PGS SOFTWARE [PSW]

wszystko na temat spółek publicznych
addison
Młodszy chorąży
Posty: 570
Rejestracja: 15 wrz 2006 15:56

Re: PGS SOFTWARE [PSW]

Postautor: addison » 11 sty 2018 14:44

w marcu 2017 (potem w październiku pierwsze porównanie http://forum.parkiet.com/viewtopic.php? ... start=4065)

porównywaliśmy potencjał LSI(start 10.2) i PGS(start 13.7), PGS po wzrostach wrócił do punkty wyjścia, LSI jest 40% wyżej i zakładam, że to wciąż nie koniec, przychody rosną dynamicznie, plus to swoje produkty.

Powtarzam jeszcze raz, PGS to dobra spółka, ale w mojej opinii wtedy była już droga i nadal tak uważam.

jak wyglądało zatrudnienie w PGS na koniec czerwca i koniec wrześnie w 2017 r?

REKLAMA


Pakman
Sierżant sztabowy
Posty: 118
Rejestracja: 30 paź 2014 17:33

Re: PGS SOFTWARE [PSW]

Postautor: Pakman » 11 sty 2018 17:54

LSI rośnie bo nie wypłacają dywidendy tylko z tej kasy sami sobie kurs podbijają przez skup akcji.

bankrucik
Podporucznik
Posty: 10734
Rejestracja: 14 mar 2008 13:55
Lokalizacja: z kasyna

Re: PGS SOFTWARE [PSW]

Postautor: bankrucik » 11 sty 2018 22:24

wyniki są poniżej moich założeń nawet w wersji ostrożnej (tutaj brakło ok 1 mln..) a do wersji optymistycznej którą podałem to sporo brakuje.... czemu? w spółce z tego co wiem jest dalej dobrze a więc pewnie wpływ mogło mieć przesunięcie rozliczenia kilku kontraktów.. :?: na PGS cierpliwość to najlepsze rozwiązanie :lol:
wyrażam moje osobiste poglądy, w żaden sposób nie można ich traktować jako rekomendacji !:-)
http://www.stockwatch.pl/forum, https://twitter.com/
Brak kary w przeszłości rozzuchwala na przyszłość

Avocado20
Plutonowy
Posty: 17
Rejestracja: 05 wrz 2017 08:40

Re: PGS SOFTWARE [PSW]

Postautor: Avocado20 » 12 sty 2018 08:41

wyniki są poniżej moich założeń nawet w wersji ostrożnej (tutaj brakło ok 1 mln..) a do wersji optymistycznej którą podałem to sporo brakuje.... czemu? w spółce z tego co wiem jest dalej dobrze a więc pewnie wpływ mogło mieć przesunięcie rozliczenia kilku kontraktów.. :?: na PGS cierpliwość to najlepsze rozwiązanie :lol:
No właśnie. Do moich oczekiwań zabrakło jakichś 4 mln przychodu. Ostatnio zacząłem sobie katalogować liczby ze strony PGSu na temat zakończoncych projektów - od początku listopada do początku stycznia wleciało 55 projektów na licznik. Co oznacza z grubsza, że miesięcznie PGS oddaje teraz jakieś 25-30 projektów. Idąc dalej - średni projekt generuje przychodu jakieś 250-300 tysięcy. Czyli wystarczyło, że 12-15 projektów zostało rozliczonych po nowym roku, zamiast przed świętami... i mamy różnicę.

Pamiętajmy, że przeprowadzka, to nie tylko koszty przeprowadzki, ale i dezorganizacji i ogólnego spowolnienia pracy. Być może tutaj PGS się nie popisał.
<Poprawcie mnie z tymi liczbami, liczyłem w głowie na szybko, pewnie coś pomyliłem>
EDIT: moją teorię potwierdzałby następujący fakt:
3 stycznia: 2050 projektów,
12 stycznia: 2072 projektów.
Czyli w 9 dni oddano 22 projekty (z grubsza, ale to i tak więcej, niż średnia). Tak naprawdę po najbliższej aktualizacji licznika będziemy wiedzieć coś więcej.
Co sądzicie?

Piter188pl
Sierżant
Posty: 60
Rejestracja: 09 sie 2017 12:43

Re: PGS SOFTWARE [PSW]

Postautor: Piter188pl » 12 sty 2018 08:47

Myślę że możesz mieć dużo racji tym bardziej że w przeszłości już nie raz zdarzały im się przesunięcia kwartalne.

addison
Młodszy chorąży
Posty: 570
Rejestracja: 15 wrz 2006 15:56

Re: PGS SOFTWARE [PSW]

Postautor: addison » 12 sty 2018 09:10

LSI rośnie bo nie wypłacają dywidendy tylko z tej kasy sami sobie kurs podbijają przez skup akcji.
od tego roku będzie(powinna być) dywidenda, poprzednia została wycofana przez przejęcie konkurencji.

do teraz LSI skupiło 12k akcji, czy naprawdę uważasz, że to wpłynęło na kurs? dynamika sprzedaży >40% rdr - do rekordowej wartości w historii spółki.

