LUG [LUG] księga I NewConnect

wszystko na temat spółek publicznych
real
Chorąży sztabowy
Posty: 4618
Rejestracja: 05 maja 2013 13:26

Re: LUG [LUG] księga I NewConnect

Postautor: real » 30 lis 2017 10:57

Szanowni Koledzy ja już pogodziłem się ze świadomością, że będę Akcjonariuszem LUG przez co najmniej kolejny rok.

Ostatnio mi się trochę nudziło i postanowiłem "zawalczyć" na bardziej dynamicznej spółce - wybrałem ekoexport (walka o przetrwanie i nadzieje związane z Astaną) - wynik: strata -43%

Po raz kolejny się przekonałem, że w moim przypadku najlepszą strategią inwestycyjną jest kupić niedowartościowaną, szybko rozwijającą się spółkę i cierpliwie czekać :)

Inwestowanie spekulacyjne/techniczne zostawiam tym co się na tym znają ;)

REKLAMA


Captain_Obvious
Starszy chorąży
Posty: 1030
Rejestracja: 08 cze 2015 18:38

Re: LUG [LUG] księga I NewConnect

Postautor: Captain_Obvious » 30 lis 2017 17:02

Lugowi jest bardzo potrzebne przejście na główny parkiet, marnuje się ta spółka na New Connect. Ja cały czas liczę na powtórkę z Izobloku, scenariusz póki co podobny co klapaucjusz tu obecny pewnie potwierdzi :)

cwa
Sierżant sztabowy
Posty: 116
Rejestracja: 18 sie 2017 21:18
Lokalizacja: Wąbrzeźno

Re: LUG [LUG] księga I NewConnect

Postautor: cwa » 01 gru 2017 07:35

Postawa prawna: Art. 17 ust. 1 MAR - informacje poufne.
W nawiązaniu do raportu bieżącego nr 2/2017 z dnia 02.03.2017 roku, Zarząd LUG S.A. z siedzibą w Zielonej Górze informuje, że w dniu 30.11.2017 roku spółka zależna od Emitenta - LUG Light Factory sp. z o.o., powzięła informację o wydaniu przez Powiatowego Inspektowa Nadzoru Budowlanego Miasta Zielona Góra decyzji udzielającej pozwolenia na użytkowanie przebudowanej i rozbudowanej hali produkcyjno-magazynowej z zapleczem biuro-socjalnym oraz rozbudowanej sieci kanalizacji deszczowej na terenie działki o nr 12/36 położonej w obrębie 55 przy ul. Nowy Kisielin - Nowa w Zielonej Górze, zrealizowanej na podstawie pozwolenia na budowę udzielonego przez Prezydenta Miasta Zielona Góra.
Przedmiotowe zdarzenie ma związek z realizacją strategicznych kierunków rozwoju Spółki. Nowa hala zwiększy powierzchnię produkcyjno - magazynową Emitenta o 1 500 metrów kwadratowych, co przełoży się na powiększenie możliwości realizacji bieżących i przyszłych zamówień oraz dalszego rozwoju Grupy Kapitałowej LUG S.A.
Zarząd Emitenta podjął decyzję o publikacji informacji o zawarciu niniejszej umowy z uwagi na jej spodziewany przyszły wpływ na działalność operacyjną oraz wyniki finansowe Emitenta.

klapaucjusz
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 3478
Rejestracja: 18 lis 2005 20:21
Lokalizacja: Szczecin

Re: LUG [LUG] księga I NewConnect

Postautor: klapaucjusz » 01 gru 2017 09:17

Lugowi jest bardzo potrzebne przejście na główny parkiet, marnuje się ta spółka na New Connect. Ja cały czas liczę na powtórkę z Izobloku, scenariusz póki co podobny co klapaucjusz tu obecny pewnie potwierdzi :)
potwierdzam w całej rozciągłości - szkoda że tak wolno to idzie ale cierpliwość zapłaci - co stale potwierdza kolega real - tylko z whisky nie wyrobimy się chyba do Świąt - szkoda ....
Gwint to maszynka do zarabiania pieniędzy !

real
Chorąży sztabowy
Posty: 4618
Rejestracja: 05 maja 2013 13:26

Re: LUG [LUG] księga I NewConnect

Postautor: real » 04 gru 2017 19:00

Kolejny bardzo interesujący wywiad:
http://www.rp.pl/Biznes/312049927-RZECZ ... swiat.html

Rozwój:
Zatrudniamy w naszym dziale badań i rozwoju prawie 50 osób. Dział powstał 7 lat temu i postawiliśmy mocno na LED-y oraz efektywność energetyczną. Z kwartału na kwartał ta efektywność energetyczna znacząco wzrasta.
Fabryka w Argentynie:
Ma osiągnąć zdolność produkcyjną na poziomie ok. 40 mln zł, którą w okresie następnego roku będziemy rozwijali. Tylko pierwszy kontrakt pokazuje, że jesteśmy w stanie realizować tam spore przychody. Potrzeby w Ameryce Południowej oświetlenia LED-owego są ogromne.
Plany Właścicielskie:
Jestem założycielem firmy i ponad 51 proc. akcji jest w rękach moich oraz żony. Chcielibyśmy długoterminowo tą zależność zachować, bo jest to ciągle firma rodzinna. Chcielibyśmy przekazać ją naszym synom. Jeden z nich już w niej funkcjonuje od wielu lat. Mamy nadzieję, że drugi w niedługim czasie też wejdzie do firmy i zasiądzie w zarządzie.
Obroty w dalszym ciągu pozostają zbliżone do zera - w sumie trwa to już pół roku więc zdążyłem się przyzwyczaić ;)

klapaucjusz
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 3478
Rejestracja: 18 lis 2005 20:21
Lokalizacja: Szczecin

