BRASTER [BRA] księga V Ekspansja zagraniczna

wszystko na temat spółek publicznych
bigmike
Starszy chorąży
Posty: 1634
Rejestracja: 02 lis 2006 21:48

Postautor: bigmike » 25 lut 2017 18:00

A co powiecie na to? Z raportu EVR:

Declaration according to § 34b WpHG and FinAnV on potential conflicts of interest
(As of July 24, 2013):East Value Research has signed an agreement relating to the preparati on of this research report with BRASTER S.A.

8)

REKLAMA


drex1
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 8597
Rejestracja: 10 cze 2005 15:47
Lokalizacja: Wrocław

Postautor: drex1 » 25 lut 2017 18:38

A co powiecie na to? Z raportu EVR:

Declaration according to § 34b WpHG and FinAnV on potential conflicts of interest
(As of July 24, 2013):East Value Research has signed an agreement relating to the preparati on of this research report with BRASTER S.A.

8)
jak to co zamówili zapłacili to dostali

http://eastvalueresearch.blogspot.com/

klonas
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 3499
Rejestracja: 18 gru 2013 19:22

Postautor: klonas » 25 lut 2017 18:46

"(3) Czy płatny raport może być obiektywny?

Podobnie jak w przypadku analiz banków inwestycyjnych, płatny research jest obarczony konfliktami interesów. Dlatego ważne jest, aby zarówno zamawiający jak i analityk zrozumieli, iż grają tak naprawdę do jednej bramki: Jednemu i drugiemu powinno zależeć na tym, aby analiza została jak najlepiej odebrana przez rynek.

W naszej codziennej pracy stosujemy zasady CFA Institute, które mają przyczynić się do tego, że nasze płatne analizy są obiektywne, a założenia/prognozy w nich zawarte realistyczne. Przykładowo pobieramy wynagrodzenie przed przygotowaniem analizy, tak aby nie powstało wrażenie, iż klient „kupił sobie wycenę”. Ponadto wysyłamy do przedstawicieli spółek wersje robocze analiz bez wycen i rekomendacji. Staramy się również przekonywać spółki, iż z punktu widzenia inwestorów ważne jest pokrycie analityczne przez min. 12-miesiecy, a nie tylko publikacje jednorazowych raportów.

(4) Dlaczego ważny jest angielskojęzyczny research i międzynarodowa dystrybucja dla spółek z GPW?

East Value Research od początku swojej działalności przygotowuje analizy wyłącznie w języku angielskim i publikuje je na całym świecie. Naszym zdaniem polski rynek kapitałowy, mimo iż jest stosunkowo mały, nadal jest dość zamknięty, podczas gdy inwestorzy w dzisiejszych czasach szukają okazji inwestycyjnych na całym świecie. Ponadto uważamy, iż międzynarodowa dystrybucja raportów może pomóc małym polskim spółkom, które coraz odważniej wchodzą na rynki zagraniczne, w pozyskaniu nie tylko nowych inwestorów, ale również klientów.
Autor: www.eastvalueresearch.com o 13:27 Br"

Pytanie pod co sobie teraz publikują. Pomijając, że 25 mln w ulice wywala wesołowski i zarząd, bo przecież raport jest jego wlasnością ;)

No to panowie i panie naganiacze FF100 % ;)

Pitmaster.
Starszy plutonowy
Posty: 29
Rejestracja: 21 gru 2011 12:42

Postautor: Pitmaster. » 25 lut 2017 19:41

Adrian Kowolik nie ma CFA, nie podlega pod KNF, nie publikuje rekomendacji tylko podaje cenę.
Nie znam się na prawie finansowym ale w takich warunkach jesli robiłby front running to nawet chyba Bundesanstalt für Finanzdienstleistungsaufsicht nic by nie miał do gadania ... bo to polska matka ziemia.

Po wtopach z Integerem i Indygo to ostatnia szansa... oby się udało.

Nikto?
Młodszy chorąży
Posty: 567
Rejestracja: 03 sty 2017 09:38
Lokalizacja: Stąd

Postautor: Nikto? » 25 lut 2017 19:52

Przy tych detalicznych ilosciach?? Bierzesz duzy plecak , bilet z easejet do szejkow i tam opylasz miejscowemu farmaceucie.. Rynek zdobyty...
no i San Escobar :lol:
:D

Alik do raportu, gdzie analityk przewiduje 100 mln emisji?

"Od rana inwestorzy wyrywają sobie z rąk akcje właściciela innowacyjnego urządzenia do badania piersi. Powód?

