MIRBUD [MRB] 2016 Przełomowy rok w historii spółki

wszystko na temat spółek publicznych
dryniol
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 8603
Rejestracja: 19 paź 2006 21:05

Postautor: dryniol » 18 sty 2017 22:00


kto w 2012 zainwestowal milion w budimeks dzis jest gosc
kto zaiwnestowal w mirbud moze tylko zaplakac
kto w 2016 zainwestuje milion w Mirbud w 2020 będzie gość
kto zainwestuje obecnie w Budimex w 2020 zapłacze

Podsumowując ; Budimex na dzień dzisiejszy jest bardzo drogi, a Mirbud tani aż do przesady. Takie są fakty, a to jest tylko giełda.
Zobacz wartosc porfela zamowien budimexu, jego rentownosc. Budimex moze jest i drogi patrzac na cene akcji ale patrzac na inne wskazniki czy wiarygodnosc porownujac do mirbudu to taniocha;) do tego 2020 w dywidendach da wiecej.niz cena akcji mirnudu razy x :lol:

Pisałem, porównywałem, wyjaśniałem i co do niektórych dalej nie trafia. Budimex jest strasznie drogi ( C/Z 15,90, C/WK 8,07 ),a Mirbud okrutnie tani ( C/Z 4,10, C/WK 0,27 ). Poczytaj sobie dokładnie wszystkie moje wpisy na tym wątku i je przeanalizuj to może coś Ci zaświta. Jeśli chodzi o dywidendę to odwołam się znów do Amiki Wronki. Przez wiele lat od debiutu nie płaciła dywidendy, spadła wtedy z 50 zł do 3,50 zł. Od 2009 roku zaczęła rosnąć. Pierwszy rok za który wypłaciła dywidendę to był dopiero rok 2010 (3 zł na akcję) potem płaciła już regularnie co rok, a same akcje urosły od tego czasu z 3,50 zł do nawet 200 zł (pod koniec 2016 roku) Widzę duże podobieństwo Mirbudu z 2016 roku do Amiki z 2009 roku, jeśli chodzi o postrzeganie obu spółek, brak zaufania inwestorów, kursy zdołowane do granic absurdu czy niewypłacanie dywidend przez wiele lat. Czy jesteś w 100% pewny, że Mirbud w kolejnych latach dalej nie będzie wypłacać dywidend :?: Czy jesteś pewny, że przez kolejne lada dalej nie odzyska zaufania inwestorów :?: Czy jesteś w 100% pewny że nie pójdzie drogą Amiki, czyli zacznie wypłacać dywidendy, odzyska zaufanie inwestorów i urośnie tysiące procent tak jak Amika :?:

Póki co, kto przeanalizował moje wpisy tutaj przy 0,70 zł za akcję i zainwestował w Mirbud, już dobrze zarobił, a zapewniam Cię że to dopiero początek wzrostów na tej spółce (poczekaj co tu się będzie działo po wynikach za IV kwartał 2016 roku). Pociąg pod nazwą Mirbud odjeżdża. Pa Pa :wink:

REKLAMA


Lawyer81
Sierżant sztabowy
Posty: 156
Rejestracja: 01 gru 2015 08:03

Postautor: Lawyer81 » 19 sty 2017 09:00

Póki co, kto przeanalizował moje wpisy tutaj przy 0,70 zł za akcję i zainwestował w Mirbud, już dobrze zarobił, a zapewniam Cię że to dopiero początek wzrostów na tej spółce (poczekaj co tu się będzie działo po wynikach za IV kwartał 2016 roku). Pociąg pod nazwą Mirbud odjeżdża. Pa Pa :wink:
Ja przy 0,70 się wahałem czy kupić, wszedłem ze średnią 0,82, mam malutko tylko 5000 akcji ale wzrosty bardzo cieszą. Gdy spółka tak krok po kroku rośnie i nie ma korekty to trudno się wchodzi, ja zdecydowalem sie w momencie przebicia 0,76 ale myślę, że jeszcze nie jest za późno, pociąg dopiero nabiera prędkości więc jeszcze dużo procentów do wyjęcia. Walor był ekstremalnie niedowartościowany i zbity jak pies więc teraz tylko wzrosty.

