Aqua - Witamy na New Connect

wszystko na temat spółek publicznych
gzresiu
Sierżant sztabowy
Posty: 102
Rejestracja: 26 sty 2007 14:03

Postautor: gzresiu » 15 gru 2010 15:33

Czy wątku WODKANU ktoś (np. Small) mógłby wkleić karnet tej spółki. Przepraszam, że piszę na wątku AQUA, ale wątku WODKANU chyba nikt nie czyta od miesięcy

REKLAMA


small1
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 2674
Rejestracja: 14 kwie 2005 17:28

Postautor: small1 » 15 gru 2010 15:39

Zobaczcie na inną "wodną" spółkę - WODKAN. takich obrotów jak dziś to nie było chyba przez cały rok razem wzięty.
http://www.reuters.pl/reuterspl/notowan ... _prawa.jsp
No - całe 427 sztuk na Wodkanie, kurs "szybuje". Wodkan rosnie , bo ludzie maja nadzieję, ze pojdzie w slady Aquy. Nie wiem - Ostrów swoje społki wycofuje z giełdy: najpierw zdjął Holdikom, teraz OZC. Z Wodkanem zrobilby od razu to samo, gdyby nie to, ze są inni akcjonariusze.
Ale na Wodkanie widziałem czasem podaz np. 150 tysięcy akcji po 9 zeta. Więc ostrożnie.
Ale na Aquie nigdy nawet 10 tysięcy podazy chyba nie było.

Sputnik
Porucznik
Posty: 24456
Rejestracja: 20 sty 2006 12:59
Lokalizacja: Warszawa / Szczecin

Postautor: Sputnik » 15 gru 2010 15:45

Jakiś obrót na papierze się zrobił :wink:
Dwoma najpotężniejszymi wojownikami są cierpliwość i czas.
( hr. Lew Tołstoj )

wojtek78
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 3421
Rejestracja: 08 lut 2006 16:15
Lokalizacja: RADOM

Postautor: wojtek78 » 15 gru 2010 15:46

Ktoś zawinal po 27 i wyżej. Co zostalo do 30zl?

chlopok
Starszy chorąży
Posty: 1623
Rejestracja: 25 lis 2007 14:01

Postautor: chlopok » 15 gru 2010 15:46

Oooo 152szt ktoś sobie łyknął z ciekawości albo z nudów :wink:

small1
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 2674
Rejestracja: 14 kwie 2005 17:28

Postautor: small1 » 15 gru 2010 15:56

Ktoś zawinal po 27 i wyżej. Co zostalo do 30zl?
Na 28,75 jest 33 szt

small1
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 2674
Rejestracja: 14 kwie 2005 17:28

Postautor: small1 » 15 gru 2010 16:43

Przy tej liczbie akcji w obrocie, zmiany kursu powinny byc u nas jak dzis na Wodkanie.... :wink:
Gratulujemy

Marczello08
Sierżant sztabowy
Posty: 112
Rejestracja: 11 cze 2008 16:30

Postautor: Marczello08 » 15 gru 2010 17:49

Pojawiły się komunikaty po Walnym. Bez żadnych niespodzianek i nagłych zwrotów akcji :) Alleluja i do przodu. :D :D :D
Przy okazji - podoba mi się gdy komunikaty ukazują się tego samego dnia :) Świadczy to dobrze o traktowaniu akcjonariuszy i to tych naprawdę mniejszościowych. Inny przykład: W ostatnich tygodniach na kilka moich maili odpowiedź dostawałem zawsze tego samego dnia. W przeciwieństwie do Wodkanu (o którym była dziś mowa). Tam relacje inwestorskie mają w d.... Na żadem mail nie dostałem odpowiedzi. :evil:

small1
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 2674
Rejestracja: 14 kwie 2005 17:28