PGS był po prostu drogi, pisałem, że wycena na 400mln jest po prostu wymagająca i każde zachwianie wyników spowoduje mocny odjazd. Jestem z Wrocka i wiem, że ludzie z pgs pączkują i zakładają swoje biznesy, nie w tej skali oczywiście, ale klonują działalność pgs-u. Przy takiej rentowności to normalne, że konkurencja musi się pojawić(najprościej wśród byłych pracowników). To pgs nie boli, bardziej boli rotacja pracowników, stąd moje pytanie o zmiany liczby pracowników w 2017.

Wczorajsze obroty na wybiciu w dół, uff nie wygląda to dobrze, nie będzie szybkiego powrotu na szczyty, powinno zejść niżej i się uspokoić zanim zacznie rosnąć.

Ponawiam pytanie, ile jak zmieniała się liczba pracowników/kontraktorów na koniec każdego kwartału w 2017 roku?

Piter188pl
Sierżant
Posty: 60
Rejestracja: 09 sie 2017 12:43

Re: PGS SOFTWARE [PSW]

Postautor: Piter188pl » 12 sty 2018 20:51

Wczorajsze obroty na wybiciu w dół, uff nie wygląda to dobrze, nie będzie szybkiego powrotu na szczyty, powinno zejść niżej i się uspokoić zanim zacznie rosnąć.
Można i tak powiedzieć ale zobacz na dzisiejszą sesje :) wczoraj obroty 70k , dzisiaj ponad 90k a intraday zamknęło się na szczytach a więc myślę że najgorsze mamy za sobą przynajmniej krótkoterminowo. Ktoś to dzisiaj odbierał prawda ? Mało tego wczoraj sesja zamknęła się na minimach a dzisiaj na maksimach przy obrotach większych o 20k. Każdy widzi to inaczej :) Oczywiście nikt nie zna przyszłości ale to nie leci jak wodospad ( ostatnio tak było na livechacie ) .

sth2die4
Starszy sierżant sztabowy
Posty: 208
Rejestracja: 24 cze 2014 08:22

Re: PGS SOFTWARE [PSW]

Postautor: sth2die4 » 16 sty 2018 10:33

Męczący ten PGS :)

Przy ostatnim dołku sobie powiedziałem ze jak wróci na 15 to sprzedaje, ale wysokie obroty/popyt i wizja dobrych wyników znów mnie powstrzymały.
Pozdrawiam akcjonariuszy i życzę wszystkim cierpliwości :)

NaSniadanieJajecznica
Sierżant
Posty: 65
Rejestracja: 12 lis 2015 10:20

Re: PGS SOFTWARE [PSW]

Postautor: NaSniadanieJajecznica » 16 sty 2018 12:08

Moim zdaniem, PGS jest teraz właśnie wyceniany fair, nie ma za bardzo ani miejsca na wzrosty ani na spadki, nie licząc jakiś krótkoterminowych wahań.

Pakman
Sierżant sztabowy
Posty: 118
Rejestracja: 30 paź 2014 17:33

Re: PGS SOFTWARE [PSW]

Postautor: Pakman » 16 sty 2018 12:15

Ktoś ładnie skupuje duże wolumeny. Nie zdziwię się jak szybko wróci do 15 zł a później wyżej. Dobry papier a kisi się na tych poziomach strasznie długo. Pierwszy raz w okolicy 15 zł był maj/czerwiec 2016. W tym czasie wyniki zostały znacznie poprawione.

ClaudeDebussy
Sierżant
Posty: 44
Rejestracja: 23 sty 2018 10:01
Lokalizacja: France

Re: PGS SOFTWARE [PSW]

Postautor: ClaudeDebussy » 23 sty 2018 12:48

Dzien dobry witam wszystkich akcjonariuszy spolki i mam pytanie czy zostanie podana informacja o wynikach za ostatni kwartal jakies szacunki? Bo zgodnie z mifd czy jak to sie tam nazywa spolka musi podac raport natychmiast jak pozna wyniki a czekanie do rocznego to bez sensu, bo to ze 2 miesiace albo lepiej
NVDA, CSCO, PSW, CMR, VVD, CIG

ClaudeDebussy
Sierżant
Posty: 44
Rejestracja: 23 sty 2018 10:01
Lokalizacja: France

Re: PGS SOFTWARE [PSW]

Postautor: ClaudeDebussy » 30 sty 2018 18:38

Odszukalem rok temu podali 28 stycznia a dzis jest 30 czyli powinny juz byc. Troche wkurzajce to czekanie im dluzej wynikow nie ma tym wieksze zagrozenie ze beda kiepskie :evil:
NVDA, CSCO, PSW, CMR, VVD, CIG

iLuminaTi
Starszy sierżant
Posty: 92
Rejestracja: 29 lis 2017 21:28
Kontakt:

