POLIMEX MOSTOSTAL [PXM] księga IX

wszystko na temat spółek publicznych
|Czarne.Koszule|
Starszy chorąży
Posty: 1152
Rejestracja: 10 gru 2017 20:10

Re: POLIMEX MOSTOSTAL [PXM] księga IX

Postautor: |Czarne.Koszule| » 11 lip 2018 16:45

Jutro podpisanie umowy na blok C przez GE/W i inwestorów to od piątku czas na Polimex, mam nadzieję że tu umowy są też już gotowe przynajmniej na prace wstępne(przygotowanie budowy etc).

REKLAMA


Podra?ka
Starszy chorąży
Posty: 1286
Rejestracja: 02 maja 2017 22:58

Postautor: Podra?ka » 11 lip 2018 23:33

Obrazek

Elektrownie oszukują na emisji zanieczyszczeń
https://energetyka.wnp.pl/elektrownie-o ... 1_0_0.html

Z informacji uzyskanych przez "Gazetę" i wyliczeń dokonanych przez specjalistów wynika, że Elektrownia Bełchatów uwalnia rocznie do środowiska ponad 4,2 tony rtęci, czyli prawie 1,5 tony więcej niż przekazała do E-PRTR. Elektrownia Pątnów (należąca do PAK) emituje 1 tonę - trzy razy więcej, niż zgłoszone do rejestru 318 kg.


O pracy bloków na paliwo kopalniane węgiel brunatny pisałem w przeszłości wskazując na dość niekorzystną politykę.

Pojawia się temat, temat który jest jedynie skutkiem.

a. Wolność słowa czy konfidenci a może? Nie jestem czytelnikiem GW, a zaglądam jedynie tam gdzie są tematy które mnie interesują i z doświadczenia wiem że GW np. via Pan K. Katka nie robi nic przypadkowo. Warto zadawać sobie pytaniemu komu to służy? obywatelom, że jakość powietrza nie jest ta jaka być może przy dzisiejszych technikach, czy zwykłe donosicielstwo co weszło do krwi tej redakcji a może kryje się za tym biznes?

b. Każdy wie że Bełchatów to największy kopciuch w Europie, jest wymieniany i organizacje ekologiczne we wszelaki sposób nie pozwalają o nim zapomnieć a praca na przykład 50% mocy i pół dnia "rozgrzewania" takiego kotła powoduje że sama dyrekcja może liczyć emisję rtęci po rozgrzaniu i w trakcie pracy jak w samochodzie diesel i kopci on już mniej albo liczyć się właśnie też rozruch a by dość do takich wniosków do jakich dochodzi Gazeta to ktoś musiał wiedzą specjalistyczną modelowo tego dokonać i posiadać wiedzę teoretyczna w temacie danych a ta nie jest sprzedawana w kiosku i choć są specjalizujące się redakcje z monitoringiem to wyliczenia zbliżone.

Taki artykuł i reprint w innych miejscach ma swój cel: trzeba coś z tym robić?

Obrazek

Pamiętacie film z Ch. Chaplinem i chłopcem co wybija szyby a szklarz je naprawia, wymienia. Mamy tu analogiczną sytuację i dość prostą od stronnych psychologicznej. Skorzystać chce ten kto jest pro-PO bo używa narzędzia medialnego czyli GW bo PIS do własnego gniazda by nie robił.

Na liście "podejrzanych" mam Rafako, które ma w swoich szeregach ludzi od PR związanych z Akcja Demokracja, b. samo żywotnie interesuje się emisją rtęci i chce uchodzić w tej dziedzinie za autorytet a wielu pamięta wypowiedzi byłego ex- wice K. Burka który cały czas o tym mówił, c. Rafako które w innym miejscu mówi o inwestycjach wynikających z konkluzji BAT i samo jest żywotnie zainteresowane by móc tu nagle jak ów "szklarz" pojawić się z "szybą".

Sam Bełchatów to ich lata świetności i wielkie wspomnienie a jak nie oni to Gazeta robi źle! nie mówi się że ktoś oszukuje ale stosuje inny pomiar gdy blok uzyskuje pełne moce bo koledzy, badając emisję samochodu nie dokonujemy pomiaru gdy silnik jest "zimny".

Sprawności bloków w. brunatnego nawet ten najnowszy z 2012r to 42% a 300-tki to 34% max. i nie 2 winny być odstawione a 4 by pozostałe mogły pracować z wyższą mocą a nie na minimum szczególnie nocą.

Obrazek

Obrazek

I tak się robi przetargi w PGE GIEK brawo panie Zawada

Obrazek

Do natychmiastowego zwolnienia!

Tu to co poruszyła Gazeta i wnp.pl

Obrazek


A skoro wygląda na to że media np. Gazeta może swoimi artykułami atakować, ba wręcz szantażować gdy właśnie przetarg na pomiar jest za nami i w ciągu 2 tygodni zmienia się tak budżet to co dzieje się w innych obszarach PGE GIEKu?

