Opcje - zalecana literatura ?

dyskusja na temat instrumentów pochodnych
mppoznan
Starszy chorąży
Posty: 1479
Rejestracja: 22 sty 2006 00:28

Opcje - zalecana literatura ?

Postautor: mppoznan » 27 maja 2006 11:37

Witam, chciałbym zgłębić swoją wiedzę na temat opcji, oprócz tego ze planuje zapoznać się dziś z wypowiedziami na tym forum, czy może mi ktoś polecic ksiązkę / strony www opisujące ten temat ?

Dziękuje, pozdrawiam.

REKLAMA


serek
Starszy sierżant sztabowy
Posty: 276
Rejestracja: 16 paź 2005 03:51

Postautor: serek » 27 maja 2006 11:52

Dla calkiem poczatkujacych jest fajna -"instrumenty pochodne" - kupilem to w empicu, niestety nie pamietam aurota;(

Natomiast teraz za rada Guru poluje na "Rynek opcji" - jakiegos ..... Birda tylko od pol roku tego dostac nie moge. :evil:

caribou
Starszy plutonowy
Posty: 32
Rejestracja: 15 sie 2005 13:31

Postautor: caribou » 27 maja 2006 12:02

J.Hull -"Kontrakty terminowe i opcje"

mppoznan
Starszy chorąży
Posty: 1479
Rejestracja: 22 sty 2006 00:28

Postautor: mppoznan » 27 maja 2006 21:15

witam, dzieki postaram się to dostać i poczytac.

serek
Starszy sierżant sztabowy
Posty: 276
Rejestracja: 16 paź 2005 03:51

Postautor: serek » 27 maja 2006 22:06

a nie ma moze ktos czegos fajnego w pdfach??? :twisted:

AntenA
Sierżant sztabowy
Posty: 157
Rejestracja: 25 gru 2005 21:06

Postautor: AntenA » 27 maja 2006 22:48

Fajną propozycją książkową są też OPCJE NA AKCJE Andrzeja Fierla. Super książeczka, którą na prawdę warto mieć. Można ją oczywiście wykorzystać również do opcji na indeks, a nie tylko na akcje. Książka ta pochodzi z wydawnictwa DIFIN, 2004r., ale bez obawy - jest aktualna :).
A odnośnie pdf to też jest parę stron na których znajduje się jakaś poukładana wiedza :) - np. gpw.com.pl, bossa.pl. Są tam opisane strategie inwestowania i podstawowe dane odnośnie obrotu opcjami :)

serek
Starszy sierżant sztabowy
Posty: 276
Rejestracja: 16 paź 2005 03:51

Postautor: serek » 27 maja 2006 22:55

AntenA chodzilo mi o ksiazkowe wersje pdfow ;))

piotrm
Starszy chorąży
Posty: 1234
Rejestracja: 14 kwie 2005 17:28
Lokalizacja: nadaje z laptopa w warsztacie w tzw. międzyczasie

Postautor: piotrm » 28 maja 2006 17:07

Dla calkiem poczatkujacych jest fajna -"instrumenty pochodne" - kupilem to w empicu, niestety nie pamietam aurota;(

Natomiast teraz za rada Guru poluje na "Rynek opcji" - jakiegos ..... Birda tylko od pol roku tego dostac nie moge. :evil:
http://www.profinfo.pl/x_C_I__PT_401101 ... A_0DD.html
http://www.tf.pl/view.php?art=10591

:)
no prosze a tobie 6 miesiecy zeszlo

szukajcie a znajdziecie :)

pozdrawiam

serek
Starszy sierżant sztabowy
Posty: 276
Rejestracja: 16 paź 2005 03:51

Postautor: serek » 28 maja 2006 18:02

no prosze a tobie 6 miesiecy zeszlo

szukajcie a znajdziecie
Ehh i znow uracze Was dluzsza historią ;)

Tego pierwszego linka znam - okolo 5 miesiecy temu zamowilem te ich pozycje. Doszla po miesiacu i 1 dniu (juz nie pamietam czy byly swieta w miedzy czasie ale na pewno je odliczylem) - uniesiony honorem (no jakto klienta traktuja) odmowilem jej przyjecia. o dziwo wracala duzo szybciej bo po 3 dniach mialem telefon wiec wyjasnilem im ze owszem internetowe ksiegarnie sa wygodne, ale jesli mam czekac miesiac to wole ruszyc tylek i skoczyc do ksiegarni. potem troche zalowalem - niby tyle czekalem na te ksiazke i wypuscilem ja z rak. postanowilem przeszukac Empic
skoro na stronie maja to pewnie w sklepie tez, a w razie czego sprowadza mi w 2 dni - niestety jakis Pan zapewnial mnie ze to blad w kompiutrze bo ksiazki takowej nie maja ;(
Zamowilem wiec znow przez internet i czekam juz pewnie z 2 miesiac ;( - wiec jak przyjdzie to tez nie przyjme

piotrm
Starszy chorąży
Posty: 1234
Rejestracja: 14 kwie 2005 17:28
Lokalizacja: nadaje z laptopa w warsztacie w tzw. międzyczasie

Postautor: piotrm » 28 maja 2006 19:57

no prosze a tobie 6 miesiecy zeszlo

szukajcie a znajdziecie
Ehh i znow uracze Was dluzsza historią ;)

Tego pierwszego linka znam - okolo 5 miesiecy temu zamowilem te ich pozycje. Doszla po miesiacu i 1 dniu (juz nie pamietam czy byly swieta w miedzy czasie ale na pewno je odliczylem) - uniesiony honorem (no jakto klienta traktuja) odmowilem jej przyjecia. o dziwo wracala duzo szybciej bo po 3 dniach mialem telefon wiec wyjasnilem im ze owszem internetowe ksiegarnie sa wygodne, ale jesli mam czekac miesiac to wole ruszyc tylek i skoczyc do ksiegarni. potem troche zalowalem - niby tyle czekalem na te ksiazke i wypuscilem ja z rak. postanowilem przeszukac Empic
skoro na stronie maja to pewnie w sklepie tez, a w razie czego sprowadza mi w 2 dni - niestety jakis Pan zapewnial mnie ze to blad w kompiutrze bo ksiazki takowej nie maja ;(
Zamowilem wiec znow przez internet i czekam juz pewnie z 2 miesiac ;( - wiec jak przyjdzie to tez nie przyjme

no to ten adres polecam
http://www.merlin.com.pl/frontend/towar/182012
tu ksiazki zamawialem juz dobre kilka razy i nie czekalem dluzej niz 3 dni

pozdrawiam

serek
Starszy sierżant sztabowy
Posty: 276
Rejestracja: 16 paź 2005 03:51

Postautor: serek » 28 maja 2006 20:38

no to ten adres polecam
http://www.merlin.com.pl/frontend/towar/182012
tu ksiazki zamawialem juz dobre kilka razy i nie czekalem dluzej niz 3 dni

pozdrawiam
o dzieki - na pewno skorzystam i dam znac jak poszlo


Wróć do „Kontrakty, opcje”

REKLAMA

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 17 gości