INVEST-REMEX [ITX] cz.1 *New Connect*

wszystko na temat spółek publicznych
kia!1
Starszy chorąży
Posty: 1741
Rejestracja: 29 mar 2009 15:50
Lokalizacja: ja to wiem...

Postautor: kia!1 » 28 lip 2010 00:03

Czyżby fundusz się interesował spółką ?
Wpis z bloga Invest Remex
www.investremex.pl/blog

Spotkanie z IPOPEMA TFI

To mój pierwszy wpis, ciągle brakuje czasu. Planowałem zacząć od innych tematów którymi chciałem się podzielić na naszym blogu , ale napiszę o tym później;nadchodzi weekend może się uda :). Na początek o czymś innym .Wczoraj razem z Prezesem Borowskim spotkaliśmy się w Warszawie z analitykami IPOPEMA TFI.

Zaprosili nas na spotkanie ponieważ jak napisano w mailu poszukują ciekawych tematów inwestycyjnych i chcieliby dowiedzieć się czegoś więcej o spółce Invest Remex , poznać model biznesowy i dalsze plany rozwoju.

Byłem trochę zaskoczony ; fundusze póki co omijają New Connect szerokim łukiem. Przed spotkaniem poszperałem trochę w Internecie i znalazłem ,że mają w swoim portfelu dwie spółki z NC Black Point i Biomaxima.

Opowiedzieliśmy o naszej spółce , branży w której pracujemy , odniosłem wrażenie że słuchają z zaciekawieniem , a może wcale nie -nie mnie to oceniać.

W sumie spotkanie bardzo sympatyczne ; miło że instytucja typu fundusz zainteresowała się naszą spółką.

Będę się starał pisać regularnie w miarę możliwości .Ciekawe czy ktoś zagląda na ten blog.

Autor: TK
:wink: ktoś tam zagląda.
:D
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie.
Obrazek

REKLAMA


el.commandante
Starszy chorąży
Posty: 1695
Rejestracja: 31 lip 2009 10:13

Postautor: el.commandante » 28 lip 2010 11:25

nowe szczyty ??

lopez_266688
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 3863
Rejestracja: 28 paź 2009 13:18

Postautor: lopez_266688 » 28 lip 2010 12:24

No proszę a papiera na S brak :lol: Chyba coś wisi w powietrzu 8)

Tomik
Młodszy chorąży
Posty: 577
Rejestracja: 14 kwie 2005 17:28

Postautor: Tomik » 28 lip 2010 13:33

No proszę a papiera na S brak :lol: Chyba coś wisi w powietrzu 8)
Jak Zarzad kupuje po obecnych cenach to napewno "cos jest na rzeczy".

Tomik
Młodszy chorąży
Posty: 577
Rejestracja: 14 kwie 2005 17:28

Postautor: Tomik » 29 lip 2010 14:35

z bloga...

Cieszę się że nasza wewnętrzna ‘’ Akcja Inwestor ‘’ tak szybko zaczęła działać i pojawiło się pierwsze pytanie od Inwestora. Jeżeli chodzi o odpowiedź na pierwsza część Pana pytania, Zarząd nie planuje pozbywać się swoich akcji, tym samym nie widzimy potrzeby dopuszczania akcji serii A, B, C do obrotu na rynku New Connect. Wręcz przeciwnie, jeżeli śledzi Pan komunikaty giełdowe to ostatnio zakupiłem trochę akcji spółki.

Natomiast w kwestii drugiej części pytania , odpowiedź brzmi oczywiście tak. Spółka zamierza podwyższyć kapitał .Spółce jest on potrzebny – przed debiutem planowaliśmy uzyskać 6mln niestety udało się tylko 1,5 mln. Nie będę teraz analizował dlaczego tak się stało- najważniejsze że zostały wyciągnięty odpowiednie wnioski, żeby nie powtarzać błędów i pilnie „odrabiać lekcje’’. W tym momencie Zarząd nie podjął jeszcze żadnej decyzji odnośnie terminu, ani wielkości emisji. Decyzje podejmiemy w oparciu o wartość portfela zamówień i harmonogramów realizacji pozyskanych kontraktów.

Decyzje natomiast podjęliśmy, co do typu oferty i będzie to oferta prywatna, nie publiczna. Według Zarządu proces przeprowadzenia emisji prywatnej daje większa elastyczność w kwestii sprawności , formalności jak również przygotowywanych dokumentów ( publiczna =prospekt, KNF itd.)

Emisję publiczną z prawem poboru przy free float na poziomie niecałe 6% kiedy głowni udziałowcy posiadają ponad 90% akcji uważamy za rozwiązanie mało efektywne – free float przy emisji publicznej powinien wynosić przynajmniej 20% .Przecież to Spółce potrzeby jest kapitał, nie chodzi o to żeby zarząd który jest jednocześnie większościowym udziałowcem handlował prawami poboru gdy nie obejmuje akcji nowej emisji albo obejmuje w niewielkiej ilości w stosunku do przysługujących mu praw poboru, dodatkowo skorygowanie kursu o wartość pp .

