KNF daje zgodę na lichwę i kredyty dla niewypłacalnych!

EuroWorld
Plutonowy
Posty: 11
Rejestracja: 07 sty 2013 12:20

KNF daje zgodę na lichwę i kredyty dla niewypłacalnych!

Postautor: EuroWorld » 07 kwie 2013 09:39

Vanquis Bank Limited czyli pierwszy Bank w Polsce, który dostał zielone światło od Komisji Nadzoru Finansowego (KNF) na lichwę. Choć trudno mówić, że to bank bo znacznie bliżej mu do Prowidenta, zarówno pod względem oferty jak i kwestii formalnej, gdyż Vanquis właśnie należy do brytyjskiego Prowidenta.
Bank udziela kredytów w formie wydawanej karty kredytowej dla osób z kiepską historią kredytową. Kiepska historia kredytowa to m.in. tak zwany zły bik. Oznacza to, że jest to pierwszy bank, który dostał błogosławieństwo na udzielanie kredytów bez bik! Tak! Kredyty bez bik dostępne do tej pory tylko i wyłącznie w parabankach typy Prowident czy słynne Kredyty Chwilówki teraz można otrzymać w banku. Aby było ciekawiej cały dochód z lichwy idzie za granicę do Wielkiej Brytanii. Choć Vanquis należy do Brytyjskiego Prowidenta to ten z Polski nie ma już od lat nic wspólnego z tym z wysp. I to dla tego właśnie Polski Prowident boi się nowej konkurencji, nie dość, że Vanquis może swoje produkty reklamować jako kredyty bankowe, może je udzielać nawet osobom, które nie spłacają innych kredytów a nawet widnieją w Krajowym Rejestrze Długów.
Obrazek
dowód na oszustwo
Pewnie wielu zastanawia jak można zarobić na udzielaniu pożyczek osobom, które już wcześniej nie spłacały innych kredytów albo mają inne długi widniejące w BIG, ERIF czy KRD. Vanquis stosuje dokładnie tą samą metodę oszukiwania Polskiego Prawa co Prowident. Należy przy tym zaznaczyć, że jest to całkiem … no może nie legalne ale nie ma żadnej odpowiedzialności za to. Możesz w sieci poczytać np. jak kredyt bez bik zniszczył Pani Grażynie życie a takich przypadków opisywanych przez bezpozyczka jest naprawdę mnóstwo. Spełniły się też obietnice Polityków polskich, mianowicie unikalne bez-pożyczki wróciły do strefy bankowej jako profesjonalne kredyty na sam dowód osobisty. Tylko szkoda, że na warunkach takich jak to było do tej pory poza bankkiem.

Obchodzenie Polskiego prawa polega na ustanowieniu maksymalnego progu oprocentowania RSO (roczna stopa procentowa) na poziomie czterokrotności oprocentowania kredytu lombardowego NBP w Polsce. Stopa ta od 2013.03.07 wynosi 4,75% co daje wynik 4,75x4=19. Stopa ta znacznie się obniżyła w porównaniu do roku ubiegłego. Po ustaleniu maksymalnego procentowania pora na ustanawianie opłat za np. wizytę w domu, wykonanie telefonu do klienta, sporządzenie kopii... (w parabankach możemy np. zapłacić 100 zł za każdy telefon z upomnieniem terminu spłaty jeśli tylko choć 1 godzinę Klient spóźnił się ze spłatą. Także oprocentowanie w Vanquis może spokojnie szybować powyżej poziomu ok 40% co daje wystarczający zysk aby nie przejmować się tymi, którzy nie spłacą kredytu w Vanquis. Poza tym Ci klienci zostaną objęci procedurą windykacyjną. Jeśli bank namierzy, że może pracowaliśmy w UK i mamy tam jakieś konto albo inne dobra jak samochód czy nieruchomość bez problemu po nie sięgnie. Rynek wysoko oprocentowanych kredytów czyli lichwy od zawsze posługiwał się wręcz terrorem aby tylko zarobić.

Intencje banku który udziela kredytów bez bik i krd muszą być dla wszystkich jasne. Chodzi o skok na kasę. Ale wcale nie oprocentowanie i lichwa jest tu bulwersujące. Do tej pory takie praktyki należały tylko i wyłącznie do parabanków typu Prowident czy inne typu Net Credit czy Ekspres Kasa. Teraz prawdziwy brytyjski bank za zgodą polskiego KNF może doprowadzać naiwnych ludzi do ruiny i nikt nie powie już, że to pozabankowa firma krzak tupu Amber Gold.