Postautor: small1 » 15 gru 2010 20:07

Pojawiły się komunikaty po Walnym. Bez żadnych niespodzianek i nagłych zwrotów akcji :) Alleluja i do przodu. :D :D :D
Przy okazji - podoba mi się gdy komunikaty ukazują się tego samego dnia :) Świadczy to dobrze o traktowaniu akcjonariuszy i to tych naprawdę mniejszościowych. Inny przykład: W ostatnich tygodniach na kilka moich maili odpowiedź dostawałem zawsze tego samego dnia. W przeciwieństwie do Wodkanu (o którym była dziś mowa). Tam relacje inwestorskie mają w d.... Na żadem mail nie dostałem odpowiedzi. :evil:
Skoro Aqua zdecydowała się na przejscie na NC to widac, ze na wizerunku jej zalezy. Moze tez dlatego, ze weszła do Aquy Veolia notowana na kilku giełdach swiatowych.
A Ostrów pewnie kombinuje jakby tu Wodkan z rynku wycofac. Tylko nie wiadomo, czy się uda. Od wtorku to będzie jedyna spolka notowana na BOndspot :) I dlatego ludzie liczą, ze i Wodkan na NC trafi. Ktos spojrzy, ze tam na c/wk nawet do jedynki duzo brakuje i liczy, ze zrobi interes. Daj Boze. MNie tylko szkoda, ze ciut większego zainteresowania AQuą nie ma przed tym przejsciem na NC. Szczerze przyznam, ze przy braku widelek i tak mizernej podaży liczyłem na jazdę ze ho-ho. :) Na niektorych spolkach jeszcze na Ceto podaz była duuuużo większa a mimo to kursy strzelały w górę jak korki od szampana. No nic, moze ten powolny rozbieg na Bondspot zmieni się w przyspieszenie na NC. Kluczowe- wydaje mi się - jest przekonanie się rynku ze tu naprawdę nie ma kto sprzedawac nawet niewielkiej liczby akcji. I to chyba niezaleznie, czy kurs będzie 30 zeta czy 60 czy 90. Na razie wiary nie ma. Moze na NC znajdą się niewierni Tomasze, którzy jak już zobaczą karnet , sprawdzą podaż przed notowaniami, to uwierzą.
No, ale wtedy chętnych do kupna będzie więcej i... zarobieni ci, którzy nie widzieli, a uwierzyli. :wink: Miejmy nadzieję.

Sputnik
Porucznik
Posty: 24456
Rejestracja: 20 sty 2006 12:59
Lokalizacja: Warszawa / Szczecin

Postautor: Sputnik » 15 gru 2010 20:16

KOMISJA NADZORU FINANSOWEGO
Raport bieżący nr 43 / 2010
Data sporządzenia: 2010-12-15
Skrócona nazwa emitenta
AQUA
Temat
Informacja o akcjonariuszach posiadających co najmniej 5% ogólnej liczby głosów na Nadzwyczajnym Walnym Zgromadzeniu "AQUA" SA w dniu 15.12.2010r.
Podstawa prawna
Art. 70 pkt 3 Ustawy o ofercie - WZA lista powyżej 5 %

Treść raportu:
Zarząd "AQUA' SA w Bielsku-Białej przekazuje wykaz akcjonariuszy posiadajacych co najmniej po 5% ogólnej liczby na Nadzwyczajnym Walnym Zgromadzeniu "AQUA" SA w dniu 15.12.2010r.
1. Akcjonariusz Gmina Bielsko-Biała:
6.636.427 - liczba głosów przysługujących akcjonariuszowi z posiadanych akcji na Nadzwyczajnym Walnym Zgromadzeniu "AQUA" SA w dniu 15.12.2010r.
Głosy te stanowią:
58,14% ogólnej liczby głosów na Nadzwyczajnym Walnym Zgromadzeniu "AQUA" SA w dniu 15.12.2010r.
51,10% ogólnej liczby głosów wynikajacych z całości kapitału zakładowego "AQUA" SA

