Ks. Isakowicz-Zaleski: W Kościele jest lobby homoseksualne.

luźne dyskusje inwestorów
symyryty_642870
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 2112
Rejestracja: 15 lut 2012 11:30

Ks. Isakowicz-Zaleski: W Kościele jest lobby homoseksualne.

Postautor: symyryty_642870 » 18 mar 2012 08:18

- Homoseksualizm jest w Kościele tematem tabu. To rezultat sytuacji w jakiej znalazło się środowisko księży rzymskokatolickich. Kościół powinien otworzyć się na święcenie "viri probati", czyli sprawdzonych żonatych mężczyzn, jak to miało miejsce w pierwszych wiekach. Celibat sprawia, że homoseksualiści mają większe wpływy wśród duchowny rzymskokatolickich. W Kościele jest lobby homoseksualne, które czasami decyduje o nominacjach. To lobby wpływa na decyzje kto zostanie ważnym urzędnikiem w Kościele i kto awansuje. Bez wsparcia lobby homoseksualnego awanse w niektórych strukturach kościelnych są bardzo trudne. Kościół potrzebuje debaty i reform - powiedział w pierwszej części wywiadu dla Onetu ksiądz Tadeusz Isakowicz-Zaleski.

Z księdzem Tadeuszem Isakowiczem-Zaleskim - duchownym katolickim obrządku ormiańskiego i łacińskiego, działaczem społecznym, historykiem Kościoła - rozmawia Jacek Nizinkiewicz.

Jacek Nizinkiewicz: Czy wkładanie kija w mrowisko to Księdza sposób na dochodzenie do prawdy?

REKLAMA


Ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski: Pięć lat temu wydałem książkę "Księża wobec bezpieki na przykładzie archidiecezji krakowskiej", która dopiero była kijem włożonym w mrowisko. W książce "Chodzi mi tylko o prawdę", która jest wywiadem-rzeką przeprowadzonym za mną przez Tomasza Terlikowskiego, chciałem pokazać Kościół po śmierci Jana Pawła II. Prawdziwy Kościół, w którym przez ostatnie siedem lat bardzo dużo się zmieniło. Mottem, którym się kieruję, są słowa z Ewangelii: "Poznacie prawdę, a prawda was wyzwoli". Nawet z najboleśniejszą prawdą trzeba się zmierzyć.

- Za głoszenie swoich poglądów był już Ksiądz nieraz kneblowany.

- Kardynał Stanisław Dziwisz nakazał mi dwukrotne milczenie publiczne ws. lustracji. Bardzo cenię kardynała Dziwisza, zarówno za jego pracę u boku Jana Pawła II, jak również za działalność charytatywną, ale różni nas podejście do publicznego przedstawiania problemów Kościoła. Ja uważam, że o problemach Kościoła należy głośno mówić dla dobra samej instytucji. Niestety ksiądz kardynał, jak większość hierarchów, uważa, że o Kościele powinno się mówić tylko w obrębie struktur kościelnych. Jest też spór o Kościół. Czy Kościół to są tylko księża, czy również wierni, którzy powinni znać całą prawdę o sprawach Kościoła – tych negatywnych jak i pozytywnych. Niestety w tym się różnimy. Z kardynałem Dziwiszem różnię się ideowo, a nie personalnie.

- Jaka jest dzisiaj prawda o Kościele?

- Kościół ma wiele pozytywów, ale i też wewnętrznych problemów.

- To po kolei.

- Podstawowym problemem wywołującym najwięcej kontrowersji jest nieujawnianie przez Kościół wielu rzeczy.

- Śmiało.

- Na przykład finansowania Kościoła i działalności ekonomicznej instytucji. Kościół uważa, że lud Boży nie o wszystkim musi wiedzieć. Niejawność działań szkodzi Kościołowi. Kościół przegrywa, bo nie potrafi pokazać prawdy. A nie ma się czego bać.

- Jednak mam wrażenie, że im więcej Ksiądz mówi, tym bardziej pracuje na kolejny knebel.

- Ja się nie boję. Milczeć nie zamierzam. Problemem Kościoła jest także podział wewnątrz samej instytucji i złe relacje między biskupami i księżmi. Kościół jest podzielony, a księża rzadko są przez władze kościelne pytani o zdanie…

- Ksiądz chce demokracji w Kościele? Ksiądz żartuje?!

- Demokracji w Kościele pewnie nie będzie. Ale dziwią sytuacje, w których biskupami zostają księża, którzy wcześniej nigdy nie byli duszpasterzami. A biskup powinien znać z autopsji rolę proboszcza. A przecież Kościół opiera się na proboszczach, na wikarych…

- Według jakiego klucza Kościół awansuje duchownych?

- W Polsce na biskupów powołuje się zazwyczaj pracowników naukowych, rektorów seminariów duchownych, ojców duchownych, pracowników kurii lub sekretarzy biskupich. Bardzo często są to urzędnicy z Watykanu. Dzisiaj w Episkopacie brakuje biskupów, którzy przez kilka lat byli proboszczami, duszpasterzami, czy kapelanami, którzy znaliby z praktyki funkcjonowanie parafii i mieliby relacje z wiernymi, a nie byliby oderwani od zwykłej posługi duszpasterskiej. Dzisiaj biskup, który sam nigdy nie był proboszczem, decyduje o losie 300 innych proboszczów.