Od startu notowań akcje Brastera świecą soczystą zielenią. O godz. 10 walory spółki drożeją o 22 proc., do 17,2 zł. Tak wyraźne wzrosty to pokłosie publikacji rekomendacji East Value Research. Cena docelowa dla akcji właściciela innowacyjnego urządzenia do badania piersi została ustalona na poziomie 36,8 zł, co implikuje jeszcze około 115-proc. potencjał do wzrostu.
Adrian Kowollik, autor rekomendacji podkreśla, iż w ubiegłym roku Braster po raz kolejny udowodnił, że realizuje obietnice. – W 2017 r. Braster planuje wejść na pierwsze rynki zagraniczne, które naszym zdaniem będą znacznie ważniejsze dla odniesienia sukcesu urządzenia niż Polska. Głównymi powodami są wyższe dochody kobiet na rynkach zachodnich oraz wyższa świadomość dbania o własne zdrowie – twierdzi analityk. Szacuje, że w I półroczu spółka zadebiutuje na jednym z mniejszych europejskich rynków. Może to być Holandia, Dania czy Irlandia. Oczekuje, że w połowie roku zarząd uzyska pozwolenie na sprzedaż w USA, która może rozpocząć się w II połowie roku. W IV kwartale Braster może zadebiutować na Bliskim Wschodzie i w Indiach.
Mimo przeprowadzonej niedawno emisji obligacji (spółka pozyskała 10,5 mln zł) analityk spodziewa się emisji akcji, z których spóła pozyska 30 mln zł (15 zł za akcję).
W IV kwartale ubiegłego roku Braster na polskim rynku sprzedał 1917 urządzeń. Kowollik zakłada, że w 2017 r. na polski rynek trafi 3216 urządzeń, na Bliski Wschód 297, do Indii 81, do pozostałych państw europejskich 221, zaś do USA 273. Na koniec roku z innowacyjnego urządzenia ma korzystać 6 tys. kobiet na całym świecie. W 2018 r. liczba użytkowników ma wzrosnąć o 21736, a rok później o 54681. W 2017 r. spółka ma wypracować 3,8 mln zł przychodów. Rok później obroty mają przekroczyć 20 mln zł. Zysk netto ma pojawić się w 2019 r. (11,6 mln zł)."
Trochę zaskoczony jestem ilością rynków na których Tester miałby w tym roku wejść, nawet z pomocą lokalnych dystrybutorów. Osobiście wydaje mi się to mało realne. Ja zakładam dwa rynki europejskie jako wariant umiarkowany. USA i jakikolwiek kolejny jeszcze w 2017 uznałbym za bardzo optymistyczny scenariusz.

Myślę, że zaskoczy nas sprzedaż tego urządzenia w bogatych krajach muzułmańskich (Emiraty, Arabia Saudyjska). Ze względu na szariat i trudność kobiet w dostępie do badań lekarskich to urządzenie może tam być strzałem w dziesiątkę :)
Władza wypacza.. Żadnego szacunku ani informacji sie tu nie spodziewaj..

klonas
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 3499
Rejestracja: 18 gru 2013 19:22

Postautor: klonas » 25 lut 2017 20:37

Adrian Kowolik nie ma CFA, nie podlega pod KNF, nie publikuje rekomendacji tylko podaje cenę.
Nie znam się na prawie finansowym ale w takich warunkach jesli robiłby front running to nawet chyba Bundesanstalt für Finanzdienstleistungsaufsicht nic by nie miał do gadania ... bo to polska matka ziemia.

Po wtopach z Integerem i Indygo to ostatnia szansa... oby się udało.

Dowiemy się po co ten raport. Dziwnie sprawdził się w wynikach za rok 2016. Spółka nie podawała prognoz, wartości mogły być różne. Jak oni to zrobili, jak on to wyliczył. Może jednak się da. Wcale te wyliczenia nie są z D.... wziete jak widać. Ale po co ta rekomendacja to ja każdym centymetrem oka i ucha będe wyczekiwał.

Edit:

Wiem kto z ulicy kupował akcje w czwarek a na bank w piątek:
http://wizaz.pl/forum/showthread.php?p=71285656

:lol: Użytkownicy i zainteresowani.

Stoczek
Chorąży
Posty: 913
Rejestracja: 04 sie 2011 23:10

Postautor: Stoczek » 26 lut 2017 06:59

Adrian Kowolik nie ma CFA, nie podlega pod KNF, nie publikuje rekomendacji tylko podaje cenę.
Nie znam się na prawie finansowym ale w takich warunkach jesli robiłby front running to nawet chyba Bundesanstalt für Finanzdienstleistungsaufsicht nic by nie miał do gadania ... bo to polska matka ziemia.

Po wtopach z Integerem i Indygo to ostatnia szansa... oby się udało.

Dowiemy się po co ten raport. Dziwnie sprawdził się w wynikach za rok 2016. Spółka nie podawała prognoz, wartości mogły być różne. Jak oni to zrobili, jak on to wyliczył. Może jednak się da. Wcale te wyliczenia nie są z D.... wziete jak widać. Ale po co ta rekomendacja to ja każdym centymetrem oka i ucha będe wyczekiwał.