hagiewu1
Młodszy chorąży
Posty: 643
Rejestracja: 12 maja 2013 14:31

Postautor: hagiewu1 » 19 sty 2017 13:19

Ładnie w ciszy i spokoju pnie się do góry 8)

Zenobi
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 3457
Rejestracja: 24 maja 2006 10:56

Postautor: Zenobi » 19 sty 2017 14:15

tu 100zł może być do końca tygodnia :lol:

goocio
Chorąży
Posty: 981
Rejestracja: 05 sie 2008 18:30

Postautor: goocio » 19 sty 2017 15:43

Spółka wraca do normalności , wg mnie gdzieś tak ok 2 pln .
Trochę to może potrwać , tak z miesiąc :lol:

oszo
Chorąży sztabowy
Posty: 4456
Rejestracja: 25 mar 2006 18:07
Lokalizacja: Z tąd

Postautor: oszo » 19 sty 2017 16:00

przy dobrych wiatrach...1.6...ale sam w to nie wierze... 8) 1.10 powinno być :lol:

goocio
Chorąży
Posty: 981
Rejestracja: 05 sie 2008 18:30

Postautor: goocio » 20 sty 2017 14:04

będzie 2 szybciej niż myślisz :shock:

dryniol
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 8603
Rejestracja: 19 paź 2006 21:05

Postautor: dryniol » 23 sty 2017 22:48


kto w 2012 zainwestowal milion w budimeks dzis jest gosc
kto zaiwnestowal w mirbud moze tylko zaplakac
kto w 2016 zainwestuje milion w Mirbud w 2020 będzie gość
kto zainwestuje obecnie w Budimex w 2020 zapłacze

Podsumowując ; Budimex na dzień dzisiejszy jest bardzo drogi, a Mirbud tani aż do przesady. Takie są fakty, a to jest tylko giełda.
kolego kto zainwestuje milion w mirbud ten w 2020 nie odzyska nawet polowy kapitalu :lol: :lol:

uwielbian takich naganiaczy jak ty mam z nich niezla beke

ps a moze zdazy sie cud i mirbud zacznie dobrze zarabiac - ee to niemozliwe :lol:
Póki co realizują się moje przewidywania i mocno niedowartościowany Mirbud goni przewartościowane spółki z branży. A to dopiero początek równania do szeregu przez Mirbud.

Kursy z 8 grudnia 20016 roku;

Budimex - 206,50 zł
Mirbud - 0,70 zł

Kursy tych spółek z dzisiaj 23 stycznia 2017 roku;

Budimex - 205,40 zł - 0,5 %
Mirbud - 0,95 zł + 35,6 %

Trzeba było wziąć sobie do serca to co pisałem. Nie jestem naganiaczem, stwierdzam tylko fakty. Dalej masz niezłą beke :?: :roll: Poczekaj co tu się będzie działo po wynikach za IV kwartał; zdarzy się cud :!: Różnica między nami polega na tym, że Ja to wiem, a Ty o tym cudzie musisz przeczytać :lol:

goocio
Chorąży
Posty: 981
Rejestracja: 05 sie 2008 18:30

Postautor: goocio » 24 sty 2017 14:02

Dla niektórych zarobek 35 % w 1,5 miesiąca to pikuś :lol:
Gdzie indziej zarabiają tyle w dzień , tylko te fakty podają po transakcjach :shock:

domingo
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 2706
Rejestracja: 04 sty 2008 19:53
Lokalizacja: Iowa

Postautor: domingo » 25 sty 2017 22:12

Od kilku dni obserwuje notowania , ale jeszcze nie posiadam papiera . Jest tutaj jakiś konkretny inwestor co moglby tak bez naganiania , bezinteresownie cos konkretnego skrobnąć na temat tej firmy ? Najlepiej z okolic jej działalności , bo przyznam szczerze ze firma MIRUD jakos umknela mojej uwadze . Warto w to wejść ? :idea:

