MCI CAPITAL [MCI] księga LII obietnica Prezesa

wszystko na temat spółek publicznych
młoddy
Podporucznik
Posty: 12571
Rejestracja: 12 wrz 2012 17:19

Re: MCI CAPITAL [MCI] księga LII obietnica Prezesa

Postautor: młoddy » 14 cze 2018 07:37

zapomina że tak naprawdę jego zarobek zależy właśnie od jego dobrego imienia. Bo kto będzie chciał robić interesy z krętaczem? Jego biznes to inwestycje, a tutaj jedną z najważniejszych cech jest właśnie zaufanie. Skoro nie będzie w stanie zrobić udanego IPO na GPW, będzie problem z uplasowaniem nowych obligacji, to jaką będzie miał pozycję negocjacyjną z inwestorem zagranicznym?
Omamiony łatwym zyskiem, nie spojrzał na sprawę z szerzszej perspektywy? I niby ta osoba ma prowadzić czołowy fundusz VC/PE w regionie? Wolne żarty.
1.Dobry sentyment do osoby Czechowicza i tak zniknął w wyniku fatalnych wyników inwestycyjnych EuroV i TechV. Przecież Tomek był tym co miał wyniki porównywalne z Warrenem Buffett'em a w latach 2015-2017 odstawił taką manianę że twarz i tak była nie do uratowania.

2.Niewątpliwie nakręcił w sprawie obietnicy dywidend. Ale poza tym to jeszcze nic strasznego nie zrobił. Nie wykluczone że ograniczy się do 80% i wszystko będzie w jak najlepszym porządeczku. Nie wierzę w ten scenariusz, obawiam się gorszego, ale zobaczymy.

3.Zaufanie akcjonariuszy (dawno go nie ma) to nie to samo co zaufanie obligatariuszy (być może je zachowa).

REKLAMA


młoddy
Podporucznik
Posty: 12571
Rejestracja: 12 wrz 2012 17:19

Re: MCI CAPITAL [MCI] księga LII obietnica Prezesa

Postautor: młoddy » 14 cze 2018 07:59

Wydaje mi sie rowniez, ze po tylu stronach (nie kolegi!) ze to wyzej jest niemozliwe (konwenaty i....i amen! -> ERGO!) wrecz wypada przyspamowac dlaczego ktos wyzej, bez manii, ot tak z glowy, rzuca nagle proste sposoby na (ustalone tu) niemozliwe... :roll: I to az takie banalne typu zwykle rolowanie :!:

Lukas85, Maq - milo widziec nie-zyczeniowe spojrzenie!

ja osobiscie proponuje analizy pod katem "jak ten od wciskania przez lata VI Filaru w MCI :oops: bedzie teraz wyciskal kolejnych?" Nawet zostawiajac za soba wiieelki smrod na cale 42 maratonskie lata! Ta wiedza jest obecnie 1. Podstawowa wiedza na tym papierze 2. Potrzebna kazdemu akcjonariuszowi 3. Mozna przeciwnikowi/wrogowi :shock: choc podrozyc jego brzydkie chwyty na tych, ktorzy zaufali temu panu.
Jak pisze od jakiegos czasu (niesety!) sam biznes nie ma wiekszego znaczenia, zas - jak widac powyzej - wszelkie ruchy powinny byc traktowane nie jako dla dobra kogos wlasnosci (akcji) tylko jako cos przeciw niemu - chore :!: Dlatego mnie sie coraz bardziej wydaje, ze..pisanie o Rubikonie jest..:oops: :oops: ze ktos zaczal palic mosty. Np. jak np armia sowietow - i to raczej z tych syberyjskich jednostek.
Znowu troll z Kolegi wyłazi. Stosujesz kłamliwe odniesienia do mojej osoby.

1.Co do Tomka to w większości zgadzam się z Tobą i z Kolegami. To jasno wynika z moich tekstów. A Ty stosujesz retorykę jakbym był całkiem przeciwnego poglądu. Łżesz! Po co??? Wiem że mnie nie lubisz, ale po co zakłamujesz Forum?

2.Życzeniowe scenariusze to chyba już tylko Incoqnito przedstawia. Oby miał rację! Ale akurat ja zupełnie w to nie wierzę. Myślę że Tomek idzie po 95% w 2021 roku.

3.Opcję zrefinansowania obligacji długiem bankowym przedstawiłem jako pierwszy. Inna sprawa że prawdopodobnie tak się nie stanie. Wariant Tomek 95%+obligacje chyba jest dla Czechowicza lepszy niż wariant Tomek 100%+kredyty bankowe.

młoddy
Podporucznik
Posty: 12571
Rejestracja: 12 wrz 2012 17:19

Re: MCI CAPITAL [MCI] księga LII obietnica Prezesa

Postautor: młoddy » 14 cze 2018 08:29

Myślę że Tomek idzie po 95% w 2021 roku.
Tak się stanie jeśli dostępne informacje* są prawdziwe.

*
-nie jest planowany delisting (wielokrotne deklaracje Zarządu)
-planowane są dalsze emisje obligacji (chyba z kowenantem utrzymania na giełdzie)
-cena wezwania jest niska i odzew nie bedzie duży czyli celem jest tylko minięcie krępującego progu
-zapowiedziano BB w tym roku na około 5mln akcji
-z oficjalnej polityki dywidendowej wynika że podobne BB nastąpią w dwóch kolejnych latach

Ergo za trzy lata pozostanie około 38 mln akcji w tym znakomita większość należących do Tomka. On może osiągnąć ten niezwykle wysoki udział bez dużego angażowania MCI Management. Wystarczy MCI Capital. To ma wiele zalet:
-przejmowanie MCI za pieniądze MCI nie generuje problemu ze zbyt dużym długiem
-dodatkowo podnosi NAV/s i IRR a to chyba konik Tomka
-nie ma się do czego przyczepić (Tomek samodzielnie skupujący po niskim kursie, który sam zrobił (nawet jeśli niecelowo, wbrew intencjom) to brzydka sytuacja a gdy skupuje razem ze współakcjonariuszami to inna rozmowa).

Sewersp10
Plutonowy
Posty: 18
Rejestracja: 12 cze 2018 20:17

Re: MCI CAPITAL [MCI] księga LII obietnica Prezesa

Postautor: Sewersp10 » 14 cze 2018 09:09

Jeśli wczoraj nie kupował Tomek, to można założyć, że sporo osób wieży w to, że jeszcze teraz warto.

Sewersp10
Plutonowy
Posty: 18
Rejestracja: 12 cze 2018 20:17

Re: MCI CAPITAL [MCI] księga LII obietnica Prezesa

Postautor: Sewersp10 » 14 cze 2018 09:41

Bo chyba nikt nie ma tak niskich spread-ów, że warto kupować po 9,7 pod wezwanie?????

Jerubaaal
Starszy sierżant sztabowy
Posty: 266
Rejestracja: 25 maja 2018 15:58

Re: MCI CAPITAL [MCI] księga LII obietnica Prezesa

Postautor: Jerubaaal » 14 cze 2018 09:46

Tomek w trakcie wezwania to chyba nie ma prawa kupować akcji. On cwaniakuje, ale pilnuje żeby prawa nie łamać

incoqnito
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 8056
Rejestracja: 14 kwie 2011 17:26

Re: MCI CAPITAL [MCI] księga LII obietnica Prezesa

Postautor: incoqnito » 14 cze 2018 10:05

Będzie ubaw po pachy gdy nawet 66% procent nie przekroczy tym wezwaniem

Jerubaaal
Starszy sierżant sztabowy
Posty: 266
Rejestracja: 25 maja 2018 15:58

Re: MCI CAPITAL [MCI] księga LII obietnica Prezesa

Postautor: Jerubaaal » 14 cze 2018 10:11

On się zabezpieczył na wszystkie okazje. Jakby co może przedłużyć wezwanie i nieco podwyższyć cenę

incoqnito
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 8056
Rejestracja: 14 kwie 2011 17:26

Re: MCI CAPITAL [MCI] księga LII obietnica Prezesa

Postautor: incoqnito » 14 cze 2018 10:29

Do 70dni może przedłużyć, ale mi chodzi o pierwszą cenę i pierwszy termin.

Maq
Sierżant sztabowy
Posty: 134
Rejestracja: 20 wrz 2015 09:59

Re: MCI CAPITAL [MCI] księga LII obietnica Prezesa

Postautor: Maq » 14 cze 2018 10:40

Będzie ubaw po pachy gdy nawet 66% procent nie przekroczy tym wezwaniem
Arka i Quercus mają jeszcze jakieś resztki MCI Capital? Bo jeśli tak, to obawiam że oni mogą wykorzystać okazję do wyzbycia się resztek i tym samym próg 66% zostanie przekroczony bez problemu. W końcu już wcześniej robili pakietówki i odpowiadali na wezwania przy podobnych cenach. Z tego co pamiętam byli też inni akcjonariusze intystucjonalni którzy nigdy nie przekroczyli 5%, ale wystarczy że jeden czy dwóch odpowie na wezwanie i próg pokonany. Dla nich to drobny ułamek portfela i możliwe że będą chcieli wykorzystać okazję do wyzbycia sie gniota.

Nasza postawa ma tutaj niewielkie znaczenie, możemy czuć się oszukani niskim kursem i wieloletnim zwodzeniem Czechowicza, sam mu nie zamierzam teraz oddawać, za długo tutaj jestem aby nagle odpuścić. Dla Czechowicza najwazniejsze jest przekroczenie progu, tyle lat dołował kurs, to i nadal będzie próbował to kontynuować jednocześnie spokojnie skupując akcje za pieniądze MCI Capital, ale już bez konieczności ogłaszania wezwania na całość.
Ale fakt faktem mimo zanotowanego zysku, drugi raz bym już nie wszedł do tego samego bagna (MCI Capital).

młoddy
Podporucznik
Posty: 12571
Rejestracja: 12 wrz 2012 17:19

Re: MCI CAPITAL [MCI] księga LII obietnica Prezesa

Postautor: młoddy » 14 cze 2018 11:25

Będzie ubaw po pachy gdy nawet 66% procent nie przekroczy tym wezwaniem
Nie szalej ze scenariuszami życzeniowymi. Potem Dostojny Weteran kłamliwie przypisuje je mojej skromnej osobie. On słabo kojarzy i raz nas rozróżnia a innym razem myli.

Ad rem. Nie ma takiej opcji żeby próg nie został przekroczony. Albo to odbędzie się naturalnie albo już jest umówiony posiadacz miliona akcji który je odda w wezwaniu albo cena wezwania zostanie odrobinę podwyższona. Ale próg na pewno zostanie przekroczony. Tomek nie po to skombinował 186 baniek gotówki na dwumiesięczny depozyt wezwania, nie po to błaźni się przed obligatariuszami wzywając na całość oficjalnie z zamiarem przejęcia 100%, aby to było na darmo.

incoqnito
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 8056
Rejestracja: 14 kwie 2011 17:26

Re: MCI CAPITAL [MCI] księga LII obietnica Prezesa

Postautor: incoqnito » 14 cze 2018 11:27

Będzie ubaw po pachy gdy nawet 66% procent nie przekroczy tym wezwaniem
Nie szalej ze scenariuszami życzeniowymi. Potem Dostojny Weteran kłamliwie przypisuje je mojej skromnej osobie. On słabo kojarzy i raz nas rozróżnia a innym razem myli.

Ad rem. Nie ma takiej opcji żeby próg nie został przekroczony. Albo to odbędzie się naturalnie albo już jest umówiony posiadacz miliona akcji który je odda w wezwaniu albo cena wezwania zostanie odrobinę podwyższona. Ale próg na pewno zostanie przekroczony. Tomek nie po to skombinował 186 baniek gotówki na dwumiesięczny depozyt wezwania, nie po to błaźni się przed obligatariuszami wzywając na całość oficjalnie z zamiarem przejęcia 100%, aby to było na darmo.
Toć napisałem wyraźnie pierwszy termin i pierwsza cena...
btw.
Jak on nas może mylić skoro ja szeregowy a Ty pułkownik??? 8)

młoddy
Podporucznik
Posty: 12571
Rejestracja: 12 wrz 2012 17:19

Re: MCI CAPITAL [MCI] księga LII obietnica Prezesa

Postautor: młoddy » 14 cze 2018 11:32

Ale fakt faktem mimo zanotowanego zysku, drugi raz bym już nie wszedł do tego samego bagna (MCI Capital).
Święte słowa. Chyba prawie wszyscy tak uważamy. I to jest oznaka prawdziwej kompromitacji Czechowicza. Wstyd!!!

młoddy
Podporucznik
Posty: 12571
Rejestracja: 12 wrz 2012 17:19

Re: MCI CAPITAL [MCI] księga LII obietnica Prezesa

Postautor: młoddy » 14 cze 2018 11:35

Będzie ubaw po pachy gdy nawet 66% procent nie przekroczy tym wezwaniem
Nie szalej ze scenariuszami życzeniowymi. Potem Dostojny Weteran kłamliwie przypisuje je mojej skromnej osobie. On słabo kojarzy i raz nas rozróżnia a innym razem myli.

Ad rem. Nie ma takiej opcji żeby próg nie został przekroczony. Albo to odbędzie się naturalnie albo już jest umówiony posiadacz miliona akcji który je odda w wezwaniu albo cena wezwania zostanie odrobinę podwyższona. Ale próg na pewno zostanie przekroczony. Tomek nie po to skombinował 186 baniek gotówki na dwumiesięczny depozyt wezwania, nie po to błaźni się przed obligatariuszami wzywając na całość oficjalnie z zamiarem przejęcia 100%, aby to było na darmo.
Toć napisałem wyraźnie pierwszy termin i pierwsza cena...
btw.
Jak on nas może mylić skoro ja szeregowy a Ty pułkownik??? 8)
On nawet myli siebie samego ze mną. Przykładowo wydaje mu się że od lat ostrzegał przed tym że wizerunek giełdowy MCI jest do bani, a niektóre zagrania prezesa są nieakceptowalne.

Sewersp10
Plutonowy
Posty: 18
Rejestracja: 12 cze 2018 20:17

Re: MCI CAPITAL [MCI] księga LII obietnica Prezesa

Postautor: Sewersp10 » 14 cze 2018 11:41

Do 70dni może przedłużyć, ale mi chodzi o pierwszą cenę i pierwszy termin.
Ja też mam taką nadzieje, że teraz nie oddadzą takiej ilości. Tym bardziej, że jest szansa sprzedać niewiele taniej, bez zbędnych ceregieli z odpowiadaniem na wezwanie. Instytucjonalnych nie podejrzewam o lekkomyślność i jak będzie możliwość, też będą chcieli wyciągnąć trochę więcej - zwłaszcza po tylu latach trzymania.


Wróć do „Akcje”

REKLAMA

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 160 gości