Pożyczki bez bik to lepszy biznes niż kredyty bankowe a teraz pieniądze z tego biznesu za zgodą Polskich Władz będą lądować na Wyspach... choć i jest tam już cała rzesza naszych rodaków, którzy już wcześniej uciekli w Polski i od Polski.

Intencje Vanquis zdradza też sam formularz rejestracyjny z malutkim polem ukrywającym 1 strony formatu A4 tekstu, który jest wyrażeniem zgody klienta na krótko mówiąc oddanie swoich danych osobowych we władanie banku i podmiotów pokrewnych w celach reklamowych itp. Czyli typowe oszustwo zgodne z prawem. Na dodatek znajdują się tam błędy ortograficzne dodatkowy dyskredytujące tą firmę.

Reasumując: Brytyjska firma pożyczkowa bezczelnie wkracza na rynek za zgodą KNF. Pierwszy klienci donoszą, że mimo, że figurują w BIK w sensie negatywnym i nawet w KRD i tak dostali karty kredytowe z odpowiednim limitem. Jeden z dłużników na forum chwalił się długiem rzędu 180.000 zł za niespłacony kredyt na firmę a bez problemu dostał szybko kredyt z limitem do 4.000 zł dokładnie tyle ile chciał
Ostatnio zmieniony 09 kwie 2014 13:06 przez EuroWorld, łącznie zmieniany 2 razy.


bankruptcy_a
Starszy plutonowy
Posty: 32
Rejestracja: 08 kwie 2012 12:20
Kontakt:

Postautor: bankruptcy_a » 11 kwie 2013 12:08

I to jest właśnie ta oferta, którą właśnie dostałem, to o to chodzi:
W ostatnim czasie na rynku pojawiło się wiele nowych firm oferujących pożyczki pozabankowe dla osób z złym rejestrem BIK lub bez zdolności kredytowej. Pojawił się również bank, który podchodzi do historii kredytowej klienta w sposób wyrozumiały. Przygotowałem dla Ciebie zestawienie najnowszych propozycji pożyczkowych, gdzie można liczyć indywidualne podejście do klienta.

Propozycja 1. Karta z limitem kredytowym do 10 000 zł!
Dla osób, które miały kiedyś problemy ze spłatą kredytów.
 • indywidualne podejście do klienta
 • dopasowany limit – od 500 do 10 000 zł
 • analiza i wypisanie wniosku podczas rozmowy telefonicznej
 • natychmiastowy dostęp do środków
 • Zgłoś się po pożyczkę w nowym banku


Propozycja 2. Pożyczka bez BIK do 300 000 zł!
Jedyna taka firma pożyczkowa na rynku.
 • bez ZUS, US, BIK i zdolności kredytowej
 • tylko wysokie kwoty: od 25 000 zł do nawet 300 000 zł
 • okres spłat do 30 lat
 • dla firm i osób prywatnych
 • Weź pożyczkę bez żadnych formalności »
Propozycja 3. Expresowa pożyczka bez BIK do 3 000 zł nawet na 3 lata
Gotówka w 1 dzień na Twoim koncie.
 • minimum formalności
 • atrakcyjne raty
 • Zamów gotówkę na swoje konto »
Propozycja 4. Zgarnij tablet za 1 zł!
Wypełnij formularz i dowiedz się jak.
 • tablet Alcatel One Touch Evo 7
 • poręczny, 7-calowy wyświetlacz
 • 1 GB pamięci RAM
 • 4 GB wbudowanej pamięci
 • moduł sieci Wi-Fi
 • Wypełnij formularz i dowiedz się jak dostać go za 1 zł »
Propozycja 5. Darmowy debet do 5 000 zł w koncie firmowym!
Jedyny taki produkt na rynku.
 • do 5 000 zł debetu bez odsetek przez pierwszy rok
 • do 20 000 zł z promocyjnym oprocentowaniem
 • 0 zł za prowadzenie i otwarcie rachunku
 • Ty decydujesz o wysokości debetu
 • Złóż wniosek i skorzystaj z dodatkowych środków »

medumm
Kapral
Posty: 5
Rejestracja: 27 gru 2013 15:41
Kontakt:

Postautor: medumm » 27 gru 2013 15:58

No cóż się dziwić, przeciez biznes na odsetkach musi się kręcić :)

Izy123
Kapral
Posty: 4
Rejestracja: 09 gru 2013 00:45
Kontakt:

Postautor: Izy123 » 28 gru 2013 02:50

Jezeli nie było by popytu nie wchodzili by na nasz rynek ,fakt że oprocentowanie jest nieludzkie ale tak samo można podejść do banków , bo nie proponują nic ciekawego.