Przetarg winien być unieważniony, rozpisany od nowa a Sławomir Zawada zwolniony i to natychmiast.

Muł_roboczy
Sierżant sztabowy
Posty: 111
Rejestracja: 30 cze 2018 08:50

Re: POLIMEX MOSTOSTAL [PXM] księga IX

Postautor: Muł_roboczy » 12 lip 2018 07:59

Panowie hejtujecie konkurencję a ja po raz kolejny widzę, że Panie za sterami potrafią mocno stąpać po ziemi.
Dla mnie szacun za wyłuskanie takiej perełki przetargowej. I nie ma co szukać dziury w całym tylko trzeba uznać, że tu konkurencja była lepsza.
Ja to lubię bo zdriwa konkurencja zazwyczaj mobilizuje do pracy obie strony 8)

Szczupak_Gieldowy
Chorąży sztabowy
Posty: 5746
Rejestracja: 22 sie 2015 22:50

Re: POLIMEX MOSTOSTAL [PXM] księga IX

Postautor: Szczupak_Gieldowy » 12 lip 2018 08:18

kiedy 4 z przodu ??

:mrgreen:
Szacun wszystkim normalnym

Na pohybel nikczemnikom !

Aero
Chorąży
Posty: 702
Rejestracja: 06 kwie 2018 12:59

Re: POLIMEX MOSTOSTAL [PXM] księga IX

Postautor: Aero » 12 lip 2018 08:26

Można uznać, że niedoszacowali zamówienia

|Czarne.Koszule|
Starszy chorąży
Posty: 1152
Rejestracja: 10 gru 2017 20:10

Re: POLIMEX MOSTOSTAL [PXM] księga IX

Postautor: |Czarne.Koszule| » 12 lip 2018 08:32

Panowie hejtujecie konkurencję a ja po raz kolejny widzę, że Panie za sterami potrafią mocno stąpać po ziemi.
Dla mnie szacun za wyłuskanie takiej perełki przetargowej. I nie ma co szukać dziury w całym tylko trzeba uznać, że tu konkurencja była lepsza.
Ja to lubię bo zdriwa konkurencja zazwyczaj mobilizuje do pracy obie strony 8)

Przygotowanie oferty to nie jest darmowa zupka w barze "Karaluch" a jak inwestor pisze że wyda 49,2 mln na instalacje to nikt ofert nie składa co widzisz na obrazkach a gdy GW postraszy że oszukują na podawaniu emisji rtęci to by było cicho to szybko podnoszą budżet ca 370% i dokonują wyboru przetargu.

Oferty i postępowanie to ten sam okres co w Ostrołęce, tam inwestor nie poszedł a w Bełchatowie winni

a. zbadać jak to jest z podawaniem emisji rtęci,
b. ten przetarg unieważnić bo wprowadzono pozostałych celowo w błąd podając cenę za wykonanie prac a nie cenę za blok,
c. zwolnić S. Zawadę natychmiast

że tu konkurencja była lepsza.

Konkurencja złożyła ofertę, ale to inwestor gra nie fair i wskazuje innym że wyda 49,2 mln, a podciąga budżet na 181,6 mln
i oczywiście za uśmiech :))))

|Czarne.Koszule|
Starszy chorąży
Posty: 1152
Rejestracja: 10 gru 2017 20:10

Re: POLIMEX MOSTOSTAL [PXM] księga IX

Postautor: |Czarne.Koszule| » 12 lip 2018 08:34

Można uznać, że niedoszacowali zamówienia

o 370% :)) nie rób żartów, z tego będzie dym i to wkrótce.

"bezpośrednio przed otwarciem....." konkurencja odstąpiła bo otrzymała takie informacje (celowo?) bo nikt nie będzie dopłacał (patrz otwarcie oferty printscreen pkt.2). Zabawę sobie robicie na największym bloku w kraju? Co dalej z Turowem itd.?

Muł_roboczy
Sierżant sztabowy
Posty: 111
Rejestracja: 30 cze 2018 08:50

Re: POLIMEX MOSTOSTAL [PXM] księga IX

Postautor: Muł_roboczy » 12 lip 2018 08:47

CZ-K to są perełki przetargowe, które zbierają najwytrwalsi. Dlaczego innym się nie chciało złożyć oferty skoro niby wiedzieli o tym co piszesz ? Z lenistwa ?
Budimex ostatnio też wygrał przetarg pomimo, że złożył najdroższą ofertę (KIO odrzuciło resztę za rażąco niską cenę).
Jak to mówia - "kto nie ryzykuje szampana nie pije"

