EKO EXPORT [EEX] - księga XLV

wszystko na temat spółek publicznych
miwik
Starszy sierżant sztabowy
Posty: 353
Rejestracja: 06 kwie 2010 10:07

Postautor: miwik » 11 maja 2014 18:40

Ja to sobie zajrzę od czasu do czasu na "wuntek" i za nic nie rozumiem co niektórych tu piszących. Po kiego h...... piszecie swoje dyrdymały, że balon, że przewartościowana, że wskaźniki w kosmosie i z drugiej strony że niedowartościowana, że owszem korekta sie nalezy, że unikatowa technologia itd. Nikt w akcjonariacie nikogo na siłę nie trzyma, jak spółka słaba (wg. analityka) to sprzedaj to w pi z du i przestań napier...... lać co 5 minut te swoje spostrzeżenia i ostrzeżenia dla innych a jak dobra (wg. Sławka) to trzymaj akcje bo korekty sa zawsze, a i tak nie przekonasz niezdecydowanego do wejscia w spółę (i niech sie nikt nie obraża ale te nicki miałem "pod ręką").
Rzygać się chce od tego oblewania się *** a przebrnąłem tylko kilka stron. Mam wrażenie, że jak wrzucę w ignory tych którzy tylko *** rzucają to zostanie pusta strona.

REKLAMA


analityk2006
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 2138
Rejestracja: 11 lut 2006 19:06

Postautor: analityk2006 » 11 maja 2014 18:47

Ja to sobie zajrzę od czasu do czasu na "wuntek" i za nic nie rozumiem co niektórych tu piszących. Po kiego h...... piszecie swoje dyrdymały, że balon, że przewartościowana, że wskaźniki w kosmosie i z drugiej strony że niedowartościowana, że owszem korekta sie nalezy, że unikatowa technologia itd. Nikt w akcjonariacie nikogo na siłę nie trzyma, jak spółka słaba (wg. analityka) to sprzedaj to w pi z du i przestań napier...... lać co 5 minut te swoje spostrzeżenia i ostrzeżenia dla innych a jak dobra (wg. Sławka) to trzymaj akcje bo korekty sa zawsze, a i tak nie przekonasz niezdecydowanego do wejscia w spółę (i niech sie nikt nie obraża ale te nicki miałem "pod ręką").
Rzygać się chce od tego oblewania się *** a przebrnąłem tylko kilka stron. Mam wrażenie, że jak wrzucę w ignory tych którzy tylko *** rzucają to zostanie pusta strona.

Czytasz posty kolegów ze spółdzielni? To zobacz najpierw kto, kogo oblewa gó...m jak to sam określiłeś. To jest forum i każdy, kto jest zerejestrowany może pisać. Tak mówi regulamin. Swoje posty, spostrzeżenia podpieram linkami do artykułów w prasie branżowej. Więc nie wiem co ci przeszkadza. Rozumiem, że chciałbyś tylko same bajania, "prognozy" samu L. A wszystko inne, co nosi cechy krytyki jest beee i nie powinno sie tego umieszczać na forum.

ja apeluję, aby na walnym zadawano konkretne pytania:

- czy konflikt rosyjsko-ukraiński ma jakiś wpływ na działalność spółki, w tym pozyskiwanie surowca, transport przez krajego dawnego WNP
- jak zakończyła się sprawa kradzieży mienia na szkodę spółki?
- czy zakład zostanie wybudowany zgodnie z pierwotnie założonym terminem
- czy spółka ma jakiś pomysł gdyby akcje chciało sprzedać OFE Aegon
- dywidenda, emisja co dalej w związku ze znaczącą deprecjacją kursu
- czy wierzą w szybki rozwój spółki i dlaczego nie dokupują jej akcji????

miwik
Starszy sierżant sztabowy
Posty: 353
Rejestracja: 06 kwie 2010 10:07

Postautor: miwik » 11 maja 2014 19:08

Ja to sobie zajrzę od czasu do czasu na "wuntek" i za nic nie rozumiem co niektórych tu piszących. Po kiego h...... piszecie swoje dyrdymały, że balon, że przewartościowana, że wskaźniki w kosmosie i z drugiej strony że niedowartościowana, że owszem korekta sie nalezy, że unikatowa technologia itd. Nikt w akcjonariacie nikogo na siłę nie trzyma, jak spółka słaba (wg. analityka) to sprzedaj to w pi z du i przestań napier...... lać co 5 minut te swoje spostrzeżenia i ostrzeżenia dla innych a jak dobra (wg. Sławka) to trzymaj akcje bo korekty sa zawsze, a i tak nie przekonasz niezdecydowanego do wejscia w spółę (i niech sie nikt nie obraża ale te nicki miałem "pod ręką").
Rzygać się chce od tego oblewania się *** a przebrnąłem tylko kilka stron. Mam wrażenie, że jak wrzucę w ignory tych którzy tylko *** rzucają to zostanie pusta strona.

Czytasz posty kolegów ze spółdzielni? To zobacz najpierw kto, kogo oblewa gó...m jak to sam określiłeś. To jest forum i każdy, kto jest zerejestrowany może pisać. Tak mówi regulamin. Swoje posty, spostrzeżenia podpieram linkami do artykułów w prasie branżowej. Więc nie wiem co ci przeszkadza. Rozumiem, że chciałbyś tylko same bajania, "prognozy" samu L. A wszystko inne, co nosi cechy krytyki jest beee i nie powinno sie tego umieszczać na forum.

ja apeluję, aby na walnym zadawano konkretne pytania:

- czy konflikt rosyjsko-ukraiński ma jakiś wpływ na działalność spółki, w tym pozyskiwanie surowca, transport przez krajego dawnego WNP
- jak zakończyła się sprawa kradzieży mienia na szkodę spółki?
- czy zakład zostanie wybudowany zgodnie z pierwotnie założonym terminem
- czy spółka ma jakiś pomysł gdyby akcje chciało sprzedać OFE Aegon
- dywidenda, emisja co dalej w związku ze znaczącą deprecjacją kursu
- czy wierzą w szybki rozwój spółki i dlaczego nie dokupują jej akcji????
że sie odniose do wypowiedzi kolegi;
1. jesli ktokolwiek opiera swoje działania (kupno/sprzedaż akcji) po przeczytaniu wypowiedzi na forum ......... niech lepiej da sobie spokój z 'inwestowaniem', bo wczesniej czy później straci to co ma - to ap ropo spółdzielni,
2. z tym podpieraniem sie linkami to kolega koloryzuje, nie bedę sie czepiał ale nie sposób wszystkiego podeprzeć infami a zwłaszcza własnych spostrzeżeń,
3. wolałbym aby w wypowiedziach były same fakty czyli prawda a jaki będzie miało to wydźwięk (pozytywny czy negatywny) to juz inna sprawa ale bardziej interesują mnie te negatywne więc źle kolaga odczytuje lub rozumuje, ze lubię pochlebne opinie nt. spółki/społek
4. a z pytań na walnym najbardziej interesowała by mnie szczera odpowiedź na pierwsze pytanie, bo że wpływ ma to bezsprzecznie, pozostałe pytania nie sa tak ważne (w moim odczuciu).

Hohner
Młodszy chorąży
Posty: 477
Rejestracja: 23 kwie 2014 17:19

Postautor: Hohner » 11 maja 2014 19:14

Jutro - 20 %
Aegon sypie.
Zakup laguny to "skrót myślowy".
Kolejny dodruk, fiasko Astany, embargo.
Wynik za II q: 4 mln (sic!) To 15 % zapowiadanych 30 mln!
Bokuny wysypali 100 000 akcji własnych po 27 zł!

Hohner
Młodszy chorąży
Posty: 477
Rejestracja: 23 kwie 2014 17:19

Postautor: Hohner » 11 maja 2014 19:38

Biedny ten, który jeszcze jest posiadaczem
Zakup laguny to "skrót myślowy".
Kolejny dodruk, fiasko Astany, embargo.
Wynik za II q: 4 mln (sic!) To 15 % zapowiadanych 30 mln!
Bokuny wysypali 100 000 akcji własnych po 27 zł!

analityk2006
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 2138
Rejestracja: 11 lut 2006 19:06

Postautor: analityk2006 » 11 maja 2014 19:42

Jutro - 20 %
Aegon sypie.

Nie ukrywam, że liczę na podbitkę bo wtedy z małym zyskiem sprzedałbym gorącego kartofla. :lol:

Hohner
Młodszy chorąży
Posty: 477
Rejestracja: 23 kwie 2014 17:19

Postautor: Hohner » 11 maja 2014 19:50

z małym zyskiem sprzedałbym gorącego kartofla. :lol:
Złapałeś spadający nóż?
Pokrwawi ci dłonie.
Rozesłałem PW, by czekać na 27 zł. Nie dostałeś?
Zakup laguny to "skrót myślowy".
Kolejny dodruk, fiasko Astany, embargo.
Wynik za II q: 4 mln (sic!) To 15 % zapowiadanych 30 mln!
Bokuny wysypali 100 000 akcji własnych po 27 zł!

analityk2006
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 2138
Rejestracja: 11 lut 2006 19:06

Postautor: analityk2006 » 11 maja 2014 19:52

z małym zyskiem sprzedałbym gorącego kartofla. :lol:
Złapałeś spadający nóż?
Pokrwawi ci dłonie.
Rozesłałem PW, by czekać na 27 zł. Nie dostałeś?

