostostalem potencjalni inwestorzy są zainteresowani osiągnięciem zupełnie innych celów


"Jeden z nich jest zainteresowany wejściem z nami na rynek rosyjski, ale nie jest też wykluczone, że wkrótce podpiszemy kontrakt i będziemy dla nich pewne rzeczy realizować. Proponują nawet stworzenie joint-ventures działające na tamtym rynku" - wyjaśnił Skipietrow.

Zdaniem prezesa, z większą niepewnością wiążą się rozmowy z drugim partnerem, który zainteresowany jest przede wszystkim rynkiem polskim, także branżą deweloperską.

"Jest to firma o bardzo dużej strukturze oraz obrocie i jest zainteresowana dużymi projektami infrastrukturalnymi. Jednak, patrząc na to, co się dzieje w infrastrukturze w Polsce, trudno się dziwić, że wstrzymują się z decyzją. Obserwują przecież rynek i widzą, że tak na prawdę w Polsce nic się nie robi" - tłumaczy Skipietrow.

Prezes Mostostalu-Export podkreślił, że rozmowy są na takim etapie, że "brakuje kropelki, która przeleje dzban". Jednak, jego zdaniem, ta kropelka nie jest w rękach spółki, ani nawet szeroko pojętego rynku. Jest w rękach decydentów, którzy powinni wreszcie spełnić obietnice i rozpocząć zapowiedziane inwestycje w infrastrukturę.

Skipiertow dodał, że potencjalny inwestor mógłby objąć w Mostostalu dowolny pakiet akcji, a jedynym warunkiem postawionym przez spółkę jest próg minimalny - 20% udziałów.

Narastająco w I-II kw. 2008 roku grupa Mostostal-Export miała 7,13 mln zł zysku wobec 19,21 mln zł zysku rok wcześniej przy obrotach odpowiednio 75,08 mln zł wobec 45,89 mln zł.


...to z niecierpliwością czekam na podpisanie tego kontraktu i okaże się jakiego kalibru jest ten inwestor.Z drugiej trony widze że już nikt się mexykiem nie interesuje i może mi przyjdzie zgasić swiatło :wink: :lol:
"Nie pchaj rzeki, sama płynie"

Nie kupuje w AMAZONie

ptaq79
Młodszy chorąży
Posty: 422
Rejestracja: 29 cze 2007 21:00

Postautor: ptaq79 » 21 wrz 2008 21:15

witam wytrwalych...
nie wiem jak wam ale mi cholernie nie podoba sie to co stalo sie w ostatnie 2 dni na rynkach zachodnich... dj wzrosl o ok 10% w 2 sesje bedac raptem 25% ponizej historycznych maximow z zeszlego roku. Patrzac w jakiej kondycji sa obecnie rynki finansowe i gospodarka amerykanska i jakie byly wydarzenia w ostatnich 2 tygodniach, dj powinien byc duzo ponizej 10k a tu idzie w 2 sesje z 10,5k na 11,5k. Dziwniejsze byly dla mnie piatkowe wzrosty indeksow i jednoczesna mocna aprecjacja zlota... Smierdzi mi to duza zmiennoscia z tendencja w dol.
a co do msx to portfel sie ladnie zapelnia ale czy beda z tego zyski to przy obecnym prezesie niestety watpie...
pozdro
"Hej Ty, ktory mieszkasz w Niebie, prosze pozyc mi swoj grzebien!" - Grabaz

adamigo
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 8105
Rejestracja: 14 kwie 2005 17:28

Postautor: adamigo » 22 wrz 2008 15:46

Ooooo cóż to już Jankesom przestał się podobać plan pomocy państwa :?: Juz jest beeee :?:

A my przez nich będziemy dzisiaj bronić 2 zł - no może nie będzie tak źle :roll:
pozdrówka dla wytrwałych :wink:

ajne_klajne_4U
Porucznik
Posty: 21022
Rejestracja: 14 maja 2006 01:12
Lokalizacja: ^^ http://www.psianiol.org.pl ^^ http://www.pegasus.org.pl ^^ http://www.pomoczwierzakom.pl :-)
Kontakt:

Postautor: ajne_klajne_4U » 22 wrz 2008 16:09

Ooooo cóż to już Jankesom przestał się podobać plan pomocy państwa :?: Juz jest beeee :?:

A my przez nich będziemy dzisiaj bronić 2 zł - no może nie będzie tak źle :roll:
pozdrówka dla wytrwałych :wink:
jestem na MSZ ale się wpiszę :D

Zahary
Starszy chorąży
Posty: 1990
Rejestracja: 14 lis 2006 23:53
Lokalizacja: Poznań

Postautor: Zahary » 23 wrz 2008 10:58

Coś rynek przestał wierzyć w bajki prezesa.. Wcale mnie to zresztą nie dziwi. Kolejne wyniki zweryfikują tę 5% rentowność :)

Jeżeli W20 zaliczy 1800, to będzie można MSX kupić po 1,5 zł..

Pozdrawiam

adamigo
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 8105
Rejestracja: 14 kwie 2005 17:28

Postautor: adamigo » 23 wrz 2008 15:54

Jeśli Jankesom nic nie odbije, to może wreszcie skończymy na zielono :roll: :wink:

adamigo
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 8105
Rejestracja: 14 kwie 2005 17:28

Postautor: adamigo » 23 wrz 2008 15:55

O godz. 16. pojawi się raport o cenach domów publikowany przez Office of Federal Housing Enterprise Oversight. Analitycy wciąż prognozują spadek wartości nieruchomości. O tej samej porze rozpocznie się zeznanie szefa Fedu, Bena Bernanke’a, przed komisją kongresu ds. banków. Nie jest ono zorganizowane w trybie pilnym, lecz można zakładać z dużym prawdopodobieństwem, że dotyczyć będzie w głównej mierze obecnej sytuacji na rynkach finansowych.

:wink:

marzenka007
Starszy sierżant sztabowy
Posty: 311
Rejestracja: 05 gru 2007 00:35

Postautor: marzenka007 » 23 wrz 2008 15:58

WITAM TWARDZIELI :lol:
Żyjesz tylko raz nie będzie powtórki, więc żyj tak żeby nigdy nie żałować że się czegoś nie zrobiło kiedy mogło się to zrobić a sex to jedna z tych rzeczy i nie obwiniaj sie że zrobiłeś coś złego bo przyjemność należy się każdemu człowiekowi ......

adamigo
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 8105
Rejestracja: 14 kwie 2005 17:28

Postautor: adamigo » 23 wrz 2008 16:02

WITAM TWARDZIELI :lol:
.... no, no - motto Twoje baaardzo mi sie podoba :) :wink:

adamigo
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 8105
Rejestracja: 14 kwie 2005 17:28

Postautor: adamigo » 23 wrz 2008 16:21

Całkiem ładna końcówka sesji - oby Jankesom się nie odwidziało :wink:

salad
Sierżant sztabowy
Posty: 170
Rejestracja: 31 lip 2007 00:38

Postautor: salad » 23 wrz 2008 16:26

Cos jest na rzeczy ... siakies info w drodze czy jak ? Przy takim rynku msx sie tak nie zachowuje bez powodu.

adamigo
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 8105
Rejestracja: 14 kwie 2005 17:28

Postautor: adamigo » 23 wrz 2008 16:29

Cos jest na rzeczy ... siakies info w drodze czy jak ? Przy takim rynku msx sie tak nie zachowuje bez powodu.

zgadzam się z Tobą - coś jest na rzeczy :wink:


Wróć do „Akcje”

REKLAMA

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 73 gości