|Czarne.Koszule|
Starszy chorąży
Posty: 1152
Rejestracja: 10 gru 2017 20:10

Re: POLIMEX MOSTOSTAL [PXM] księga IX

Postautor: |Czarne.Koszule| » 12 lip 2018 08:55

CZ-K to są perełki przetargowe, które zbierają najwytrwalsi. Dlaczego innym się nie chciało złożyć oferty skoro niby wiedzieli o tym co piszesz ? Z lenistwa ?
Budimex ostatnio też wygrał przetarg pomimo, że złożył najdroższą ofertę (KIO odrzuciło resztę za rażąco niską cenę).
Jak to mówia - "kto nie ryzykuje szampana nie pije"
Duża ofert a inwestor mówi że daje 49,2 mln....nikt poważny nie pokazuje cen gdy z góry widzi że to cena nierealna...Tam nie informowano że budżet może ulec zwiększeniu. Rafako tylko pozornie wygląda "czysto" pomijając to co na giełdzie od wczoraj... PGE GIEK winno unieważnić ten przetarg a inni sprawdzić co się dzieje w Bełchatowie od informacji z GW po takie sztuczki....będzie dym! Zawada może na targowisku z jabłkami takimi sztuczkami się bawić. Spójrz też na daty, otwarcie przetargu i wybór.

Jak PGE GIEK podpisze to GW rzuci się znowu i zrobi kolejną aferę waląc w PIS ile się da, tylko czekają by pokazać w kraju …

Pracownicy w Bełchatowie 29.06. dlatego wpisali w pkt. 2 informację co się działo przed...oni nie mają nic wspólnego...takie ceny były podawane otoczeniu potencjalnym wykonawcą ...

rocky_balboa
Młodszy chorąży
Posty: 540
Rejestracja: 20 paź 2017 14:29

Re: POLIMEX MOSTOSTAL [PXM] księga IX

Postautor: rocky_balboa » 12 lip 2018 11:34

http://biznes.pap.pl/pl/news/listings/i ... ym-w-ramac

Zawarcie Umowy o zamówienie publiczne z Generalnym Wykonawcą, wyłonionym w ramach postępowania o udzielenie sektorowego zamówienia publicznego w trybie dialogu konkurencyjnego pn. "Budowa Elektrowni Ostrołęka C o mocy ok. 1000 MW"

Kayak
Młodszy chorąży
Posty: 632
Rejestracja: 11 maja 2018 12:46

Re: POLIMEX MOSTOSTAL [PXM] księga IX

Postautor: Kayak » 12 lip 2018 11:59

zrozumta zadne tu kontrakty nie pomoga jak spekula nie przysiadzie moga miec tysiace kontraktow :lol: :lol: :lol: i nie ma co zaklinac :lol: :lol:
Nie strasz nie strasz bo się z........sz. :lol: :lol: :lol:
Leć na bankiera ze swoimi "radami".

Kayak
Młodszy chorąży
Posty: 632
Rejestracja: 11 maja 2018 12:46

Re: POLIMEX MOSTOSTAL [PXM] księga IX

Postautor: Kayak » 12 lip 2018 12:27

zrozumta zadne tu kontrakty nie pomoga jak spekula nie przysiadzie moga miec tysiace kontraktow :lol: :lol: :lol: i nie ma co zaklinac :lol: :lol:
Nie strasz nie strasz bo się z........sz. :lol: :lol: :lol:
Leć na bankiera ze swoimi "radami".
SAM DOBRZE WIESZ ZE MAM RAZJE WYGON MNIE :lol: :lol:

Tak, tak wiem. Takie same rady udzielasz mi od zakupów po 2,83zł. Ciągle ci za wysoko i ciągle podniecasz się swoją strata, zBoCZusZku. Nie pozdrawiam 8) a kysz :lol: :lol: :lol:

Yusuke
Młodszy chorąży
Posty: 471
Rejestracja: 24 kwie 2018 14:49

Re: POLIMEX MOSTOSTAL [PXM] księga IX

Postautor: Yusuke » 12 lip 2018 15:48

Insiderzy wywalają Budimex więc kwesti instlacji chyba rozstrzygnięta. A rafaki siedzą z otwartą japą i czekają aż ktoś kiepa wrzuci.
Wytrwałość tworzy charakter, a charakter tworzy nadzieję.

|Czarne.Koszule|
Starszy chorąży
Posty: 1152
Rejestracja: 10 gru 2017 20:10

Re: POLIMEX MOSTOSTAL [PXM] księga IX

Postautor: |Czarne.Koszule| » 12 lip 2018 15:52

Insiderzy wywalają Budimex więc kwesti instlacji chyba rozstrzygnięta. A rafaki siedzą z otwartą japą i czekają aż ktoś kiepa wrzuci.

:)))))))))))))))))))))))

Aero
Chorąży
Posty: 702
Rejestracja: 06 kwie 2018 12:59

Re: POLIMEX MOSTOSTAL [PXM] księga IX

Postautor: Aero » 12 lip 2018 15:53

Insiderzy wywalają Budimex więc kwesti instlacji chyba rozstrzygnięta. A rafaki siedzą z otwartą japą i czekają aż ktoś kiepa wrzuci.

:)))))))))))))))))))))))
Koszulo, nie idzie coś.......


Wróć do „Akcje”

REKLAMA

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: incoqnito i 146 gości