SOFTBLUE [SBE] NewConnect

wszystko na temat spółek publicznych
Caius Cosades
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 2658
Rejestracja: 30 lis 2010 21:34
Kontakt:

Re: SOFTBLUE [SBE] NewConnect

Postautor: Caius Cosades » 26 sty 2018 21:23

PS. Nie dosyć że wyłudzili dotacje, pod drony i współprace z WZL2 i Politechnikami/Uniwersytetami to jeszcze pod wkład własny pod te dotacje zrobili dwie emisje... są lepsi niż Patro bo on tylko emisje robi :shock: :twisted: :lol:
(...)
Stawiając takie zarzuty nie poparte dowodami sam stawiasz siebie w niezbyt dobrym świetle.
To jak nazwiesz taki schemat:
wystawianie OFICJALNEGO komunikatu o super-duper umowie -> żenienie akcji z pomocą podprogowych (4,999%) cyprów na górce co mają za 10 gr -> permanentna cisza w temacie umowy jak gdyby nic się nie stało :roll:
SOFTBLUE [SBE] - dofinansowania, (tele)informatyka, oprogramowanie, drony antysmogowe i na termowizję, fotowoltaika, biotechnologia, walka z suszą oraz status CBR i członek ESA

REKLAMA


Caius Cosades
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 2658
Rejestracja: 30 lis 2010 21:34
Kontakt:

Re: SOFTBLUE [SBE] NewConnect

Postautor: Caius Cosades » 26 sty 2018 21:36

No dobra spuszczę trochę z tonu, ale jeśli raport będzie taki jak myślę czyli udowodni że także tajna umowa to była kolejna lipa pod wywalanie akcji przez podprogowe cypry co mają za 10 groszy (tak jak z sensoftami było) to sorry, ale 10 komentarzy na bankierze, 5 na parkiecie i 1 na stockwatch dziennie przez tydzień :D

Jak raport będzie dobry tj min. 4 banki przychodu to odszczekam i przeproszę... czy mogę liczyć na to samo z Waszej strony jeśli będzie jak prognozuje czyli wyjdzie kolejny szwindel po sensoftach i AirDronach czyli tajna umowa z B-Z (to że to wszystko było pod żenienie akcji leszczom na górce) ?

Zresztą jeśli nie są oszustami to raport powinien liznąć 5 mln przychodu (3,2 tajna umowa + 1 mln Politechnika + wiele pomniejszych umów/kontraktów czyli dodatkowe od 0,5. do 1 mln przychodu) wtedy to nawet ja kupię bo odzyskam wiarę w spółkę, ale szanse na to że tak będzie to jak 1:10 :)
SOFTBLUE [SBE] - dofinansowania, (tele)informatyka, oprogramowanie, drony antysmogowe i na termowizję, fotowoltaika, biotechnologia, walka z suszą oraz status CBR i członek ESA

Cygan__
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 2710
Rejestracja: 30 gru 2007 15:42

Re: SOFTBLUE [SBE] NewConnect

Postautor: Cygan__ » 27 sty 2018 12:49

Nie chodziło mi o "spuszczanie z tonu" tylko trzymanie się faktów.

Dotacje na drony dostali wspólnie z WZL i nawet WZL potwierdza, że projekt jest realizowany a Softblue odpowiada nie za drony a za czujniki do nich.

Kwestia realizacji wcześniejszych umów typu sensofty - tu mi się jest ciężko wypowiedzieć bo akcje kupowałem dużo później. Wartość umowy mogła rozpalić inwestorów - trzeba by było pojechać na walne i zapytać o to Prezesa - jakie są efekty podpisania tej umowy.
Zawarcie istotnej umowy Softblue Spółka Akcyjna (PLSFTBL00012)
20-01-2016 09:52:31 | Bieżący | EBI | 3/2016
Zarząd spółki Softblue S. A. (?Spółka?) informuje, że w dniu dzisiejszym Spółka otrzymała podpisaną umowę (?Umowa?) z firmą Leenlife Pharma International Inc. z siedzibą w Vacouver (?Dystrybutor) w przedmiocie dystrybucji produktu opracowanego przez Spółkę noszącego nazwę handlową Sensoft(?Produkt?).

Sensoft to zintegrowany teleinformatyczny system umożliwiający mierzenie warunków termicznych w jakich transportowane i przechowywane są produkty farmaceutyczne, żywnościowe, odczynniki chemiczne i inne produkty narażone na zmianę swoich właściwości fizyko-chemicznych, skrócenie okresu przydatności wskutek rozmrożenia lub zmian temperatury.