Re: PGS SOFTWARE [PSW]

Postautor: iLuminaTi » 30 sty 2018 20:03

#PSW #PGS_SOFTWARE O spółce pisałem w połowie listopada, gdy zbliżała się do oporu. Wtedy też opuściłem akcjonariat. Jak się okazuje była to dobra decyzja. Pisałe o tym tu: https://www.facebook.com/groups/2613435 ... 104155010/ Wykres tygodniowy, skala logarytmiczna: https://www.tradingview.com/x/a2CHpWdG Spółka zaczyna poruszać się w trendzie bocznym. Górne ograniczenie kanału to: ~ 15.40 PLN a dolna wartość tego kanału to: ~ 11.00 PLN Warto też wspomnieć o poziomie 13.00 PLN jako potencjalnym poziomie wsparcia ( wypada ~ w połowie w/w kanału ) Na wykresie tygodniowym wskaźniki nie sugerują ataku na szczyt, wręcz odwrotnie, sygnalizują dalsze osuwanie się kursu. Potwierdzają to wskaźniki na wykresie dziennym: https://www.tradingview.com/x/aWAxTcV9 Już jutro MACD przetnie linię równowagi generując poważny sygnał zapowiadający dalsze pogorszenie koniunktury na rynku tych akcji. Podsumowując: Najlepszą strategią dla chcących stać się posiadaczami tych akcji, jest pozostanie poza rynkiem i uważna obserwacja. Pozdrawiam
właśnie dlatego uważam, że AT jest pomocnicza do AF
tzn: decyzję o sprzedaży/zakupie podejmujesz na podstawie AF a samo miejsce zakupu czy sprzedaży podpowiada AT ( i to moim zdaniem jest znakomita opcja jeśli są tacy co potrafią),
przykład PGS : w ciągu kilku dni obraz techniczny się zupełnie zmienił... ( przynajmniej w Twoich komentarzach)... a czy w tym czasie coś w fundamentach Spółki się zmieniło :?: :?: :?: :?: :?:na 99,9% nic....
Szanuję Twoje zdanie. Podtrzymuję swoją opinię. Zgadzam się w całej rozciągłości z tezą, że AT to tylko pomocnicza do AF. Nie wyobrażam sobie inwestycji długoterminowej w oparciu o samą AT. Uważam, że AF podpowiada w co wejść, ale to AT powie nam kiedy to zrobić. Prosty przykład CDR Inwestor nr 1 korzysta z AF i wchodzi po 90 PLN, inwestor 2 korzysta z AF, ale AT podpowiada mu, że kurs będzie spadał. Wchodzi po 60 PLN. Kurs potem rośnie. dociera do 180 PLN Inwestor 1 ma z każdej 1 PLN 1 PLN zysku, inwestor nr 2 ma z każdej 1 PLN 2 PLN zysku. W przypadku PGS nadal uważam, że to silna fundamentalnie spółka i nie spuszczam z niej wzroku ( zaglądam przynajmniej 2-3 razy w ciągu dnia ) Poważnie się zastanawiam nad ponownym wejściem do akcjonariatu przy aktualnym poziomie 13 PLN. maksymalny zakres korekty zaznaczyłem na wykresie 11 PLN. Oczywiście ten poziom jest zbyt oczywisty aby tam ustawić zlecenie kupna. Ale 11.35 PLN ?? Czas pokaże. Aktualny poziom uważam już za poważnie atrakcyjny, ale o tym czy już teraz wejdę do akcjonariatu zadecyduje AT. Załączam aktualne wykresy:
Wykres tygodniowy, skala logarytmiczna.
Obrazek
Wykres dzienny, skala logarytmiczna:
Obrazek
pozdrawiam
FORUM ILUMINACI GPW https://iluminacigpw.pl
FACEBOOK:https://web.facebook.com/groups/1928592097406576/
"Żeby panować nad pieniędzmi, trzeba najpierw zapanować nad samym sobą"

bankrucik
Podporucznik
Posty: 10734
Rejestracja: 14 mar 2008 13:55
Lokalizacja: z kasyna

Re: PGS SOFTWARE [PSW]

Postautor: bankrucik » 05 lut 2018 17:11

znowu jakieś pajace się pode mnie podszywają na wątku PGS SOFTWARE na bankierze.... :twisted: :twisted:
wyrażam moje osobiste poglądy, w żaden sposób nie można ich traktować jako rekomendacji !:-)
http://www.stockwatch.pl/forum, https://twitter.com/
Brak kary w przeszłości rozzuchwala na przyszłość

pedro gonzales
Sierżant
Posty: 65
Rejestracja: 12 sie 2017 13:17

Re: PGS SOFTWARE [PSW]

Postautor: pedro gonzales » 05 lut 2018 17:37

cena popularności.. :lol:


Wróć do „Akcje”

REKLAMA

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 196 gości