POLIMEX MOSTOSTAL [PXM] księga VIII Feniks z popiołów czy...

wszystko na temat spółek publicznych
H.A.N.Z.O
Starszy chorąży
Posty: 1813
Rejestracja: 24 lip 2017 09:04

Re: POLIMEX MOSTOSTAL [PXM] księga VIII Feniks z popiołów czy...

Postautor: H.A.N.Z.O » 05 gru 2017 17:53

pora wracac na dwucyfrowe poziomy

REKLAMA


Trader
Chorąży sztabowy
Posty: 4975
Rejestracja: 16 paź 2009 14:40

Re: POLIMEX MOSTOSTAL [PXM] księga VIII Feniks z popiołów czy...

Postautor: Trader » 05 gru 2017 22:47



3,50 zł i zdania nie zmieniam, nawet blok C mnie nie rusza gdzie oferty winny spłynąć do 28 grudnia ale raczej zamawiający chcą poznać oferty, już w realu ale z tego raczej nic nie będzie ostatecznie.
Też jestem bez Polimexu. Rzucę okiem dzisiaj na wykres, ale nic się nie zmieniło.
Wykres na polimku to chyba nie do końca działa. Początkiem roku też wrzucałeś wykresy, ale hiperboli i jazdy na 17 zł nikt z AT tu nie przewidział.
Dla mnie to co się dzieje z kursem to kolejna zasłona dymna i w finale będzie dobrze. Chociaż nie wykluczam też, że w międzyczasie zobaczymy i 3,50 cz. koszuli. Ja już biorę teraz na klatę te 90-80gr różnicy, bo po mojemu szybciutko to odrobimy. A jakby spadło poniżej 4 to i na większe zakupy w zimowej wyprzedaży pewnie się skuszę.
Uważam, że masz rację. Zrobią któregoś pięknego dnia +30% pod jakimś tam pretekstem i odetną wszystkich od akcji.

Czarna.Koszule
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 2254
Rejestracja: 30 gru 2016 21:51

Re: POLIMEX MOSTOSTAL [PXM] księga VIII Feniks z popiołów czy...

Postautor: Czarna.Koszule » 05 gru 2017 23:08



3,50 zł i zdania nie zmieniam, nawet blok C mnie nie rusza gdzie oferty winny spłynąć do 28 grudnia ale raczej zamawiający chcą poznać oferty, już w realu ale z tego raczej nic nie będzie ostatecznie.
Też jestem bez Polimexu. Rzucę okiem dzisiaj na wykres, ale nic się nie zmieniło.
Wykres na polimku to chyba nie do końca działa. Początkiem roku też wrzucałeś wykresy, ale hiperboli i jazdy na 17 zł nikt z AT tu nie przewidział.
Dla mnie to co się dzieje z kursem to kolejna zasłona dymna i w finale będzie dobrze. Chociaż nie wykluczam też, że w międzyczasie zobaczymy i 3,50 cz. koszuli. Ja już biorę teraz na klatę te 90-80gr różnicy, bo po mojemu szybciutko to odrobimy. A jakby spadło poniżej 4 to i na większe zakupy w zimowej wyprzedaży pewnie się skuszę.

:lol: :lol: :lol: a pewnie

Czarna.Koszule
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 2254
Rejestracja: 30 gru 2016 21:51

Re: POLIMEX MOSTOSTAL [PXM] księga VIII Feniks z popiołów czy...

Postautor: Czarna.Koszule » 05 gru 2017 23:14



Też jestem bez Polimexu. Rzucę okiem dzisiaj na wykres, ale nic się nie zmieniło.
Wykres na polimku to chyba nie do końca działa. Początkiem roku też wrzucałeś wykresy, ale hiperboli i jazdy na 17 zł nikt z AT tu nie przewidział.
Dla mnie to co się dzieje z kursem to kolejna zasłona dymna i w finale będzie dobrze. Chociaż nie wykluczam też, że w międzyczasie zobaczymy i 3,50 cz. koszuli. Ja już biorę teraz na klatę te 90-80gr różnicy, bo po mojemu szybciutko to odrobimy. A jakby spadło poniżej 4 to i na większe zakupy w zimowej wyprzedaży pewnie się skuszę.
Uważam, że masz rację. Zrobią któregoś pięknego dnia +30% pod jakimś tam pretekstem i odetną wszystkich od akcji.