Umowa została zawarta na okres 3lat. Umowa przewiduje, że w przypadku sprzedaży przez Dystrybutora Produktu za kwotę 6,0 mln USD Dystrybutor otrzyma wyłączność na sprzedaż Produktu na terytorium Kanady i Stanów Zjednoczonych.

Pozostałe warunki umowy w tym odnośnie specyfikacji produktu, terminów płatności i dostaw, są typowe dla międzynarodowych transakcji i umów dystrybucyjnych.

Leenlife Pharma International Inc. to Spółka notowana na Canadian Securities Exchange. Dystrybutor działa na rynku nowych technologii. Ma doświadczenie we wdrażaniu innowacyjnych produktów. Lennlife m. innymi opracowała opatentowany sposób izolacji omega-3 oraz kwasów tłuszczowych z lnu.

Umowa została uznana za istotną przez wzgląd na wartość Umowy oraz jej znaczenia dla sytuacji gospodarczej majątkowej i finansowej Spółki.

Caius Cosades
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 2658
Rejestracja: 30 lis 2010 21:34
Kontakt:

Re: SOFTBLUE [SBE] NewConnect

Postautor: Caius Cosades » 28 sty 2018 17:07

Minęły dwa lata od tej bajeczki na sensofty i do teraz w żadnym komunikacie a nawet raporcie nie napisali jak ona postępuje... ale co akcji z cyprami za 10 gr sprzedali pod tą umowę to ich :twisted: :lol:
SOFTBLUE [SBE] - dofinansowania, (tele)informatyka, oprogramowanie, drony antysmogowe i na termowizję, fotowoltaika, biotechnologia, walka z suszą oraz status CBR i członek ESA

Cygan__
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 2710
Rejestracja: 30 gru 2007 15:42

Re: SOFTBLUE [SBE] NewConnect

Postautor: Cygan__ » 28 sty 2018 21:35

Dlatego zwykle nie wchodzę zaraz po debiucie.
Ale tez nie skreślam spółki po dużych spadkach.

Zawsze można spróbować coś ugrać. Tutaj widzę większa szanse na wzrosty niż na spadki.

Caius Cosades
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 2658
Rejestracja: 30 lis 2010 21:34
Kontakt:

Re: SOFTBLUE [SBE] NewConnect

Postautor: Caius Cosades » 30 sty 2018 14:09

Odkryłem kolejny przewał:
Kierul jest taki multitask że jednocześnie jest prokurentem Softblue i bratem PZ SBE a teraz został PZ Athosa.. czy mgr.inż teleinformatyki to wykształcenie odpowiednie żeby zostać PZ spółki inwestycyjno-kapitałowej ? :)
Na pewno szykują jakiś ciekawy "przekręt" w stylu transfer kasy z jednej do drugiej bezpośrednio lub pośrednio przez B-Z* tak czy siak na pewno będzie ciekawie...

*Może też ta kasa z emisji Athosa na 4 mln zł ma być dla B-Z żeby miała z czego zapłacić SBE za "tajną umowę", bym się śmiał jakby te akcje ATHOSA objęła właśnie SBE czyli przewalała kasę z kieszeni do kieszeni żeby poprawić sztucznie jednocześnie inwestycje i przychody - może tak być bo nikt za darmo PZ nie zostaje :)
SBE obejmie akcje serii H za 4 mln PLN -> Athos "zainwestuje" w B-Z -> B-Z zapłaci za, teraz już wiem czemu, "tajną umowę" z SBE-> SBE wykaże jednocześnie wzrost inwestycji i przychodów za pomocą swojej własnej kasy.... dosłownie Poznańska WIRRówka bis
Ty jesteś bardziej ciężkim przypadkiem bo się cieszysz że firma za pomocą kasy z Waszej drugiej emisji* będzie UDAWAŁA że nie jest ciągle pod lodem żeby dalej żenić akcje za 10gr bez lock-upów. Poza tym wypiorą kasę z emisji zamieniając ją na kasę za którą będą mogli zrobić cokolwiek np dać sobie nagrody finansowe za sztuczny zysk. I tak kasa z 2 emisji zamieni się w np. pięknego Mercedesa SL550...

