ORZEŁ [ORL] księga V NewConnect

wszystko na temat spółek publicznych
robberto32
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 3106
Rejestracja: 30 paź 2008 10:21
Lokalizacja: CB

Postautor: robberto32 » 14 maja 2014 09:51

Dobre info dla obligatariuszy i akcjonariuszy oraz ogólnie dla spółki, bo wygląda że z gotówką nie jest źle:

ORZEŁ SA: Informacje dla Obligatariuszy
Zarząd Spółki ORZEŁ SA w upadłości układowej informuje, że w dniu dzisiejszym otrzymał od Nadzorcy Sądowego Pana Dariusza Wardy zgodę na wypłatę odsetek od obligacji serii B w kwocie 268 200 zł w terminie 22 maja 2014 r.

Jednocześnie Zarząd przypomina Obligatariuszom o spotkaniu z Kuratorem, które odbędzie się 16 maja 2014 r. o godzinie 12:00 w Poniatowej przy ul. Przemysłowej 50.

Po zakończeniu spotkania zostanie przygotowana informacja o przebiegu spotkania, która następnie zostanie opublikowana w formie raportu bieżącego.

REKLAMA


hektar
Starszy chorąży
Posty: 1104
Rejestracja: 30 cze 2010 22:36
Lokalizacja: Polska B

Postautor: hektar » 14 maja 2014 10:16

jeśli zgoda kuratora = wypłata to dobre info :twisted: :twisted:
a raport za 1Q jutro jak wynika z kalendarium na stronie spółki
Nauczka najlepszą formą edukacji

robberto32
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 3106
Rejestracja: 30 paź 2008 10:21
Lokalizacja: CB

Postautor: robberto32 » 14 maja 2014 10:47

jeśli zgoda kuratora = wypłata to dobre info :twisted: :twisted:
a raport za 1Q jutro jak wynika z kalendarium na stronie spółki

faktycznie ten raport za 1 kwartał 2014 bedzie dopiero 15 maja... jesli dali info ze jest zgoda do wyplaty to chyba wyplaca ?

robberto32
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 3106
Rejestracja: 30 paź 2008 10:21
Lokalizacja: CB

Postautor: robberto32 » 16 maja 2014 11:16

Raport chyba bez niespodzianek, plusem jest to, ze gdyby nie wysoka amortyzacja to byłby zysk !
Teraz czekamy na dzisiejszy komunikat ze spotkania z obligatariuszami

bankrucik
Podporucznik
Posty: 10734
Rejestracja: 14 mar 2008 13:55
Lokalizacja: z kasyna

Postautor: bankrucik » 18 maja 2014 23:42

Dobre info dla obligatariuszy i akcjonariuszy oraz ogólnie dla spółki, bo wygląda że z gotówką nie jest źle:

ORZEŁ SA: Informacje dla Obligatariuszy


Po zakończeniu spotkania zostanie przygotowana informacja o przebiegu spotkania, która następnie zostanie opublikowana w formie raportu bieżącego.


no to informacja Wam wiele wyjaśniła :lol: :lol:
wyrażam moje osobiste poglądy, w żaden sposób nie można ich traktować jako rekomendacji !:-)
http://www.stockwatch.pl/forum, https://twitter.com/
Brak kary w przeszłości rozzuchwala na przyszłość

hektar
Starszy chorąży
Posty: 1104
Rejestracja: 30 cze 2010 22:36
Lokalizacja: Polska B

Postautor: hektar » 19 maja 2014 08:41


no to informacja Wam wiele wyjaśniła :lol: :lol:
to teraz już jesteśmy MY (Wy) i TY? :twisted: :twisted:
Nauczka najlepszą formą edukacji

robberto32
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 3106
Rejestracja: 30 paź 2008 10:21
Lokalizacja: CB

Postautor: robberto32 » 19 maja 2014 08:50


Po zakończeniu spotkania zostanie przygotowana informacja o przebiegu spotkania, która następnie zostanie opublikowana w formie raportu bieżącego.


no to informacja Wam wiele wyjaśniła :lol: :lol:



Wiadomo tylko, że sprawa upadłości układowej lub nie będzie jeszcze długo trwała...

bankrucik
Podporucznik
Posty: 10734
Rejestracja: 14 mar 2008 13:55
Lokalizacja: z kasyna

Postautor: bankrucik » 19 maja 2014 09:52


no to informacja Wam wiele wyjaśniła :lol: :lol:
to teraz już jesteśmy MY (Wy) i TY? :twisted: :twisted:
bo ja się niczego interesującego nie spodziewałem , natomiast w Waszych wypowiedzi odniosłem wrażenie, że liczą niektórzy na jakieś szczegóły propozycji , decyzje itd..

dla mnie i tak najważniejsze POWINNA BYĆ możłiwosć wymiany obligacji na akcje... i wpływ na zarządzenie firmą dla obligatariuszy....


kolejnego rolowania obligacji na propozycjach z układu bez wymiany na akcje niedopuszczam w swoich założeniach.... ( i pewnie nie tylko ja)
wyrażam moje osobiste poglądy, w żaden sposób nie można ich traktować jako rekomendacji !:-)
http://www.stockwatch.pl/forum, https://twitter.com/
Brak kary w przeszłości rozzuchwala na przyszłość

merlinxp
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 3904
Rejestracja: 08 kwie 2006 12:41