A mnie przymknęli na Rafako, pluję sobie w brodę, więc proszę się nie rwać tak do przodu, na kolegę Cz.K zaczekać, mam tu jeszcze 2 osoby z zakładem, choć praktycznie siedzą już z dobry miesiąc w "areszcie" ale na poczet kary liczyć nie będę. T2 honorowo swoje "odsiedział"

Zakładów przegrywać nie lubię a mnie karać to za co? człowiek niewinny i o takim sercu :))))

Zasięg widzę na max 3,30zł więc 3,50zł to już rozrzutność

rocky_balboa
Młodszy chorąży
Posty: 540
Rejestracja: 20 paź 2017 14:29

Re: POLIMEX MOSTOSTAL [PXM] księga VIII Feniks z popiołów czy...

Postautor: rocky_balboa » 05 gru 2017 23:24

Wszyscy się zgodzimy, że fundamenty nie są za mocne. Firma ma też sporo długi.
Natomiast z energetyką na pokładzie już raczej bankructwo jej nie grozi. Na horyzoncie rysuje się też kilka dużych i ciekawych tematów budowlanych.
Pomijając wszystko to takie obrzydzanie papiera musi wg mnie mieć jakiś powód lub cel..Podejrzewam, że jak pójdzie bomba, to pociągną od razu serią. Tylko, że wtedy wtajemniczeni będą już mieć w rączkach całkiem sporo i nie będą się chcieli łatwo tym podzielić. A faktycznie pamiętam tu sesje, gdzie dobijało do +30%...i nie obraziłbym się, jakby powtorzyły się np. dwa razy z rzędu, a potem tylko już spokojny ruch w górę ;-). Ale to są wyłącznie marzenia mojej chorej głowy :-)

Czarna.Koszule
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 2254
Rejestracja: 30 gru 2016 21:51

Re: POLIMEX MOSTOSTAL [PXM] księga VIII Feniks z popiołów czy...

Postautor: Czarna.Koszule » 05 gru 2017 23:28

Wszyscy się zgodzimy, że fundamenty nie są za mocne. Firma ma też sporo długi.
Natomiast z energetyką na pokładzie już raczej bankructwo jej nie grozi. Na horyzoncie rysuje się też kilka dużych i ciekawych tematów budowlanych.
Pomijając wszystko to takie obrzydzanie papiera musi wg mnie mieć jakiś powód lub cel..Podejrzewam, że jak pójdzie bomba, to pociągną od razu serią. Tylko, że wtedy wtajemniczeni będą już mieć w rączkach całkiem sporo i nie będą się chcieli łatwo tym podzielić. A faktycznie pamiętam tu sesje, gdzie dobijało do +30%...i nie obraziłbym się, jakby powtorzyły się np. dwa razy z rzędu, a potem tylko już spokojny ruch w górę ;-). Ale to są wyłącznie marzenia mojej chorej głowy :-)

Rocky masz coś konkretnego na myśli czy tylko ot tak z automatu mówisz(jak zresztą większość gadającego towarzystwa)?
Nic osobistego oczywiście ale temat ciekawy, choć od tygodni czuję się wyobcowany gdy słyszę tą czy inną myśl.

Podtrzymuję swą hipotezę, to nie kwestia obrzydzania, Ostrołęki może nie być w wyznaczonym terminie to tylko sondowanie wykonawców co zaproponują a przypominam wahają się tu od 5,5 do 6,5 mld przy nie najtańszych cenach materiałów, paliw i braku solidnych wykonawców.

Akt mamy tak że po oddaniu Kozienic, Opola i Jaworzna oba już opóźnione to Bełchatów blokami 300tek ciągnie jeszcze rok i oby gigantomania nas nie dopadła a pragmatyzm.

marzenia mojej chorej głowy :-)

nieważne byś dukaty tylko dobrze liczył :))

rocky_balboa
Młodszy chorąży
Posty: 540
Rejestracja: 20 paź 2017 14:29

Re: POLIMEX MOSTOSTAL [PXM] księga VIII Feniks z popiołów czy...

Postautor: rocky_balboa » 06 gru 2017 09:46

Rocky masz coś konkretnego na myśli czy tylko ot tak z automatu mówisz(jak zresztą większość gadającego towarzystwa)?
Myślałem choćby o PDH w Policach. Póki co Polimery Police są dla mnie bardziej realne niż Blok C w Ostrołęce.
Wartość inwestycji ciekawa, bo po rozszerzeniu wzrosła do ok. 5 mld zł. Tam już coś zaczyna się dziać i pojawiają się pierwsze fizycznie namacalne prace przygotowawcze (infrastruktura budowy, rozpoznanie saperskie).
Przy Ostrołęce boję się, aby finanse i wielka polityka tu nie namieszały (chociaż też już szukają tam firmy ochroniarskiej do zabezpieczenia 60 ha placu budowy, więc jest to jakiś pozytywny sygnał).
Na razie pozostaje czekać na wyniki tych przetargów i podpisanie umów. Wtedy będzie można rozmawiać o konkretach.