Re: LUG [LUG] księga I NewConnect

Postautor: klapaucjusz » 11 gru 2017 23:13

Smętnie ... odliczanie wstrzymane ... ale za to Cherry Pick ładnie pracuje :)
Gwint to maszynka do zarabiania pieniędzy !

real
Chorąży sztabowy
Posty: 4618
Rejestracja: 05 maja 2013 13:26

Re: LUG [LUG] księga I NewConnect

Postautor: real » 12 gru 2017 13:16

:)

12 grudnia 2016 roku na zamknięciu kurs LUG wynosił 3,50 - ile będzie wynosił za rok? Każdy robi to co uważa za najlepsze dla swojego kapitału - ja zdecydowałem się zaczekać na efekty uruchomienia fabryki w Argentynie i współpracy z CISCO.

LUG to spółka dla wyjątkowo cierpliwych Inwestorów ;)

cwa
Sierżant sztabowy
Posty: 116
Rejestracja: 18 sie 2017 21:18
Lokalizacja: Wąbrzeźno

Re: LUG [LUG] księga I NewConnect

Postautor: cwa » 12 gru 2017 13:24

Czekamy na raport, chociaż i tak pewnie wiele się nie zmieni

real
Chorąży sztabowy
Posty: 4618
Rejestracja: 05 maja 2013 13:26

Re: LUG [LUG] księga I NewConnect

Postautor: real » 12 gru 2017 13:33

Raport zapewne zostanie opublikowany we czwartek (termin do 14-stego).

Niestety cały czas czekamy na złożenie prospektu (już 3 miesiące opóźnienia) - od tego czasu będziemy mogli już śledzić proces zatwierdzania w KNF (+/- 3 miesiące) i czekać na przejście na główny.

Marazm trwa w najlepsze - nie potrafię przewidzieć czy potrwa jeszcze sesję, tydzień, miesiąc, kwartał czy więcej - tak czy inaczej poczekam z uwagą śledząc wiadomości ze spółki.

cwa
Sierżant sztabowy
Posty: 116
Rejestracja: 18 sie 2017 21:18
Lokalizacja: Wąbrzeźno

Re: LUG [LUG] księga I NewConnect

Postautor: cwa » 12 gru 2017 14:17

to jest nas dwóch :)

klapaucjusz
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 3478
Rejestracja: 18 lis 2005 20:21
Lokalizacja: Szczecin

Re: LUG [LUG] księga I NewConnect

Postautor: klapaucjusz » 12 gru 2017 17:15

trzech
Gwint to maszynka do zarabiania pieniędzy !

cwa
Sierżant sztabowy
Posty: 116
Rejestracja: 18 sie 2017 21:18
Lokalizacja: Wąbrzeźno

Re: LUG [LUG] księga I NewConnect

Postautor: cwa » 13 gru 2017 20:01

Jutro najprawdopodobniej raport, niestety podaż się zwiększa. A i brak komunikatu o złożeniu prospektu, lub chociażby informacji o przyczynach opóźnienie dziwi, ponieważ spółka zawsze uchodziła za wzór jeśli chodzi o relacje z inwestorami.
Może zrobią nam prezent na Święta :)??

pandorinium
Chorąży sztabowy
Posty: 6728
Rejestracja: 08 mar 2016 08:43

Re: LUG [LUG] księga I NewConnect

Postautor: pandorinium » 13 gru 2017 20:48

Tylko żeby ten prezent nie okazał się rózgą. :P

cwa
Sierżant sztabowy
Posty: 116
Rejestracja: 18 sie 2017 21:18
Lokalizacja: Wąbrzeźno

Re: LUG [LUG] księga I NewConnect

Postautor: cwa » 13 gru 2017 22:20

Ale ja grzeczny byłem :lol:

real
Chorąży sztabowy
Posty: 4618
Rejestracja: 05 maja 2013 13:26

Re: LUG [LUG] księga I NewConnect

Postautor: real » 14 gru 2017 10:53

Są 4 oferty kupna LUG - jedna to pewnie animator ;)

Ktoś chce wyjść z inwestycji w LUG i nie może więc schodzi na niższe poziomy jednak niewiele to daje - nie ma komu sprzedać akcji - to jest właśnie ryzyko niskiej płynności! Ktoś kto chce kupić te akcje musi mieć świadomość tego ryzyka.

LUG "robi swoje":
Zapraszamy do spotkania w czasie Forum Lumiville w miejscowości Lyon we Francji.

W dniach 13-14 grudnia 2017 r. w Lyon we Francji odbędą się Dni Oświetlenia będące połączeniem trzech wiodących w tym kraju wydarzeń w zakresie technologii LED i oświetlenia. W tym roku konferencje LumiVille Forum, będą prowadzone równolegle z Forum LED Europe Congress / Expo oraz konferencjami Full LED Expo. Te dwa dni wydarzenia stanowią idealną okazję do spotkania z najlepszymi ekspertami w dziedzinie oświetlenia zewnętrznego, w szczególności przestrzeni publicznych.
http://www.lug.com.pl/firma/aktualnosci ... lenia-2017

Czy w grudniu zostanie złożony prospekt? Tyle raz termin był przekładany, że mam wątpliwości czy ten zostanie dotrzymany :cry:


Wróć do „Akcje”

REKLAMA

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 84 gości