Odniesieniem do ceny akcji nowej emisji będzie zdecydowanie poziom bieżących notowań. Tanio nie będziemy się sprzedawać ,jeśli nie uzyskamy satysfakcjonującej ceny - będziemy korzystali z innych rozwiązań i źródeł finansowania.

Niestety zawsze jest to konflikt interesów spółka- akcjonariusze. Spółka’’ idzie ‘’na giełdę po kapitał, dla inwestorów nowe akcje to rozwodnienie kapitału, pogorszenie wskaźników itd.

Ale z drugiej strony spółka bez potrzebnego kapitału nie może się rozwijać lub rozwija się dużo wolniej niż by mogła. Jeżeli rosną przychody, zyski, spółka zwiększa udział w rynku, ma zdrowy model biznesu to wskaźniki są coraz lepsze …. Temat na który można dyskutować bardzo długo.

Trochę się rozpisałem, a miała być krótka rzeczowa odpowiedź.

Jeżeli macie swoje komentarze proszę się nimi podzielić. Zapraszam

staryznajomy
Podporucznik
Posty: 10950
Rejestracja: 05 mar 2009 16:35

Postautor: staryznajomy » 30 lip 2010 11:30

dzień doberek zakupiłem niewielki pakiecik kontrolny :wink:

Winnie_The_Pooh
Plutonowy
Posty: 19
Rejestracja: 13 lip 2010 10:15

Postautor: Winnie_The_Pooh » 30 lip 2010 11:37

staryznajomy - to w końcu mały pakiecik czy kontrolny ;)

michalkrzyzak
Sierżant sztabowy
Posty: 128
Rejestracja: 24 sty 2006 23:02

Postautor: michalkrzyzak » 30 lip 2010 11:38

ja tak samo dzis zakupilem co nieco :) wykres ciekawy, informacje dobre, duzo zlecen w calej polsce, cena az zadobra do tego skup akcji rpzez wlascicieli :) to lubie :)

henr
Młodszy chorąży
Posty: 497
Rejestracja: 01 wrz 2005 08:05

Postautor: henr » 30 lip 2010 13:24

Zarząd Spółki Invest Remex S.A. informuje że w dniu dzisiejszym otrzymał oświadczenie od zależnej od giełdowego Polimeksu -Mostostalu spółki Torpol potwierdzające zlecenie prac w zakresie ekranów akustycznych dla kontraktu : Lot B-Modernizacja szlaków : Legionowo-Świercze w ramach Projektu 2005/PL/16/C/PT/001 Modernizacja Linii Kolejowej E 65 Warszawa - Gdynia etap II.
Wartość oferty:3 .127.750. PLN netto.
Termin realizacji zadania : 16.08.2010- 29.10.2010
W ocenie Zarządu Spółki realizacja kontraktu będzie miała wpływ na wyniki finansowe w roku 2010 i jest elementem strategii pozyskiwania zleceń z segmentu budownictwa kolejowego.

Podstawa prawna: paragraf 3 ust.2 pkt 2 Załacznika nr 3 do Regulaminu Alternatywnego Systemu Obrotu- Informacje Bieżące i Okresowe.

el.commandante
Starszy chorąży
Posty: 1695
Rejestracja: 31 lip 2009 10:13

Postautor: el.commandante » 30 lip 2010 13:59

:arrow: 1zł

lopez_266688
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 3863
Rejestracja: 28 paź 2009 13:18

Postautor: lopez_266688 » 30 lip 2010 14:02

:arrow: 1zł

Przy tej cenie to dopiero zacznie się szał zakupów a papiera mało :wink:

staryznajomy
Podporucznik
Posty: 10950
Rejestracja: 05 mar 2009 16:35

Postautor: staryznajomy » 30 lip 2010 19:04

czyli jaki kierunek ? Zobaczymy po wynikach kiedy te inwestycje przełożą się na zysk

Gorbashow_208078
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 7369
Rejestracja: 12 lis 2008 15:41
Lokalizacja: Dublin

Postautor: Gorbashow_208078 » 30 lip 2010 19:53

:-k :-k

:D :wink:
"Ja nie muszę rysować kresek - wystarczy że na wykres przez 10 sekund spojrzę."-stockfire,IMMO,cz.XII,str.1010
Obrazek

lopez_266688
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 3863
Rejestracja: 28 paź 2009 13:18

Postautor: lopez_266688 » 30 lip 2010 20:11

czyli jaki kierunek ? Zobaczymy po wynikach kiedy te inwestycje przełożą się na zysk

Przy tej spole można być spokojnym :wink:

staryznajomy
Podporucznik
Posty: 10950
Rejestracja: 05 mar 2009 16:35

Postautor: staryznajomy » 30 lip 2010 20:48

toz jestem i dlatego kupowałem :)
drogownictwo, kolenictwo dopiero bedzie ruszac pełna parą a bariery ochronne przeważnie stawiaja na samym koncu inwestycji więc lata 2010-2011-2012 powinny byc rekordowe 8)


Wróć do „Akcje”

REKLAMA

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 97 gości