ROPCZYCE [RPC] księga II

wszystko na temat spółek publicznych
HappyBull
Chorąży sztabowy
Posty: 6445
Rejestracja: 12 kwie 2006 11:03

Postautor: HappyBull » 25 sty 2013 14:59

trzeba byc cierpliwym w tej spolce :arrow:

REKLAMA


kazrol9
Sierżant
Posty: 50
Rejestracja: 04 sty 2013 13:00

Postautor: kazrol9 » 29 sty 2013 12:56

trzeba byc cierpliwym w tej spolce :arrow:
Cierpliwość to jedno a spółka leci i nie ma dna

kazrol9
Sierżant
Posty: 50
Rejestracja: 04 sty 2013 13:00

Postautor: kazrol9 » 01 lut 2013 11:55

trzeba byc cierpliwym w tej spolce :arrow:
Cierpliwość to jedno a spółka leci i nie ma dna
Co za kutasy obniżają

tom.tom
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 2306
Rejestracja: 07 wrz 2007 23:30

Postautor: tom.tom » 01 lut 2013 14:41

Informacja na temat zakończenia wezwania na zapisywanie się na sprzedaż akcji ZMR S.A.
W okresie przyjmowania zapisów nie został złożony żaden zapis na akcje Zakładów Magnezytowych ROPCZYCE S.A. (...)
Nabycie aktywów o znacznej wartości
Zarząd Zakładów Magnezytowych "ROPCZYCE" S.A. podaje do publicznej wiadomości, że w dniu 30 stycznia 2013 r. podpisany został akt notarialny, na mocy którego Spółka Zakłady Magnezytowe "ROPCZYCE" S.A. dokonała zakupu od Spółki "Mostostal-Energomontaż" S. A. ½ (połowy) udziału w prawie użytkowania wieczystego nieruchomości, oraz w prawie własności budynków, budowli, urządzeń i instalacji stanowiących odrębną nieruchomość działek stanowiących tereny przemysłowe o oznaczeniu "Bi" i "Ba": nr (...............)
Łączna cena zakupu ww. nieruchomości wyniosła 12.808.400 zł.
http://www.bankier.pl/inwestowanie/prof ... l=ROPCZYCE

kazrol9
Sierżant
Posty: 50
Rejestracja: 04 sty 2013 13:00

Postautor: kazrol9 » 01 lut 2013 17:08

Informacja na temat zakończenia wezwania na zapisywanie się na sprzedaż akcji ZMR S.A.
W okresie przyjmowania zapisów nie został złożony żaden zapis na akcje Zakładów Magnezytowych ROPCZYCE S.A. (...)
Nabycie aktywów o znacznej wartości
Zarząd Zakładów Magnezytowych "ROPCZYCE" S.A. podaje do publicznej wiadomości, że w dniu 30 stycznia 2013 r. podpisany został akt notarialny, na mocy którego Spółka Zakłady Magnezytowe "ROPCZYCE" S.A. dokonała zakupu od Spółki "Mostostal-Energomontaż" S. A. ½ (połowy) udziału w prawie użytkowania wieczystego nieruchomości, oraz w prawie własności budynków, budowli, urządzeń i instalacji stanowiących odrębną nieruchomość działek stanowiących tereny przemysłowe o oznaczeniu "Bi" i "Ba": nr (...............)
Łączna cena zakupu ww. nieruchomości wyniosła 12.808.400 zł.
http://www.bankier.pl/inwestowanie/prof ... l=ROPCZYCE
To niewiele teraz znaczy. Potrzebny jest silny akcjonariat zewnętrzny. A jego niema - no prawie. Ten co jest jest lichy. Widać to po obrotach spółki i niedowierzaniu , że będzie lepiej. Jak masz 100 akcji to nie zachwój się jak nowicjusz. A niestety większość to panikarze.

Woody2
Starszy chorąży
Posty: 1419
Rejestracja: 29 wrz 2006 00:22

Postautor: Woody2 » 03 lut 2013 07:09

Raz to akcjonariat, a dwa to niepewnosc co do wielkosci emisji na przejecie ZM Invest. Jesli wielkosc bedzie adekwatna, to kupujacy znajda sie szybko, jesli dodrukuja za duzo, to kicha bedzie przez dłuuuuuuugi czas ...

W. D. Gann
Starszy sierżant sztabowy
Posty: 307
Rejestracja: 14 wrz 2008 13:44

Postautor: W. D. Gann » 03 lut 2013 12:10

cena w wezwaniu była trochę za niska więc nie dziwi mnie to że nikt nie odpowiedział



_________________________________________
Co się dzieje z vw bank opinie klientów są coraz gorsze.
Ostatnio zmieniony 03 cze 2014 15:32 przez W. D. Gann, łącznie zmieniany 1 raz.

kazrol9
Sierżant
Posty: 50
Rejestracja: 04 sty 2013 13:00

Postautor: kazrol9 » 05 lut 2013 18:06

cena w wezwaniu była trochę za niska więc nie dziwi mnie to że nikt nie odpowiedział
I znów kutasy sprzedają. Ale ciemnota

kazrol9
Sierżant
Posty: 50
Rejestracja: 04 sty 2013 13:00

Postautor: kazrol9 » 07 lut 2013 10:30

cena w wezwaniu była trochę za niska więc nie dziwi mnie to że nikt nie odpowiedział
I znów kutasy sprzedają. Ale ciemnota
kto to się *** dzisjaj. Jak tak będzie to za tydzień rozmienimy 10

kazrol9
Sierżant
Posty: 50
Rejestracja: 04 sty 2013 13:00

Postautor: kazrol9 » 08 lut 2013 13:36

cena w wezwaniu była trochę za niska więc nie dziwi mnie to że nikt nie odpowiedział
I znów kutasy sprzedają. Ale ciemnota
kto to się *** dzisjaj. Jak tak będzie to za tydzień rozmienimy 10

Ale sraki na Ropczycach.

henr
Młodszy chorąży
Posty: 497
Rejestracja: 01 wrz 2005 08:05

Postautor: henr » 08 lut 2013 14:51

Dawno już nie interesowałem się Ropkami ale czytałem dziś forum.
Ropczyce mają przejąć ZM Invest? - dobrze zrozumiałem?.
To ten sam ZM Invest, który był założony przez pracowników Ropczyc, a jego celem było przejęcie zakładu w Ropczycach.
Pare lat temu generowali chyba prawie połowe przychodów w zakresie sprzewdaży materiałów. Brali materiały ogniotrwałe od ZM Ropczyce i montowali je u klijentów. Robili to na tyle korzystnie, że starczało na pensje w ZM Invest i skup akcji z rynku. Mieli nawet zgode do osiągnięcia progu 66% akcji (według starej ustawy) bez konieczności ogłaszania wezwania.
Teraz ropki mają kupić ZM Invest - no napewno unikną pośrednika i marże powinny wzrosnąc ale mi się wydaje, że sami od siebie kupują. Czy już tego nie rozumiem?

sigo
Starszy chorąży
Posty: 1921
Rejestracja: 02 kwie 2006 22:02

Postautor: sigo » 08 lut 2013 15:04

ZM invest należy do pracowników a oni mają w Ropczycach 52 % udziału. Po przejęciu ropczyce przejmą tylko biznes Zm Invest a 52 % przeszło już do nowej pracowniczej firmy GI Ropczyce.

henr
Młodszy chorąży
Posty: 497
Rejestracja: 01 wrz 2005 08:05

Postautor: henr » 08 lut 2013 19:04

ZM invest należy do pracowników a oni mają w Ropczycach 52 % udziału. Po przejęciu ropczyce przejmą tylko biznes Zm Invest a 52 % przeszło już do nowej pracowniczej firmy GI Ropczyce.
Czyli co pracownicy zarabiali na spółce matce (ZMRopczyce), skupowali akcje, teraz wyprowadzili akcje do GI ropczyce, a ZM Ropoczyce ma kupic spółkę od swoich pracowników, którzy zarobili na niej.?.
Siwiec taki prezes, że popłynął na opcjach na grube miliony ale dalej prezesuje?.
Wydaje mi się, że to dalej niezły wałek.

adamnowak
Sierżant sztabowy
Posty: 174
Rejestracja: 02 lis 2010 01:08
Kontakt:

Postautor: adamnowak » 09 lut 2013 12:53

Fundamentalnie tu jest ok, ale cena akcji nie zależy teraz od kondycji Ropczyc

sigo
Starszy chorąży
Posty: 1921
Rejestracja: 02 kwie 2006 22:02

Postautor: sigo » 10 lut 2013 20:55

ZM invest należy do pracowników a oni mają w Ropczycach 52 % udziału. Po przejęciu ropczyce przejmą tylko biznes Zm Invest a 52 % przeszło już do nowej pracowniczej firmy GI Ropczyce.
Czyli co pracownicy zarabiali na spółce matce (ZMRopczyce), skupowali akcje, teraz wyprowadzili akcje do GI ropczyce, a ZM Ropoczyce ma kupic spółkę od swoich pracowników, którzy zarobili na niej.?.
Siwiec taki prezes, że popłynął na opcjach na grube miliony ale dalej prezesuje?.
Wydaje mi się, że to dalej niezły wałek.
Nie wiem w czym TY widzisz wałek. Ci pracownicy zainwestowali w Ropczyce płacąc dużo więcej niż obecna cena na GPW. Maja udziały w Ropczycach powyżej 50 %, a więc kontrolują spółkę. Nie wiem co rozumiesz nad wyprowadzeniem akcji z ZM Inwest do GI Ropczyce skoro ZM Invest są ich własnością i mogą sobie z tą spółką robić co im się podoba. Nie wiem czy wiesz, ale zarząd posiada w spółce pracowniczej największe udziały, więc w ich interesie, jak i w naszym jest, aby też Ropczyce rozwijała się i zarabiały, jak najwięcej. Masz racje, że popłynęli na opcjach, poprzez niedocenienie ryzyka. Lekcja była bolesna i bardzo trudna. Najważniejsze, że wyciągnęli z tego wnioski i się zabezpieczają, aby nigdy więcej nie było podobnej sytuacji. Dywersyfikują działalność produktową, branżową, i geograficzną, co powoduje, że eksport wynosi już ponad 50 % przychodów, a produkty innowacyjne stanowią coraz większą cześć w ogólnej sprzedaży.

Mniejszościowi akcjonariuszy muszą wymóc na zarządzie spółki, aby przejęcie ZM Invest nastąpiło przy wymianie akcji nie krzywdzącej ich. Co mam na myśli, o tuż to, że skoro majątek Ropczyc jest wyceniony na 1/3 wk, to również majątek ZM Invest nie powinien być wyżej wyceniany jak 1/3 wk. Dlaczego tak uważam, ponieważ te spółki są do siebie komplementarne, jedna od drugiej zależna.


Wróć do „Akcje”

REKLAMA

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 148 gości