Lawyer81
Sierżant sztabowy
Posty: 156
Rejestracja: 01 gru 2015 08:03

Postautor: Lawyer81 » 25 sty 2017 22:18

Od kilku dni obserwuje notowania , ale jeszcze nie posiadam papiera . Jest tutaj jakiś konkretny inwestor co moglby tak bez naganiania , bezinteresownie cos konkretnego skrobnąć na temat tej firmy ? Najlepiej z okolic jej działalności , bo przyznam szczerze ze firma MIRUD jakos umknela mojej uwadze . Warto w to wejść ? :idea:
Ja pracuję w Inowrocławiu i mam okazję śledzić postępy na budowie obwodnicy, którą realizują i mogę powiedzieć, że idzie im to bardzo sprawnie i spokojnie wszystkich terminów dotrzymują.

dryniol
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 8603
Rejestracja: 19 paź 2006 21:05

Postautor: dryniol » 25 sty 2017 23:11

Od kilku dni obserwuje notowania , ale jeszcze nie posiadam papiera . Jest tutaj jakiś konkretny inwestor co moglby tak bez naganiania , bezinteresownie cos konkretnego skrobnąć na temat tej firmy ? Najlepiej z okolic jej działalności , bo przyznam szczerze ze firma MIRUD jakos umknela mojej uwadze . Warto w to wejść ? :idea:

Wzrosty na Mirbudzie związane są ze spadkiem cen materiałów budowlanych- betonu, kruszywa jak również cen asfaltu co spowodowało wzrost marż, a co najwazniejsze jak podkreślił prezes w wywiadzie cały czas mamy bardzo niskie ceny materiałów i jest możliwość kontraktowania ich na 2–3 lata do przodu . Te niskie ceny i wzrost rentowności widać już w wynikach III kwartału spółki 2016r , gdy rentowność sprzedaży w segmencie budowlanym względem analogicznego okresu 2015r uległa znaczącym zmianom.( wzrost o 6,8 p.p) http://www.mirbud.home.pl/Files/2016/IIIQ2016R.pdf str 56 Wynikało to głównie ze wzrostu o 9,3 p.p. rentowności w segmencie robót inżynieryjno- drogowych a te roboty stanowią 66 % przychodów Mirbudu oznacza to w praktyce również wzrost w 4 Q Netto za odcinek drogi S3 to 397,6 mln a 20% z tego to 79,5 Przy tak wysokiej rentowności oznacza w praktyce że za roboty inżynieryjno-drogowe przy rentownośći 17,3  % zysk ze sprzedaży tych robót powinien wynieść 13,75mln w 4 QZaawansowanie procentowe Kontraktu na 2q czerwiec 
Zawansowanie finansowe kontraktu: 14,58%
http://www.s3-ns-kazmierzow.pl/postep-r ... 03/2016-06
Zaawansowanie procentowe Kontraktu na 3q wrzesień 
Zawansowanie finansowe kontraktu: 26,78%
http://www.s3-ns-kazmierzow.pl/postep-r ... 03/2016-09
Zaawansowanie procentowe Kontraktu na 4q grudzień
Zawansowanie finansowe kontraktu: 46,77%
http://www.s3-ns-kazmierzow.pl/postep-r ... 03/2016-12  
Jak wynika z powyższych danych w 3Q spółka na tym odcinku S3 wykonała tylko 10 % tego kontraktu . Tak samo duży przerób mamy na obwodnicy Inowrocławia gdzie w 4Q oddane zostały trzy wiadukty dwa w pażdzierniku a jeden na początku grudnia Większośc asfaltów również wylano w 4 Q tu tez zysk ze sprzedazy powinien wynieśc 10 mln W 4Q utrzymuje się wysoki poziomu rentowności ( ponad 43 %) w segmencie usług wynajmu gdzie obłożenie wynosi poraz pierwszy ponad 95% a skończyły się rabaty więć zyski w tym segmencie napewno wzrosna co oznacza wzrost zysk ze sprzedaży w tym segmencie w 4 Q nawet do 4 mln   Natomiast ze względu na terminy oddania do użytkowania w IV kwartale 2016 i I półroczu 2017 nowych mieszkań wzrosna zyski sprzedaży na działalności deweloperskiej i tak jak przez rok w poszczególnych kwartałach zysk ten wahał sie w granicach 800 tys to w 4 Q 2017 roku zysk ze sprzedaży w tym segmencie powinien wynieśc 5mln . Dodatkowo dochodzi 12 mln za prace wykonane w3Q na S3 a zafakturowane w 4Q tabelę z zaawansowaniem robót na S3
http://s5jaroszewo-granica.pl/zaawansow ... procentowe
oraz zysk ze sprzedaży robót w budownictwie mieszkaniowym dla JHM w Katowicach i Koninie ihttp://www.bankier.pl/wiadomosc/JHM-DEVELOPMEN ... wo-7255941
html http://www.bankier.pl/wiadomosc/JHM-DEV ... 55997.html dodatkowo dochodza zyski zakończonych w 4Q obiektów kubaturowych co widzimy w prezentacji http://www.mirbud.com.pl/site_media/sto ... n-2017.pdf
Do wyników 4q dodatkowo trzeba jeszcze dodać zysk ze sprzedaży robót inżynieryjno -drogowych (rekordowych w 2016 roku ) wygranych w przetargach, które są zbyt drobne żeby je podawał Mirbud ale jednak wnoszą dodatkowo 40 mln przychodów w 2016 r .
http://www.przetargi.egospodarka.pl/kto ... a-s-a.html
Sa to zyski ze sprzedaży należy odjąc koszty zarządu koszty odsetek i podatek .