To ostatki kupowane wiele miesięcy temu. :lol:

Hohner
Młodszy chorąży
Posty: 477
Rejestracja: 23 kwie 2014 17:19

Postautor: Hohner » 11 maja 2014 19:56

Jak już ktoś raz spsiał, jak Bokun, obiecując lagunę do końca marca, to uczciwym nie zdechnie. Jemu uwierzyć, że będzie dobrze, to jak łeb na tory podstawić.
Zakup laguny to "skrót myślowy".
Kolejny dodruk, fiasko Astany, embargo.
Wynik za II q: 4 mln (sic!) To 15 % zapowiadanych 30 mln!
Bokuny wysypali 100 000 akcji własnych po 27 zł!

analityk2006
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 2138
Rejestracja: 11 lut 2006 19:06

Postautor: analityk2006 » 11 maja 2014 20:06

Mnie co innego bardziej zaniepokoiło. Mianowicie hasło, że teraz o wiele trudniej negocjuje się tanie zakupy surowca, czy chociażby przejęcia kolejnych lagun. To wydłuża czas negocjacji, komplukje je. Całkiem prawdopodobne jest, że skończyły się czasy kiedy EEX kupował po taniości.

Być może staje sie świadkami czasów, gdy EEX będzie zmuszony kupować drożej, bądź dużo drożej. Kontrahenci z drugiej strony to juz nie czarny lud, który cieszył się jakąś drobnicą.

Co to będzie oznaczało:

- o wiele dłuższe, czasochłonne negocjacje
- wyższe koszta zakupu surowca
- wyższe koszta przejmowania lagun

a to ostatecznie może przełożyć się na mniejsze marże. Takie to czasy nadchodzą. Ale ja bym spojrzał skąd EEX bierze głównie surowiec. Z informacji na stronie spółki wyczytałem Kazachstan, Rosja, Białoruś. I tutaj w obecnej sytuacji geopolitycznej chyba komentarz jest zbyteczny. :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

radpopl
Chorąży
Posty: 839
Rejestracja: 07 maja 2010 15:17
Lokalizacja: Wrocław

Postautor: radpopl » 11 maja 2014 20:26

Ja to sobie zajrzę od czasu do czasu na "wuntek" i za nic nie rozumiem co niektórych tu piszących. Po kiego h...... piszecie swoje dyrdymały, że balon, że przewartościowana, że wskaźniki w kosmosie i z drugiej strony że niedowartościowana, że owszem korekta sie nalezy, że unikatowa technologia itd. Nikt w akcjonariacie nikogo na siłę nie trzyma, jak spółka słaba (wg. analityka) to sprzedaj to w pi z du i przestań napier...... lać co 5 minut te swoje spostrzeżenia i ostrzeżenia dla innych a jak dobra (wg. Sławka) to trzymaj akcje bo korekty sa zawsze, a i tak nie przekonasz niezdecydowanego do wejscia w spółę (i niech sie nikt nie obraża ale te nicki miałem "pod ręką").
Rzygać się chce od tego oblewania się *** a przebrnąłem tylko kilka stron. Mam wrażenie, że jak wrzucę w ignory tych którzy tylko *** rzucają to zostanie pusta strona.
Analityk2006 vel wisniewski.inwestycje to po prostu samarytanin, dba o nasze portfele. Od 3zł dba.
Szkoda, że nikt go nie słucha.
A on z dobroci serca poświęca mnóstwo swojego czasu (24h/7 dni).
Bo przecież nie pisze tych dyrdymałów w swoim celu, prawda? :D.
maniakgieldowy aka wisniewski.inwestycje, 14.05.2013:
"Po co kupować EEX ze słabymi wynikami, z coraz większymi zobowiązaniami ze spadającymi przychodami skoro można mieć to (i zrzut PMI po 1,53)!"

analityk2006
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 2138
Rejestracja: 11 lut 2006 19:06