2. Akcjonariusz United Utilities (Poland) BV
4.285.709 - liczba głosów przysługujących akcjonariuszowi z posiadanych akcji na Nadzwyczajnym Walnym Zgromadzeniu "AQUA" SA w dniu 15.12.2010r.
Głosy te stanowią:
37,55% ogólnej liczby głosów na Nadzwyczajnym Walnym Zgromadzeniu "AQUA" SA w dniu 15.12.2010r.
33,00% ogólnej liczby głosów wynikajacych z całości kapitału zakładowego "AQUA" SA
Dwoma najpotężniejszymi wojownikami są cierpliwość i czas.
( hr. Lew Tołstoj )

Marczello08
Sierżant sztabowy
Posty: 112
Rejestracja: 11 cze 2008 16:30

Postautor: Marczello08 » 15 gru 2010 20:52

Skoro Aqua zdecydowała się na przejscie na NC to widac, ze na wizerunku jej zalezy. Moze tez dlatego, ze weszła do Aquy Veolia notowana na kilku giełdach swiatowych.
A Ostrów pewnie kombinuje jakby tu Wodkan z rynku wycofac. Tylko nie wiadomo, czy się uda. Od wtorku to będzie jedyna spolka notowana na BOndspot :) I dlatego ludzie liczą, ze i Wodkan na NC trafi. Ktos spojrzy, ze tam na c/wk nawet do jedynki duzo brakuje i liczy, ze zrobi interes. Daj Boze. MNie tylko szkoda, ze ciut większego zainteresowania AQuą nie ma przed tym przejsciem na NC. Szczerze przyznam, ze przy braku widelek i tak mizernej podaży liczyłem na jazdę ze ho-ho. :) Na niektorych spolkach jeszcze na Ceto podaz była duuuużo większa a mimo to kursy strzelały w górę jak korki od szampana. No nic, moze ten powolny rozbieg na Bondspot zmieni się w przyspieszenie na NC. Kluczowe- wydaje mi się - jest przekonanie się rynku ze tu naprawdę nie ma kto sprzedawac nawet niewielkiej liczby akcji. I to chyba niezaleznie, czy kurs będzie 30 zeta czy 60 czy 90. Na razie wiary nie ma. Moze na NC znajdą się niewierni Tomasze, którzy jak już zobaczą karnet , sprawdzą podaż przed notowaniami, to uwierzą.
No, ale wtedy chętnych do kupna będzie więcej i... zarobieni ci, którzy nie widzieli, a uwierzyli. :wink: Miejmy nadzieję.
Też obstawiam podobny scenariusz. Wg mnie akcje wystawione na sprzedaż to są kupione przez obecnie aktywnych forumowiczów + kilka osób które kupowały w ciągu ostatnich miesięcy a może i roku. Ci drudzy zobaczyli, że wreszcie jest ruch i mogą się pozbyć akcji. Właśnie takie mogą mieć do nich podejście - "pozbyć" się czegoś co kupili i nie mogli sprzedać przez wiele miesięcy. I pewnie taka podaż będzie na pierwszych sesjach - kilkanaście, kilkadziesiąt zleceń na które w krótkim czasie znajdzie się popyt. A tych zleceń wcale nie musi być dużo bo nie będą one przeniesione z Bondspot na NC, czyli w poniedziałek wieczorem i wtorek rano trzeba je składać na nowo.
Możemy tylko zaapelować do chcących sprzedać poniżej 30 żeby we wtorek odnawiając zlecenia postawili je dużo wyżej. Zdecydowanie bardziej wolę debiut w okolicach 30 i szybki marsz w górę niż debiut +100% ale tylko teoretyczny. Zobaczcie co działo się z takimi debiutantami. Tylko TKO a gdy łaskawca zgodził się w końcu na transakcje kursy systematycznie jadą w dół.