dryniol
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 8603
Rejestracja: 19 paź 2006 21:05

Postautor: dryniol » 26 sty 2017 09:28

Jeszcze dodam ostatnią prezentację Mirbudu

http://www.mirbud.home.pl/Files/2016/IIIQ2016.pdf


Myślę że póki co wystarczy Ci informacji o spółce :wink:

Pozdrawiam

domingo
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 2706
Rejestracja: 04 sty 2008 19:53
Lokalizacja: Iowa

Postautor: domingo » 26 sty 2017 11:37

Od kilku dni obserwuje notowania , ale jeszcze nie posiadam papiera . Jest tutaj jakiś konkretny inwestor co moglby tak bez naganiania , bezinteresownie cos konkretnego skrobnąć na temat tej firmy ? Najlepiej z okolic jej działalności , bo przyznam szczerze ze firma MIRUD jakos umknela mojej uwadze . Warto w to wejść ? :idea:
Ja pracuję w Inowrocławiu i mam okazję śledzić postępy na budowie obwodnicy, którą realizują i mogę powiedzieć, że idzie im to bardzo sprawnie i spokojnie wszystkich terminów dotrzymują.
Oky , Dzieki . O taki bezpośredni cynk mi chodzilo . Widok z placu z budowy jak wszystko się dobrze kreci zawsze jest pomocny przy podejmowaniu decyzji .

domingo
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 2706
Rejestracja: 04 sty 2008 19:53
Lokalizacja: Iowa

Postautor: domingo » 26 sty 2017 11:50

Jeszcze dodam ostatnią prezentację Mirbudu

http://www.mirbud.home.pl/Files/2016/IIIQ2016.pdf


Myślę że póki co wystarczy Ci informacji o spółce :wink:

Pozdrawiam

Dzieki "dryniol " za poswiecony czas i odpowiedz na moja prosbe . Widze ze Mirbud-em się nieco szerzej interesujesz i masz w tej kwestii cos więcej do powiedzenia . Musze teraz z grubsza przeanalizować dostarczony material . Odezwe się jeszcze . Jeszcze raz dzięki . Pozdrawiam .


Wróć do „Akcje”

REKLAMA

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 195 gości