Postautor: analityk2006 » 11 maja 2014 20:38

Ja to sobie zajrzę od czasu do czasu na "wuntek" i za nic nie rozumiem co niektórych tu piszących. Po kiego h...... piszecie swoje dyrdymały, że balon, że przewartościowana, że wskaźniki w kosmosie i z drugiej strony że niedowartościowana, że owszem korekta sie nalezy, że unikatowa technologia itd. Nikt w akcjonariacie nikogo na siłę nie trzyma, jak spółka słaba (wg. analityka) to sprzedaj to w pi z du i przestań napier...... lać co 5 minut te swoje spostrzeżenia i ostrzeżenia dla innych a jak dobra (wg. Sławka) to trzymaj akcje bo korekty sa zawsze, a i tak nie przekonasz niezdecydowanego do wejscia w spółę (i niech sie nikt nie obraża ale te nicki miałem "pod ręką").
Rzygać się chce od tego oblewania się *** a przebrnąłem tylko kilka stron. Mam wrażenie, że jak wrzucę w ignory tych którzy tylko *** rzucają to zostanie pusta strona.
Analityk2006 vel wisniewski.inwestycje to po prostu samarytanin, dba o nasze portfele. Od 3zł dba.
Szkoda, że nikt go nie słucha.
A on z dobroci serca poświęca mnóstwo swojego czasu (24h/7 dni).
Bo przecież nie pisze tych dyrdymałów w swoim celu, prawda? :D.

Sławku vel Radpol użyj jakiś argumentów w stosunku do tych dyrdymałów, bo twój tekst był niezły cyt.

- konflikt na wschodzie nie dotyczy EEX, bo EEX kupuje w państwach europejskich takich jak Kazachstan :lol: :lol: :lol: :lol: Rosja, Ukraina

- EEX nigdy nie miało kłopotów z dostawami a 2012 r to wina jakiegoś grubasa, który zaniżył kurs

- kapitalizacja 5 mld zł to dobra dla EEX przy przychodach rzędu 50 mln zł rocznie, taki mi wychodzi

- w Kazachstanie wcale nas nie okradziono, tylko fura jedzi na razie na TAXI, aby w przyszłości wykazać większe zyski i zdywersyfikować działalność

- ja średnią mam 10 groszy a wszyscy co brali pow. 30 zł to leszcze i to ich wina

- na SKotanie powiesiłem tych, co o mnie brzydko mówili ja wtopiłem tylko 90% na tym więc nie jest tak źle :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

- nie wiem dlaczeego łączycie mnie z Radpolem, on tylko dwa razy jak przechodził koło mojego bloku to skorzystał z mojego neta, tak to sie wcale nie znamy i to nie prawda, że mieszkamy w tym samym pokoju :lol: :lol: :lol: :lol:

radpopl
Chorąży
Posty: 839
Rejestracja: 07 maja 2010 15:17
Lokalizacja: Wrocław

Postautor: radpopl » 11 maja 2014 20:46

No, no, odpowiedziałeś dopiero po 12 minutach.
Przez 12 cennych minut twój post nie był ostatni - chyba dziś polecą ci po premii.
Postaraj się teraz być szybszy.
maniakgieldowy aka wisniewski.inwestycje, 14.05.2013:
"Po co kupować EEX ze słabymi wynikami, z coraz większymi zobowiązaniami ze spadającymi przychodami skoro można mieć to (i zrzut PMI po 1,53)!"

analityk2006
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 2138
Rejestracja: 11 lut 2006 19:06

Postautor: analityk2006 » 11 maja 2014 20:51

Sławku vel radpol mylisz mnie ze swoimi ludźmi. To, że ty tak postepujesz nie oznacza, że inni również. Ale rynek daje wam popalić co? Tego się nie spodziewałeś! Na Elementalu było pierwsze ostrseżenie. na EEX was wykończy, zabierze marzenia i nadzieje. :lol: :lol: :lol: :lol:

Jednak teraz najważniejsze przed nami, czyli:

- wyniki za I kwartał 2014
- walne zgromadzenie akcjonariuszy
- kwestie dywidendy
- kwestie nowej, kolejnej już emisji akcji bez PP
- dalszych kontraktów
- wejścia inwestora strategicznego
- zwiększenia zaangażowania przez OFE Aegon

To tak pokrótce co ostatnio pisaliście. Zapomniałem dodać jeszcze słynnych 400 realnych złotych samu L, czarnoksiężnika :lol: :lol: :lol: :lol:

uczestnik
Starszy sierżant sztabowy
Posty: 359
Rejestracja: 04 kwie 2014 08:11

Postautor: uczestnik » 11 maja 2014 20:54

Analityk się dziwi dlaczego spółki dobre są drogie a spółki kiepskie są wyceniane tanio w stosunku do P/E lub do wartości księgowej. Gdyby spółki dobre były tanie to byś kupił tylko że to rynek je wycenia a nie jakieś OFE. Dlaczego Tesla Motors jest wyceniana w stosunku do P/E x 100 lub 1000? Przecież na całym świecie produkują samochody, nie dziwi Cie to Analityku giełdowy. Chyba jesteś teraz w głębokim szoku. Analityk kup sobie jakiegoś bankruta to na pewno zarobisz, one są przecież tanie.


Wróć do „Akcje”

REKLAMA

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 172 gości