- Czy Kościół cierpi na kolesiostwo?

- Kościół często oparty jest na korporacjonizmie. Kościół był w Polsce przez 50 lat atakowany. Ale po upadku PRL nieraz, niestety, jest twierdzą oblężoną, która tworzy wysokie mury. Kościół broni duchownych bez względu na to czy robią dobrze, czy źle. Dobrze pokazała to lustracja. Kościół uważał, że należy milczeć na temat akt, a najlepiej je "zalać betonem". Krakowska kościelna komisja "Pamięć i Troska" nigdy nie spotkała się z ofiarami donosów. Nie interesowały jej uczucia i emocje ofiar, ale dobre samopoczucie tych, którzy donosili i byli umoczeni.

- Czy Kościół ma problem z rozliczeniem się z przypadków pedofilii?

- Pedofilia nie jest powszechnym zjawiskiem w Kościele. Są niechlubne przypadki, ale zdarzają się sporadycznie.

REKLAMA


wisniewski.inwestycje
Podporucznik
Posty: 13604
Rejestracja: 22 lut 2012 12:28
Lokalizacja: Warsaw nasza piękna

Postautor: wisniewski.inwestycje » 18 mar 2012 10:12

Bardzo przytomny gosciu, takich mozna posluchac, podyskutowac
TEN SYSTEM WYMiATA

http://www.parkiet.com/forum/viewtopic.php?t=195143

cel 10000 % do końca roku
a już jest ponad 4720 % zysku

hr-aabia
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 9505
Rejestracja: 09 lip 2007 21:25

Postautor: hr-aabia » 18 mar 2012 10:21

... to sie teraz zacznie, będzie się działo :shock:
"Nie pchaj rzeki, sama płynie"

Nie kupuje w AMAZONie

czarnyZARAZUCH_617622
Starszy chorąży
Posty: 1091
Rejestracja: 14 sty 2012 22:38

Postautor: czarnyZARAZUCH_617622 » 18 mar 2012 10:25

w sferze moralnej KK jest karłem i wszelka dyskusja jest tu zbędna....
jest to organizacja o mafijnej strukturze i przestępczym charakterze i powinna zostać jek najszybciej zdelegalizowana.....
pan isakowicz w dużej mierze daje temu śiwadectwo.....

czarnyZARAZUCH_617622
Starszy chorąży
Posty: 1091
Rejestracja: 14 sty 2012 22:38

Postautor: czarnyZARAZUCH_617622 » 18 mar 2012 10:57

po śmierci papieża napisałem tu i w kilku innych miejscach, że "teraz puści tama i zaczną spod dywanu wychodzić brudy"......powoli i stopniowo (jak mi się wtedy wydawało), choć muszę przyznać, że jak na zwyczająwą nierychliwość tej skostniałej instytucji, następuje to w miarę gwałtownie....

KK jest siedliskiem zła i jest to oczywiste dla każdego kto nie zamyka oczu na prawdę i krzywdy ludzkie.......kompletnie nie rozumiem jak można uważać się za dobrego człowieka jednocześnie chodząc do kościoła i dawać na tacę, czyli to zło finansować :shock:

w 1962 roku, a więc już 50 lat temu watykan wydał tajną instrukcję "Crimen Solicitationis", która troszczyła się o pedofilów, nakazując przeniesienie do innej parafii. Nie było słowa o trosce o ofiary - o dzieci.

KK woli kultywować pedofilię i homoseksualizm niż oddać część ziemskich dóbr w ręce prywatne, co stałoby się wskutek wprowadzenia celibatu.
Wiadomo, że tam gdzie są zamknięte środowiska jednopłciowe, tam pojawią się zboczenia i dewiacje, podobnie jest w więzieniach i wojsku.

a pazerność polskich duppASSterzy jest wyjątkowa, bo w innych krajach to KK bierze na siebie koszty odszkodowań tych religijnych czynów. Nasi stróże moralności uważają, ze to sprawa indywidualna księdza.....ciekawe z czego zapłaci jak oni wszyscy tacy biedni....

FU odraza i obrzydzenie :twisted:

GREG1
Chorąży sztabowy
Posty: 4458
Rejestracja: 03 sty 2006 13:57

Postautor: GREG1 » 18 mar 2012 11:21

w sferze moralnej KK jest karłem i wszelka dyskusja jest tu zbędna....
nie jest zbędna w serze moralnej na poziomie części biskupów to tak.
jest to organizacja o mafijnej strukturze i przestępczym charakterze i powinna zostać jek najszybciej zdelegalizowana.....
pan isakowicz w dużej mierze daje temu śiwadectwo.....
Nie jest zbędna w serze moralnej na poziomie części biskupów to tak.
Dlaczego tak jest to wystarczy tylko sprawdzić jakie nazwiska posiadała wcześniej częśc polskich biskupów a wnioski nasuną sie same .
As jesteś człowiekiem o podwójnej moralności boli cie homoś w kk a sam wspierasz r.palikota który promuje homoseksualistów.*** w kk to człowiek zły i niemoralny a np Polanski to nie *** bo wyglądała na więcej niz 13 lat.Oto jest Moralnosć ASsA


Wróć do „Hyde Park”

REKLAMA

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 90 gości