Postautor: merlinxp » 19 maja 2014 18:10

...
dla mnie i tak najważniejsze POWINNA BYĆ możłiwosć wymiany obligacji na akcje... i wpływ na zarządzenie firmą dla obligatariuszy....
...
bankruciku, a po co ci akcje bankruta ?
:roll:

varciasz
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 2140
Rejestracja: 23 lip 2006 12:01

Postautor: varciasz » 19 maja 2014 19:04

...
dla mnie i tak najważniejsze POWINNA BYĆ możłiwosć wymiany obligacji na akcje... i wpływ na zarządzenie firmą dla obligatariuszy....
...
bankruciku, a po co ci akcje bankruta ?
:roll:
Mam wrażenie że Bankrucikowi może zależeć bardziej na ukaraniu głównych akcjonariuszy i odebraniu im kontroli niż na zysku z tej inwestycji :)

Szczerze to ja też bym im chętnie ładnie podziękował za utopione tutaj pieniądze i zupełną bezradność w prowadzeniu biznesu. Jedyne co im wychodziło to zgarnianie dofinansowań a później topienie gotówki. No i wychodzi na to że oni mimo to na spółce się obłowili. Już pomijając wątpliwości co do kontraktów, które podpisywali to jednak wycieczki do Chin oraz pensje dla całej rodziny to niemało ...

robberto32
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 3106
Rejestracja: 30 paź 2008 10:21
Lokalizacja: CB

Postautor: robberto32 » 21 maja 2014 12:09

Kurator obligatariuszy pisze na email, że nie ma potrzeby przed 22 sierpnia 2014r zgłaszać roszczeń gdyż wierzytelność nie jest jeszcze wymagana.

hektar
Starszy chorąży
Posty: 1104
Rejestracja: 30 cze 2010 22:36
Lokalizacja: Polska B

Postautor: hektar » 21 maja 2014 17:59

strasznie nudno się zrobiło, może by tak podkręcić obroty? :twisted:
co powiecie na to:

Segment NC HLR obejmuje spółki, które uznawane są za spółki o podwyższonym poziomie ryzyka płynności.
Kwalifikacja spółek do segmentu opiera się na analizie wskaźników rynkowych spółek za okres ostatnich 3 miesięcy; Kryterium zakwalifikowania spółki do segmentu HLR jest wartość akcji w wolnym obrocie:
średnia wartość akcji w wolnym obrocie w ciągu ostatnich trzech miesięcy nie przekracza 1.000.000 złotych,
Zakwalifikowanie spółek do segmentu High Liquidity Risk skutkuje:
Wykreśleniem akcji spółek z list uczestników indeksów rynku NewConnect;
Szczególnym oznaczaniem spółki w serwisach informacyjnych giełdy;
Odrębną prezentacją spółek w wynikach notowań;

Segment NC SHLR obejmuje spółki, które uznawane są za spółki o podwyższonym poziomie ryzyka płynności, które dodatkowo charakteryzują się wysoką zmiennością kursu, a w ich przypadku nastąpiła upadłość lub likwidacja majątku.
Kwalifikacja spółek do segmentu opiera się na analizie wskaźników rynkowych spółek za okres ostatnich 3 miesięcy; tylko spółki które spełniają następujące wskaźniki mogą trafić do segmentu Super High Liquidity Risk:
średnia wartość akcji w wolnym obrocie w ciągu ostatnich 3 miesięcy nie przekracza 1.000.000 złotych,
średni kurs akcji emitenta był niższy niż 10 groszy lub jego średnia zmienność przekraczała 10%, lub
ogłoszono upadłość emitenta, lub
nastąpiło otwarcie likwidacji emitenta.
Zakwalifikowanie spółek do segmentu NC SHLR skutkuje:
wykreśleniem akcji spółek z list uczestników indeksów rynku NewConnect;
Szczególnym oznaczaniem spółki w serwisach informacyjnych giełdy;
Odrębną prezentacją spółek w wynikach notowań;
Przeniesieniem akcji spółek do systemu notowań jednolitych;

Weryfikacja listy spółek w segmencie NC HLR i SHLR przeprowadzana jest raz na kwartał, na 3 sesje przed zakończeniem miesiąca kończącego kwartał kalendarzowy:
marzec
czerwiec
wrzesień
grudzień

to HLR czy SHLR?
i gdzie się podział ten Jankes ??
:twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted:
Nauczka najlepszą formą edukacji

robberto32
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 3106
Rejestracja: 30 paź 2008 10:21
Lokalizacja: CB

Postautor: robberto32 » 22 maja 2014 14:29

Odsetki z obligacji sa juz na koncie :-)

efekt_bazy
Starszy sierżant sztabowy
Posty: 209
Rejestracja: 14 lis 2009 15:04

Postautor: efekt_bazy » 22 maja 2014 15:14

Dzisiejsza wypłata odsetek mi trochę zamąciła, bo już spisałem je na straty i nawet nie księgowałem...teraz muszę to korygować... no ale dobrze, że tak się stało -nie będę narzekał ;)

efekt_bazy
Starszy sierżant sztabowy
Posty: 209
Rejestracja: 14 lis 2009 15:04

Postautor: efekt_bazy » 22 maja 2014 15:17

Kurs to zupełnie inna sprawa i tak jak przewidywałem kolesia o nicku 'jankes' już nie słychać... no ale pewnie oddawał po 54 gr na samym szczycie i zarobił masę siana...


Wróć do „Akcje”

REKLAMA

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 222 gości