Nowe gry i... wsparcie rządu -)

dyskusja o tym co nas czeka na rynkach
sADAM
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 2899
Rejestracja: 14 kwie 2005 17:28

Nowe gry i... wsparcie rządu -)

Postautor: sADAM » 01 lut 2016 20:51

Sukcesy polskiego gamedevu odbiły się szerokim echem także w kraju. Niespodzianką było m.in. expose Beaty Szydło, która w swoim wystąpieniu położyła mocny akcent na grach wideo, określając je jako ważną gałąź innowacyjnej gospodarki oraz zadeklarowała szersze wsparcie dla rodzimych deweloperów. Póki co, za słowami nie poszły jeszcze działania. Jednak przedstawiciele branży niespecjalnie się tym martwią i przypominają, że to nie pieniądze są tu kluczem do sukcesu, lecz kreatywność....http://wiadomosci.stockwatch.pl/raport- ... 1....Akcje producentów gier wideo przynoszą zawrotne stopy zwrotu. Wartość rynkowa giełdowych firm growych przekroczyła 3 mld zł i ciągle rośnie. Pomogą w tym kolejne opracowywane tytuły, z których kilka mocnych produkcji ukaże się w 2016 roku.


Millo
Kapral
Posty: 4
Rejestracja: 28 sty 2016 09:36
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Postautor: Millo » 09 lut 2016 11:02

Wreszcie ktoś zauważył ten potencjał jaki niosą ze sobą gry komputerowe. W branży filmowej nie mamy co działać, bo tak naprawdę poza Wielką Brytanią i USA nie ma co się spodziewać wielkich dochodów. Jeszcze Chiny mogą się obronić, ale jak wiadomo - w kupie siła.

Wiedźmin udowodnił, że gry robione w Polsce mogą się sprawdzić i zarobić na siebie ogrom kasy. Produkcja takiej gry też swoje kosztowała, ale tutaj już dwa poprzednie tytuły pracowały na sukces i jak widać opłaciło się.


Wróć do „Prognozy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość