MCI CAPITAL [MCI] księga LII obietnica Prezesa

wszystko na temat spółek publicznych
młoddy
Podporucznik
Posty: 12571
Rejestracja: 12 wrz 2012 17:19

Re: MCI CAPITAL [MCI] księga LII obietnica Prezesa

Postautor: młoddy » 07 lip 2018 07:40

@ Bankierowcy pod wodzą Białoczerwonego

Pośrednio lub bezpośrednio krytykujecie mnie za to że parę razy napisałem iż Czechowicz jest osobą uczciwą. Chyba rozumiecie pojęcie uczciwości zbyt rozszerzająco. Ja gdy widzę wymyślanie mu od złodziei i oszustów to głęboko się z tym nie zgadzam i twierdzę że jest uczciwy a Banan to nie jest ochronka dla niewinnych dziatek i bardzo wielu (większość?) zawiadowców polskich spółek giełdowych ma na sumieniu gorsze rzeczy niż Czechowicz.

Ale niewątpliwie uporczywe odmawianie dywidendy zazwyczaj krzywdzi mniejszościowych. Odmawianie w Limited Partnerze zawsze krzywdzi. Odmawianie obiecanej dywidendy krzywdzi szczególnie i o to mam do niego pretensje.

Rozumiem kontrargumentację że w obecnej sytuacji rynkowej BB jest korzystniejszy dla długoterminowych akcjonariuszy, ale ją odrzucam ponieważ ważna obietnica jest ważną obietnicą i należy jej dotrzymywać. Poza tym BB będzie korzystniejszy tylko wtedy gdy zatrzyma się na jakimś sensownym poziomie procentu posiadania Kierownika, a wątpię żeby tak się stało. Raczej oczekuję >90% a to moim zdaniem korzystne nie będzie dla nikogo oprócz "ostatecznego beneficjenta".

REKLAMA


incoqnito
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 8056
Rejestracja: 14 kwie 2011 17:26

Re: MCI CAPITAL [MCI] księga LII obietnica Prezesa

Postautor: incoqnito » 07 lip 2018 20:31

Po pierwsze:
Nie wymyślam mu od złodziei
Po drugie:
Jeśli ktoś oszukuje innych jest nieuczciwy. Zostałem oszukany, że po ustaniu konwenantów dywidendy zaczną być wypłacane.
Po trzecie:
Zostałem oszukany, że MCI to fajna okazja na długoterminową inwestycję traktowaną jako fundusz emerytalny ( rozumiałbym gdyby zmieniłoby się to po 10-15 latach, ale tu zmiana zaszła po kilkunastu miesiącach bo następuje wezwanie na 100% akcji)
Po czwarte:
Nie przypisuj mi nie moich czynów, słów i zamierzeń.


Więc młoddy chcesz to wierz, chcesz to mu ufaj. Moje zaufanie zawiódł i tyle. Nikt kto jest uczciwy nie traci zaufania, nie traci szacunku tak jak sam pisałeś...

Btw. Dlaczego stracił Twój szacunek? Bo co ??? Za stary, za brzydki, za przystojny??? Czy po prostu nie dotrzymał wypowiedzianych słów, a więc nieuczciwy wobec Ciebie...

Ale rozum sobie uczciwość jak chcesz, ja rozumiem tak i to co mówię ma dla mnie wartość największą. A nie jestem przecież osobą publiczną, nie jestem prezesem spółki giełdowej.
Takie mam wartości...
Tomek ma inne i już, Ty masz inne i spoko, ale nie piernicz bzdur, że ktoś rozumie to za szeroko albo za wąsko...
Ostatnio zmieniony 08 lip 2018 04:18 przez incoqnito, łącznie zmieniany 1 raz.

Maq
Sierżant sztabowy
Posty: 134
Rejestracja: 20 wrz 2015 09:59

Re: MCI CAPITAL [MCI] księga LII obietnica Prezesa

Postautor: Maq » 07 lip 2018 22:14

Popieram incognito, aktualnie dla mnie wiarygodność Czechowicza jest bliska zeru. Wcześniej mu zaufałem i to był mój błąd. I tutaj biję się w pierś, zostałem przez niego zwyczajnie wyr*chany i to bez mydła.
Buyback dla długoterminowych gdy C/Wk jest niskie, oczywiście jest korzystny, ale co mi z tego skoro Czechowicz ma zamiar mnie wywłaszczyć? Jedynym, ostatecznym beneficjentem będzie jedynie on, no chyba że przepisy i obecne zapisy w obligacjach mu w tym przeszkodzą, wtedy rzuci jakiś tam ochłap.

młoddy
Podporucznik
Posty: 12571
Rejestracja: 12 wrz 2012 17:19

Re: MCI CAPITAL [MCI] księga LII obietnica Prezesa

Postautor: młoddy » 08 lip 2018 10:48

Po pierwsze:
Nie wymyślam mu od złodziei
Po drugie:
Jeśli ktoś oszukuje innych jest nieuczciwy. Zostałem oszukany, że po ustaniu konwenantów dywidendy zaczną być wypłacane.
A jeśli ktoś oszukuje w sprawach finansowych to jest złodziejem. Nawet jeśli akurat Ty nie użyłeś tego określenia to Twoi Koledzy z Bankiera to zrobili. Sęk w tym że "nieuczciwy, oszukany" to słowa zbyt mocne jak na zaistniałą sytuację.

Od obietnicy dywidend upłynęły trzy lata. W tym czasie MCI osiągnęło zaskakująco słabe wyniki, cały rynek sWIG80 zachowywał się kiepsko. W wyniku tego BB stał się znacznie atrakcyjniejszą opcją niż był kiedyś. Na ten moment można twierdzić że BB jest lepszy od dywidendy dla wszystkich długoterminowych akcjonariuszy.
Nie zgadzam się z tym, uważam że słowo powinno być dotrzymane bez względu na okoliczności. Ale nie twierdzę że inne podejście, z elastycznym reagowaniem na sytuację, jest oszustwem. Użyłbym lżejszego określenia - wprowadził w błąd, nie dochował wysokich standardów.
Źle się czuję w roli obrońcy Czechowicza. Jestem na niego wściekły. Ale tym bardziej staram się podchodzić na chłodno, widzieć jego racje i argumenty. Zero syndromu sztokholmskiego, zero sympatii, mój podziw i zaufanie zmieniły się w niechęć i całkowity brak zaufania. Ale gdy uznam że jest oszustem to po prostu pójdę do Prokuratury zamiast pomstować na Forum.

Co Cię powstrzymuje przed takim krokiem? Kapowanie na JaśnieMultimilionera raczej byłoby aktem odwagi niż tchórzostwa. Być może po prostu zdajesz sobie sprawę że według kryteriów obiektywnych Czechowicz nie zostałby uznany za oszusta, a Ty za oszukanego.

młoddy
Podporucznik
Posty: 12571
Rejestracja: 12 wrz 2012 17:19

Re: MCI CAPITAL [MCI] księga LII obietnica Prezesa

Postautor: młoddy » 08 lip 2018 10:53

Zostałem oszukany, że MCI to fajna okazja na długoterminową inwestycję traktowaną jako fundusz emerytalny
W tej sprawie to nawet nie zostałeś wprowadzony w błąd, a pisanie o oszustwie jest całkiem bez sensu. Każdy prezes każdej spółki powie Ci że inwestowanie w jej akcje to "okazja na długoterminową inwestycję".
Poza tym na razie zupełnie nie wiemy co tu będzie dalej grane. Mamy uzasadnione obawy, ale na ten moment nie sposób wykluczyć że jest to dobra inwestycja o charakterze emerytalnym.

młoddy
Podporucznik
Posty: 12571
Rejestracja: 12 wrz 2012 17:19

Re: MCI CAPITAL [MCI] księga LII obietnica Prezesa

Postautor: młoddy » 08 lip 2018 11:14

co mi z tego skoro Czechowicz ma zamiar mnie wywłaszczyć? Jedynym, ostatecznym beneficjentem będzie jedynie on, no chyba że przepisy i obecne zapisy w obligacjach mu w tym przeszkodzą, wtedy rzuci jakiś tam ochłap.
1.Nie wiemy czy ma zamiar nas wywłaszczyć.

2.Sam zamiar nie wystarczy. Jeśli się postawisz to wygrasz. Wprawdzie nic nie poradzisz na ewentualny squeeze off, ale zaraz potem możesz pozwać go o odszkodowanie w wysokości różnicy pomiędzy NAV/s a ceną wyciskania.

3.Myślę że te obligacje pozostaną, ponieważ to dla Tomka atrakcyjniejszy sposób finansowania niż duże kredyty bankowe.
Nie ochłap, lecz dokładnie to samo co rzuci samemu sobie.

incoqnito
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 8056
Rejestracja: 14 kwie 2011 17:26

Re: MCI CAPITAL [MCI] księga LII obietnica Prezesa

Postautor: incoqnito » 08 lip 2018 13:38

.Uczciwość, prawość – cecha ludzka, polegająca w relacjach społecznych na wywiązywaniu się z danego słowa oraz przestrzeganiu reguł społecznych (uznanych norm moralnych), nawet gdy inni tego nie widzą lub nie oczekują.

Słowo uczciwość określa zarówno konkretne postępowanie w danych okolicznościach, jak i trwałą cechę charakteru
Czy my rozmawiamy o tym samym...

Politykę dywidendową z lat 2011-16 pamiętasz??? Po co ją ustalał gdy za chwilę pojawiły się obligi z konwenanty?
A obecna polityka? Ja na jego miejscu zamiast dyskonta dodadłbym warunek wzrostu PKB o 5% dwa lata pod rząd...
Można? Można!
Albo jakiś inny dowolny np o meteorytach lub UFO.
Wtedy nikt nawet Ty by mu nie zarzucił dosłownie nic. Zawsze mógłby powiedzieć no chcielim ale nie moglim bo ojczyzna ma słabe PKB...

Jak się coś mówi to się mówi a nie chlapie dla samego chlapania....
Co Ty wyskakujesz z tym prokuratorem??? Nie każde oszustwo rodzi konsekwencje prawne...
Ostatnio zmieniony 08 lip 2018 15:26 przez incoqnito, łącznie zmieniany 1 raz.

Jerubaaal
Starszy sierżant sztabowy
Posty: 266
Rejestracja: 25 maja 2018 15:58

Re: MCI CAPITAL [MCI] księga LII obietnica Prezesa

Postautor: Jerubaaal » 08 lip 2018 14:49

Tomek tak po prostu działa. To jego taktyka. Niby coś zapowiada, ale zawsze zostawia sobie furtkę żeby się z tego wycofać. Z wezwaniem też tak jest. Dodał absurdalny warunek i jak nie będzie chciał to nic nie kupi.

incoqnito
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 8056
Rejestracja: 14 kwie 2011 17:26

Re: MCI CAPITAL [MCI] księga LII obietnica Prezesa

Postautor: incoqnito » 08 lip 2018 16:54

Przy zapowiedziach dywidendy i przyczynach dyskonta nie było żadnych warunków. Było krótko i na temat, kończą się konwenanty zaczynamy płacić...

młoddy
Podporucznik
Posty: 12571
Rejestracja: 12 wrz 2012 17:19

Re: MCI CAPITAL [MCI] księga LII obietnica Prezesa

Postautor: młoddy » 09 lip 2018 09:53

Inco proponuje lekki radykalizm etyczny. Moim zdaniem świat jest bardziej skomplikowany, z mnóstwem odcieni szarości. Jerubaaal już sensownie odpowiedział. Od siebie dodam że faktycznie Tomek jednoznacznie obiecał dywidendy w 2015 roku (co nawet z mojej inicjatywy jest głównym motywem tej księgi), ale po trzech latach doszło do sytuacji której nie przewidział (bynajmniej nie planował tak kiepskich wyników MCI i tak marnej koniunktury na GPW).

Teraz jest konflikt wartości. Albo dotrzymuje słowa i stosuje obiecany gorszy wariant albo wbrew obietnicy wybiera wariant lepszy. Niestety musimy uznać że przy katastrofalnym kursie BB jest lepszym wariantem niż dywidenda.

Inna sprawa że do katastrofalności kursu walnie przyczynia się brak dywidend więc osobiście nie akceptuję wyboru Tomka. I faktycznie już zbyt długo obiecuje dywidendy żeby nadal ich nie płacić.

młoddy
Podporucznik
Posty: 12571
Rejestracja: 12 wrz 2012 17:19

Re: MCI CAPITAL [MCI] księga LII obietnica Prezesa

Postautor: młoddy » 09 lip 2018 10:05

@ Tomek

Popraw się! Twoje działanie są bardzo kontrowersyjne. To naprawdę nie ma sensu żeby własnych zwolenników zamieniać w zaprzysięgłych wrogów i zrażać do siebie większość inwestorów akcyjnych. Skąd wiesz że już nigdy nie będziesz potrzebował ich przychylności? Skąd wiesz że ich niechęć kiedyś nie przełoży się na brak zaufania inwestorów obligacyjnych? Skąd wiesz że beznadziejna sprzedaż certyfikatów PEM nie ma żadnego związku z tym co wyprawiasz, ze zbyt dużym dyskontem?

Może wejdź w tym roku na 80-85% i na tym zakończ kontrowersje, konflikty interesów. Niech MCI ma stałą liczbę akcji, niech Twój w nim udział będzie stały, niech będą dywidendy adekwatne do wyników spółki. Niech będzie normalnie.

incoqnito
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 8056
Rejestracja: 14 kwie 2011 17:26

Re: MCI CAPITAL [MCI] księga LII obietnica Prezesa

Postautor: incoqnito » 09 lip 2018 10:39

Inco proponuje lekki radykalizm etyczny. Moim zdaniem świat jest bardziej skomplikowany...

Pewnie, że jest i co z tego? Ja żyję według pewnych wartości i tyle, Ty możesz żyć tak jak świat...

Wyobrażasz sobie, że Waren mówi, ze będzie płacił dywidendy a potem podczas przedstawienia planu ich wypłaty dorzuca warunek, który w praktyce może okazać się nie do zrealizowania???
Bo ja jakoś nie mogę....
A czy to u mnie na stronie www wisiało to hasełko o budowie i utracie zaufania czy u Tomka?
Nie przekonasz mnie i nie zmienię zdania. Czuję się oszukany i wprowadzony w błąd z wypłatą dywidendy.
Jak CI ze dwa lata temu pisałem, że będzie przejmował MCI z pieniądze MCI to pukałeś się w głowę i że kurs jest do tego przygotowywany już tamtą pożyczką akcji, a potem tymi wszystkimi niedomówieniami, obietnicami. Tu od dawna, nie trzeba żadnych działań fizycznych żeby kurs był tu gdzie jest.

A te jego obrażanie się, brak odpowiedzi na maile, na pytania na webcaście, brak odpowiedzi na pytania w pudelku czy brak obecności dobitnie pokazuje gdzie ma drobnych. NA stronie www to możesz se *** wywiesić wszystko, internety wszystko przyjmą, ale potem przychodzi zwykły dzień i każdym swym działaniem albo to popierasz albo temu zaprzeczasz...

incoqnito
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 8056
Rejestracja: 14 kwie 2011 17:26

Re: MCI CAPITAL [MCI] księga LII obietnica Prezesa

Postautor: incoqnito » 09 lip 2018 10:41

I nie zwracaj się do niego bo on od dawna tego nie czyta, bo nie przełknąłby tych gorzkich słów o sobie i by się udławił 8)

młoddy
Podporucznik
Posty: 12571
Rejestracja: 12 wrz 2012 17:19

Re: MCI CAPITAL [MCI] księga LII obietnica Prezesa

Postautor: młoddy » 09 lip 2018 10:48

Ja żyję według pewnych wartości
Radykalizujesz i to prowadzi Cię na manowce. Obraziłeś się na Tuska (moim zdaniem słusznie!) i od razu wajcha całkiem w drugą stronę - wspierasz powstanie dyktatury. Nie Ty jeden więc chyba ta dyktatura stanie się faktem i za 5 lat już nawet demokratycznych wyborów nie będzie, a media nieprzychylne Kaczyńskiemu zostaną zlikwidowane.

młoddy
Podporucznik
Posty: 12571
Rejestracja: 12 wrz 2012 17:19

Re: MCI CAPITAL [MCI] księga LII obietnica Prezesa

Postautor: młoddy » 09 lip 2018 10:50

I nie zwracaj się do niego bo on od dawna tego nie czyta, bo nie przełknąłby tych gorzkich słów o sobie i by się udławił 8)
Może nie czyta a może czyta. Staram się chronić barwy MCI jak tylko mogę najlepiej. Oczywiście moje możliwości są milion razy mniejsze niż tomkowe, ale co mogę to robię - apeluję i przedstawiam argumenty.


Wróć do „Akcje”

REKLAMA

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 210 gości