Czarne.Koszula
Chorąży
Posty: 935
Rejestracja: 04 sty 2017 23:53

Re: POLIMEX MOSTOSTAL [PXM] księga VIII Feniks z popiołów czy...

Postautor: Czarne.Koszula » 06 gru 2017 12:52

Rocky masz coś konkretnego na myśli czy tylko ot tak z automatu mówisz(jak zresztą większość gadającego towarzystwa)?
Myślałem choćby o PDH w Policach. Póki co Polimery Police są dla mnie bardziej realne niż Blok C w Ostrołęce.
Wartość inwestycji ciekawa, bo po rozszerzeniu wzrosła do ok. 5 mld zł. Tam już coś zaczyna się dziać i pojawiają się pierwsze fizycznie namacalne prace przygotowawcze (infrastruktura budowy, rozpoznanie saperskie).
Przy Ostrołęce boję się, aby finanse i wielka polityka tu nie namieszały (chociaż też już szukają tam firmy ochroniarskiej do zabezpieczenia 60 ha placu budowy, więc jest to jakiś pozytywny sygnał).
Na razie pozostaje czekać na wyniki tych przetargów i podpisanie umów. Wtedy będzie można rozmawiać o konkretach.
dziękuję za odpowiedż

Czarne.Koszula
Chorąży
Posty: 935
Rejestracja: 04 sty 2017 23:53

Re: POLIMEX MOSTOSTAL [PXM] księga VIII Feniks z popiołów czy...

Postautor: Czarne.Koszula » 06 gru 2017 14:20

nudna sesja, takie nic....ale kierunek jest OK

Trader
Chorąży sztabowy
Posty: 4975
Rejestracja: 16 paź 2009 14:40

Re: POLIMEX MOSTOSTAL [PXM] księga VIII Feniks z popiołów czy...

Postautor: Trader » 06 gru 2017 21:38

Wczorajsze dywagacje o strzale +30% rozbudziły kurs :mrgreen:

Czarne.Koszula
Chorąży
Posty: 935
Rejestracja: 04 sty 2017 23:53

Re: POLIMEX MOSTOSTAL [PXM] księga VIII Feniks z popiołów czy...

Postautor: Czarne.Koszula » 06 gru 2017 21:40

Wczorajsze dywagacje o strzale +30% rozbudziły kurs :mrgreen:

:lol:

Szczupak_Gieldowy
Chorąży sztabowy
Posty: 5746
Rejestracja: 22 sie 2015 22:50

Re: POLIMEX MOSTOSTAL [PXM] księga VIII Feniks z popiołów czy...

Postautor: Szczupak_Gieldowy » 07 gru 2017 07:55

Wczorajsze dywagacje o strzale +30% rozbudziły kurs :mrgreen:
czyli to dzis te +30% ?? :mrgreen:
Szacun wszystkim normalnym

Na pohybel nikczemnikom !

dingdong887
Młodszy chorąży
Posty: 655
Rejestracja: 13 lip 2017 17:12

Re: POLIMEX MOSTOSTAL [PXM] księga VIII Feniks z popiołów czy...

Postautor: dingdong887 » 11 gru 2017 22:52

wyraźnie zarysowany dolny cień świecy z 7 grudnia dał początek korekcie obowiązującego trendu. Jak na razie nie ma bowiem „ryzyka” jego zakończenia. Odreagowanie, może napotkać pierwsze problemy na poziomie wyznaczonym przebiegiem linii trendu spadkowego (okolice 4,80 zł). Zarazem jednak, ewentualne zejście poniżej czwartkowych minimów (4,21 PLN) anuluje ten scenariusz. http://marketinvest.pl/gielda/komentarz ... ny-polimex

AdamKruchy
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 2001
Rejestracja: 01 sie 2017 14:01

Re: POLIMEX MOSTOSTAL [PXM] księga VIII Feniks z popiołów czy...

Postautor: AdamKruchy » 12 gru 2017 10:09

Kiepsko to wygląda w szerszej perspektywie

https://zarabianienaforexgieldaobligacj ... niego.html
8) 8) 8)

tak
Sierżant sztabowy
Posty: 168
Rejestracja: 02 lis 2017 15:17

Re: POLIMEX MOSTOSTAL [PXM] księga VIII Feniks z popiołów czy...

Postautor: tak » 15 gru 2017 17:41

Mocne uderzenie na koniec weekendu. Zakupy za 3 z przodu coraz bardziej realne.


Wróć do „Akcje”

REKLAMA

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 79 gości