*dziwnym przypadkiem też dokładnie 4 mln PLN bo nie licząc tego co wziął w ramach kreatywnej księgowości PZ Kierul to SBE pozyskało dokładnie 4 mln PLN... przypadek ?
SOFTBLUE [SBE] - dofinansowania, (tele)informatyka, oprogramowanie, drony antysmogowe i na termowizję, fotowoltaika, biotechnologia, walka z suszą oraz status CBR i członek ESA

Caius Cosades
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 2658
Rejestracja: 30 lis 2010 21:34
Kontakt:

Re: SOFTBLUE [SBE] NewConnect

Postautor: Caius Cosades » 30 sty 2018 14:49

Teraz już wiem czemu ta umową z B-Z jest tajna - żeby nikt się nie domyślił że sami sobie zapłacili za realizację umowy w celu sztucznego wykazania że spółka jest na plusie i wyprania kasy z 2nd emisji. :lol: Wiedziałem że to musi być proste (Brzytwa Ockhamy), ale dopóki nie wyczytałem że Kierul junior w wieku 30 lat z magisterkiem w dziedzinie teleinformatyka został PZ spółki inwestycyjno-kapitałowej to ciągle główkowałem się jak umowa może być tajna... (pierwszy od czasu 8 lat gry na giełdzie takie coś widzę)

Czyli SBE za drugą swoją emisję dostała dokładnie 4 mln -> wg uchwały Athosa ze wczoraj oprócz wybrania "przypadkiem" na PZ Kierula ma wyemitować też akcji za NIE więcej niż 4 mln zł (znowu przypadek) -> Athos "przypadkiem" inwestuje potem w B-Z -> B-Z płaci SBE za "tajną umowę" ich własnymi pieniędzmi -> raport wykazuje że: słupki są rekordowe tj. inwestycje + przychody -> żenienie akcji za 10 gr przez Kieruli co znowuż "przypadkiem" zapomnieli o Lock-Upach

Bydgoska WIRRówka powstaje na naszych oczach - jak skończyli ci z Poznańskiej WIRRówki to wiedzą tylko weterani giełdy :)
:twisted: :twisted: :twisted:
SOFTBLUE [SBE] - dofinansowania, (tele)informatyka, oprogramowanie, drony antysmogowe i na termowizję, fotowoltaika, biotechnologia, walka z suszą oraz status CBR i członek ESA

Caius Cosades
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 2658
Rejestracja: 30 lis 2010 21:34
Kontakt:

Re: SOFTBLUE [SBE] NewConnect

Postautor: Caius Cosades » 12 lut 2018 17:28

To jaki obstawiacie raport ? Np jaki będzie przychód brutto:

A) do 1 mln PLN
B) 1-2 mln PLN
C) 2-3 mln PLN
D) 3-4 mln PLN
E) powyżej 4 mln PLN

:?:

Odpowiedź inna niż E równa się utracie statusu CBR więc mocno się zastanówcie :lol: :lol: :lol:

Ale pocieszę Was jeśli nie kłamali jak zwykle pod żenienie akcji w korekcie raportu za IIIQ2017 to wychodzi że faktycznie odpowiedź E jest poprawna i wtedy Caius Cosades wraca na spółkę :twisted:
SOFTBLUE [SBE] - dofinansowania, (tele)informatyka, oprogramowanie, drony antysmogowe i na termowizję, fotowoltaika, biotechnologia, walka z suszą oraz status CBR i członek ESA

Caius Cosades
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 2658
Rejestracja: 30 lis 2010 21:34
Kontakt:

Re: SOFTBLUE [SBE] NewConnect

Postautor: Caius Cosades » 14 lut 2018 22:35

Macie szczęście odpowiedź E jest prawidłowa w IVQ2017 3,9 mln netto przychodu, narastająco 5.3 mln czyli prawie 1.3 mln euro (wymóg to min 1.2 netto na rok) - status CBR uratowany :twisted:
SOFTBLUE [SBE] - dofinansowania, (tele)informatyka, oprogramowanie, drony antysmogowe i na termowizję, fotowoltaika, biotechnologia, walka z suszą oraz status CBR i członek ESA

Cygan__
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 2710
Rejestracja: 30 gru 2007 15:42

Re: SOFTBLUE [SBE] NewConnect

Postautor: Cygan__ » 18 lut 2018 14:56

Opisałeś sie tyle i wszystko na nic. Ani nie spadło ani nie wzrosło ...

Caius Cosades
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 2658
Rejestracja: 30 lis 2010 21:34
Kontakt:

Re: SOFTBLUE [SBE] NewConnect

Postautor: Caius Cosades » 18 lut 2018 15:54

Opisałeś sie tyle i wszystko na nic. Ani nie spadło ani nie wzrosło ...
Eee tam kółeczko można było zrobić wystarczyło się domyśleć że MUSZĄ wykazać min 1.2 mln euro netto przychodu w 2017 więc ponad 3/4 musiałyby wtedy wpaść w IVQ2017, a przy takiej kwocie nie było bata żeby nie pojawił się ładny zysk zresztą korekta raportu za IIIQ2017 wyraźnie sugerowała między wierszami że tak będzie... więc kto umiał czytać ten odkupował od obesrańców za 42-44 grosze... i wielkie dzięki że mi wtedy nie przeszkadzaliście (od początku lutego) po lewej swoim popytem :twisted: 8)

PS. trzecia fala wzrostów pod koniec czwartkowej sesji została zduszona w zarodku batonem (prawie 100k) na S - to nie moja wina że macie głodnego niedźwiedzia na spółce :roll:
SOFTBLUE [SBE] - dofinansowania, (tele)informatyka, oprogramowanie, drony antysmogowe i na termowizję, fotowoltaika, biotechnologia, walka z suszą oraz status CBR i członek ESA

Caius Cosades
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 2658
Rejestracja: 30 lis 2010 21:34
Kontakt:

Re: SOFTBLUE [SBE] NewConnect

Postautor: Caius Cosades » 18 lut 2018 16:43

Aha ja tu jeszcze kiedyś wrócę (kwiecień-maj... może wcześniej jak cena mi się spodoba) bo wszystko wskazuje że przychód jak i stan gotówki w raporcie za IQ2018 dorówna kapitalizacji (!) jak ludzie to zauważą po raporcie to będzie już za późno na kupowanie a i tak mało kto to przeczyta co teraz napisałem bo na forumie aktywnie działa kilkadziesiąt razy mniej osób niż wtedy kiedy zaczynałem przygodę z tym forum... ze starej gwardii naganiaczy/spekulantów tylko laptop został* tylko że teraz tylko nagania na par.ówę :twisted: :roll:

*Nieskromnie napiszę że nikt bardziej (na tym forum) ode mnie nie nagonił na smoke shopa w lutym i marcu 2011... aż bana dostałem od razu jak zaczęła się rakieta :twisted: :lol: ale co zarobiłem to moje i mam czyste sumienie bo naganiałem PRZED rakietą i nikt na mnie nie pluje że ubrałem kogoś na górce albo złapał przeze mnie spadające noże 8) :twisted:
Ostatnio zmieniony 18 lut 2018 17:28 przez Caius Cosades, łącznie zmieniany 2 razy.
SOFTBLUE [SBE] - dofinansowania, (tele)informatyka, oprogramowanie, drony antysmogowe i na termowizję, fotowoltaika, biotechnologia, walka z suszą oraz status CBR i członek ESA

Caius Cosades
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 2658
Rejestracja: 30 lis 2010 21:34
Kontakt:

Re: SOFTBLUE [SBE] NewConnect

Postautor: Caius Cosades » 18 lut 2018 17:35

Na bankierze jakiś patro-lover nagania żeby kupować bo par.ówa vel spo.cony wchodzi w spółkę a ludzie jeszcze z nim dyskutują :lol: :lol: :lol:
SOFTBLUE [SBE] - dofinansowania, (tele)informatyka, oprogramowanie, drony antysmogowe i na termowizję, fotowoltaika, biotechnologia, walka z suszą oraz status CBR i członek ESA

Caius Cosades
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 2658
Rejestracja: 30 lis 2010 21:34
Kontakt:

Re: SOFTBLUE [SBE] NewConnect

Postautor: Caius Cosades » 19 lut 2018 18:05

Patrząc na zachowanie kursu po raporcie, stwierdzam że drobnica wróci jak Kierule:

-odetną pępowinę od Pawlikowskich
-wprowadzą lock-upy na swoje akcje
-sformułują wniosek końcowy w postaci komunikatu w sprawie umowy z Kanadą (Sensofty)

ale w BydgoszczU mówią że są za ciency na choćby jedno z wyżej wymienianych... mówią że traktują Pawlikowskiego jak Boga bez których byliby zerem (którymi być powinni) i pod własnym kiblem czekają z zaciśniętymi zwieraczami jak nie odbiera bo nawet srać nie pójdą bez zgody od niego :lol: :twisted:
Ostatnio zmieniony 19 lut 2018 22:11 przez Caius Cosades, łącznie zmieniany 3 razy.
SOFTBLUE [SBE] - dofinansowania, (tele)informatyka, oprogramowanie, drony antysmogowe i na termowizję, fotowoltaika, biotechnologia, walka z suszą oraz status CBR i członek ESA

welts
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 7425
Rejestracja: 02 mar 2013 19:36
Lokalizacja: MACD

Re: SOFTBLUE [SBE] NewConnect

Postautor: welts » 19 lut 2018 19:14

Tradycyjnie kiepsko :lol:


Wróć do „Akcje”

REKLAMA

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 38 gości