POLIMEX MOSTOSTAL [PXM] księga IX

wszystko na temat spółek publicznych
|Czarne.Koszule|
Starszy chorąży
Posty: 1152
Rejestracja: 10 gru 2017 20:10

Re: POLIMEX MOSTOSTAL [PXM] księga IX

Postautor: |Czarne.Koszule| » 31 maja 2018 16:21

Dalej tu spamujesz Qgen, już kolejny rok.
Życia ci nie szkoda? Utopił cię Krauze to trudno, to tylko pieniądze.
Spamowanie Na Polimexie nie zwróci ci kasy i dumy.

Panie Adasiu, proszę stąd wyjść, jest ładna pogoda, piwko a wieczorem coś mocniejszego.

Obrazek

Zrobiłeś sobie selfie, ciesz się :lol:

REKLAMA


|Czarne.Koszule|
Starszy chorąży
Posty: 1152
Rejestracja: 10 gru 2017 20:10

Re: POLIMEX MOSTOSTAL [PXM] księga IX

Postautor: |Czarne.Koszule| » 31 maja 2018 16:43

Litwa - Raport: duże grupy biznesowe zagrażają interesom i bezpieczeństwu kraju
PAP - Biznes
31 maj 2018, 13:00


31.05.2018, Wilno (PAP) - Działalność dużych grup biznesowych na Litwie zagraża interesom państwowym i bezpieczeństwu narodowemu - stwierdziła sejmowa komisja bezpieczeństwa narodowego i obrony, która przez ponad pół roku badała przypadki korupcji politycznej w kraju.
"Skutkiem takiej działalności może być fasadowa demokracja, w której rządzą pieniądze i siatka nieformalnych wpływów" - napisała komisja w zaprezentowanym w środę wieczorem raporcie. Według jej szacunków działająca od lat siatka powiązań między biznesem, polityką i mediami naraziła kraj na milionowe straty.

We wnioskach komisji, przedstawionych w oparciu o raporty Państwowego Departamentu Bezpieczeństwa (VSD), mowa jest o sześciu działających w kraju grupach biznesowych: Achema, Augustinas Rakauskas i Alvydas Żabolis, Icor, Vicziunai, Vilniaus prekyba oraz MG Baltic, której poświęcono najwięcej uwagi.

W raporcie odnotowuje się, że koncern MG Baltic sukcesy w biznesie zaczął odnosić w 2006 roku, tj. po powstaniu partii Związek Liberałów Litwy pod przewodnictwem Eligijusa Masiulisa, podejrzewanego obecnie o przyjęcie od tego przedsiębiorstwa łapówki w wysokości 100 tys. euro.

Z dokumentu sejmowej komisji wynika, że MG Baltic nie ograniczył się jedynie do wpływania na Związek Liberałów, partii określanej jako "projekt koncernu". Wraz z należącą do niego litewską grupą medialną firma ta oddziaływała na przywódców innych partii politycznych oraz wpływała na decyzje rządu, instytucji rządowych i prokuratury.

"Niektóre instytucje państwowe mogły być de facto opanowane przez MG Baltic" - czytamy w raporcie.

Koncern interesowały szczególnie duże projekty infrastrukturalne, podlegające resortom oświaty i zdrowia oraz działalność inspekcji podatkowej.

Komisja odnotowuje, że MG Baltic, wykorzystując swoje media i niektórych dziennikarzy, przez lata gromadził poufne dane i kompromitujące informacje na temat litewskich polityków, ministrów, urzędników i partii politycznych, a zdobyte informacje wykorzystywał do manipulacji i przekupstw.

We wnioskach komisji stwierdza się, że przedstawiciele koncernu utrzymują ścisłe kontakty z urzędnikami służb specjalnych byłego Związku Radzieckiego, którzy próbują spowodować zmianę kierunku w polityce energetycznej Litwy.

"Komisja posiada informacje, że Rosatom (Rosyjska Państwowa Korporacja Energii Jądrowej) i koncern MG Baltic mają wspólny interes w pozyskaniu długoterminowego zamówienia w związku z zamknięciem Ignalińskiej Elektrowni Atomowej" - wskazano we wnioskach.

Raport komisji będzie musiał teraz zatwierdzić Sejm. "Będziemy dążyli, by grupy biznesowe, które wyrządziły szkodę państwu, wyrównały ją, (...) a kwota ta może wynosić kilkaset milionów euro" - zaznaczył przewodniczący komisji, poseł Vytautas Bakas.

Z Wilna Aleksandra Akińczo (PAP)

Warto to obserwować, wspominałem na forum ...nie ma nic z Polimexem wspólnego...sektor energetyczny...czeka tam trzęsienie ziemi...

|Czarne.Koszule|
Starszy chorąży
Posty: 1152
Rejestracja: 10 gru 2017 20:10

Re: POLIMEX MOSTOSTAL [PXM] księga IX

Postautor: |Czarne.Koszule| » 31 maja 2018 17:23

I znowu Krauze górą.

Ryszardowi na 62 urodziny nie pogratulowałem bo zapomniałem ale 4 dni zwłoki to niewiele, a jego nie ma od 1 września 2013 bo jest historią.

Widzę że upierasz się by mnie wywoływać do tablicy, już tęsknisz :)))))) ?
Rafako też ci dało popalić

:P to jest wasze marzenie

Yusuke
Młodszy chorąży
Posty: 471
Rejestracja: 24 kwie 2018 14:49

Re: POLIMEX MOSTOSTAL [PXM] księga IX

Postautor: Yusuke » 31 maja 2018 19:01

Cz.K. nie przejmuj się nim. 9Idziemy do przodu niczym Katana przez bambus. Zaraz coś zagram i wrzucę jak wyjdzie idealnie bo gram od 15(4 godziny w tył) i mam koncept :-) Dzięki za wenę do gry.

Aktualnie jedyny problem to garówa przy której nie idzie grać.
Wytrwałość tworzy charakter, a charakter tworzy nadzieję.

|Czarne.Koszule|
Starszy chorąży
Posty: 1152
Rejestracja: 10 gru 2017 20:10

Re: POLIMEX MOSTOSTAL [PXM] księga IX

Postautor: |Czarne.Koszule| » 31 maja 2018 19:08

Cz.K. nie przejmuj się nim. 9Idziemy do przodu niczym Katana przez bambus. Zaraz coś zagram i wrzucę jak wyjdzie idealnie bo gram od 15(4 godziny w tył) i mam koncept :-) Dzięki za wenę do gry.

Aktualnie jedyny problem to garówa przy której nie idzie grać.

Samolot mam dopiero w niedzielę :)) dzięki za wsparcie ale ja znam me "sztafety pokoleń Petrolinvest" :lol: :lol: :lol:
Sprawa jest prosta w mych oczach, u konkurencji wszystko się sypie...Rafako z prezeską nie zapanują nad tym, mają tylko jedną szansę: szybka emisja akcji serii L bo wkrótce zagrać mogą:

KULT - Gwiazda szeryfa
https://www.youtube.com/watch?v=qfWLCmlJaCY

Yusuke
Młodszy chorąży
Posty: 471
Rejestracja: 24 kwie 2018 14:49

Re: POLIMEX MOSTOSTAL [PXM] księga IX

Postautor: Yusuke » 31 maja 2018 19:24

To i ja ci na privie podrzucę co zagrałem dzisiaj, bo to co chciałem mnie nie satysfakcjonuje.
Wytrwałość tworzy charakter, a charakter tworzy nadzieję.

|Czarne.Koszule|
Starszy chorąży
Posty: 1152
Rejestracja: 10 gru 2017 20:10

Re: POLIMEX MOSTOSTAL [PXM] księga IX

Postautor: |Czarne.Koszule| » 31 maja 2018 19:28

To i ja ci na privie podrzucę co zagrałem dzisiaj, bo to co chciałem mnie nie satysfakcjonuje.

:-) czuję się wyróżniony hi hi. To podaj proszę...

sceptyczka
Chorąży
Posty: 797
Rejestracja: 23 sty 2018 11:54

Re: POLIMEX MOSTOSTAL [PXM] księga IX

Postautor: sceptyczka » 01 cze 2018 13:05

Cz.K. nie przejmuj się nim. 9Idziemy do przodu niczym Katana przez bambus. Zaraz coś zagram i wrzucę jak wyjdzie idealnie bo gram od 15(4 godziny w tył) i mam koncept :-) Dzięki za wenę do gry.

Aktualnie jedyny problem to garówa przy której nie idzie grać.

Samolot mam dopiero w niedzielę :)) dzięki za wsparcie ale ja znam me "sztafety pokoleń Petrolinvest" :lol: :lol: :lol:
Sprawa jest prosta w mych oczach, u konkurencji wszystko się sypie...Rafako z prezeską nie zapanują nad tym, mają tylko jedną szansę: szybka emisja akcji serii L bo wkrótce zagrać mogą:

KULT - Gwiazda szeryfa
https://www.youtube.com/watch?v=qfWLCmlJaCY

No, konkurencja ogłosiła gazociągi!
Jeden podpisali, następne podobno tuż tuż...
Oj nie chciałbym mieszkać przy tym gazociągu.
Będzie puszczać na szwach, nawet jak w projekcie będą rury bezszwowe.

Ppiotr
Sierżant sztabowy
Posty: 115
Rejestracja: 10 sty 2018 00:49

Re: POLIMEX MOSTOSTAL [PXM] księga IX

Postautor: Ppiotr » 01 cze 2018 14:08

Sytuacja Na Rafako sie klaruje. Niedługo rajd na Rafako i pbg. Każdy decyzję podejmuje sam.
Ostatnio zmieniony 01 cze 2018 14:21 przez Ppiotr, łącznie zmieniany 3 razy.

Ppiotr
Sierżant sztabowy
Posty: 115
Rejestracja: 10 sty 2018 00:49

Re: POLIMEX MOSTOSTAL [PXM] księga IX

Postautor: Ppiotr » 01 cze 2018 14:12

To ja kopiuje twój post o wysyłam gdzie trzeba. Pilnuj sie.

niaht
Młodszy chorąży
Posty: 633
Rejestracja: 11 mar 2008 15:57

Re: POLIMEX MOSTOSTAL [PXM] księga IX

Postautor: niaht » 02 cze 2018 20:36


Hafid
Sierżant sztabowy
Posty: 190
Rejestracja: 13 kwie 2018 07:41

Re: POLIMEX MOSTOSTAL [PXM] księga IX

Postautor: Hafid » 02 cze 2018 22:36



Dla nas tutaj prace przygotowawcze i konstrukcje stalowe na potrzeby stropów hali odlotow i hangarow. Stąd rozbudowa siedlec... takie mam przeczucie. Do 2021 mamy dostosować się do Bat. Do 2020 zaś zakończenie wskazania lokalizacji.... rok na pozwolenia.... bo zakończeniu batow przechodzimy na CPK??? Było by pysznie..... pozdrawiam,H.

sceptyczka
Chorąży
Posty: 797
Rejestracja: 23 sty 2018 11:54

Re: POLIMEX MOSTOSTAL [PXM] księga IX

Postautor: sceptyczka » 03 cze 2018 00:23



Dla nas tutaj prace przygotowawcze i konstrukcje stalowe na potrzeby stropów hali odlotow i hangarow. Stąd rozbudowa siedlec... takie mam przeczucie. Do 2021 mamy dostosować się do Bat. Do 2020 zaś zakończenie wskazania lokalizacji.... rok na pozwolenia.... bo zakończeniu batow przechodzimy na CPK??? Było by pysznie..... pozdrawiam,H.

Drogi marzycielu o pysznościach!
Przypomnij sobie jakie były jaja z FINANSOWANIEM Opola, Jaworzna, Kozienic itd.
Pan bankster Morawiecki może sobie ogłaszać jeszcze wieksze plany, łącznie z wysłaniem kaczora na Marsa.
Kłopot w tym, że na tę gigantomanię NIE MA W POLKSCE PIENIĘDZY. I nie będzie.
Więc marzenia o CPK raczej odłóż na odległą przyszłość (pomijajac już absurd samego pomysłu).

Hafid
Sierżant sztabowy
Posty: 190
Rejestracja: 13 kwie 2018 07:41

Re: POLIMEX MOSTOSTAL [PXM] księga IX

Postautor: Hafid » 03 cze 2018 09:44



Dla nas tutaj prace przygotowawcze i konstrukcje stalowe na potrzeby stropów hali odlotow i hangarow. Stąd rozbudowa siedlec... takie mam przeczucie. Do 2021 mamy dostosować się do Bat. Do 2020 zaś zakończenie wskazania lokalizacji.... rok na pozwolenia.... bo zakończeniu batow przechodzimy na CPK??? Było by pysznie..... pozdrawiam,H.

Drogi marzycielu o pysznościach!
Przypomnij sobie jakie były jaja z FINANSOWANIEM Opola, Jaworzna, Kozienic itd.
Pan bankster Morawiecki może sobie ogłaszać jeszcze wieksze plany, łącznie z wysłaniem kaczora na Marsa.
Kłopot w tym, że na tę gigantomanię NIE MA W POLKSCE PIENIĘDZY. I nie będzie.
Więc marzenia o CPK raczej odłóż na odległą przyszłość (pomijajac już absurd samego pomysłu).

Doceniam Twój punkt widzenia i podzielam. Nie uważam ze to państwo bd finansowalo CPK w całości. Prawdopodobnie jedynie w części. Cześć przejmie nowa grupa lotnicza. Za 4 lata wykażą zyski. Huczne obwieszczenie sukcesu na cały świat. Emisja obligacji na swoich podmiotach i wspolfinansowanie projektu. Jest to jedyny powód powstania tej gk według mnie.

Kayak
Młodszy chorąży
Posty: 632
Rejestracja: 11 maja 2018 12:46

Re: POLIMEX MOSTOSTAL [PXM] księga IX

Postautor: Kayak » 03 cze 2018 10:26

Drogi Sceptyku. Ty jesteś niemal jak Hiroo Onoda :-) Obudź się chłopie i przestań pisać te *****, wyjdz z lasu. Po co to robisz? z głupoty, ignorancji, złośliwości, sklerozy czy dla pieniędzy ???
Kłopot w tym, że na tę gigantomanię NIE MA W POLKSCE PIENIĘDZY. I nie będzie.
W jednym zdaniu dwa teksty naczelnych pajaców PO, wow. Smsa dostałeś czy jak ?
Nie martw się "PiniĘDZe" i tym razem będą a CPK powstanie. Może nie w "Czy" lata i nie w "BydGoszCzu" :lol: ale powstanie.
Po wyborach samorządowych odpadną ostatni hamulcowy. Nic się nie bój.


Wróć do „Akcje”

REKLAMA

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 52 gości