Edit:

Wiem kto z ulicy kupował akcje w czwarek a na bank w piątek:
http://wizaz.pl/forum/showthread.php?p=71285656

:lol: Użytkownicy i zainteresowani.
Dziewczyny nieźle kombinują :)

ggn.
Starszy chorąży
Posty: 1501
Rejestracja: 09 mar 2016 00:32

Postautor: ggn. » 26 lut 2017 11:14

Szczególnie te dwie niedawno zarejestrowane "angelcia81" i krokodylo8 i piszące przydługie entuzjastyczne posty.
pozwolę się wypowiedzieć jako posiadaczka "trzech" sztuk. Dostałam od męża jedną dla siebie, drugi dla mojej mamy a trzeci dla teściowej. Wszystkie w wersji z opłaconym abonamentem.
Podzielę się teraz może skąd wiem w ogóle o tym urządzeniu i czemu aż 3 sztuki przeszło przez moje ręce. Mąż jest lekarzem w Krakowie i jeden z jego kolegów współpracuje z firmą Braster przy badaniach klinicznych. Z tego co mi mąż mówił, to w okolicach czerwca lipca będzie skończone badanie kliniczne, które udowodni że brastera można stosować zamiast mammografii jako badanie przesiewowe. Do tego czasu jednak pewnie cena samego urządzenia z abonamentem wzrośnie kilka razy
No jakbym magików z tutejszego forum czytał. Przyznać się :lol:

pandorinium
Chorąży sztabowy
Posty: 6728
Rejestracja: 08 mar 2016 08:43

Postautor: pandorinium » 26 lut 2017 11:23

Nawet wiem kto to może być, na fejsie brastera też ktoś się tak mocno udziela od czasu do czasu. I jest to pewna osoba z tego forum.

klonas
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 3499
Rejestracja: 18 gru 2013 19:22

Postautor: klonas » 26 lut 2017 11:42

To ja, na imię mam Ewa i spadłam z drzewa - bo wycieli ;)

Zawsze kurna jakieś trole gdzieś wejdą.

Apropo mojej fobii, na farmie mimika Tu wezwanie ;)

http://www.forbes.pl/akcje-integer-i-in ... b_redakcja

Czy Integer faktycznie jest w takiej złej sytuacji?

http://www.parkiet.com/artykul/1324665.html

http://www.bankier.pl/gielda/notowania/ ... kcjonariat
sobie podrukowali a za jakiś czas okaże się, że cudem integer wychodzi na prostą;)

Zrobili co mieli i idą w świat...?

Stoczek
Chorąży
Posty: 913
Rejestracja: 04 sie 2011 23:10

Postautor: Stoczek » 26 lut 2017 13:49

Szczególnie te dwie niedawno zarejestrowane "angelcia81" i krokodylo8 i piszące przydługie entuzjastyczne posty.
pozwolę się wypowiedzieć jako posiadaczka "trzech" sztuk. Dostałam od męża jedną dla siebie, drugi dla mojej mamy a trzeci dla teściowej. Wszystkie w wersji z opłaconym abonamentem.
Podzielę się teraz może skąd wiem w ogóle o tym urządzeniu i czemu aż 3 sztuki przeszło przez moje ręce. Mąż jest lekarzem w Krakowie i jeden z jego kolegów współpracuje z firmą Braster przy badaniach klinicznych. Z tego co mi mąż mówił, to w okolicach czerwca lipca będzie skończone badanie kliniczne, które udowodni że brastera można stosować zamiast mammografii jako badanie przesiewowe. Do tego czasu jednak pewnie cena samego urządzenia z abonamentem wzrośnie kilka razy
No jakbym magików z tutejszego forum czytał. Przyznać się :lol:
Przecież to nasz kolega z forum co kupił 3 sztuki 8)

pandorinium
Chorąży sztabowy
Posty: 6728
Rejestracja: 08 mar 2016 08:43

Postautor: pandorinium » 26 lut 2017 14:27

O to, to. :)

ggn.
Starszy chorąży
Posty: 1501
Rejestracja: 09 mar 2016 00:32

Postautor: ggn. » 26 lut 2017 15:00

Nasza "siostra" :lol:

klonas
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 3499
Rejestracja: 18 gru 2013 19:22

Postautor: klonas » 26 lut 2017 17:14

Nasza "siostra" :lol:
:lol:

Chciałem sobie to trolowanie przypisać a wy szerloki wszystko żeście popsuli ;) :twisted:

kotekpsotek
Starszy sierżant sztabowy
Posty: 288
Rejestracja: 14 gru 2010 21:38

Postautor: kotekpsotek » 26 lut 2017 17:28

jezeli akcje wyceniane sa na 35zł w przedmiotowej analizie
dlaczego emisja miała by sie odbyc z 50% dyskontem ?
rozumiem ze miał na mysli zamknięta skierowana do inwestora strategicznego


Wróć do „Akcje”

REKLAMA

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 229 gości