Drugi apel może być taki żeby wycofać w poniedziałek jak najwięcej S żeby jak najniższą kwotą doprowadzić to atrakcyjnego kursu odniesienia :-)
Zadziała wtedy psychologia - dla kogoś kto myśli o sprzedaży np. za 33 zł gdy kursem odniesienia będzie 30 to sprzeda na wzroście +10% ale gdy kursem odniesienia będzie 40 zł oznacza to sprzedaż na spadku o prawie -20% czego nie będzie zbyt chętny robić i wystawi, żeby "zarobić" ;-) +10% czyli po 44 :-)

Z tego co pamiętam z poprzednich przejść kursem odniesienia nie była średnia z całego dnia tylko ostatni kurs. Nie ma chyba różnicy, że był to główny parkiet a teraz NC

small1
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 2674
Rejestracja: 14 kwie 2005 17:28

Postautor: small1 » 15 gru 2010 22:54

Pełna zgoda Marczello - szczere to i rozsądne, co napisales, widzę, ze myślimy podobnie. Powtórz apel w poniedziałek. Z tymi zleceniami - nawet dzis przez cały dzien na s było ich raptem 19, część to te same akcje ze zmienionym kursem. Wolumen na s pozostał taki sam - kolejny dzien 1500 szt.
Są jeszcze trzy dni - moze znajdzie się "grubas", ktory kupi i przytrzyma do debiutu 1500, moze 2 tys akcji. Wg mnie - to wystarczy, zeby kurs trwale przekroczył 40 zeta, moze nawet więcej. Jesliby ktos zgarnął w jednym ruchu to co stoi do tych 40-50, pozniej chętnych do oddawania po 30 nie byłoby zbyt wielu. Kazdy poczekałby przynajmniej na debiut.
A jak nie - moze apel poskutkuje i jakimis drobnymi troszkę ten kurs w poniedziałek poprawimy :wink:

sephir
Podporucznik
Posty: 10099
Rejestracja: 04 mar 2007 01:57
Lokalizacja: K*TOWI*E
Kontakt:

Postautor: sephir » 16 gru 2010 10:02

Pełna zgoda Marczello - szczere to i rozsądne, co napisales, widzę, ze myślimy podobnie. Powtórz apel w poniedziałek. Z tymi zleceniami - nawet dzis przez cały dzien na s było ich raptem 19, część to te same akcje ze zmienionym kursem. Wolumen na s pozostał taki sam - kolejny dzien 1500 szt.
Są jeszcze trzy dni - moze znajdzie się "grubas", ktory kupi i przytrzyma do debiutu 1500, moze 2 tys akcji. Wg mnie - to wystarczy, zeby kurs trwale przekroczył 40 zeta, moze nawet więcej. Jesliby ktos zgarnął w jednym ruchu to co stoi do tych 40-50, pozniej chętnych do oddawania po 30 nie byłoby zbyt wielu. Kazdy poczekałby przynajmniej na debiut.
A jak nie - moze apel poskutkuje i jakimis drobnymi troszkę ten kurs w poniedziałek poprawimy :wink:
:wink:
Ww. tekst nie stanowi "rekomendacji" w rozumieniu przepisów Rozp. MF z dn. 19.10.05 r.
Obrazek
***

agieh
Chorąży sztabowy
Posty: 6143
Rejestracja: 24 sty 2006 01:50

Postautor: agieh » 16 gru 2010 10:12

prosim o karnet
"...zwieść Cię może ciągnący ulicami tłum..."
aequam memento rebus in arduis servare mentem
feci, quod potui, faciant meliora potentes
ignorantia iuris nocet

small1
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 2674
Rejestracja: 14 kwie 2005 17:28

Postautor: small1 » 16 gru 2010 10:18

prosim o karnet
Od rana ani drgnie.
k
17,30 -60
14,15 -50
13,70 - 55
12,10 -52
11,15 - 100

s
28,5 -64
28,96 - 60
28,99 - 59
29 - 100
29,4 - 50
29,49 - 69
31,45 - 51


Wróć do „Akcje”

REKLAMA

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 226 gości