EuroWorld
Plutonowy
Posty: 11
Rejestracja: 07 sty 2013 12:20

Postautor: EuroWorld » 29 sty 2014 07:17

Jezeli nie było by popytu nie wchodzili by na nasz rynek ,fakt że oprocentowanie jest nieludzkie ale tak samo można podejść do banków , bo nie proponują nic ciekawego.
Banki proponują bardzo ciekawe prudukty. Lokaty dla biednych i kredyty dla bogatych.

bankruptcy_a
Starszy plutonowy
Posty: 32
Rejestracja: 08 kwie 2012 12:20
Kontakt:

Kredyty bez rejestrów

Postautor: bankruptcy_a » 09 kwie 2014 13:18

Kredyty bez rejestrów zawsze niosą ze sobą pewne ryzyko. Cały schemat jak działają te kredyty jest opisany w hiperbank a firmy, których to dotyczy to przede wszystkim OK Money oraz Kredito24 przy czym ten ostatni ma bardzo unikalną metodę badania zdolności kredytowej. Tu liczy się nawet konto na popularnym portalu społecznościowym. Osoby bez „fejsa” mogą mieć problem z tą pożyczką ponieważ będą mniej wiarygodni i trafią do puli potencjalnie podejrzanych klientów. Firmy pożyczkowe bardzo pilnują komu pożyczają pieniądze. Mniej dla nich ważne jest sprawdzanie rejestrów takich jak Biuro Informacji Kredytowej czy inne Biura Informacji Gospodarczej, bardziej liczy się matematycznie wyliczane prawdopodobieństwo możliwości spłaty kredytu.

Jak widać w hiperbank bardzo dobrze rozpracowana jest cała procedura jaką trzeba przejść aby otrzymać kredyt od złożenia wniosku aż do otrzymania decyzji. Jeśli otrzymamy decyzję negatywną z jednej firmy to można spokojnie próbować w innej ponieważ wynik negatywny mógł być spowodowany wpadnięciem w pulę statystycznie mniej wiarygodnych klientów co w innej firmie w ogóle nie musi występować.

mfrysztac
Plutonowy
Posty: 17
Rejestracja: 21 mar 2013 06:34
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Postautor: mfrysztac » 22 maja 2014 09:00

Popyt na pożyczki tego typu i ich popularność systematycznie wzrastają. Wcale mnie nie dziwi, że kolejne firmy pożyczkowe wchodzą do Polski. Klienci tych firm to zupełnie inna grupa docelowa niż klienci o stabilnej sytuacji finansowej, którzy poszukują kredytu w bankach.

Oreu
Plutonowy
Posty: 12
Rejestracja: 06 cze 2015 12:30

Postautor: Oreu » 06 cze 2015 12:38

Z tego co się orientuję to BIK sprawdza tylko Wonga. Powodem do odrzucenia wniosku może być nawet czyta historia w BIK. Wiadomo pewniejszy taki co spłacił już jakiś kredyt.

BIK na pewno nie sprawdza wspomniana Ekspres Kasa http://antyhaczyk.blogspot.com/2015/05/ ... yczki.html

Vivus chyba też nie, ale nie wiem na pewno.

Pożyczanie zadłużonym przez takie firmy to pewna spirala kredytowa, ale oni przecież też powinni mieć głowę na karku. Widzą ile to kosztuje. Fakt, że te firmy starają się to maskować, ale no jak byk widać wszędzie jak drogie są te pożyczki.

fejm12
Sierżant
Posty: 46
Rejestracja: 20 maja 2015 18:49
Kontakt:

Postautor: fejm12 » 17 cze 2015 18:58

Sprawa była na tyle skomplikowane, że tytułowa firma nie działa już od kilku miesięcy w Polsce. Obecnie promowane jest marka Hapi Pożyczki, której właścicielem jest ta sama firma.

moneta_z_neta
Kapral
Posty: 4
Rejestracja: 24 lis 2017 15:34

Re: KNF daje zgodę na lichwę i kredyty dla niewypłacalnych!

Postautor: moneta_z_neta » 04 gru 2017 14:34

Siemka. Jeśli komuś zabrakło kasy przed Mikołajem/Świętami i zastanawia się nad krótkoterminową pożyczką / chwilówką to polecam tę porównywarkę https://tomaszovy.ebrokerpartner.pl/#/ Pozdro!


Wróć do „Polska”

REKLAMA

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości