MCI CAPITAL [MCI] księga LII obietnica Prezesa

wszystko na temat spółek publicznych
filozof rynku
Podporucznik
Posty: 11541
Rejestracja: 24 lut 2011 09:23

Re: MCI CAPITAL [MCI] księga LII obietnica Prezesa

Postautor: filozof rynku » 04 lip 2018 09:46

Może chce windeln.de po 1,26 :shock: dokupić :roll:
2 tyg temu zasugerowałem, co...może warto dokupić? 8) zostałem wyrzucony przez ciebie z wątku, ech obiektywizm
ale, nie drażnię, a więc spadam z tego zamrożonego walora, jednocześnie życząc wzrostów,pozdro

REKLAMA


incoqnito
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 8056
Rejestracja: 14 kwie 2011 17:26

Re: MCI CAPITAL [MCI] księga LII obietnica Prezesa

Postautor: incoqnito » 04 lip 2018 11:16

Odpowiedź na wezwanie będzie niemała (pod warunkiem że do końca miesiąca utrzyma się bessa sWIG80). Przecież gdyby nie wezwanie to prawdopodobnie mielibyśmy obecnie kurs poniżej 9zł. Najważniejsze będzie zachowanie akcjonariuszy instytucjonalnych
Uważam, że wcale nie taka duża znowu. Wcale nie jest pewne czy on ten próg przekroczy po tej cenie, jeśli podniesie to i owszem.
Coraz mniej rozumiem Incoqnito/Białoczerwonego. Jego prognoza NAV/s=40-50 jest nieco szalona. Teoretycznie tyle może być. Praktycznie będzie mniej. Poza tym nawet gdyby było 40 to wcale nie oznaczałoby kursu wyższego niż 12-13zł. Bez dywidend i z coraz realniejszą groźbą taniego wyciśnięcia dyskonto może nadal rosnąć.
Nie musisz rozumieć, po za tym nigdzie nie napisałem że wzrost NAV spowoduje znaczący wzrost kursu. Liczę raczej na wypłaty sowitych dyiwdend. Nigdzie też nie napisałem że szybciutko tylko w 3-4 lata... Podtrzymuję swoją prognozę 25zł na koniec 2018 ale po cichu liczę na więcej. Więc potem MCI ma 3-4 żeby dołożyć jeszcze co najmniej 15zł. Szalone/ Nierealne??? 600 mln zł zysku w ciągu 4 lat? Skoro samo Morele z Pigu może dorzucić 400-500mln zł... Czy wypłata dywidendy którą ogłaszałeś nie tak dawno była bardziej realna? 8)
Tomek nas ograł. Prawie game over.
Ile to razy czytałem jaki on uczciwy...
Wszak Tomek napisał nam że "9.8 to cena godziwa" zatem nie spodziewajmy się żadnego zmiłuj przy wyciskaniu. Zaś opór prawny bez udziału finansowych byłby trudny. Nie wiemy co postanowią finansowi.
A co miał napisać ??? Że nie jest godziwa? Czy gdyby Smorszczewski lub ktokolwiek inny wezwał na MCI po 11zł to czy zdanie zarządu byłoby takie same? Jest na bananie jakaś spółka gdzie prezes a zarazem główny udziałowiec przy wezwaniu mówiłby coś innego???
BTW co na MCI robi facet oczekujący dosyć szybkiego NAV/s=40-50???? Przecież przy takim przekonaniu przesiadka na PEM jest oczywistością.
A tego sam już nie wiem, może po cenie 11-12zł i obecnej PEMu szybciutko bym się przesiadł, a tak gdybam...
Ostatnio zmieniony 04 lip 2018 11:19 przez incoqnito, łącznie zmieniany 1 raz.

incoqnito
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 8056
Rejestracja: 14 kwie 2011 17:26

Re: MCI CAPITAL [MCI] księga LII obietnica Prezesa

Postautor: incoqnito » 04 lip 2018 11:18

Dubel 8)

młoddy
Podporucznik
Posty: 12571
Rejestracja: 12 wrz 2012 17:19

Re: MCI CAPITAL [MCI] księga LII obietnica Prezesa

Postautor: młoddy » 04 lip 2018 14:13

Twój scenariusz jest realny. Wcale nie wykluczam że na koniec 2021 roku NAV/s wyląduje w przedziale 40-50, chociaż spodziewam się tylko 30-35. Jednak jeśli naprawdę w to wierzysz to....zmykaj stąd po 9.7 i kupuj PEM po 34. Wszak podwojenie NAV/s w trzy i pół roku byłoby równoznaczne z tym że certyfikaty TechV i EuroV będą w najbliższych latach rosły o ponad 20% rocznie. Ergo doszłoby do gwałtownego napływu nowych pieniędzy pod zarządzanie PEM oraz do pobrania opłat sukcesowych od starych (i nowych) aktywów. Więc w Twoim scenariuszu PEM>100 murowane, a PEM>150 bardzo prawdopodobne.
Załóżmy że będzie to "tylko" trzykrotne przebicie względem dzisiejszej ceny zakupu PEM. Czy wierzysz że MCI urośnie więcej???? Wątpię. Więc po co Ci tutejsze atrakcje skoro masz lepszy wybór?

BTW nie wierzę w rzetelność prezentacji Morele/PIGu. Nie wiem czemu Ty wierzysz po tym jak sparzyliśmy się na zapowiedzianej miliardowej kapitalizacji ABC Daty.

BTW2 nawet wymiana MCI=9.72 na ABC=1.56 wygląda nieźle. Zaś wychodząc poza grupę można wymienić np. na Quercusa po 2.85 lub coś innego z przecenionych maluchów.
Ergo jeśli Tomek w tym roku nie przekroczy 75% (łatwo i tanio) to jestem chińskim cesarzem

incoqnito
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 8056
Rejestracja: 14 kwie 2011 17:26

Re: MCI CAPITAL [MCI] księga LII obietnica Prezesa

Postautor: incoqnito » 04 lip 2018 14:44

Na co czekasz, wymieniaj....

incoqnito
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 8056
Rejestracja: 14 kwie 2011 17:26

Re: MCI CAPITAL [MCI] księga LII obietnica Prezesa

Postautor: incoqnito » 04 lip 2018 14:45

Wierzę bo na jednej rzeczy się sparzyłem na innych nie, takie uroki PE i strategii z kosmosu.

młoddy
Podporucznik
Posty: 12571
Rejestracja: 12 wrz 2012 17:19

Re: MCI CAPITAL [MCI] księga LII obietnica Prezesa

Postautor: młoddy » 04 lip 2018 15:31

Na co czekasz, wymieniaj....
Na PEM nie wymienię ponieważ nie wierzę w ten NAV/s = 40-50. Gdybym wierzył to bym wymienił.
Na inne spółki nie wymienię ponieważ jestem uparty jak osioł, nie skapituluję. Ale wielu akcjonariuszy wcale tak upartych nie jest. Ergo wywalą towar po 9.8 i kupią sobie tanio coś innego korzystając z bessy sWIG80. Moim zdaniem nie nastąpi podniesienie ceny wezwania. Tomek sporo przytuli po 9.8.

BTW pozostały cztery tygodnie do praktycznych decyzji; sporo czasu, wiele może się jeszcze zmienić. Ale na dzień dzisiejszy 9.8 nie jest aż taką złą propozycją jak Ci się wydaje. Oczywiście przy założeniu że Tomek utrzyma bezdywidendzie i ogólną nieprzyjazność MCI dla akcjonariuszy. A myślę że utrzyma.

incoqnito
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 8056
Rejestracja: 14 kwie 2011 17:26

Re: MCI CAPITAL [MCI] księga LII obietnica Prezesa

Postautor: incoqnito » 04 lip 2018 16:03

A ja uważam, że dużo nie zbierze. Pewnie przekroczy 66% ale niezbyt mocno. Ceny za bardzo podnośić nie ma jak, bo na ile? Na 10,5zł???
Przeca bb ma maksimum 11zł więc musiałby potem podnieść cenę w bb, bo skoro tu będzie słabo z podążą to tym bardziej w następnym wezwaniu już jako bb.


Zwróć uwagę, że chętnych do oddawania nie ma. A to różnica tylko 10gr, no chyba że tu każdy drobny ma zapakowane powyżej100k...

incoqnito
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 8056
Rejestracja: 14 kwie 2011 17:26

Re: MCI CAPITAL [MCI] księga LII obietnica Prezesa

Postautor: incoqnito » 04 lip 2018 16:06

Jestem bardzo ciekaw wyników kebaba. Jak dotychczas p/e =3

incoqnito
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 8056
Rejestracja: 14 kwie 2011 17:26

Re: MCI CAPITAL [MCI] księga LII obietnica Prezesa

Postautor: incoqnito » 04 lip 2018 16:08

Wariaci którzy zostali na ATMie wcale nie muszą wyjść na tym gorzej niżby sprzedali w wezwaniu.

młoddy
Podporucznik
Posty: 12571
Rejestracja: 12 wrz 2012 17:19

Re: MCI CAPITAL [MCI] księga LII obietnica Prezesa

Postautor: młoddy » 04 lip 2018 16:15

@ Inco

Ty w ogóle nie bierzesz pod uwagę że po wezwaniu kurs MCI może ....spaść na ryj do np. 8zł. Buy back wcale nie musi być po wyższej cenie niż obecne wezwanie. sWIG80 spada już przez 16 miesięcy. Może to robić przez kolejnych kilka.

W ogóle trudno się w tym połapać ponieważ:
1.Idzie bessa. Na Wall Street drożyzna i stary rynek byka. FED podnosi stopy. Straszy wojna celna na dużą skalę.
2.Idzie hossa. sWIG80 już długo spada, jest tanio. W przyszłym roku wystartuje PPK dostarczając mnóstwo świeżej kasy na GPW.
3.Więc co idzie???

incoqnito
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 8056
Rejestracja: 14 kwie 2011 17:26

Re: MCI CAPITAL [MCI] księga LII obietnica Prezesa

Postautor: incoqnito » 04 lip 2018 16:21

Pewnie, że może spaść na 8.00 zł tylko kto mu odda akcje w bb i ile tych akcji będzie???

incoqnito
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 8056
Rejestracja: 14 kwie 2011 17:26

Re: MCI CAPITAL [MCI] księga LII obietnica Prezesa

Postautor: incoqnito » 04 lip 2018 16:24

Wg niektórych ten stary rynek byka ma dopiero 5 lat od ostatniego strachu i olbrzymiej zmienności...
Co trener to metody... 8)

młoddy
Podporucznik
Posty: 12571
Rejestracja: 12 wrz 2012 17:19

Re: MCI CAPITAL [MCI] księga LII obietnica Prezesa

Postautor: młoddy » 04 lip 2018 16:30

Pewnie, że może spaść na 8.00 zł tylko kto mu odda akcje w bb i ile tych akcji będzie???
On ma skuteczną metodę. Zamęcza współakcjonariuszy. Więc to wszystko jeszcze potrwa, ale prawdopodobnie mu się uda. Miną kolejne dwa lata bezdywidendzia i braku dbałości o mniejszościowych i stopniowo kolejni będą oddawali po cenach zbliżonych do 10.
Wszak czasy się zmieniają, NAV rośnie, ale kurs MCI nieustająco wraca do tych 9.x.

incoqnito
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 8056
Rejestracja: 14 kwie 2011 17:26

Re: MCI CAPITAL [MCI] księga LII obietnica Prezesa

Postautor: incoqnito » 04 lip 2018 16:33

Może tak być, ale bb planują w tym roku...


Wróć do „Akcje”

REKLAMA

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 162 gości